Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Poklič na kkšn yamaha servis pa upraš. Drgač živec servis bi zihr zrihtu sam tega ti močno odsvetujem

Sm šou zadnič prašat v PROmoto pa je nimajo. Lahko da bi pasala od ybr, ker druge yamahe majo vse digitalne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo! :D

 

Spomladi bi rad kupil Tomos Sm 125 Replica Cup ali Open.. Če kdo misli prodajat naj me kontaktira najprej na zasebno sporočilo na Motosvetu pol se pa zmenimo za mail in naprej po mailu (slikce, cena itd)

Hvala ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! :D

 

Spomladi bi rad kupil Tomos Sm 125 Replica Cup ali Open.. Če kdo misli prodajat naj me kontaktira najprej na zasebno sporočilo na Motosvetu pol se pa zmenimo za mail in naprej po mailu (slikce, cena itd)

Hvala ;)

In kaj potem bo pol leta čakal, da boš ti prišel z dnarjem pa po možnosti se boš vmes še 2× premislil? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

In kaj potem bo pol leta čakal, da boš ti prišel z dnarjem pa po možnosti se boš vmes še 2× premislil? :)

pozimi tko al tko ni za motor, lahko pa da bo kdo šele spomlad vidu objavo.. lej napisou sm, drgač pa tko al tko skoz gledam na avto.net.. a koga kaj boli zarad te objave? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

A kdo prodaja ali pa ve za koga da prodaja tomosakija do 600€ lahko slabše ohranjen samo da je kompleten se priporočam.. Je treba dobit neki za zimski projekt =P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima kam dajete na servis tomose tle gorenjska. pa kuk kuša servis ?

Ja zdej če maš samo olje za zamenjat pa če se ti ne gre za potrjeno servisno knižco je najbolš da to sam doma zrihtaš..Drugač uradn serviser tomosov je pa nahtigal u kranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

prejle sm hotu motor mal vžgat. V prve mi lepo vžge pol pa crkne in ga probam še enkrat vžgat, pa začne štarter čisto počasi verglat, pač tist zvok štarterja, izmerim napetost na aku., ker mi je že enkrat prej isto tko delal ker je biu aku. fuč, izmerjena napetost je bla 11.50v kar je mensezdi ok. Potem grem neki sprobavat če je rele fuč, in dam šraufenciger na kontakte da obidem štarter in še tmeraj isto dela. Kaj bi blo to narobe, a je štarter fuč, kako ga sprobam če dela?

 

če pa pustim motor stati kakšno uro in ga probam spet vžgat pa nekako dobi štarter ravno toliko "moči" da se obrne za en vžig, potem pa spet isto.

Popravljeno . Popravil tunned
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejle sm hotu motor mal vžgat. V prve mi lepo vžge pol pa crkne in ga probam še enkrat vžgat, pa začne štarter čisto počasi verglat, pač tist zvok štarterja, izmerim napetost na aku., ker mi je že enkrat prej isto tko delal ker je biu aku. fuč, izmerjena napetost je bla 11.50v kar je mensezdi ok. Potem grem neki sprobavat če je rele fuč, in dam šraufenciger na kontakte da obidem štarter in še tmeraj isto dela. Kaj bi blo to narobe, a je štarter fuč, kako ga sprobam če dela?

 

če pa pustim motor stati kakšno uro in ga probam spet vžgat pa nekako dobi štarter ravno toliko "moči" da se obrne za en vžig, potem pa spet isto.

To maš akumolator prazn, vsaj kukr se jst kj spoznam, da more nekje v "stand by" bit 13,5V... oz tle nekje (standard 12V aku.). Vbistvu ti raj zmer ko "zaverglaš" kolk ti pokaže ker če ti pade zelo napetost, pol je zihr prazn lahko tudi fuč če je že nekej dau čez :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanti...enga Tomosa bi rabu. F al pa Replica CUP. Do 2000€.

Pomembno je, da je v stanju, v kakršnem se spodobi, da je. Power kit je plus, ni pa obvezen. Gizmy dej ti pa malo po a.netu poglej, če je kak dober, da se skoči pogledat...magari bom tebe vzeu s sabo, kr meni je Tomos španska vas. Pač osnovno znam pogledat, neke skrite napake bi pa verjetno spregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti lahko kar jaz naštejem kaj moraš paziti:

-kitajske prednje vilice puščajo ponavadi preden so vgrajene...

-indijske zavore so solidne vendar ne zavirajo in ne puščajo...vedno

-okvir by tomos rad poka,rjavi konstrukcijsko je pravo skropacalo preširok v spodnjem delu-chopper style pretežek če so vse skopirali in poslali na kitajsko delat bi vsaj okvir kupili original Sherco-model cup ga ima

-ostalo je pa kar v redu...veliko sreče pri nakupu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okvir odpira spredej, na osi, kjer je vpeta balanca? To sem že slišal, ja.

Menjava sprednjih semeringov je bla kr konstanta, to sm tut slišal.

Ostalo pa hvala, abn! Zdej sam še reci, da imaš doma enga uštimanga Tomosa al pa Fantic Motor pa sva zmenjena :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist Fantic je bil dobro sestavljen skupaj, škoda, ker danes na trgu ni več takih zadev.

Hvala še enkrat za informacije. Če pa mogoče kdo iz foruma prodaje moped...se priporočam za kšne dodatne informacije. Pa upam na kšn forumski popust :D


Kaj pa kakšen CH Racing? To je neka združba Cagive in Husqvarne? Glede na to, da je Italjan...verjetno niso švoh komponente gor. Vem ,da ga je en forumaš prehvalil na vse možne načine.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist Fantic je bil dobro sestavljen skupaj, škoda, ker danes na trgu ni več takih zadev.

Hvala še enkrat za informacije. Če pa mogoče kdo iz foruma prodaje moped...se priporočam za kšne dodatne informacije. Pa upam na kšn forumski popust :D

Kaj pa kakšen CH Racing? To je neka združba Cagive in Husqvarne? Glede na to, da je Italjan...verjetno niso švoh komponente gor. Vem ,da ga je en forumaš prehvalil na vse možne načine.

nekaj slik 125 po vrstnem redu fantic motor 125 competizzione prvak slovenije 125, tomos 125 cup homologiran,Tomos 125 07-nikoli prišel v proizvodnjo,"moja" verzija 125 supermoto tako ko bi morajl biti...

zb-191.jpg

replica-004.jpg

dscf0614.jpg

dsc0050.jpg

picture-015.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene pa samo zanima če obstaja kakšna dosti poceni opcija,da bi se dalo mojega tomosa replica cup mal sfrizirati,da bi bl letu pa mau bolš pospeške imel. obstajajo kšni kit-i,ki bi ustrezali? vem da je bila že nekajkrat odprta ta tema ampak se mi ne da gledat 600strani nazaj, tko da če bi mi kdo obnovil, kako se ga lahko sfrizira in kolikšni so stroški, bi mu bil zelo hvaležen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok! Mene pa zanima kaj, je narobe, ko sem hotu zamenjat olje v mašini  je odspodaj ko odvijes obenem biu umešan še bencin. hvala lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok! Mene pa zanima kaj, je narobe, ko sem hotu zamenjat olje v mašini  je odspodaj ko odvijes obenem biu umešan še bencin. hvala lp!

Dihtunga? Slabi obročki? Ne da se mi zdej preveč razmišljat, vendar jst bi o tem razmislu. Imaš v Novemu mestu genija za Tomosakije, je celo na tem forumu. Mare Perhavec. Kontaktiraj njega, magari na facebooku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bok! Mene pa zanima kaj, je narobe, ko sem hotu zamenjat olje v mašini  je odspodaj ko odvijes obenem biu umešan še bencin. hvala lp!

 

 

Plovček v karburatorju ti ne zapre dotoka bencina. Pol ti pa teče bencin v zgorevalno komoro in potem počasi pronica v karter tako da dej popravit karburator

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa samo zanima če obstaja kakšna dosti poceni opcija,da bi se dalo mojega tomosa replica cup mal sfrizirati,da bi bl letu pa mau bolš pospeške imel. obstajajo kšni kit-i,ki bi ustrezali? vem da je bila že nekajkrat odprta ta tema ampak se mi ne da gledat 600strani nazaj, tko da če bi mi kdo obnovil, kako se ga lahko sfrizira in kolikšni so stroški, bi mu bil zelo hvaležen :)

Živjo, ko sem jaz friziral tomosa so bile številke take: uplinjač dellorto 26 ali 28 okoli 120 eur, odmična gred okoli 100 eur in pa delo mehanika je nekaj naneslo, edino če sam šraufaš. Moraš pa malo predelati airbox, nekateri ga vzamejo ven, jaz pa sem naredil tako da je izgledalo podobno originalu. Pospeški so bili občutno boljši končna se mi je zvišala do 15 km/h na dober dan 20km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!