Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj


Gregs

Priporočene objave

quote:

Horjo, duša (ne)srečna.

Kje te je to motorciklinka odpeljala na pašo. Si preverjal sočnost trave na kakšnem lokalnem domačem pašniku, ali si s svojo akrobatsko točko gostoval po Sloveniji?

Brrrm

Linija Žiri - Logatec ima dva ovinka pred odcepom za Rovte poligon za po luft frčat s zemeljsko (k sreči ne betonsko) odskočno rampo. Pametni Horjo to sproba že na prvi furi na tej liniji. Travca nedomača - neznana. Hvala k...u je nisem probal!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notudi danes je bilo na ovinku noro, poglej ga zlomka se malo iz linije zapeljal in skoro treščil v ograjo, ja se zgodi. Se vidimo na Grobniku!!!

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff, včeraj je bilo pa malo po 15h tako lepo mokro na vrhu Vrhnike. Jasno sem Orlico obrnil nazaj domov. Vedril 2x. Drugič pri vrhniški kasarni, ko je po cesti kar cela reka tekla. Macica, kje si bila, bi bila skupaj mokra?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj opravil kratko vožnjo do servisa.

Potem srečal v mestu Loonico in Gogija.

Potem sprehodil kosilnico in škarje za živo mejo in na koncu tekel not, ker je priletela voda. Na srečo zgolj mehka, nič belih kamenčkov.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo 2.6. sem se okoli 20-tih vračal po stari cesti mimo Panine proti Lj. Toliko pleha tam še nisem videl. Kolona se je začela 1km pred vasjo Grčarevec (prva vas pred Planino) in do vrhniškega križišča. Ali so kaj na AC delali? Ali so ljudje čisto nori ali kaj? Sej res, da je bil lep sončen zahod, vendar too much.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj od servisa Jerman v Depali vasi, čez Trojane in Tuhinjsko dolino nazaj v Ljubljano. Nekajkrat nekaj kapelj dežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj opravila rekordno vožnjo:

BTC (služba) - Dravlje (domov) - 3M - OLP - BTC

matr kaj sm km nardila

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ - Kočevje - Dvor - Trebnje - Mokronog - Sevnica - Podsreda - Šentjur - CE - Velenje - Mozirje - Gornji grad - Kamnik - LJ

4.5h, 360km, prazne ceste, Monster in Hotschko v odlični formi. Yuhej še na veliko takšnih popoldnevov.

Če bi se uspel odpravit prej, bi padla še Pavličevo sedlo, Jesersko in preko 500km prevoženih .... pa drugič ...

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zjutraj tak lep sonček...kaj počet....gremo v Ljubljano! Okrog treh popoldan sva se končno zbasala na motor in pičila proti Ljubljani. Tam ogroh Frankolovega padeta mimo dva motorista....vjum vjuuuuuuuum....pa gledam in gledam...hej, pa to je Gianni! greva za njim, si pomahamo in...hop...na pijačo! Gianni in njegov kolega sta se ravno vračala s shoppinga v Mariboru , kjer je kolega kupil motorčka. Malo bla bla...in dalje!

Sva letela direktno na poligon, kjer je druga skupinica za šolo varne vožnje ravno zaključevala "pouk" - Gregs, Zoolo, Perla, Bladzo, Vragica, Desmo, Mat, prišla je še Zarja (če sem koga pozabila...se opravičujem). Kaj bomo počeli? Ja, gremo na pijačo, pol pa v kino! Oboje seveda kmalu odpade, ker pade odločitev...gremo na Ride! No, Zarja, Desmo in Vragica ostanejo, mi pa gremo! Aja, pa še Climber & Climberka sta se nam pridružila! Prišli gor, Bladzo in Gregs sta opravila potrebo po adrenalinu, malo jima je pomagal Climber, potem pa nazaj za Ljubljano....na PIZO (Zarja, Desmo, Vragica...kje ste bli?), na 3M na sladoled in še na eno pijačko...potem pa spat!

Ja, bilo je resss resss SUPER!!!! Danes sva sicer naredila prve dežne kilometre, ampak moram reči, da mi je bilo kar všeč. Ja, pa hvala Bladzu za skrb in Gregsu za dežne hlače....drugač bi Lindau plaval na motorju! No, meni pa razen rokavic ni premočilo nič!

Še enkrat hvala za vsem za gostoljublje, upam, da kmalu ponovimo!

Pozdravček iz Maribora, Uti & Lindau

How's your day? Ready to play?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, Uti je ze vse napisala...

No, skoraj... Bladzo, Climber, Mat in jaz smo sli prej se na Pokljuko... gledat Aprilijin dan.. pa smo izvedeli, da se zacne zurka sele ob 17:00, mi smo pa bili gor ze ob 14:15. Eh, pa nic, gremo nazaj, na Bled, na kremsnite, potem pa se na Jezersko... pa potem gledat druge na Solo varne voznje... Ostalo pa ze veste (Utipress)...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

solo tura

LJ- postojna - vipava - ajdovščina - nova gorica - tolmin - idrija - LJ

aua moja rt

Motorji YAMAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki250,

stil vožnje in način poročanja odločno kažeta na to, da si pa sedaj že zrel za Solo Rider-je ...

hotschko

{Born To Lose Live To Win}

Popravil/a - hotschko dne 10/06/2002 ob 22:10:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je res da so podobnosti velike ampak jaz sem dupli solo rider (mam zelo debelo kožo)- ne dobesedno

tako da..., času čas

p.s. šele ugotavljam "kulturo" vožnje z motorjem in sem zaprisežen samo samouk (duplo)

maybe some day when I force my monk to pray

Motorji YAMAHA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden grem drug del noci odspat... se vtis z danasnje voznje.

Start iz Domzal ob malo pred 16:00 proti Dravogradu cez Crnivec... Macica, Hanzi, Bladzo in jaz.... Hanzi stegne kaksnih 10 minut pred nami tremi... potem pa do Blagovice skupaj, nato pa Bladzo in Gregs vklopita tempo LS in pici misko, kolikor gume drzijo... Se dobimo pred mejnim prehodom pri Dravogradu... Macica pa po svoje ne vem kam pocakamo... stajercev nikjer... OK, gremo pa sami... na Golico pras**o....

Ze na meji vidimo pred sabo slovenski kombi in komentar, da gre iskat enega padlega motorista... Not good, not good... zihr je na Golici zmoknil.... kar smo cez nekaj km to tudi sami videli. Sredi polaganja z Bladzom v ovinku vidiva sedeco osebo in zraven razbit motor. Stop, marjanca! Kako je, vse v redu, oce je ze pod vznozjem... Ja, ja... vse v redu... mofa pa fejst razbita. Ma ni vazno, samo da si cel! Bosta zmogla sama? Ja ja.... OK, srecno... in gremo dalje... do vrha.... Pride se Hanzi... ki naju pocaka, ker midva sva sla se enkrat! Mmmmmm... lepo, lepo.... samo hudic, padli motorist nama ne gre iz glave in prag rezerve se poveca... ampak uzivala sva pa vseeno.

Ko prideva na vrh, pa gremo vsi skupaj lepo proti Pesnici.... kjer dosezemo cilj nekaj po 19:00 in vidimo, da so tam ze nasi dragi prijatelji Motosvetovci.... Uf, kdo vse se je natepel v tem casu?! Ma, prevec.... da bi razmisljal... Skratka, gremo se malo ovinkarit... najprej kobilca.... potem se Maretov Suzuki 750F, pa Bladzova Fazerka... se kdo?! Ja, najbolj zanimiv je bil pa Bladzo na Hanzijevem Viragotu 250... ehehehhee... space-shuttle usnjen kombinezon, primeren za rave, on pa na chopperju... pa kar polagat je hotel ta prvi ovinek... pa na koleno na viragotu... eheehehehehe... ko je blo smesno videti... ampak zanimivo...

No, potem smo sli pa v spremstvu Uti na Lent... na pljeske ali cevape... ali pa samo na sir lepinjo.... potesit zelodcke... kamor je se Rocky prispel... malo pocvekali... potem pa okoli 22:30 nazaj proti LJ....

Tura: LJ - Crnivec - Velenje - Dravograd - Golica - pesniski ovinek (nekaj krogov) - MB - LJ... zneslo malo manj kot 400 km.

Guma je ze skoraj zrela za menjavo... Eh, kaj cmo, motorji so draz luksuzni sport....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uaaauu, Gregs & co. ste se pa dobro imeli! No, mi smo šli pa bolj na easy. Moja malenkost, HHV junior in Sandi štartamo ob 18h od doma, čez Kalce, Godovič, Črni Vrh, preko Cola na Ajdovščino na deci soka. Nazaj čez Razdrto in Pl. ride v Paviljon na pivce, pa spat. Ko ste vi startali iz MB, smo mi doma parkirali. No pa je bilo vseeno kar luštno, samo mulca bi kmalu okoli kepe prtisnu. Smrkovc je en navaden tišač. V Črnem vrhu je izginil izpred oči in počakal šele na Colu. Ata pa v skrbeh po grabnih gleda, namesto na cesto. Smrkavec smrkavi!!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15h mi je res uspelo zajahati motorciklina in ga nagnati proti morju. Kot rečeno, Lj-Vrhnika-Logatec je en sam drek, same kolone in zastoji, tako da bo v bodoče ta odsek bolje obvoziti kar po avtocesti. V Planini so ordinirali organi z radarjem, vendar sem bil v mejah dovoljenega, vsaj mislim, ker me niso ustavili. Na Ridah me je že čakal Rude. Po kratkem klepetu še z enim endurašem z registracijo GO sva jo mahnila proti obali. Cesta od Postojne do Kozine sproščujoče prazna. V Strunjanu zapeljala do morja, kjer se gredo že zaresnega turizma. Plaža je bila polna. Rude jo je potem mahnil domov, jaz pa izvajat kmetijsko politiko, ki sem jo gonil do 21h.

Potem pa bencin in domov. Ceste prazne, vendar jih policaji pazijo, da jih, ceste namreč, kdo ne ukrade. So stali na koncu Senožeč (ob 22h) nasproti gostilnice pred nekdanjim uvozom na avtocesto Vransko-MB in takoj po nadvozu čez avtocesto za Vranskim (ob 23:35).

Nekako niso hoteli videti če sem res neomejen.

Potem sem se ustavil, da malo pretegnem noge, na avtobusni postaji v Kapli, tam nekje ob 23:45, ko so v smeri proti LJ pripeljali štirje motorcikli. Smo se pozdravili in še dobro, da smo se, ker obstaja velika možnost, da so bili to Gregs in kompanija, ki so se vračali iz MB.

Bil doma nekaj minut po polnoći.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem Gregsu. Hvala za družbo pa upam da niste preveč trpeli v turični vožnji.(virago ni fazer in GPZ).Sicer pa še en lep dan čeprav sem malo zaspan. Pa bo že. Upam da bo danes padlo kaj dodatnih cekinčkov za kaki Fazer ali kaj podobnega.

Sicer pa: Gregs ni mi jasno da ste šli do blagovice skupaj potem ste šli pa vidva na Črnivec. Ne obstaja kake spodobne poti čez Menino planino. Sicer pa Golica je res p...ica za motorje čeprav virago ni ravno za njo ampak dol z nje pa kar dobro gre(140+). Bo drugo leto kaj bolj spodobnega. Uti hvala ti za posladkan večer, bladzotu za brezplačni Rent-a-bike pleskavica je bila malo preveč pikantna za moj jezik pa sem s čebulo malo blažil, zvečer(zjutraj) pa malo premražen prišel v Lj. Bo treba ponovit zadevo kako nedeljo da si malo napasemo oči na Golici in pesniškem oviku da bomo bolše spali čeprav že sedaj dobro spimo.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep mi smo bili tisti 4 "tišači" ko smo leteli proti Lj. tudi mi smo srečali policaje ob koncu AC pod trojanami in tam nekje pri šempetru. Na srečo so bili drugi hitrejši kot mi tako da nas niso nič ustavili.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, v Šempetru nasproti bencinske postaje sta policaja tudi pazila cesto, da je kdo ne ukrade in sta ravno obdelovala eno sumljivo ljubljansko petico. Ali je vozil prehitro, ali je hotel ukrasti cesto ali pa jima je bilo dolgčas.

Tako, da lahko ta del Savinjske doline mirno proglasimo za policijski poligon, so bili skoraj za vsakim vogalom. Ob polnoči, sredi delovnega tedna. Ne rečem čez konec tedna.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še moja različica.

V Domžalah sem seveda bila prehitro in sem se že tam ornk načakala. Pol pa smo se mimo Kamnika in nekaj prvih ovinkov na Črnivec peljali skupaj, pol pa sta mi onadva sp****. No, in ker me ni noben vleku naprej, sem se peljala LT. Pri tem me je na poti s Črnivca še zmotila kolona krav, ki je ravnokar prečkala cesto, pred Gornjim gradom pa še en izredni prevoz . Tut v Velenju imajo neko gradbišče in skozi hudo luknjo sem obtičala za enim šleperjem. Ni čudno, da se je 'avstrijska' kompanija že odpravljala čez mejo, medtem ko sem jaz bila še v SG-ju.

Pol pa Dravograd, kjer so me ustavili kifličarji. Na srečo se je samo verbalno za sekundo ustavil ob moji omejenosti, pol pa napisal položnico za prekoračitev hitrosti. Aja, pa alkotest sem morala pihat. Nadaljevanje poti do Radelj. Ne vem kdo je že naredil reklamo, ampak vsekakor sem morala sčekirat ride proti mejnemu prehodu Radelj. Moram reči, da nisem bila razočarana. Pol pa čim prej v Mb in na rondo. Krožim po rondoju in gledam,kje je vendar vsa motoristična srenja. Pa je bil edino Kall tam ob robu ceste in čakal. Pa se ustavim še jaz. Skupaj gledava motoriste, ki se vsake toliko pripeljejo po rondoju in potem izginejo. Razmišljava, da sva najbrž falila meeting point. Prekličem ves znani mariborski folk. Pa se noben ne oglasi. Nazadnje Uti pokliče in pošlje Gregsa po naju. Končno prispemo na slavni ovinek. The OVINEK. Po nekaj časa gledanja mojstrov, še mene zrajca in grem zapeljat par krogov. Seveda sem zgledala totalno štorasto. Ampak, mariborčani. Niste vi zadnjič videli mačice na ovinku.

Pol na večerjo, po večerji pa spat na Ptuj. Kar nekako se mi ni zdelo, da bi se po polnoči še furala z bičikleto po Ljubljani. In tako sem danes zjutraj že opravila prvo današnjo furco iz Ptuja do Ljubljane. Vonce ves čas v hrbet, čist zrak ravna, na mestih zagnečena, cesta in piči miško.

No, bomo še kdaj ponovili. Upam

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi: jep, moja napaka... namesto Blagovica beri Sthovica...

Brrrm: aha, bilo smo mi... ce bi vedel, da si ti, bi sigurno ustavili...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja...ce se spravm kej najdt, tut bom! sem si reku in ob cca 17h startam iz LJ prot MB. Koko? Ma kr po tastari, bom mogoce se koga srecal, ce so se kje zadrzal...teram klrjcka, pred Zalcem dohitim 2 endurasa ( matr nas je mal na cesti - al se to sam men zdi ),pol pa pametno kiksnem cesto!!! Ampak u Celju spet dohitim tadva; fajn, si mislm, me pa ta lohka vleceta do stajerskega meetin-pointa...ona2 pa fino na prvem semaforju desno! Nc. Gasa dalje...prebijem MB, mal sem , mal tja, skor obupam, pol se pa spomnem, da kadarkol sem sel prot A v uno smer, so me "tisaci" prehiteval po avtocesti...s stendri po tleh...OK. gremo se tja pogledat...in seveda se postavm na rondo.Obcutek, da sem blizu potrjujeta dva, trije, k s komolci brusjo asfalt in se v enakomernih intervalih vracajo...pol pa srecam Macico...

PS: mene pa unadva na vranskem ustavta,po premisleku ugotovita,da mam A350, po dalsem premisleku pa se, da je 650ccm pod mano. Pa me en vprasa, ce vse to vem, se enkrat vse prever , pa rece SRECNO VOZNJO! Lepo, a ne?

PSS: katera dva sta pa mim mene padla na neki ravninci se preeed celjem??? se tablc nisem vidu...

Today is the greatest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar srečno prispel domov ... najprej pod tuš, zdaj pa še hitro malo na forum ... zelo ... ampak današnji dan je bil prava špica .

Ko se naspim in okrepim napišem ostalo .

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tako ... bom pa jaz napial, kako je bilo včeraj ...

... najprej šel na eno skoraj solo vožnjo v Slov. Bistrico ... tam imel neke opravke (ca. 15 min), nato pa hitro nazaj v CE, kjer so me že nestrpno pričakovali fantje z večjimi "zverinami" ... in potem smo šli ... Brrrm, Speedo in moja počasna malenkost ... pot nas je vodila po dolini ZELENEGA ZLATA proti LJ ... lepo počasi (a sem jaz kriv, če mi tehnika ne dovoli hitreje???) ... in potem je prišlo do "razkola" ... Speedo se pač ni izneveril svojemu nicku in je potegnil naprej ... rezultat: v LJ smo prišli ob različnih časih ... midva z Brrrmom pa lepo počasi ... prehitiva en avto tu, drugega tam, potem prehiti Brrrm mene ... in tako je šlo vse do LJ ... tam najprej na 3M, kjer pa se po pravici povedano ni dogajalo nič posebnega ... seveda so si/ste si nekateri ogledali novo motosvetovsko pridobitev, pa tudi moja (kako že pravijo motorjem z valji na 90 stopinj?) mašinca ni ostala brez izkazanega spoštovanja (morda bi bilo bolje če bi rekel čudenja) ... in potem je sledil odhod pred MaxiMarket ... pridemo tja ter prvo kar vidim je bil nek čuden moder zaboj, ves polepljen z napisi ... zraven pa ponosno stoji Noise ... parkiramo, se razkomotimo in potem ... blablabla-blablabla-blablabla ... vmes izpolnitev nagradne ankete, spet občudovanje Brrrmovega (in mojega) motorciklina, malo debate o nekaterih drugih znamkah ter potrebnem potrošnem materialu (sem se ravno spomnil, da moram nekoga vprašati, kje kupuje sekundenkleber na kile ) ... potem spet žrebanje (kjer sem jasno ostal brez zaslužene nagrade) ... in potem je sledil odhod ... eni v OLP, drugi v OTP ... jaz šel v OTP na ene čevape (kjer sva z ID-jem ugotovila, da je najboljša gostilna v Sloveniji pri nas v Celju) ... potem je bila ura že čas in je bilo treba počasi oditi ... še kratek postanek v OLP, kjer so zopet občudovali Brrrmov (in moj) motorciklin (Gregs, mu ni videti, da je tako težek, a ne?), še kratka demonstracija bombnikovega (Doggyjevega) zvoka, potem hitro še nekaj popiti (seveda brezalkoholnega) in gasa (spet me je tehnika blokirala) nazaj proti CE ... prišla domov okoli 23.45 ... no, to bi bilo na kratko ...

P.s.: ... koga vse smo srečali ne bom našteval ... tisti, ki ste bili tam veste, tisti ki pa niste bili tam pa ... še žal vam je lahko ...

lp Easyrider

Popravil/a - easyrider dne 13/06/2002 ob 08:00:23

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje kratko poročilce. Sem upala, da mi bosta to delo odvzela Uti ali pa Lindau, pa nič od tega. Hja. Pol pa gremo.

Torej okrog treh sem imela poln kufer službe, pa tut na motor se mi nekak ni prav ljubilo. Vsaj za ponovno solo vožnjo mi nekak ni bilo. Pol pa se spomnim, da sta Uti in Lindau na naših koncih. Pošljem SMS. Nič odgovora. Pokličem. 'Ja sva še v Kranju, pol pa se lako dobimo.' OK Šibam domov, se preoblečem in ob 16.00 štartamo izpred mojega bloka. Lindau si je zaželel spoznati pokrajino južno od Ljubljane. Jupiiiiiiiiii. Ta prava stvar, moja najljubša cesta. Valjda da sem takoj predlagala varijanto Dvor-Kočevje. In ker smo vsi ponosni lastniki endur, smo zavili še malo po makadamu. Od Krke do Dvora malo bolj T, od Dvora do Kočevje pa mislim, da smo se kar približali LS vožnji. Ker sta Gregs in Roni na 3M že nestrpno pričakovala štajersko navezo, smo jo hitro pičili nazaj.

Na 3M smo prispeli veseli, onadva pa tudi malo utrujena (ni čudno po celodnevnem preganjanju z motorjem. Šli smo še do Maxija, kjer mi je bilo res bolj všeč kot prvič. Po tem pa sem šla kar parkirat motorinčka in pedale pod noge pa biciklirat domov.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!