Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Koliko pa gre original motor? In koliko če daš power kit??

90 se boš lahk pelou, drgač pa po šteucu tam 110 je šlo men max pa še to dolina, z kitom pa nimam iskušn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa gre original motor? In koliko če daš power kit??

Men gre s power kitom okol 120 km/h, drgač ma pa velik bolše pospeške kukr pa brez power kita. Če si pa zainteresiran pa jst prodajam mojga in ga lahko prideš sprobat... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prodam Dellorto vplinjač VHST 28mm, skor kot nov za 80€, če rab kdo nj pove pa se zmenmo.. :naughty:

A to paše direkt na tomos sm 125 replica cup a je treba kej predelat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to paše direkt na tomos sm 125 replica cup a je treba kej predelat?

Paše ja, samo večjo gumo za v airbox boš rabil in luknjo je treba malenkost povečat za v airbox. Edino če dobiš cev ki je v konus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paše ja, samo večjo gumo za v airbox boš rabil in luknjo je treba malenkost povečat za v airbox. Edino če dobiš cev ki je v konus.

Aha hvala kok se bo pa pol puznal na puspeških pa na končni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha hvala kok se bo pa pol puznal na puspeških pa na končni?

Če boš menjal samo fergazer in nič drugega se ti ne bo dosti poznalo... Neki se bo že, ampak neke velike razlike pa ne pričakuj... Če bi hotu da bi se ti pospeški občutno povečali bi mogu menjat še odmično in menjat zadnji zobnik... Kar se tiče pa končne ga boš tudi s power kitom težko spravu na več kot 120km/h realnih...maksimalna hitrost ki jo je dosegu en zares dobro poštiman Tomos je bla nekje okoli realnih 130 km/h, ampak tisti je biu že res fajn predelan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš menjal samo fergazer in nič drugega se ti ne bo dosti poznalo... Neki se bo že, ampak neke velike razlike pa ne pričakuj... Če bi hotu da bi se ti pospeški občutno povečali bi mogu menjat še odmično in menjat zadnji zobnik... Kar se tiče pa končne ga boš tudi s power kitom težko spravu na več kot 120km/h realnih...maksimalna hitrost ki jo je dosegu en zares dobro poštiman Tomos je bla nekje okoli realnih 130 km/h, ampak tisti je biu že res fajn predelan...

Aha in kje bi lahko dobu ta power kit pa zobnik če mogoče kšn ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha in kje bi lahko dobu ta power kit pa zobnik če mogoče kšn ve?

Za power kit lahko kontaktiraš uporabnika Amp ;) On ti bo zrihtu use dele in ti jih namontiru ;) Deli in montaža skupej te bojo pršli nekje okoli 300 do 350 EUR...

Za zadnji zobnik pa ti bo vrjetno znal tudi on svetovat kje ga dobit ;) Kolko stane ti na pamet ne znam povedat, ti bo že on znal povedat eno okvirno ceno ;)

Če ti ni preveč drago mi piši na PM in ti bom dal njegovo številko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš namonteru samo furgazar nebo nč, srečo boš meu če ti ga bo sploh ratal naštimat. Zdj ferg 28mm nov stane približno 100 - 120€, odmična 100€ pa da ti zrihta to en mehankar te bo prišlo use skupej res okol 300-350€ kot so že prej omenil. Pospeški so občutno bolši in meni ni blo žal. Če bi hotu pa zobnik menat je pa baje najbol zadnji 54-56 stem boš dobil še mal bolše pospeške, končna se ti pa ne bo dosti bol zmanšala ker se že zdaj tomos v 5 prestavi ne zvrti do konca. Zdj moje iskušnje s power kitom so vredu, original motor mi je šel 90 ko sem namontiral akrapoviča je šol 100 s power kitom pa gre lahko tud 120km/h. Meni gre ponavadi 110 do 115, zjutraj ko pa je zrak bol redek je šel pa 120.Glede zobnika zna bit pa kar veselje, tudi jaz sem gledal to varijanto samo na originalne feltne ne paše noben serijski tako da bi ga moral narediti po naročilu in mislim da to ni neki zelo drago samo natančne mere moreš imet, pa ketno bi mogu podalšat za ene par členov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se da kupiti ta power kit za Tomos 125SM kakšna je cena in kaj izboljša?

se ga da homologirat?

Kot sem že v prejšnjem odgovoru omenil, uplinjač stane nekje do 120€ lahko je recimo dellorto vhst 26 ali 28 samo glej da je za 4-taktno mašino, malo pobrskaj po spletu pa ga boš našel. Odmično gred pa stane okoli 100€, meni jo je zrihtal Mlakar iz domžal ki je tudi uporabnik na forumu motosvet ime mu je amp. Razlika je občutna boljši pospeški in končna hitrost, meni ni bilo žal ko sem namotiral ta "power kit". S homologacijo pa nevem kako je sicer to nobeden ne naredi, in policaj tudi ne more vidit da je motor "navit" edino če peljejo motor na izredni tehnični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. mene pa samo zanima če mi lahko kateri pove izkušnje z tomosom..slabe in dobre? ker zdaj sem naredil izpit in me zelo mika Tomos sm125. Pa še zanima me,če na mašini piše TOMOS,je vseeno od Yamahe mašina? ali se ga da dobit z mašino od Tomosa ali Yamahe ali je samo mašina od Yamahe? hvala za pomoč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. mene pa samo zanima če mi lahko kateri pove izkušnje z tomosom..slabe in dobre? ker zdaj sem naredil izpit in me zelo mika Tomos sm125. Pa še zanima me,če na mašini piše TOMOS,je vseeno od Yamahe mašina? ali se ga da dobit z mašino od Tomosa ali Yamahe ali je samo mašina od Yamahe? hvala za pomoč ;)

Mašina je od Yamahe ;) Na njej je nalepka Tomos, ampak če tisto nalepko odstraniš boš vidu da je pod njo napis Yamaha ;)

Kar se tiče dobrih in slabih izkušenj: slabih izkušenj ni, razen da znajo učasih spuščat semeringi na prednjih vilcah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je od Yamahe ;) Na njej je nalepka Tomos, ampak če tisto nalepko odstraniš boš vidu da je pod njo napis Yamaha ;)

Kar se tiče dobrih in slabih izkušenj: slabih izkušenj ni, razen da znajo učasih spuščat semeringi na prednjih vilcah...

aha no hvala :)

zdaj me pa zanima še to..kateri od vas svetuje nakup Tomosa ali odsvetuje? in zakaj? lepo prosim za odgovore..hvala vam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha no hvala :)

zdaj me pa zanima še to..kateri od vas svetuje nakup Tomosa ali odsvetuje? in zakaj? lepo prosim za odgovore..hvala vam ;)

Js ti ga absolutno svetujem ;) Ta Tomos je če daš nanj power kit definitivno ena izmed najboljših 4-T 125-k ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ti ga absolutno svetujem ;) Ta Tomos je če daš nanj power kit definitivno ena izmed najboljših 4-T 125-k ;)

hvala za odgovor ;) pa še nekaj..jaz bom kupil novega verjetno brez power kita..je vseeno dober? in o power kitu še ne premišljujem..slabosti ali kaj dobrega? hvala ;):P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor ;) pa še nekaj..jaz bom kupil novega verjetno brez power kita..je vseeno dober? in o power kitu še ne premišljujem..slabosti ali kaj dobrega? hvala ;):P

Jah brez power kita pač nebo meu tolko moči in pospeškov... Končna brez power kita dosti manjša ne bo, se pa zelo pozna na moči in pospeških...

Brez power kita ti bo šou približno kot ostale 4 taktne 125-ke, malenkost boljše pospeške bo meu kot npr. Yamaha YBR, XT in podobne 125-ke z zračno hlajenimi mašinami in mogoče za kak km/h manjšo končno hitrost zaradi slabše aerodinamike ;) Ampak za končno hitrost so SS motorji, pri supermotu so bolj pomembni pospeški, tko da ne se preveč sekirat zaradi končne hitrosti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi sploh menjeval? Original crknil?

Sej to je za enga frenda k bi rad zamenou in ga zanima če je na tomosa možno priklopit obratomer in indikator za gorivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je za enga frenda k bi rad zamenou in ga zanima če je na tomosa možno priklopit obratomer in indikator za gorivo.

Kolikor sem prebral bi šlo saj ima poleg tudi razne senzorje. Dela bi bilo kar nekaj, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za bencin piše da moreš že met senzor na motorju. "Fuel level indication using 100 or 510 ohm sensor, provided vehicle is equipped."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha no hvala :)

zdaj me pa zanima še to..kateri od vas svetuje nakup Tomosa ali odsvetuje? in zakaj? lepo prosim za odgovore..hvala vam ;)

js ti ga tudi priporočam.. z njim sem zelo zadovoljen, vendar ga sedaj zaradi pomankanja časa prodajam, če se zanimaš za nakup ZS. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tole zanima:

-Na kok časa je treba naredit tehnični?

-Koliko okvirno stane tehnični, zavarovanje in registracija?

Obe vprašanji sta za Tomos sm 125.

Hvala za odgovore. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tole zanima:

-Na kok časa je treba naredit tehnični?

-Koliko okvirno stane tehnični, zavarovanje in registracija?

Obe vprašanji sta za Tomos sm 125.

Hvala za odgovore. LP

Po 4 letih je treba naredit prvi tehnični. Stane okrog 20 € mislim da, zavarovanje okrog 70€ ter registracija tudi okrog 20€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!