Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Tok drago? A je tok na servisu? Jst sm mislu samo material. (Semeringi,Olje rabš tud nov vrjetn, Mogoče še kej?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok drago? A je tok na servisu? Jst sm mislu samo material. (Semeringi,Olje rabš tud nov vrjetn, Mogoče še kej?)

Tudi jst sm mislu samo material (nove semeringe in novo olje) ;) Sicer pa jst tega nism kupoval že 2 leti, tko da mogoče so se cene lahko malo spremenile, ampak ne bistveno ;) še najbolj ugodno prideš skozi preko VIP (veze in poznanstva) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo! Jaz si pa zdaj iščem enga 125ccm 4T supermotota, in me zanima če kdo prodaja kakšnega tomosa pa da cena ne presega 1800€(moj limit)? Zdaj tomos mi je najbolj všeč, lahko pa je tudi kaka XT-jka ali kaj podobnega.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, že vidm da če dam enmu za zrihtat vilce bo takoj 100€+. Jah, šparat bo treba!

Sej to lahko zrihtaš sam doma ;) Snameš teleskope iz križev, iztočiš vn olje, jih razdreš, zamenjaš semeringe, use skupej nazaj zložiš, naliješ notr novo olje in si zmagu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, majstri.

Kera balanca bi pasala na tomosa replico?? A bi se bl splačal original poravnat (ni neki ful skrivlena, glih tok da se vid) ??

Nova originalna stane 20€, drgač bi jo lahko pa tud lepo poravnov, enkrat sm jo na pitbiku ravnal, odstranil z motorja jo ovil v cunjo jo v "šraufštok" upel pa na roke počas nakrivu nazaj.

Popravljeno . Popravil DIINGGO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIINGGO kje bi jo pa dubu ? Kakšen link.?

Jaz sem takrat kar na TOMOS klical.

PRODAJALNA REZERVNIH DELOV IN NOVIH DVOKOLES

Patricija Drofenik

t.: 05 668 44 40

e.: patricija.drofenik@tomos.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kaj ve o tem motorju? ima že zelo veliko ogledov oglasa pa še vedno ga ni noben kupu kar mi je zelo čudno glede na ceno. Če kdo ve če je z njim kaj narobe, da se nebom brez veze peljal čez celo slovenijo ga gledat.

http://www.avt0.net/....asp?ID=5292081 ->namesto avt0 napišite avto za ogled, drugače ni htelo pokazati linka.

Lp

Popravljeno . Popravil Kambich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Po novem sem tudi jaz lastnik Tomosa SM125 z akrapovičom,in imam par vprašanj.

Včeraj sem se peljal zvečer,ko je bila čista tema in sem opazil,da ko zaviram se mi moč sprednje luči močno zmanjša..sploh ne sveti zadosti ko zaviram..ni pa važno ali zaviram s spredno ali zadnjo zavoro,isto je. Me pa še zanima malo me moti ker motor nima števca za pregled bencina ali vsaj lučke,in me zanima se da dobit kakšen števec ali kaj podobnega? če se pa ne da,mi pa povejte kako lahko hitro vidim koliko je še bencina..

no zaenkrat me je zanimalo to,prosim za odgovor,če me bo pa še kaj zanimalo vam pa sporočim :)

lp,Andraž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to se dogaja tut meni pac ko zaviras ti zavorna luc pobere elektriko in posledicno ti prednja luc sveti bol slabo....glede nivoja bencina je pa najbols da si zapomnis priblizno koliko kilometrov si mev na stevcu ko si zadnic tanku in pol spet dolijes cez kakih 200-250km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede luči pri zaviranju je normalno da slabše sveti, ampak drugače tudi tomos nima neke hude luči v originalu no to je mene malenkost motilo. Bencin hehe ja kar zanimivo, sem ga že rinil ene parkrat drugače pa sem ga jaz imel za 240km pa je mel motor power kit vgrajen. Akumulator klemen1118, odšravfaj 2 vijaka ki držita sedež in zadnje plastike skupaj (inbus 4), sedež potegni nazaj da se odpne. Potem odšravfaj zadnjo levo plastiko in pod tem boš našel plastičen "kontejnerček" v katerem je akumulator sam ga prej odšravfaj :) (inbus 4 in 3). Čeprav sem tomosa že prodal se še vse spomnem kako se razdre in sestavi, res je bil zakon motor. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk kdo razloži kje točno je akumulator pa kako se najlaži do njega pride pr tomosu sm 125.

LP

OMG! Pri motardih v veliki večini pod sedežem :) Fant...si ti ziher, da si za motor? Maš srečo, da imaš tomosa, ki se bolj malo kvari :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo. mene pa samo še to zanima ali mogoče še koga moti varovalka na tački? ali koga ne in zakaj? res bi rad vedel glede tega kaj se lahko naredi ali kaj podobnega...hvala :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo. mene pa samo še to zanima ali mogoče še koga moti varovalka na tački? ali koga ne in zakaj? res bi rad vedel glede tega kaj se lahko naredi ali kaj podobnega...hvala :)

lp

Tudi mene je malo motilo pa sem par stikal odšraufou pa izklopu kable pa mi ni ratal. A pomojem je možno, sicer pa sej se usedeš in odpelješ se ti vsaj ne more pregret na mestu, jst sm pol to kr pustu ker ni tako hudo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ugotovit moreš al stikalo sklene a prekine el. krog. Če ga sklene pol ne daš kablov skupi, če ga prekine jih pa skupi zvežeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je malo motilo pa sem par stikal odšraufou pa izklopu kable pa mi ni ratal. A pomojem je možno, sicer pa sej se usedeš in odpelješ se ti vsaj ne more pregret na mestu, jst sm pol to kr pustu ker ni tako hudo :)

Kolkokrat se ti je pa pregrel ko ti je teku na mestu da pišeš zdej take neumnosti? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIINGGO hvala ti za odgovor. :beer2:

@budacki bod drugič rajš tih če nimaš nč pametnga za napisat, ne pa brezveze teme smetit! :jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkokrat se ti je pa pregrel ko ti je teku na mestu da pišeš zdej take neumnosti? :P

Dobr pregrel se mi ni nikoli to sem dal le primer zato ker je zračno hlajen motor, ampak je bol malo verjetnosti da bi se na mestu pregrel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIINGGO hvala ti za odgovor. :beer2:

@budacki bod drugič rajš tih če nimaš nč pametnga za napisat, ne pa brezveze teme smetit! :jezen

Nism jst kriv, če ti ne najdeš baterije in se ti jst smejim, ker sem mnenja, da nisi za motor :D

A kluč veš, kam moraš vtaknt? Dost podobno sexu, saj veš kaj je sex? Pač eno podolgovato stvar porineš v eno majhno odprtino ;)

Za izkušenost moraš samo vadit in vadit! :OK: :grrr

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism jst kriv, če ti ne najdeš baterije in se ti jst smejim, ker sem mnenja, da nisi za motor :D

A kluč veš, kam moraš vtaknt? Dost podobno sexu, saj veš kaj je sex? Pač eno podolgovato stvar porineš v eno majhno odprtino ;)

Za izkušenost moraš samo vadit in vadit! :OK: :grrr

Pa dobr no zdj se že zarad brezveznih stvari bockate. :P Drgač pa ne moreš sklepat da človek ni za na motor če pač ne ve kje je kakšna stvar na motorju, tudi ti nisi bil strokovnjak na začetku. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr no zdj se že zarad brezveznih stvari bockate. :P Drgač pa ne moreš sklepat da človek ni za na motor če pač ne ve kje je kakšna stvar na motorju, tudi ti nisi bil strokovnjak na začetku. :grim

Kdor vpraša neumno vprašanje, je neumen za trenutek...kdor pa ga ne vpraša, je neumen celo življenje :) Nekej v tem stilu?

Eni smo pač pametni, ko se že rodimo...drugi se morjo učit. Ampak je čisto možno, da z učenjem prideš do staža, da si bolj pameten, kot tisti, ki je rojen pameten. :grim :OK:

Filozofijo sem moral it študirat ^^

Da ne bo popolnoma offtopic...eden boljših Tomosov, oz.sploh več ni Tomos :Dhttp://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=5421629

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor vpraša neumno vprašanje, je neumen za trenutek...kdor pa ga ne vpraša, je neumen celo življenje :) Nekej v tem stilu?

Eni smo pač pametni, ko se že rodimo...drugi se morjo učit. Ampak je čisto možno, da z učenjem prideš do staža, da si bolj pameten, kot tisti, ki je rojen pameten. :grim :OK:

Filozofijo sem moral it študirat ^^

Da ne bo popolnoma offtopic...eden boljših Tomosov, oz.sploh več ni Tomos :Dhttp://www.avt0.net/....asp?ID=5421629

Nekaj takega ja, a ko se začneš z nečim ukvarjati se s časoma učiš in si težko "sve znalac" na začetku, nato z izkušnjam dobiš tudi več znanja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!