Skoči na vsebino

Metelkova, skvoterji...


Funakoshi

Priporočene objave

Vprašanje je preprosto. Kaj si mislite o Metelkovi in "umetnikih", ki tam "ustvarjajo", skvoterjih in podobnem. Se vam zdi prav, da se gre nekaj posebnež razne "avtonomne cone" in se igrajo "anarhiste" , zasedejo zgradbe, za katere se jim zdi, da so nikogaršnja last (seveda ne plačajo najemnine), ko pa se ugotovi, kdo je lastnik, pa začenjo delat kraval in jokat o nestrpnosti?

Also, baša mnenja...

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da metelkova in Mb pekarna, brecljev KC v kopru itd sovpadajo z mojimi najstniškimi leti imam ob tem mešane občutke. po eni strani nas je bilo ogromno bandov, ki nismo imeli nikjer možnosti vaje kaj šele koncertiranja in smo lahko igrali samo po takšnih "skvotih". bilo je super, sploh na metelkovo me vežejo lepi spomini na super koncert v super vzdušju in kot 16. letni mulc bi težko lahko doživel kjer koli kaj podobnega, pa čeprav so še pol ure pred koncertom na črno priklopili elektriko, ni bilo wc-jev ali vode itd...... skratka z stališča razvoja subkulture super zadeva.

se pa stvar vedno lahko izrodi ko to nekateri vzamejo za svojo "državo" in pravico. potem se nekateri "skvoterji" spremenijo iz anarhistov v prave podjetnike in mojstre preživljanja na račun države in podpore subkulturi, po drugi strani pa se začnejo na teh mestih zbirati ljudje iz obrobja družbe, ki nimajo nobene zveze z subkulturo. mislim da bi morali prvo med sabo popucati vrste preden grejo zaganjati vik in krik in pa da to ne sodi v center mesta, sploh pa če zemljišče ni njihova lastnina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NA TOLE TEMO NO COMMENT  :BUA:  :BUA:  :BUA:  :BUA:

sicer pa eno temo že imamo, zakaj je treba novo odpirati?????  :BUA:  :BUA:  :BUA:

Misliš na Metelkovo pod motodogodki? Mislm, da bi debata, ki se je zdej tm razvila bl pasala pod politiziranje. Ne vem, kaj ima pokozlan đanki skupnega s kakšnim motodogodkom? Sam (še)nisem biker, zato o tem raje razsodite ostali. Sicer pa je vprašanje bolj splošno in se ne drži samo Metelkove, ampak tudi ostalih placov, ki jih je omenil tudi Pervy. Dober primer pa so bli tud Molotovci.

@pupa: kakšen bol tehten argument, kot :BUA: :BUA: :BUA: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehtne argumente sem dala tja, kjer je tema bila začeta...........

če prestaviš celotno temo od Rude Boy-a naprej, potem bom naprej sodelovala.....

ampak da se začne od tam, kjer je on začel s temo, ker ima svoj pomen.... v tej temi, ki pa je le spet ena od tem, ki je samo zato, da se širi nestrpnost, pa ne bom sodelovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagovarjam. Vsaka družba rabi "drugačne". Tudi sam sem se nekoč prišteval med "drugačne". Če sem še danes, ne vem. Vem pa, da družba rabi policaje, trgovke, motoriste, muzikante, kurbe, poštenjake, taprave desce, lepe žene, pionirke, pijančke in tudi anarhiste...

Ampak nihče se ne zgraža nad "vsem" ali "ničim". Vsi si najdejo ciljno skupino, ki jim ni všeč, in pač pizdijo čez njo.

Jebiga - demokracija in all about being nice and clean and wealthy... Je tudi about being dirty, drunk, junky, ... freedom - vsakemo svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ne znam pa razložit, zakaj jih "rabi". Tko kt rabmo tut zeleno barvo, čeprav vsi vemo ,da so zeleni motorji v glavnem ful grdi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo hecno je da imajo to v središču mesta, a ni? ;) Sicer pa nihče nikomur ne brani da je drugačen, ne vem pa kako je do tega prišlo, da so tam kar vgnezdeni? :) Ampak neke organizacije menda imajo tam sedež?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo hecno je da imajo to v središču mesta, a ni? ;) Sicer pa nihče nikomur ne brani da je drugačen, ne vem pa kako je do tega prišlo, da so tam kar vgnezdeni? :) Ampak neke organizacije menda imajo tam sedež?

cyc - pejt tja pa vprašaj ... mogoče ti bo všeč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej en kontra argument enak Funakošijevim argumentom :BUA:

fantje ne serjite si v lastno skledo !!!

slovenska motoristična scena je oblika subkulture ! je tu kaj nejasnega !

vse kar se je in kar se bo dogajalo na Metelkovi pa lahko preberete na njihovi web strani www.metelkova.org

v dvanajstih letih so si izbojevali svoj zgodovinski prav in s tem tudi legitimnost za delovanje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o legitimnosti delovanja metelkove scene ne vem nic - najbrz bo res, kar pravi rude boy. je pa pestro to vcasih malo opazovati.

vem pa nekaj malega o lastnini in s tem povezanimi pravicami in dolznostmi. in ce lastnik - kdorkoli to bil - ne zeli imeti kogarkoli na svoji zemlji je odgovor na vprasanje svkotareskega vika in krika kaj? yep, samo poberejo se lahko. skvotarji.

tako pac je. tudi to je del demokracije. in osebne pravice in svoboda se nehajo tam, kjer jih drugemu cloveku s svojim pocetjem negiras ali otezujes.

ali bi se vsi vi liberalci veselili, da vam pride xx oseb nepovabljeno na vrt taboriti, oporabljati vase prikljucke za elektriko, vodo in kanalizacijo itd. itn. seveda brezplacno. :naughty:

da vidim kdo ne bi klical policije, vojske in rdecega kriza. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tehtne argumente sem dala tja, kjer je tema bila začeta...........

če prestaviš celotno temo od Rude Boy-a naprej, potem bom naprej sodelovala.....

Nimam teh pooblastil...

ampak da se začne od tam, kjer je on začel s temo, ker ima svoj pomen.... v tej temi, ki pa je le spet ena od tem, ki je samo zato, da se širi nestrpnost, pa ne bom sodelovala.

Ta formula mi je pa že znana.... Če ne misliš tako kot mi si NESTRPEN!!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo hecno je da imajo to v središču mesta, a ni? ;) Sicer pa nihče nikomur ne brani da je drugačen, ne vem pa kako je do tega prišlo, da so tam kar vgnezdeni? :) Ampak neke organizacije menda imajo tam sedež?

Ja nekateri so radi bolj drugačni od drugih drugačnežev... :alien1: :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni zagovarjate skvoterje, drugi rušenje! Pa sej smo ljudje - dejmo se zment!

Evo moj predlog:

1.v prvi fazi porušimo metelkovo in s pomočjo kakšnega narko društva zaposlimo narkiče da v parih mesecih iz ruševin pobereje ostanke okuženih igel, injekcij,...

2.mestna občina prične graditi neke objekte

3.nato pa motoristi zasedemo nedograjene zgradbe(vsaj 3 faza) in postanemo moto skvoterji. Obljubim da bom postal umetnik. Ko se ga bom nažgal bom citiral pesmi,....PA neuveljavljene in uveljavljene skupine bodo lahko koncertovale non stop.......

MOTO SKVOT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti misliš, da uni samo razmišljajo kako bi bili še bolj drugačni od drgačnežev..... si pa res mlečen funakoši.........

Ta formula mi je pa že znana.... Če ne misliš tako kot mi si NESTRPEN!!!

sploh ne gre za to. Dejstvo je, da je zelo pomembno kako nastaviš temo. Če ne bi Rude boy začel s temo, da je treba nekaj narediti, da se tisto ne podre, sam sploh ne bi začel s to temo in to je dejstvo! Torej si izkoristil prošnjo za pomoč nekoga drugega za lastno pljuvalnico, kje boš lahko svoje frustracije izlival na dan....... :BUA:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti misliš, da uni samo razmišljajo kako bi bili še bolj drugačni od drgačnežev..... si pa res mlečen funakoši.........

Ja, mislm ja. S tem se (očitno) izpostavljajo.

Mlečen? :grrr

sploh ne gre za to. Dejstvo je, da je zelo pomembno kako nastaviš temo. Če ne bi Rude boy začel s temo, da je treba nekaj narediti, da se tisto ne podre, sam sploh ne bi začel s to temo in to je dejstvo! Torej si izkoristil prošnjo za pomoč nekoga drugega za lastno pljuvalnico, kje boš lahko svoje frustracije izlival na dan....... :BUA:

No sej če bi bla mal bolj pozorna, bi ugotovila, da ne gre za čist isto stvar. Tuki sm hotu zadevo še mal bolj razširit. Seveda lahko največ povem o Metelkovi, ker mi je krajevno bližja, kot recimo Koprski KC od unga usekanca Briclja. Mnenje o obeh pa imam enako. Tudi službo mam zelo blizu Metelkove tko, da zadevo gledam dnevno in mi čist nč ni všeč. Po mojem bi blo najbolš, da te objekte podrejo in zarad mene nardijo ta prav kulturni center, v katerem bodo najemniki plačeval najemnino in bo tudi poskrbljeno za vse komunalne storitve. Vse kar pa jest vidm na metelkovi je pa bl podobn svinjaku, kot pa kakšnem kulturnem izražanju. Če se ti pa današnji kvazi umetniki iz "punkovske univerze" smiljo, pa lahko te študente in punk-diplomante povabiš na svoj domači vrt in jim tam zgradiš nov faks. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiksajoča se alternativa :doze:

V glavnem, nekje na obrobju mesta bi morali imet urejene prostore, recimo kaka odslužena tovarniška hala ipd. Z urejenimi sanitarijami ... pa naj tam "umetnost" zganjajo. Tista lokacija kjer je pa sedaj pa ... oprostite izrazu, ampak kot bi svinjam metal bisere :doze: Pa nočem žalit s tem nikogar, ampak enostavno je je škoda ...

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mislm ja. S tem se (očitno) izpostavljajo.

Mlečen? :grrr

... Po mojem bi blo najbolš, da te objekte podrejo in zarad mene nardijo ta prav kulturni center, v katerem bodo najemniki plačeval najemnino in bo tudi poskrbljeno za vse komunalne storitve. Vse kar pa jest vidm na metelkovi je pa bl podobn svinjaku, kot pa kakšnem kulturnem izražanju. Če se ti pa današnji kvazi umetniki iz "punkovske univerze" smiljo, pa lahko te študente in punk-diplomante povabiš na svoj domači vrt in jim tam zgradiš nov faks. :hmm:

..ta prav kulturni center ???? :eek: idi v Cankrjev dom pa si ga na roko vrži !

komunalne storitve ???? ne vem kaj hodijo smetarji s svojim kaminom na Metelkovo ? a na hrano in pijača a la Arabija, na hladen pir, na jogurt ,na predavanja delavsko pankerske univerze !?! slabo špijuniraš ti to dol iz službenega okna ! Mlečko - smeti pobirajo ja ! Pa elektrika in ostala jajca tudi niso zastonj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali bi se vsi vi liberalci veselili, da vam pride xx oseb nepovabljeno na vrt taboriti, oporabljati vase prikljucke za elektriko, vodo in kanalizacijo itd. itn. seveda brezplacno. :naughty:

da vidim kdo ne bi klical policije, vojske in rdecega kriza. :hmm:

v Bochumu obstaja skvot 30 let in je med najstarejšimi v Evropi ! In lastnik je zadovoljen da nekdo uporablja in skrbi za njegovo stavbo !

Ni pa za enačiti skovitranje in Metelkovo ! Metelkova je sprva dobila dovoljenje za delovanje, česar pi klasičnih skovoterskih zadevah ni ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Bochumu obstaja skvot 30 let in je med najstarejšimi v Evropi ! In lastnik je zadovoljen da nekdo uporablja in skrbi za njegovo stavbo !

Ni pa za enačiti skovitranje in  Metelkovo !  Metelkova je sprva dobila dovoljenje za delovanje, česar pi klasičnih skovoterskih zadevah ni !  :P

Tukaj se pa strinjam. Vsekakor je "napredek" viden od zacetka "zasedbe" metelkove do sedaj. Stvari so dosti bolj organizirane in urejene, kot so bile...

Celo "klientela" je precej drugacna, kot je bila, ko sem zacel tja hodit (na zacetku)...

Vsekakor pa mi je brezvladje precej tuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!