Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj


Gregs

Priporočene objave

Sicer je že torek, pa vseeno nekaj vtisov iz sobotnega in nedeljskega jahanja. V soboto popoldan sem se odpravila na družinski piknik v Ankaran in sicer : Grosuplje-Škofljica-Turjak-Ribnica-Sodražica-Cerknica-Rakek-Postojna. V Postojni na OMV pumpi sem si privoščil kofetek, srečala moto parček, spregovorila z njima par besed in že me je odneslo naprej proti obali. Jaz ne bi bila jaz, če ne bi v križišču falila smer za Koper in sem jo pomotova mahnila proti Ilirski Bistrici. Ker se mi ni mudilo nisem niti pomislila, da bi obrnila nazaj v pravo smer in sem jo lepo mahnila kar čez Knežak do Ilirske Bistrice. V Ilirski Bistrici sem zavila proti Divači in sem se prvič peljala po čudoviti cesti čez Bitnje do Škocjanskih jam in potem do Kozine. V Kozini na izogibališču kratka čik pavza, medtem se pa pripeljelo trije mladeniči z jugecom in se parkirajo zraven mojega mopeda. Lepo pozdravijo in vprašajo, če to čudo sama vozim. Pritrdim in potem vsi v en glas, kako je lepo videti gospodično :D :D na motorju. Moram priznati, da so mi prijazni mladeniči prav prijetno popestrili dan. Čik pavze konec in že brzim čez Črni kal proti Ankaranu. Ob 21.00 uri končno prispem na vikend. Za dober večer me je pričakalo en kup prestrašenih družinskih članov in prvo vprašanje je bilo, ja kje si bla toliko časa?, saj si se ob 18.30 uri javila iz Postojne, da prideš čez kakšno urco. Ko sem soprogu razložila, kako sem falila smer v križišču, je komentiral, saj bi bilo čudno, če ne bi falila glede na tvoj dar za orientacijo. No ja, v glavnem sobotna vožnja je bila mega.

V nedeljo sva se pa možem vračala skupaj, ker sva bila pozna, sva ubrala klasično pot iz Ankarana preko Planine do Grosuplja. Ampak, da nama ne bi bilo dolgčas je mene na ridah ustavil angelček. Saj poznate, dokumente prosim itd., jaz pa v smeh, mu pokažem dokumente in ga vprašam, če imajo samo klasično kontrolo prometa. Angelček mi pove, da ustavljajo zaradi prehitrih voženj, prekrškov in ker se jih je že mnogo ponesrečilo. No, eno od mojih vprašanj je bilo, če misli, da lahko s tem mojim jajčkom divjam po ridah, angelček se je lepo nasmehnil in me vprašal, če ima ta moj jajček obvezno opremo. Ups, nima. No to bo pa 10 tisočakov. Medtem je pa mogega moža, ki se je ustavil za mano, obdelovala angelca. Medtem, ko sta se angelček in angelca ukvarjala z nama je mimo odletelo kar nekaj sportakov, so imeli srečo ni kaj. Policista lahko pohvalim, ker sem jo na koncu odnesla brez štrafa, pa še zelo prijazna sta bila. Še dobro, da nista opazila, da mi je zadnja luč pregorela. Na Vrhniki sva se ustavila, zamenjala pregorelo luč, spila eno pivce in lepo počasi domov.

Žal mi je, da se nisem mogla udeležiti FS na Soči, ampak vikend je bil pa vseeno nor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da se naše potovanje ni začelo brez zapletov, smo srečni in celi prispeli domov.

V nedeljo zjutraj smo se odpravili iz Mojstrane preko Italije v Avstrijo in nato ponovno nazaj v Italijo. Pokrajina, ki nas je ves čas obdajala, je bila kot iz pravljice. Ko smo končno prispeli v Dolomite smo se ustavljali skoraj vsakih pet minut in iz torbe vlačili fotoaparat, si snemali čelad in podkape…ampak bilo je vredno!!! :wink:

Slovenija je sicer res čudovita, ampak toliko lepih jezer, rečic in potokov pa nimamo tako kupu. vozili smo se po planotah in hribih, ki se skorajda niso spustili pod 1500 m nadmorske višine, premagali kar nekaj prelazov in vrhov. Jezera tako modra, kot da se jih še ni dotaknila človeška roka in gora tako mogočne, da ti zastane dih… vsekakor vredno ogleda.

Glede na število motoristov v Dolomitih, bi nam prišla prav kakšna pritrjena roka ali zastavica, za pozdravljanje motoristov, ker smo roke skorajda ves čas imeli v zraku.

Zdaj, ko smo končno imeli vsi dežne kombinezone s seboj nas seveda ni pral dež… :lol: Ves čas nas je spremljalo lepo vreme, ko smo se šli kopat na Gardsko jezero je bilo okoli 34 stopinj v senci in mrzla voda je bila prijetna osvežitev… 8)

Vsega skupaj smo naredili nekje 2000 km od MB- … -MB.

Nasvet za vse, ki se odpravljate v severni del Italije (ne vem, če velja za celoto): s seboj si vzemite sendviče ali pa si jih zjutraj nekje kupite, ker drugače boste do 19.00 zvečer ostali brez hrane, kajti v Italiji pred to uro ne dobite toplega obroka, »ker pač to tako je v Italiji« so bile besede strežnega osebja. :evil: :!: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude in ostali dejte pazit ker so cajzli na Ridah čist obsedeni z motoristi,res previdno,no saj ni čudno ko pa vsak teden kak zleti,pa ta novem tud kamjonarji šopajo gor pa dol,za crknt.

Sem upošteval tvoje opozorilo in skozi celo Planino 50 km/h. Sploh, ker sem že do Planine naletel na 3 radarje (Brezovica, Vrhnika in Logatec!!!). Vendar policajev ni bilo - tako, da pol gasa čez ride... :lol:

No, pol pa še en radar do morja (v Rižani)... :roll: :?

Skratka lepa furca, ampak samo od LJ do Kopra 4 radarji!!! Verjetno je kriv dopoldanski čas (več policajev v službi), kajti na poti nazaj ni bilo nobenega policaja nikjer.

Edina "poživitev" je bil nek kao športen ford focus, ki je mislil, da je hitejši od motorja.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko, pa je spet en lep vikend minil. V soboto sva se z Dedijem odpravila na krajšo furco in sicer: Grosuplje-Lj-Litija-Moravče-Gabrovka. Na žalost je bilo na nekaterih odsekih kar precej peska.

Vračala sva se po isti poti, s tem, da sva želela nadaljevati pot proti Škofji Loki, pa nama jo je nažalost v Črnučah zagodel dež in tako sva se vrnila domov . :cry: .

Danes oz. včeraj pa sva se odpravila iz Grosuplja čez Ivančno Gorico do Trebnjega in nato preko Žužemberka v Kočevje. Prvič sem vozila to relacijo in moram reči, da je bila uau. Krasna suha cesta, malo prometa, lepi doolgi ovinki, noro. Vrnila sva se preko Gotenice-Ribnice-Krke in nato na piknik v Hočevje. V Hočevje se je proti večeru ulilo, tako da sva počakala, da je šla nevihta mimo in se precej pozno vrnila preko Čušperka domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem šel z Lady malo izzivat napovedane nevihte in plohe. Vremenkotom vedno manj verjamem, saj je njihova glavna naloga, da strašijo dobronamerne motoriste :D :D .

Skratka; iz Kamnika skozi Tuhinjsko dolino in po stari cesti do Arje vasi, Velenja in nato kavica v bifeju pri odcepu za Vitanje. Na pogled je najbolj jasno kazalo proti severu, zato sva zavila proti Dravogradu, čez mejo in na slavno ''route 69''. Cesta je res dobra, polna motoristov ki brusijo kolena. No, malo sva jih ''ovirala'' in se odpeljala naprej proti vzhodu, ter čez Jurski dol nazaj v Slo. Na Pesniškem rondoju ni bilo nikogar, zato sva nadaljevala mimo Mb in si v okolici Polskave privoščila dobro kosilo. Po stari cesti v LT stilu do Celja in Vranskega na Trojane. Vrste za krofe so kilometrske in se ne splača čakati, zato sva jo pobrisala proti Domžalam in domov. Celo pot sva se uspešno izogibala dežju, zato se je pa temeljito ulilo, ko je bil motor že v garaži.

Še statistika: 330 km, 4:30 ure vožnje, skoraj cel tank goriva in eno dobro kosilo. Prijetna nedelja!! 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo se Climber + Climberka, Alla in jaz odpravili na morje, do Pirana... Prijetna furica, promet normalen (jasno, na avtocesti guzva za znoret, ampak kaj nas je to zanimalo :wink:). Bilo je vroce, o dezju ne duha ne sluha... Po prijetnem hranjenju sta se C+C odpravila se v Gorico, midva pa se do Portoroseja (kjer sva samo pomahala HHV juniorju in Metalbikeu), potem pa pocasi domov... No, vedno bolj sva sla proti notranjosti, bolj temno je bilo... ampak sva vozila vedno ravno na meji z nevihto, tako da nisva bila nic mokra (tistih pet kapelj odstejemo). Zelo prijetna sobota... od jutra do vecera... Kilometrov?! Kaksnih 250...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madonca, mene je pa včeri napralo (opralo) kot že dolgo ne. Ker sem bil stacioniran v Čatežu, sem se že dopoldne odpeljal eno lepo 80 km furco po vinski cesti do Bizeljskega pa čez hribčke in dolince v Krško in nazaj v Čateške na kosilo. Vse lepo in prav. Malo sva nato še zabluzila (gledala en beden film) in se šele okoli šestih spokala proti Ljubljani. Blo je črno, ampak sem si rekel, saj še ne bo takoj začelo. Jeste k....! :x V Krškem so prletele prve kaplje, pa sem navlekel nase kombinezon in hajd naprej. Pred Otočcem se je tako uscalo, da sem komaj pripeljal do bencinske in tam moral vedriti debelo uro. Ravno ko sem se pripeljal, je s pumpe potegnil leteči. Ta modri so pa res korajžni! :? No, za mano je prišla še Janja z avtom in jamrala, kako da nič ne vidi in ne gre več naprej. No, čez dobro uro se je toliko zlilo, da sva lahko spet štartala, ampak je že v Novem mestu začelo spet ulivat in tako vse do Ljubljane. Matr, še kombinezon ni vzdržal takšnega naliva. Čelada je bila pa itak kot narobe obrnjeni akvarij. Jest pa glupa zlata ribica. Še ta teden grem v Gerickeja po prevleke za škornje in rokavice. Zdej jih nisem imel in sem čofotal. NAtaknil sem si vrečke, pa to ni to.

Vsekakor nepozabna fura. :? :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še sam pripomnim par opazkov na poti v Dolomite. Lena tako kot si že napisala določene zadeve so mogoče bile tkšne kot iz pravljice, čeprav mislim da na tem svetu obstajajo lepši kraji (no meni se Dolomiti sami niso zdeli ravno najbolj zanimljivi, samo verjetno je za to drug vzrok :? ).

No prenočišče ni bilo slabo vendar sem bil nad potjo čisto razočaran saj sem moral zaradi trme dveh članov 3x po enaki poti in da ne omenjam zadeve z hrano, bolj so jima Italjani razlagali, da se pri njih zaradi takšnih in drugačnih običajev začne kuhat komaj ob 19:00. Nakar sta bila ful pametna in smo se vsakih 5 min. ustavljali ob razno raznih lokalih (seveda neuspešno :evil: ) in me spravljala ob živce :shock: .

Seveda me je pa najbolj navdušla cesta na nevem katero (si nisem pogledal imena kraja) smučiše na kateri smo naleteli na svivca katerega nam je skoraj uspelo slikat če nebi v enakem trenutku en debil :evil: z avtom prestrašil bogo živalco. No skratka tale cesta je bila kakor nsekončana kača ovinek pri ovinku 8) Še dobro da smo zadevo slikali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ata Horjo je za nekaj časa zaključil z dopustovanjem v Slovenskem primorju in se je odpravil domov. Jasno, po najkrajši možni poti! Strunjan - Kozina - Il. Bistrica (sendvič z gledanjem v nebo na benz. pumpi) - Mašun. Tu vklopim ta lovsko dušo in peljem na počas ter oprezujem za medvedi, divjimi prašiči in Branetom! Neuspešno. Spet preklop na civilno in polivinil na hlače (Leder rekelc še kar drži), pa gas na Hrvaško stran, kot da tam ne poznajo dežja! Po dolini Čabranke in Kolpe odpeljem spoznavni izlet z nevihtno pokrajino. Kot mi kasneje v pogovoru pove policaj pod streho na Brodu na Kolpi, sem celo nekajkrat ilegalno prečkal mejo. Kontrabantarska kri mojih prednikov očitno še deluje! Po polurnem vedrenju pri prijaznih policajih in carinikih, se odločim za nadaljevanje plovbe proti Ljubljani. Škoda, da nisem imel s seboj fotoaparata (takega za pod vodo), da bi slikal vse začudene frise, ki so me videvali na cesti in benc. črpalki v Kočevju! Nevihta za pop...it vse do Turjaka, kjer sem med oblaki ugledal celo odtenek svetlobe, na Škofljici pa doživel celo sonce in konec dežja. Alah je velik!! No čez nekaj časa sem prispel ves premočen na prag domače hiše, kjer zagledam lepo razsuti motor predragega sinkota, na dvorišču pa njegovo šepajoče veličanstvo! Mulac presneti, dela staremu sive lase s svojim prevračanjem po cesti! No ja, k sreči se je še kar dobro izteklo, upam da bo dobra šola za večjo previdnost! Motor je pa itak samo pleh!

No tako se je včeraj končalo moje namakanje v dolini Kolpe pa še kje drugje!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, ta najvažnejše sem pa pozabil povedat.

V Čabru imajo hrvaški cariniki ali policaji en kontejner, notri pa eno fletno dečvo, ki leti za tabo in vpije, ko se pelješ kar mimo, ker pač misliš, da je to en tak delavski kontejner, zapore na cesti pa so tudi take. No, ko se vrneš in lepo poklepetaš z njo ugotoviš, da je en luškan črn cukrček. Me je misel nanjo grela vse do doma, da je kar puhtelo iz mene!

LP HHV :wink: :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm a tale topic rahlo zamira? Ma ... ne bom sel zaradi tega nove teme odpirat.

V glavnem ... ja, spet na biciklu in ne, ni me spet opralo, zacuda ... pa bi raje. No, skozi mesto sem se vracal domov z vikenda, in na oni cesti ki bi peljala mimo KC ... ne vem ce je tam ze Zaloska - pri oni cerkvi - sem zacutil na roki toploto. Mi ni takoj potegnilo ... pac, nekako ne pricakujem (naivnez!) da bi kdo z %@!$@#$ avta kar pljunil, tko da sem se avtomobila premalo podrobno spomnim. Kar pomeni da ne vem registrske recimo ... najprej sem ustavil ker nisem verjel, ko sem videl kaj je sem gonil k zmesan proti semaforju da bi ga ujel, pa je bila zelena ... capec v avtu, jaz na kolesu, 90km za seboj danes in s kar tezkim nahrbtnikom ... mesto pa skoraj prazno, v drenu bi ga ujel ...

Skratka - bel peugot 205, s tremi vrati. Taka kista je ze kar redka, prav dosti jih ne more biti. Notri je sedelo nekaj dolgolasega ... en capec z valovitimi lasmi, ksihta nisem videl dobro, ker nisem bil pozoren se takrat ...

Ce kdo tak avto vidi, pa da mu dela bedarije na cesti, je to zelo verjetno tale, naj udari malo po vetrobranskem se v mojem imenu, ok? Jaz bom pozoren ... joj ce vidim to kje.

Drgac pa ... kolesarjenje z Vrtnico v okolici iz Zuzemberka na vikend in do Krke (Vrtnica je sla v kajak!! :D :wink: :wink: ) .. ta del dneva je bil super :D Za ono na koncu mi je pa zal da nisem bil na motorju :evil: :evil: :? :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umm ... tle neki ne stima, ce ne dodam enega posta, pol mojega prejsnjega ni, ker trdi da je samo 24 strani; ce ga sam najdem med svojimi objavami, se znajdem na 25. strani od 24ih, a se je to komu ze pripetilo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, tud jaz ga nisem našel ... zdaj pa je tu !

Kaj naj rečem ... prekleta svinja dolgolasa, bi ga blo treba mal skoz roke spustit ... je mogu met pa naporen dan, da ne more pogledat kam plune.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasavje-Prebold-Ljubno-Černivec-Kamnik-Tuhinjska dolina-Vransko-Trojane-Zasavje.

Prvič sem se peljal čez Črnivec, pa sem bil presenečen nad doživetim. :lol:

Tuhinjska dolina je pa tako ali tako izredno zanimiva za moped. Če nisem ta zaden, ki se je peljal tuki, potem toplo priporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Slovenija, odkod lepote tvoje...Potrebna je še kakšna alternativa, ne le klasika; obala in nazaj.

Kar pa se tistega pljuvanja tiče. Meni se je enkrat podobno zgodilo, ko je model skozi okno vrgel čik. ma za popi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z Rudetom sva pa v soboto odkrila eno full lepo bliznco do Pokljuke

Najprej sva jo iz Il. Bistrce mahnila na Kras, pogledat kako bo kaj z letosnjo letino :drinking:, nato sva jo mahnila v staro Gorico, kjer je Rude kupil tanktorbo in raztovoril ubogo tovorno živinče :lol: . Potlej pa sva jo cez Tolmin mahnila proti Bovcu. Pri Žagi je Rudetu zmanjkalo goriva in sva parkirala pred prvo uštarijo. Ko sva energijsko nekako prsla k sebi, ugotoviva da zraven gasijo žejo tudi nasi vrli raftarji iz Top Extrema. Že jih hočem pozdravit, pa zacnejo neki modrovati o motoristih, potli pa se slisim par ne prav lepih besed na racun lepsega spola, pa ...., no ko prideva do konca sendviča si z Rudetom ustvariva enotno mnenje o extremnih frajerjih težkega kalibra :fist: :2gunfire: (zdej veste od kod njihova extremnost), ko pa placava se racun za sokca in sendvica (1.800 SIT) pa nama je cist jasn zakaj je turizem na Bovskem v recesiji :( .

Ampak vreme je imenitno, zato jo kr hitro mahneva cez Vršič proti Jesenicam. Nasvet za sotrpine/ke na zadnih zicih SS mopedkov cesta Vršič - Kr. gora je auč....aj...letim...bum na zadnjo plat :onfire:, skratka enkraten kulturno zgodovinski spomenik.

Pred Kočno z Rudetom zamenjava zice :lol: :lol: in po polžje mimo Gorij prilezeva na Pokljukco, no ja na cilju je sledil še adrenalinski slalom med kravami (bo treba v avtošoli vpeljat novo vajo). Na Poklukci se pri mami fino napapcava (boga revcke sigurno ze en teden nista nic jedla press) ter po stari cesti odhitiva domov. V Postojni naju en nemski turist lepo opere s tekočino za pranje šip :lol: :roll: , meni se je zdel full smešen, ko ti tko kr naenkrat pred prehitevanjem prleti en plusk v čelado, Rudetu pa vonj po vaniliji ne glih legu,najbrz je prejel prevelko dozo :wink: . Tko da avtomobilisti glejte mal zadne špegle :shock: !!!

Have a nice day

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej Katka,

lepa furca, odlično poročilo - tako izrazno bogato, da je primerno tudi za nepismene :shock: :lol: :oops: (gledamslikcevserazumem press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa je ostalo popoldne za kakšno furco,tko da smo se s kolegom gogijem(MK VETERAN)in njegovo punco Matejo odpravili iz LJ proti Polhovem Gradcu.Naprej smo se namenili proti Gorenji Vasi a nas je presenetil makedam,tko da sva motorje popolnoma zasvinjala :x

Nato smo se vozili od Betajnove proti Lučinam,kjer sva odkrila krasne ride.Ko smo prispeli v Gorenjo Vas smo se napotili v Hlavče Njive.To je krasna izletniška točka z dobro hrano in bazenom a nažalost nismo imeli s seboj kopalk :cry:

Nato v Škofjo Loko in proti Kranju,kjer sva se v kraju Žabnica za las izognila udarni jami v katero bi šel moj prednji bicikel do diska(koga bi tožil za škodo-kdo ve?).

Iz Kranja smo se vrnili v LJ in to je bilo to.

Če kdo nebo imel veliko časa za kam dalj,se mu splača kakšna taka u easy turca.

lp bošti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa je ostalo popoldne za kakšno furco,tko da smo se s kolegom gogijem(MK VETERAN)in njegovo punco Matejo odpravili iz LJ proti Polhovem Gradcu.Naprej smo se namenili proti Gorenji Vasi a nas je presenetil makedam,tko da sva motorje popolnoma zasvinjala :x

Nato smo se vozili od Betajnove proti Lučinam,kjer sva odkrila krasne ride.Ko smo prispeli v Gorenjo Vas smo se napotili v Hlavče Njive.To je krasna izletniška točka z dobro hrano in bazenom a nažalost nismo imeli s seboj kopalk :cry:

Nato v Škofjo Loko in proti Kranju,kjer sva se v kraju Žabnica za las izognila udarni jami v katero bi šel moj prednji bicikel do diska(koga bi tožil za škodo-kdo ve?).

Iz Kranja smo se vrnili v LJ in to je bilo to.

Če kdo nebo imel veliko časa za kam dalj,se mu splača kakšna taka u easy turca.

lp bošti

Samo nekaj pojasnol k tvojemu prispevku:

-da se izognete makadama iz Polhovega gradca proti Ljubljanici(Kurji vasi) drugič uberite smer Dobrova-Horjul-vrzdenec.Imate od vrzdenca krasne ride s čudovitim asfaltom........

-Če padeš v udarno jamo....pozor(varka),biti mora na vozišču in ne na kakem priključku.......lahko za vso škodo,bolečine,poškodbe tožiš vzdrževalca ceste......v tem primeru CESTNO PODJETJE KRANJ!!!!!

Vzdrževalec ima plačane preglednike,ki morajo cesto pregledovati in ukrepati v takih primerih.Za udarno jamo se šteje vsaka poškodba vozišča,ki je globja od debeline asfalta!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa je ostalo popoldne za kakšno furco,tko da smo se s kolegom gogijem(MK VETERAN)in njegovo punco Matejo odpravili iz LJ proti Polhovem Gradcu.Naprej smo se namenili proti Gorenji Vasi a nas je presenetil makedam,tko da sva motorje popolnoma zasvinjala :x

Nato smo se vozili od Betajnove proti Lučinam,kjer sva odkrila krasne ride.Ko smo prispeli v Gorenjo Vas smo se napotili v Hlavče Njive.To je krasna izletniška točka z dobro hrano in bazenom a nažalost nismo imeli s seboj kopalk :cry:

Nato v Škofjo Loko in proti Kranju,kjer sva se v kraju Žabnica za las izognila udarni jami v katero bi šel moj prednji bicikel do diska(koga bi tožil za škodo-kdo ve?).

Iz Kranja smo se vrnili v LJ in to je bilo to.

Če kdo nebo imel veliko časa za kam dalj,se mu splača kakšna taka u easy turca.

lp bošti

Samo nekaj pojasnil k tvojemu prispevku:

-da se izognete makadama iz Polhovega gradca proti Ljubljanici(Kurji vasi) drugič uberite smer Dobrova-Horjul-vrzdenec.Imate od vrzdenca krasne ride s čudovitim asfaltom........

-Če padeš v udarno jamo....pozor(varka),biti mora na vozišču in ne na kakem priključku.......lahko za vso škodo,bolečine,poškodbe tožiš vzdrževalca ceste......v tem primeru CESTNO PODJETJE KRANJ!!!!!

Vzdrževalec ima plačane preglednike,ki morajo cesto pregledovati in ukrepati v takih primerih.Za udarno jamo se šteje vsaka poškodba vozišča,ki je globja od debeline asfalta!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner :lol:

Čudovito doživetje, motoristov toliko, da sem bol pozdravljal kot držal balanco, vozniki avtov zelo uvidevni, edina smola je bila, da je bil vrh GG-ja v megli. Na višini 2400m je bilo še lepo vreme, špice (3798m) pa na žalost nisva vidla. Je pa res zanimiv pogled na 6km ledenik, nisva bila pa glih najbolj opremljena, da bi šla peš do njega, in potem še mal gor po večnem ledu. Na razgledni ploščadi majo dobre omarice za motoriste, vržeš en euro not, omarico lahko potem uporabiš za čelade in ostalo opremo, ki jo sicer prenašaš naokrog, zakleneš, ko pa greš, dobiš pa tisti euro nazaj (info za gorenjce ) Cestnina je 17 eurov, bencin po približno 0.85 eura.

A kdo ve, kam so se skrili vsi svizci??? :shock:

Vreme je bilo tja sončno, pri vračanju pasva doživela ene tri nekaj minutne plohe, ampak tako nikakve, da niti vizir ni bil glih moker. Od Spittala proti Korenskem sedlu je pa sijalo močno sonce, tako da sva v Kranjski gori še zavila malo do jezera in v senčki še malo počivala.

Do tja pa nisva šla ob Dravi, ampak ob reki Möll, kar je severneje in vzporedno od Drave. Naredila sva približno 620km, pa kljub pričakovanjem nisva bila preveč utrujena.

Na koncu lahko rečem, da je bilo super in vredno ogleda.

P.S. Za ogled Kölbenbrein sperre -ja se pa nisva odločila, bova šla raje prihodnjič... :onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kam so se skrili vsi svizci???

v dolini pakirajo čokolado :lol: :lol: :lol:

Drgač pa če si pravi svizcoljub pojdi na planino Pecol - na Nevejsekem sedlu (Sella Nevea) zaviješ levo in po par km prides do parkirplaca, potli pa se malo sprehodiš do vznožja Montaža. Območje je razglašeno za park, živali pa so zgleda našle skupn jezik s hribolazci in se pretirano ne sekirajo ce se jim približas na par metrov.

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne, da bi jih tako rad videl, ampak, ko sem bil nazadnje gor, jih je kar mrgolelo, tako da se mi je zdelo mal čudno... Da jih niso :2gunfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek naredil furo Budva - Dubrovnik - Sinj - Knin- Plitvice - Karlovac - Metlika - Novo Mesto - Ljubljana.

Startal iz Budve ob 8:15, v Ljubljano prisel od 19:45. Vmes eno uro jedel kosilo (kralja zivali) v Slunju.

V desetih urah in pol prevozil natanko 747 kilometrov. Vmes dvakrat tankal. Motorcek nalozen z dvema + 3 kufri + tank torba + sotor je kuril od 6 do 6,5 l/100 km. Vmes sem enkrat mazal verigo.

Dvakrat imel skoraj karambol, ker so mi nasproti prehitevali v skarje. Se dobro, da zmeraj vozim z dolgo lucjo!

Sledi reportaza s slikami.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar sem bil nad potjo čisto razočaran saj sem moral zaradi trme dveh članov 3x po enaki poti in da ne omenjam zadeve z hrano, bolj so jima Italjani razlagali, da se pri njih zaradi takšnih in drugačnih običajev začne kuhat komaj ob 19:00

Pozno, a vseeno.....nisem prej videl.

Please, both sides of the story!

Nič zaradi trme, temveč: prvič-na poti do prenočišča, drugič-tura na Brixsen je se je zaključla, hočeš ali nočeš, tudi čes ta prelaz, tretjič-najkrajša pot domov je pač vodila zopet tam mimo (ali bi naj naredili ovinek na planirani Longarone in prevozili še dodatnih 150km ali več???)

Kar se hrane tiče.....bil sem lačen in ne vdam se tako hitro.....sicer pa smo na koncu le našli hrano preden je bila ura 19.00. Ali ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!