Skoči na vsebino

Metelkova, skvoterji...


Funakoshi

Priporočene objave

..ta prav kulturni center ????  :eek: idi v Cankrjev dom pa si ga na roko vrži !

Ja, če si dober umetnik, ti ni problem pridt v CD. Sicer pa nisem imel tega v mislih. To zagotovo sam veš.

komunalne storitve ???? ne vem kaj hodijo smetarji s svojim kaminom na Metelkovo ? a na hrano in pijača a la Arabija, na hladen pir, na jogurt ,na predavanja delavsko pankerske univerze !?! slabo špijuniraš ti to dol iz službenega okna ! Mlečko - smeti pobirajo ja ! Pa elektrika in ostala jajca tudi niso zastonj !

Sam de najemnine ni. Te pa v centru itaq nebi zmogl.

lep pozdrav od ljubitelja mlečnih izdelkov. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če si dober umetnik, ti ni problem pridt v CD.

don't go there <_< ....pa ne prodajat megle pa klobas..tole kar si napisal je ...ehm :doze: ...

metelkova je med drugim tudi pribezalisce za studente akademij, ki si sicer ataljejev ne morejo privoščit.......pa jih kljub temu potrebujejo.....:mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor pa mi je brezvladje precej tuje...

ja tukaj so bistvene razlike v organiziranju ! Moto scena- piramidalna organiziranost, Metelkova in podobne vertikalna organiziranost !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če si dober umetnik, ti ni problem pridt v CD.

to je pa tak bullshit......

1. kaj je dobro in kaj ne je precej subjektivno mnenje

2. znani ratajo tisti, ki so bili pa pravem mestu ob pravem kraju - ni pa nujno, da so bili najboljši

3. CD pač ni pogoj za ocenjevanje dobrega, manj dobrega in slabega.......

4. poznam ogromno umetnikov, ki so veliko boljši kot so tisti, ki so se prigurali do CD-ja, pa jih ta scena ne zanima.

čist tko... za info.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa tak bullshit......

1. kaj je dobro in kaj ne je precej subjektivno mnenje

2. znani ratajo tisti, ki so bili pa pravem mestu ob pravem kraju - ni pa nujno, da so bili najboljši

3. CD pač ni pogoj za ocenjevanje dobrega, manj dobrega in slabega.......

4. poznam ogromno umetnikov, ki so veliko boljši kot so tisti, ki so se prigurali do CD-ja, pa jih ta scena ne zanima.

čist tko... za info.......

čist tko za info II.:

Če obvladaš zadevo s katero se ubadaš (lohk tud umetnost), ti to ni problem vnovčit in s tem plačat kruh, in najemnino.

Če pa si bluzič in se izdajaš za "umetnika" (in s tem seveda delaš pravim umetnikom krivico) in znaš sam nakladat, kako bi, pa če... pa fuck d sistm pa tak sranje... Pol pašeš pa na Metelkovo/opekarno/KC-KP/ipd. Prava umetnost zahteva tudi disciplino in delo, to pa je po mojem tisto, kar druščina zafiksancev iz Metelkove (opekarne, KC v KP,...) verjetno ne ceni preveč. Vsaj videt ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tko za info II.:

Če obvladaš zadevo s katero se ubadaš (lohk tud umetnost), ti to ni problem vnovčit in s tem plačat kruh, in najemnino.

Če pa si bluzič in se izdajaš za "umetnika" (in s tem seveda delaš pravim umetnikom krivico) in znaš sam nakladat, kako bi, pa če... pa fuck d sistm pa tak sranje... Pol pašeš pa na Metelkovo/opekarno/KC-KP/ipd. Prava umetnost zahteva tudi disciplino in delo, to pa je po mojem tisto, kar druščina zafiksancev iz Metelkove (opekarne, KC v KP,...) verjetno ne ceni preveč. Vsaj videt ni.

ni res....

sploh ne prvi "če"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Funakoši

ni opekarna ampak Pekarna - bivša vojašnica v Mariboru

ni KC - KP ker kliničnega centra v Kopru še nimajo, ampak MKC - mladinski kulturni center

kar se tiče umetnosti ti predlagam da "ostaneš" na ljudski umetnosti, ostalo kdaj drugič ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Funakoši

ni opekarna ampak Pekarna - bivša vojašnica v Mariboru

ni KC - KP ker kliničnega centra v Kopru še nimajo, ampak MKC - mladinski kulturni center

Krompir - krampir... Who cares!

kar se tiče umetnosti ti predlagam da "ostaneš" na ljudski umetnosti, ostalo kdaj drugič !  .)

Se bom poskušal vzdržat inštalacij in performansov. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom poskušal vzdržat inštalacij in performansov. .)

Se spomniš enke inštalacije s komarji ki naj bi bili okuženi z AIDSom? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krompir - krampir... Who cares!

Se bom poskušal vzdržat inštalacij in performansov. .)

Who cares ? :eek: živ Funakoši - mrtev Funakoši :nono:

vzdržnost priporočljiva tudi pri pavšalnem ocenjevanju in obsojevanju ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo RudeBoy! Si mojster obračanja besed! :worship: Čestitam. :slap:

Sam veš kaj sem ti hotel s tem povedat.

kdojezdejnestrpen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

subklutura more bit ampak meni gredo tudi prekleto na K..... razni samooklicani umetniki, ki mislijo da je dovolj da se ga zadanejo in nekaj skupzmečejo. In takšne klike se potem častijo med samo in si izkazujejo rešpekt in se samopoveličujejo, vsak ki pa podvomi v njihovo umetnost je pa že zaden kmet. sem teh bleferjev od umetnikov do literatov dosti srečal in lahko samo rečem :slap: :SS

v glazbi je še OK, tam se bleferji in tisti, ki znajo hitro ločijo ampak umetnost.............

jebemti vsako sranje je že lahko "performans!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a ni to čisto vseeno Pervy... to je subjektivno menje. V svetu kapitalizma je vse, kar se prodaja, dobro....... kaj pa je tebi všeč in za kaj bi ti denar porabil je pa tvoj problem.

Pa ni zdej sploh fora v tem, kaj je umetnost in kaj ne...... joj ljudje božji... malo poglejte okoli nas - na zahod. Čisto povsod imajo alternativci, subkulturniki, umetniki, drogeraši seveda tudi in prostitutke in ne vem kdo še vse svoje prostore v zapuščenih zadevah, kjer vsi vejo, da so tam, pa jih pustijo na miru. Sem kako leto ali več nazaj gledala prav super oddajo o enem takem predelu na Nizozemskem, kjer so vzeli eno ogromno halo v večjih nadstropjih in v enem nadrstropju živijo un ustvarjajo artisti, v drugem plesalci, v tretjem umetniki itd..... in nažalost je pa tudi res, da večinoma taki ljudje sprejemajo drugačne od sebe.... torej tudi narkomane in ne vem koga še vse.... ker se zavedajo, da so ljudje. Pa čeprav slabi. Pizda, samo poglejte večina zveznikov je jedla smeti in so živeli po takih halah, pa so potem počasi prišli naprej.... tudi Da Vinci ni bil ravno bogat človek...... Mozarta (upam, da se nisem zmotila) so pokopali na občinskem grobu, ker je bil reven ko cerkvena miš....... itd itd..... pa so sedaj zelo slavni ljudje........

še to: vaši šefi, ki so pa zakokirani totalno in vsi ti bankirji in borzni posredniki in kvazi japiji, ki jim je koka malica so pa ok, ker je to "draga droga" in ne ščijejo po cesti, ne?? kaka dvoličnost.....

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ako ti tako praviš... :grrr

po opravljeni akademiji za likovno umetnost mislim da lahko tako pravim :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš enke inštalacije s komarji ki naj bi bili okuženi z AIDSom?  :lol1:

in kak je bil njena namen in sporočilo?? :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni zdej sploh fora v tem, kaj je umetnost in kaj ne...... joj ljudje božji... malo poglejte okoli nas - na zahod. Čisto povsod imajo alternativci, subkulturniki, umetniki, drogeraši seveda tudi in prostitutke in ne vem kdo še vse svoje prostore v zapuščenih zadevah, kjer vsi vejo, da so tam, pa jih pustijo na miru.

Sej kle so jih tudi vec kot 10 let pustili na miru... Sedaj pa drzava hoce, kar je drzavino (zamenjaj z MOL ali kdorkoli ze)...

jebiga, mene tudi ne bi motilo, ce bi bili v mojem prostoru, ki ga ne bi rabil... Ampak ko bi ga pa rabil ali bi se mi samo sprdnilo, da ga hocem zase, jih grem pa tudi s kalasnikom ven terat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

humano, svetovljansko in sploh krasno bi bilo ce bi se pač vsaj za "kulturni" del našel nek primeren ekvivalenten nadomestek....se vam ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bližja, kot recimo Koprski KC od unga usekanca Briclja. Mnenje o obeh pa imam enako. Tudi službo mam zelo blizu Metelkove tko, da zadevo gledam dnevno in mi čist nč ni všeč. Po mojem bi blo najbolš, da te objekte podrejo in zarad mene nardijo ta prav kulturni center, v katerem bodo najemniki plačeval najemnino in bo tudi poskrbljeno za vse komunalne storitve. Vse kar pa jest vidm na metelkovi je pa bl podobn svinjaku, kot pa kakšnem kulturnem izražanju. Če se ti pa današnji kvazi umetniki iz "punkovske univerze" smiljo, pa lahko te študente in punk-diplomante povabiš na svoj domači vrt in jim tam zgradiš nov faks. :hmm:

Marko Brecelj - nosilni član grupe Buldožer, ene najbolj znanih YU grup ...

Rudi Bric - nekoč velemož firme Hermes Softlab.

Katerga si mislil?

Glede svinjaka - velik ljudi tut o pilicistih misli ,da so goveda in kreteni... in jaz, teslo, ki imam mal pankerske historije, včasih te policiste celo branim ...

Hočem rečt - vsak naj vsakmu pusti dihat, pa bo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiksajoča se alternativa  :doze:

V glavnem, nekje na obrobju mesta bi morali imet urejene prostore, recimo kaka odslužena tovarniška hala ipd. Z urejenimi sanitarijami ... pa naj tam "umetnost" zganjajo. Tista lokacija kjer je pa sedaj pa ... oprostite izrazu, ampak kot bi svinjam metal bisere  :doze: Pa nočem žalit s tem nikogar, ampak enostavno je je škoda ...

cyc - a spet ful najbolj veš, kako "bi moralo biti"? Dejstvo je, da pač ni tako... VSak zakaj ima svoj zato, pa če ti je ta zato všeč ali ne... In tudi tebi nihče ne govori, kako "bi moral biti"...

Žal stvari niso tako enostavne, kot jih nekateri vidite. Oz - da se jih "radikalno poenostavit". S takimi rešitvami se da, mimogrede, "radikalno poenostavit" življenje marsikomu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tko za info II.:

Če obvladaš zadevo s katero se ubadaš (lohk tud umetnost), ti to ni problem vnovčit in s tem plačat kruh, in najemnino.

Če pa si bluzič in se izdajaš za "umetnika" (in s tem seveda delaš pravim umetnikom krivico) in znaš sam nakladat, kako bi, pa če... pa fuck d sistm pa tak sranje... Pol pašeš pa na Metelkovo/opekarno/KC-KP/ipd. Prava umetnost zahteva tudi disciplino in delo, to pa je po mojem tisto, kar druščina zafiksancev iz Metelkove (opekarne, KC v KP,...) verjetno ne ceni preveč. Vsaj videt ni.

ni vse "fuck d sistem" pa ni vse bluzenje ... in ja - kot imaš na svetu nekaj zagovornikov surovega kapitalizma, in nekaj zagovornikov zmernega kapitalizma, in celo nekaj zagovornikov socialne države ,imaš pač tudi nekaj zagovornikov anarhije itd... celo zagovornike uporabe kanabisa, zagovornike uporabe motociklov ... democracy... in ta demokracija seže ravno tako daleč, kjer se konča demokracija nekoga drugega ...

jebat ga, democratic society... nihče nima miru pred kritiko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: lahko je nam teoretizirat in nabijat, ker nihče od nas (najverjetneje) ni neposredno vtkan v tkivo Metelkove ... vsi smo kvečjemu, ali še to ne, bolj ali manj občasni/priložnostni obiskovalci ...

PS: tudi za Kitajsko in Indijo se mi zdi, da bi morali biti drugače urejeni, kot sta ;) da o eskimskih naselbinah sploh ne govorim :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a ni to čisto vseeno Pervy... to je subjektivno menje. V svetu kapitalizma je vse, kar se prodaja, dobro....... kaj pa je tebi všeč in za kaj bi ti denar porabil je pa tvoj problem.

Pa ni zdej sploh fora v tem, kaj je umetnost in kaj ne...... joj ljudje božji... malo poglejte okoli nas - na zahod.

eh pupa ne bluzi in sploh meni ne podtikaj tega, da sprejemam kot dobro tisto kar zapoveduje mainstream trend. nevem koliko si ti vpletena ali pa bila vpletena v takšna in drugačna subkulturna dogajanja, jaz sem bil. od 15 pa nekje do 19 leta sem z punk bandom aktivno sodeloval na SLO sceni, sicer ne kot nek velik player ampak kot del mlade scene. prekrožil sem čisto vse skvote, klube in podobno po slo in dodobra spoznal sceno znotraj ampak tisto so bili časi entuziazma, kot gledam danes pa je to v veliki večini mimo.

mimo pa zaradi tega ker je tudi ta scena zavohala denar in sedaj je več bitk za državne subvencije kot pa kaj drugega in ker so predvsem ti razni kvazi-umetniki ponavadi tudi največji mojstri samopromocije in grebatorji si lahko izmišljajo neke performance, ki jih financiramo davkoplačevalci. če so sposobni preživeti od vstopnine in prodanih del cool, drugače pa ne hočem dosti strožjo selekcijo.

in ko govoriš o skvotih v tujini - nikjer niso na (finančno) atraktivnih lokacijah ampak nekje na obrobju. primer ti je meatpacking district, zapuščen bivši del kjer so bile klavnice v NY. tam so se prvo naselili umetniki, brezdomci, narkomani in kurbe, ko pa je dogajanje tam postalo zanimivo za širše mase in ko je predel postal "cool umetniška četrt" se je tja začelo seliti vedno več znanih oseb. posledično so se cene nepremičnin dvignile oz. so zapuščene hiše sploh dobile vrednost in prvotni prebivalci so se preselili drugam. tam jim niti na misel ne pride, da bi protestirali ker jih novi lastnik izseli.

in tudi povsod drugje obstajajo rdeče, boemske in ostale četrti, ampak v centrih jih ravno ne boš srečala (OK rdeča četrt Amstredam edino).

definitivno ima lastnik pravico do svojega zemljišča bi pa bilo lepo če bi ponudil kak drug prostor - ni mu pa treba, nič ga ne obvezuje.

in ne, niso mi frajerji juppiji na koki ampak za razliko od klasičnih low-life đankijev ti oni ne bodo na cesti težili za denar ali scali vsepovsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!