Skoči na vsebino

Metelkova, skvoterji...


Funakoshi

Priporočene objave

eeeee lahko vam zatrdim da osebka na sliki nista prebivalca metelkove ampak

Take prizore tudi vidim včasih. Glede punce: narkomanka (poglej shirano stegno), ki pride zjutraj na Metelkovo v zdravstveni dom po metadon, potem se pa zadržuje na področju bivše vojašnice na Metelkovi in se daje dol, da zasluži za drogo, da se ga lahko zadane. No, med "premori" pride v Mercator, si vzame eno pivo Union 0,66 in se vriva na blagajni.

Tip je pa kak potreben fotr.

Baje so cene zelo ugodne.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shirano stegno?? ženska je pač suha....

joj Tadej, tebe bo en za tele klevete, ki jih stalno povzročaš še tožil.........

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sest strani nabijanja...

Jaz pravim, da je bilo najprej jajce ... :grim

Al je bla prej Pupa :hmm:

sorčipupatakomijeprišlo :004

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne pa eni spuščate ! :slap: ne da se mi več posamezno replicirat, ampak zgleda da eni potrebujete informacije, pa jih prosim z veliko žlico zajemajte !

samo v info:

Občina je na inšpektorat naslovila zahtevo za odlog izvršbe inšpekcijske odločbe iz leta 2002, po kateri bi Malo šolo porušili, ker je črna gradnja. Na inšpektoratu so povedali, da je to edini objekt v AKC Metelkova mesto, ki ga bodo rušili. Podžupan Miloš Pavlica je včeraj zagotovil, da občina na Metelkovi ne namerava ničesar porušiti.

MOL kot investitorica je imela dovolj časa, da bi ukrepala sama oziroma da bi stavbo porušila ali pridobila zanjo gradbeno dovoljenje, so včeraj sporočili iz službe inšpektorata za odnose z javnostjo. Dario Seraval, ki je na MOL pristojen za stike z AKC Metelkova mesto, je dejal, da je bila Mala šola leta 2001 res postavljena brez gradbenega dovoljenja, ne razume pa, zakaj je bila sprejeta nenadna odločitev inšpektorata za njeno rušenje. "Lahko samo ugibam, ali se za to grožnjo skriva politično ozadje ali pa Tomaž Miklavčič (vodja ljubljanske območne enote inšpektorata, op. p.) le razkazuje svoje mišice!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm na TV-ju slišu, da je pač ta zgradba prva na vrsti in da ostale še pridejo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shirano stegno?? ženska je pač suha....

joj Tadej, tebe bo en za tele klevete, ki jih stalno povzročaš še tožil.........

Ženska je shirana od mamil. Samo moje mnenje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda celo nesrečna siamska dvojčka, ki nimata cekinov za operacijo?  :hmm:

:lol: :lol1:

pepe :worship: (...)

o čem se tukaj pogovarjamo...o rušenju stavb, ki služijo združevanju isto mislečih, o đankijih ali o subkulturi in o potrebi po prisotnosti le-te...

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V svetu kapitalizma je vse, kar se prodaja, dobro.......

se zdalec ne. mogoce se tebi tako zdi, definitivno pa NI vse dobro, kar se prodaja.

Razlika je ogromna... kjer jaz živim, jaz ŽIVIM..... kjer pa so oni, pa ni nikogar TAM.... razen v okolici, ki pa itak, če bi šli v malo vas pri ne vem kje, ne bi bilo prav.........

ne vidim nobene razlike. ce je kdo tam ali ne, nekoga last je.

kdo ali kaj jim da torej pravico nekaj usurpirati/okupirati/prevzeti? komunisticna preteklost? najbrz, takrat je bilo vse od vseh. in noben ni skrbel za nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se meni zdi, da bi mora biti taka stvar povezana z leti. Seveda mora biti sub kultura.....vendar je treba odrasti. Jest sem se imala dobr na Metelkovi pa v k4....vendar me je vedno motila ,,svinjarija po WC-jih, kozlanje kjerkoli je pač padlo...dej mi čik, dej mi en šluk.....Tko, da mislim, da taka stvar mora bit...za mlade...ker končno se počutiš odrasel...odpre se ti totalno kontra svet s katerim so te pitali celo življenje...prvič thc...čist nove dimenzije samega sebe...itak, da si najpametnejši, nekdo, ki ve da je vse ,,en kurc,, da tebe že ne bojo stlačili v neke okvirje....ogorčeni pogledi ,,zauzdanih ljudi,,...strašno zabavna zadeva....

Tako kot povsod je v igri naravna selekcija...eni zabluzijo čist...v đankije luzerje....enim pa mogoče tudi zaradi te izkušnje uspe ....

Koneckoncev Skvoterji ne bi bili kar so če jih ne bi ,,normalneži,, prezirali...vzajemna simbioza. Danes...jih ne razumem (raznorazna društva iz tega kroga...mi grejo na jetra)....in mislim, da so mi hvaležni za to...jim dajem smisel.

Mislim, da bi morali urediti bivalne pogoje in tudi selekcija ,,umetnosti,, bi morala biti večja...sam a ne bi potem ti, ki bi odpadli...naredili nekje spet en svoj skvot v katerega bi vleklo našo mladino, ki si najbolj od vsega želi biti popolnoma drugačna...dokler jih ne sreča pamet .) ?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

subklutura more bit ampak meni gredo tudi prekleto na K..... razni samooklicani umetniki, ki mislijo da je dovolj da se ga zadanejo in nekaj skupzmečejo. In takšne klike se potem častijo med samo in si izkazujejo rešpekt in se samopoveličujejo, vsak ki pa podvomi v njihovo umetnost je pa že zaden kmet. sem teh bleferjev od umetnikov do literatov dosti srečal in lahko samo rečem  :slap:  :SS

v glazbi je še OK, tam se bleferji in tisti, ki znajo hitro ločijo ampak umetnost.............

jebemti vsako sranje je že lahko "performans!"

Ob branju tega mi je prvo na pamet padel naš ljubi Francek (Prešeren) on je tudi pesmi pisal v glavnem pijan kot čep. Sam imam včasih občutek, ko sem pijan, da bi lahko tudi jaz kaj spodobnega napisal. Ene častimo, druge pa........ Mogoče pa bi kdo od teh umetnikov tudi nekoč bil znan kot Prešeren :hmm:

V debato o sami Metelkovi pa se ne bom spuščal, ker je itak že preveč vseka napisano.

lp :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če mi Metelkovo kr v Merkator spremenil. :BUA:

Če vi ne morete iz svojega kapitalističnega sveta niti za sekundo, pustite saj meni, da se ga kdaj pa kdaj otresem.

Sicer grem na Metelkovo 2x na leto, pred 8 leti skoraj vsak vikend, samo če s(m)o odrasli jo pa tud ni treba porušit.

Pa sej drog je vsepovsod drugod še več. V Fužinah pa Šiški sigurno.

Ne obstaja samo ena stran, vedno obstaja še druga.

Pustite ljudem, da drugače razmišljajo.

:SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustite ljudem, da drugače razmišljajo.

z veseljem, nic narobe s tem. :)

kako pa izgleda, ko si prilastijo njim tujo stvar? bos to tudi toleriral? do kdaj oz kako dalec lahko gredo preden bos rekel stop?

po moje je v tem vecji problem kot squaterstvo kot tako. plus droge (ce) in vsi ostali negativni faktorji - ki obstajajo, negirati jih ne moremo. drugace ne bi bila "alternativna" scena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vi ne morete iz svojega kapitalističnega sveta niti za sekundo, pustite saj meni, da se ga kdaj pa kdaj otresem.

Imenitna parola, motomanijak! Res, za na zid. :worship:

Ampaq, če pa slučajno misliš čisto resno, imam zate res dober predlog: puščava Gobi. Tam garantirano ni ničesar od tistega, kar te tako strašno moti pri ponorelem kapitalističnem svetu. Sama preljuba samota in mir. Da pa samota le ni preveč ubijajoča, vsako leto v enem manjšem zaselku (večjih tam itaq ni) priredijo Svetovni kongres vaških bebčkov in dvornih norčkov. In nad vhodom v zaselek se ves mesec boči ljubezniv napis, spet neke vrste parola:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če mi Metelkovo kr v Merkator spremenil.

To bi bil pa lohk od Jankoviča performans.roflrofl.gifroflrofl.gifroflrofl.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako pa izgleda, ko si prilastijo njim tujo stvar? bos to tudi toleriral? do kdaj oz kako dalec lahko gredo preden bos rekel stop?...

Tisti, ki še vedno nočte poštekat, kako je s to lastnino:

Predstavljajte si, da pripeljete svoj bike na Metelkovo al pa zarad mene na Tromostovje. Dejtega folku v uporabo, ker ga nadljno uro in pol ne boste nucal, ker ste našli hladno senčko in osvežujočo pijačo. Po uri in pol se vam bo spet zahotelo zajahati svojega lepotca, a glej ga zlomka-raja ga ne da, ker se ima preveč luštn... Kaj pa zdaj? Ga bodo začeli varovat, da jim ga ne vzamete? Bodo poklicali POPtv? Boste šli na sodišče (spet ta sistem :angry2: )? Poklicali policijo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ljubitelji motorjev.

Ne pozabite, da je bil na Metelkovi tudi Clubhouse in razstavna garaža MC Eisen Kreuz, ki je bil glej zlomka - motoristični klub !

Na drugi strani pa je morda potrebno žolčnim sovražnikom, ki zagovarjajo mestno lastnino (mesto je sicer od meščanov, ker če gremo drugam, ga ne bo več...) nakazati manjšo vzporednico :

Tromostovje je mestna lastnina. Neformalne skupine in posamezniki se tam zbirajo ob določenih terminih brez ustreznih dovoljenj in očitno s "tihim soglasjem" mestnih oblasti. Svoboda mamice z otroškim vozičkom v peš coni se neha tam, kjer si jo vzamejo redni obiskovalci s svojimi vozili. Vsi so zelo hudi, kadar na podlagi zakona ali mestnega odloka pooblaščene osebe kaj sikajo.

Neposredna bližina je polna žicarjev, torbičarjev in čudakov po Wolfovih haustorih.

Ampak motoristi pa smemo biti tam, saj nam morajo odpreti za promet zaprto ulico in doseči moramo, da peš cone postanejo brezplačni parkingi za motorje. In kaj težijo tisti stanovalci v centru?

Srečanja bi res lahko bila na Metelkovi, vendar tam nas je pa strah.

Ne pljuvat in stresat sovraštva po podobnem fenomenu, ki je stigmatiziran s predsodki.

Težava je v tem, da ne vem kateri usužbenec MOL, ki je upravni delavec, je kvalificiran za odločanje o tem kdo je umetnik in kaj je umetnost. Na podlagi svojih izkušenj zna povedati samo, katera LPP reklama mu je bolj všeč...

Metelkova je imela vzpone in padce. Boj za oblast (in sredstva) v lokalni skupnosti

je prisoten. 1993 je vladala še nekakšna solidarnost (žal enosmerna). Prostovoljni gasilci so vozili vodo, elektrika je bila zelo pogojna ipd. Smeti smo nekateri butli odvažali v osebnih avtomobilih.

Vmes pa obdobje dejansko težkih pogojev ustvarjanja in bivanja. Vsak polkriminalec je prišel težit in pretepat ghandijevske iskalce samega sebe v urbanem okolju.

Revival je bil 2002, ko so nori obrtniki nekaj delali.

Prej pa je to bila kasarna JLA in to v centru mesta. Ne vem, zakaj jih ni MOL enostavno deložiral, ko so postali nezaželeni. Škoda, ker ni že takrat bilo metadonske ambulante :P

Ne morem si predstavljati, da bi mi bilo bolj všeč gledati poslovno stanovanjski nadstandardni kompleks, kot ruševine kasarne in 20% ustvarjalnega duha okrog njih. In enak % žicarjev, težakov, vinotov in džanksov kot v elitnih soseskah in poslovnih centrih.

V kratkem : kljub razvoju internih samodržcev sem za to, da Metelkova ostane in to na Metelkovi. Kot (sub)kulturni in zgodovinski spomenik temu, da se jekomu sploh ljubilo nekaj početi in ne zgolj konzumirati ponujenega.

Pa še veliko manj streljanja je kot pri Globalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ljubitelji motorjev.

Ne pozabite, da je bil na Metelkovi tudi Clubhouse in razstavna garaža MC Eisen Kreuz, ki je bil glej zlomka - motoristični klub !

Ja razstavna garaža in delavnice so res bile. verjetno pa veš, kako si s čem so poslovali in trgovali.....

Prej pa je to bila kasarna JLA in to v centru mesta. Ne vem, zakaj jih ni MOL enostavno deložiral, ko so postali nezaželeni. Škoda, ker ni že takrat bilo metadonske ambulante  :P

Prej, ko je bila kasarna je bil red in mir. Čist brez skrbi smo imeli šolsko telovadbo na Taboru. Ni bilo nobene svinjarije v oklici. Zdej pa vse posrano, poscano, igle, žeparji, narkomani, žicarji. No, prejšnji teden so jim (ne vem v sklopi katerega kulturnega projekta) v park pred vojašnico namontirali mreže v katerih se golazne gunca. In potem greš čes parki n ti ven iz mreže vpijejo: ej a maš kej drobiža, a maš en čik,....

Pa še veliko manj streljanja je kot pri Globalu.

Kdor hoče naj kar hodi v Globala. Men tam še ni bilo (drogeraši, dilerji, sumljive osebe, duvatorji, čefurija, pozerji, redarji 2m, 135 kg in IQ=32,... ). Ah za Global bi lahko odpri svoj topic in bi lahko notri :SS :SS :SS :SS.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lasagna, osebno nisem proti sceni na metelkovi, sem prej za take scene, ker popestrijo mestno ponudbo. sem pa tudi za urejene razmere, ne neko twilight zone, kjer noben ne ve nic, vsi so strasno pametni vendar noben nima nobenega vpliva glede situacije. naj se naredi tudi pravni red (kdo kaj kdaj zakaj placa, dobi, lahko zahteva itd.) pa bo. samo povedati je potrebno in jasno opredeliti stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zbor profesorjev punkovske univerze na Metelkovi. :slap:

Dekana se ne vidi, ker leži zadaj mrtvo pijan.

post-5669-1117796598_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam neoanarhistični performans "buldožerji". par tavelikih buldožerjev in gor pa dol po metelkovi. :afro1: malo za hec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebiranju te teme sem ugotovil, da sem tudi jaz nestrpen...sovražim konzervativce :SS :SS :SS ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebiranju te teme sem ugotovil, da sem tudi jaz nestrpen...sovražim konzervativce :SS  :SS  :SS ...

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!