Skoči na vsebino

ali so ljudje s čistimi motorji pozerji


kOdEbLuE

Priporočene objave

Mopedu samemu popolnoma nič ne koristi če je zglancan do zadnjega centimetra. Po moje čiščenje prej škodi kot koristi, sploh z wapom. Sevede nimam v mislih totalno svinjsih mopedov ampak malce prahca še nikdar ni povzročalo škode. Če pa je mopi dlje časa zares blaten in zamaščen se je pa mal za zamislit!!

Človek ki ne gre na vožnjo ali obrača pred makedamom ker bo potem moped umazan je definitivno pozer ali lenuh!!

Človek ki se gre raje pelat kot pucat moped je praktik in ne šminker.ki naredi obratno! Šminker potem itak samo poseda na ridah in podobno.

Vozniki umazanih mopedov pa so lahko prezaposleni In vedno ko potegnejo cerado z mopeda lahko izbirajo med vožnjo ali čistilno akcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopedu samemu popolnoma nič ne koristi če je zglancan do zadnjega centimetra. Po moje čiščenje prej škodi kot koristi, sploh z wapom. Sevede nimam v mislih totalno svinjsih mopedov ampak malce prahca še nikdar ni povzročalo škode. Če pa je mopi dlje časa zares blaten in zamaščen se je pa mal za zamislit!!

Človek ki ne gre na vožnjo ali obrača pred makedamom ker bo potem moped umazan je definitivno pozer ali lenuh!!

Človek ki se gre raje pelat kot pucat moped je praktik in ne šminker.ki naredi obratno! Šminker potem itak samo poseda na ridah in podobno.

Vozniki umazanih mopedov pa so lahko prezaposleni In vedno ko potegnejo cerado z mopeda lahko izbirajo med vožnjo ali čistilno akcijo.

Koristi mogoče ne, ampak škodi mu pa tudi ne :P Če motor pucaš z vlažno krpo in ga ne dobesedno zalivaš z vodo potem mu čiščenje prav nič ne škodi. Ne vem pa zakaj bi človeka ki skrbi za čistočo svojega motorja označil kot lenuha, za moje pojme je lenuh prej tisti ki si ne vzame niti 10 ali 15 min časa da usaj malo spuca svoj motor...pucanje je lahko lep pokazatelj kakšen odnos ima lastnik do motorja, ali si vzame kaj časa zanj ali mu samo nabija kilmetre ;) Za motor si je treba vzet čas ;)

P.S.: Pa ne zdej to vzet kot kakeršnokoli kreganje al karkoli, samo svoje mnenje sem povedal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda mu tudi ne škodi, saj ko med vožnjo dežuje, se tudi pere :) (celo pod pritiskom). Sicer pa je z wapom potrebno biti pazljiv, če že moraš z njim prati.

Prah in ostalo umazanijo najlažje brez škode za lak očistiš z vodo, posušiš, obrišeš in pomembne sklope namažeš (zajle, ključavnice, kontakte itd.), gre za domače vzdrževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koristi mogoče ne, ampak škodi mu pa tudi ne :P Če motor pucaš z vlažno krpo in ga ne dobesedno zalivaš z vodo potem mu čiščenje prav nič ne škodi. Ne vem pa zakaj bi človeka ki skrbi za čistočo svojega motorja označil kot lenuha, za moje pojme je lenuh prej tisti ki si ne vzame niti 10 ali 15 min časa da usaj malo spuca svoj motor...pucanje je lahko lep pokazatelj kakšen odnos ima lastnik do motorja, ali si vzame kaj časa zanj ali mu samo nabija kilmetre ;) Za motor si je treba vzet čas ;)

P.S.: Pa ne zdej to vzet kot kakeršnokoli kreganje al karkoli, samo svoje mnenje sem povedal ;)

Ma pesda mi gre tole na k*** - kakšen pokazatelj neki! To je še ena slovesnka kmečka pametna fora, k nima veze z realnostjo. Koliko motorjev sem že videl, da so bili zglancani do amena, ko daš dol oklep in zamenjaš olje, pa groza in vidiš, da je tip šparal na servisu al servis na tipu, da je lastnik sam pretegoval vijak in glodal z njih glave ali pa navoje, da so bremze na limitu ali pa so notri cenene ploščice, ki so bolj primerne za otroški tricikel, itd, itd.

Japonci imajo povsem drugačen odnos do vozil, pri njih je zunanjost pogosto na drugem mestu, vsa obšlesana in zguncana, ampak tehnično pa so vozila v top stanju. Tukaj pa se fura en površinski videz, pod videzom pa sam bog ve, kaj se skriva.

Sam resno, to je bolezen Slovenije, sklepanje dejstev na prvo žogo, še posebno na zunanji videz. Brigite se zase in uživajte zase, ne za druge pa bo vse OK.

Pa brez zamere speedfighttuning... sam moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pesda mi gre tole na k*** - kakšen pokazatelj neki! To je še ena slovesnka kmečka pametna fora, k nima veze z realnostjo. Koliko motorjev sem že videl, da so bili zglancani do amena, ko daš dol oklep in zamenjaš olje, pa groza in vidiš, da je tip šparal na servisu al servis na tipu, da je lastnik sam pretegoval vijak in glodal z njih glave ali pa navoje, da so bremze na limitu ali pa so notri cenene ploščice, ki so bolj primerne za otroški tricikel, itd, itd.

Japonci imajo povsem drugačen odnos do vozil, pri njih je zunanjost pogosto na drugem mestu, vsa obšlesana in zguncana, ampak tehnično pa so vozila v top stanju. Tukaj pa se fura en površinski videz, pod videzom pa sam bog ve, kaj se skriva.

Sam resno, to je bolezen Slovenije, sklepanje dejstev na prvo žogo, še posebno na zunanji videz. Brigite se zase in uživajte zase, ne za druge pa bo vse OK.

Pa brez zamere speedfighttuning... sam moje mnenje.

Ni zamere, usak ima pravico do svojega mnenja ;)

Sej po eni strani imaš prav, nekateri s tem res poskušajo prikrivat tisto kar se skriva pod plastiko, ampak smo pa tudi taki ki imamo motorje tehnično uredu zrihtane in lepo spucane ;)

Trenutno prodajam Hondo NSR in če ji dam dol vse plastike se lepo vidi da so vsi vijaki kot novi, takoj ko ga vžgem se že po samem štandgasu vidi da ima dobro kompresijo (ima nov bat), v prvem kilometru vožnje se vidi da menjalnik deluje kot nov, skratka po podrobnem ogledu se da ugotovit da še najslabše ohranjena zadeva so plastike, ki so po desni strani malenkost popraskane, pa še to zelo malo. Tudi mehanik ga je celega pregledu in je reku da je razen tistih par praskic na barvi motor tehnično v brezhibnem stanju. Zdej ga prodajam, ampak ne zato ker bi bilo z motorjem kaj narobe, pač pa zato ker imam nagledan drugi motor.

Tako da tvoje mnenje ni napačno, se z njim tudi strinjam, vendar pa ne drži v vseh primerih ;)

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pa je vreden jurja a ne?

Za 800 ga dam, glih k se mi malo mudi prodat :P

Se opravičujem za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad mam čist motor,stanovanje pa še marsikaj drugega in če me kdo označi za pozerja na motorju z letno prevoženimi 10-15kkm,mislim da nima čistega podstrešja in mu mal glancanja neb škodl :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojega nisem dobil zastojn...zato je vedno ČIST....

Bravo in to tudi odraža človeka,vrjetno če bi bil miljarder tud jaz ne bi zabijal časa z čiščenjem,ko bi se umazal bi si kupil drugega :grim ker pa to nisem,probam motor kljub veliko vožnje držat v prvotnem stanju,negovanje plastike,kroma...itd..saj bom le tako pri prodaji motorja iztržil kakšen evro več,če pa že ne to pa ga bom lahko hitro prodal,saj se na motorju vidi in to dobro,kako si ga negoval in skrbel.....no vidijo vsaj tisti nekateri,ki vejo za kaj se gre B) in jim ni očka tajkun :P
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je bit čist, urejen in fit, drugo pa napudran, opicajzlan no pač sej veste ... metrič. Pa se nej vsak sam razporedi kamor mu paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze al je umazan al pa čist. Če je tako umazan, da me moti ga bom šel spucat drugač pa ne.

Sej nism zarad "vas" kupil motor sem ga zase, pa če je čist al pa umazan, važn da je men najjači :D

Tko, da pozer ni tist k ma zglancan motor ampak tist, ki si ga je nabavu s tem razlogom, da bo v očeh drugih izpadel car, kul or whatever! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probam motor kljub veliko vožnje držat v prvotnem stanju,negovanje plastike,kroma...itd..

Ja, ja Kmet2. Ti ga kr lepo neguj, pa olje lepo menji, pa kako pravljico mu zvečer preberi in z dekco ga pokrij, ker ga pole jst kupim :):P

..saj bom le tako pri prodaji motorja iztržil kakšen evro več,

bom dal še za eno :beer2: :grim

vidijo vsaj tisti nekateri,ki vejo za kaj se gre B)

:smoke: samo Yamaha nalepka pa leti gor, čene za drugo, da ti pole častiš drugo :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo si povedal vse.

Ti pa si povedal nič...

A ste že spucal motorje al so še kr usrani?(folk z offroad motorji so izključeni). Če rabi kdo nasvet kako se zglanca motor, kar naj upraša.... Jst sm ga dans spet spucu k se je čez noč malce praha nabral, ženske kar v vrsti stojijo da se grejo peljat z mano :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... a zdaj je pa taka moda, da je čist motor nekaj sramotnega? No, ja... nikoli nisem sledil modi. Nas so v vojski (mladina ne ve, kaj zamuja...) naučili reda in čistoče. Smo pač stara šola. In -ne, ni me sram, da imam čist motor. Nekdo je veleumno zapisal, da voda škodi motorju. Verjetno dežja niti povohal ni... Hm, so ture, ko te po par dni skupaj pere dež in šiba veter. Pa.. začuda, nam motorji še kar delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kdo javi, da mi motor očisti? Da bom pozer :D

p.s. najdem čas samo za vožnjo, za čiščenje ga vedno zmanjka :(

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kdo javi, da mi motor očisti? Da bom pozer :D

p.s. najdem čas samo za vožnjo, za čiščenje ga vedno zmanjka :(

100€ ura +malca :grim sam bo ko nov B)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozerji so pa vsi k se v sandalčkih pa kratkih hlačkah furajo po mestu, pa čekerajo kdo jih je vidu!! NE GLEDE NA MOTOR!!!

To je pa rahlo čudaška opazka. Človek na motorju v kratkih hlačah izgleda obupno - ne nekaj, k čemur bi stremeli pozerji.

Pravi pozer je v tanajhujših ledrcah, v najdražji čeladi in z najglasnejšim rorom na Slovenski cesti proti večeru, ko se mimo sprehaja folk ki želi biti "viden".

Ne pa commuter ki gre na šiht/faks/fitnes in mu na kraj pameti ne pada, da bi se sredi najhujse vrocine oblacil ATGATT za hitrosti, ki niso dosti višje od bicikla.

edit: holy necro, batman! sem pa star post quotal

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam bo ko nov B)

Nič ne bo kot nov, samo spucan star klump bo.

Za 100€, si pameten človek omisli recimo opletene zavorne cevi, ne pa pucanje, kot kakšna babnica, ki vrže 100€+ za frizuro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!