Skoči na vsebino

Metelkova, skvoterji...


Funakoshi

Priporočene objave

Metelkova ima svojo zgodovino. Takšno stvar potrebuje vsako mesto. Sicer ni mesto, je ena navadna zaplankana vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da ima praktično vsaka zadeva na tem svetu svojo zgodovino. Vključno z ošpicami, kugo, Creutzfeldt-Jakobovo boleznijo, taliomidom, atomsko bombo in podobnimi posladki. Vendar ta argument vsaj mene kot navadnega zaplankanega PEPEta ne prepriča, da jih nujno potrebujem. Omenjene posladke namreč. In posledično skoraj gotovo ne bom nikdar postal velePEPE.

Pa da ne bo določen del nestrpnih strpnežev mislil, da mora takoj v luft skakat:

ne primerjam Metelkove z nobeno od zgoraj navedenih "zadevščin-z-zgodovino". Samo malo blebetam o različnem dojemanju istih stvari s strani različnih oseb v različnih trenutkih in iz različnih zornih kotov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav PEPE... v tem času itak samo gruntamo, kaj je MANJ nevarno in strupeno....... in meni osebno se Metelkova ne zdi tako nevarna in strupena, da bi jo bilo za odstraniti. Glede na to, da je tam tudi kaj več kot samo ljudje, ki se dajajo dol in igle itd..... bi lahko rekla, da je na nek način lahko tudi poučna. V končni fazi, vsi tisti, ki so proti zaradi tega točno vejo, česa nočejo... torej so se na podlagi te izkušnje nekaj naučili - pa rečte, da ni poučno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bi lahko rekla, da je na nek način lahko tudi poučna. V končni fazi, vsi tisti, ki so proti zaradi tega točno vejo, česa nočejo... torej so se na podlagi te izkušnje nekaj naučili - pa rečte, da ni poučno  .)

Pupa....

KLIK ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....v različnih trenutkih in iz različnih zornih kotov.

Pepe ima ponovno prav : včeraj sem pijan ležal na tleh, pa se mi je zdelo iz tega zornega kota še bolj fajn !

In pa : nazaj hočemo tudi Stopoteko !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nazaj hočemo tudi Stopoteko !

Itaq! Da sploh ne omenjam tistih domačnih beznic, v katerih je bila najmanjša naročljiva volumska enota en deci, tudi če je šlo za šnops najbolj zahrbtne sorte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa ves alkohol eksplodiral  :(  :cry: ......pa sem rekla, da si ga bom enkrat v tavelik kozarc točila  :(

Alla  :(

:eek: :cry: sočustvijem z tabo :004 :cry:

a je bla kaka skvoterska sabotaža? :hmm: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med drugim tudi ta......BUM!  :cry:

Alla

To bova zlahka rešila! B) Onkel PEPE že ima idejo.

(Mogoče sva malo :topic: , prav hudo pa spet ne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej ni se mi dalo pisati, zato je bilo verjetno nerazumljivo. Z zgodovino Metelkove sem mislil Mrežo za Metelkovo in idejo, ki je nastala, ko je tam notri še krepko vedrila naša ljubljena JLA. To seveda ne opravičuje, da je zadeva zdaj (saj ne poznam podrobnosti) napol legalna ali celo nelegalna. Pravim samo, da je takšen skvot treba imeti v vsakem normalnem mestu tako kot fast food. Zato bi mesto moralo zadevo legalizirati in mu pustiti svoje življenje. BTW koliko črnih gradenj pa so v preteklosti že legalizirali v tej deželici? In to v času, ko je Metelkova mesto že krepko delovalo oz, ko je bila bivša vojašnica že zasedena. Stvar bi lahko dali v isti paket.

BTW - nisem redni obiskovalec Metelkove, da ne bo pomote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kup svinjarije in ruševin in ena klapa, ki si domišla de so umetniki (kakšen je clo res :naughty: ). :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metelkova, poglejte na njihovo uradno stran pa se prepričajte kaj sploh je Metelkova.

MI ni treba gledat na njihovo spletno stran ampak kar skozi okno. In lahko potrdim Funakoshijeve besede.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čimbolj objektivno sliko je treba stvari pogledat iz večih zornih kotov, ne pa kot konj s plašnicami.

Alla

pa saj ljudje smo subjekti ... torej subjektivni ... le kdo nas je naplahtal, da moramo biti objektivni in da se ne bi smel nikomur zamerit? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kljub vsemu, ljudje smo po naravi radovedna bitja, ki (vsaj večina) poskušamo gledat na svet široko, o različnih dogodkih smo sposobni zbrati različne informacije, da se potem lažje odločimo kako in kaj. Je pa dejstvo, da je ljudi vsak dan več, da je gostota prebivalstva vedno večja, da so razlike med nami vedno večje....in da bo potrebno postati vedno bolj strpen do drugačnih, ne pa manj. Vsaj če hočemo vsaj približno srečno živeti v tem našem malem svetu.

Drugače pa je enako, kot da se ogradimo z visokim zidom, da ne vidimo vse te raznolikosti (dobre in slabe) okoli nas.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj ljudje smo subjekti ... torej subjektivni ... le kdo nas je naplahtal, da moramo biti objektivni in da se ne bi smel nikomur zamerit? ;)

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kljub vsemu, ljudje smo po naravi radovedna bitja, ki (vsaj večina) poskušamo gledat na svet široko, o različnih dogodkih smo sposobni zbrati različne informacije, da se potem lažje odločimo kako in kaj. ...

Živjo optimizem! Ali pa sem le jaz pesimist, ker bi ta isti stavek napisal:

Pa kljub vsemu, ljudje smo po naravi zaplankana bitja (vsaj večina), ki ocenjujemo svet le iz svojega vidika in nas za druge ena figa briga in se odločamo le za svoj prid.

Kakooo sva siii razliiiičnaaaaa :whistle:

.) :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kljub vsemu, ljudje smo po naravi radovedna bitja, ki (vsaj večina) poskušamo gledat na svet široko, o različnih dogodkih smo sposobni zbrati različne informacije, da se potem lažje odločimo kako in kaj. Je pa dejstvo, da je ljudi vsak dan več, da je gostota prebivalstva vedno večja, da so razlike med nami vedno večje....in da bo potrebno postati vedno bolj strpen do drugačnih, ne pa manj. Vsaj če hočemo vsaj približno srečno živeti v tem našem malem svetu.

Drugače pa je enako, kot da se ogradimo z visokim zidom, da ne vidimo vse te raznolikosti (dobre in slabe) okoli nas.

tale "vsaj večina" me mal bega ... po prebiranju zgolj tega foruma se vidi, da se večina ne trudi gledati ravno nevemkako široko ... lahko pa si s kritiziranjem ustvarjajo to iluzijo...

Za srečo pa pogosto ni potrebna objektivna gledanost na svet, temveč ujemanje s tistimi, s katerimi si deliš vrtiček...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za srečo pa pogosto ni potrebna objektivna gledanost na svet, temveč ujemanje s tistimi, s katerimi si deliš vrtiček...

Se strinjam, vendar se tudi ta vrtiček nekje konča. Mogoče sam nenamenoma podreš ograjo, pa si že soočen s hudobnim svetom zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa se znajde igla med solatko v tvojem vrtičku ravno ko učiš otroka kkao se jo nabira.... <_< ja ja, sej vem, da je blo malo osladno to zej :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!