Skoči na vsebino

Istospolna partnerska skupnost


jose

Priporočene objave

Kaj pa za tiste, za katere naj bi veljala oznaka, da razmišljajo z ritjo? A je potem nagravžno če je redosled usta-rit? Kaj si mora rit pri tem mislit? Damn...spet ta zajeban karies okrog mojih podančic? Žaljivo...nagnusno...Pupa? Ne, nisem stopnjeval. :devil: :D

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa, SEJ TO JE ODGOVOR...ne vejo kaj hočejo...in to predstavljajo preveč agresivno do ostale populacije...češ, kao zej smo pa vsi bedaki, ker ne sprejemamo istospolnih zvez (stara lajna... :doze: ). praviš da nočejo nič več in nič manj kot ostali...pa saj majo vse pravice al ne? in poroka NI OBVEZNA NE Z ZAKONOM PREDPISANA ZA NORMALNE PARE! tu se gre le za denar in nič drugega. spet... :doze:

no pa mi še povej, pupa, kateri spol otroka predvidevaš, da bi posvojila lezbični oziroma homoseksualni par?? a?? in kaj bi iz tega nastalo?

sploh ne razumem teh istospolnih parov...pa kaj zganjajo tako galamo? kdo jih sploh preganja??? nobeden...seveda pa v večini ljudi zbujajo odpor, pa ne zaradi svoje spolne usmerjenosti, temveč načina kako jo predstavljajo...vsak ki jih ne sprejme je nestrpen...mislim...a niso oni malo nestrpni do vsega? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa, SEJ TO JE ODGOVOR...ne vejo kaj hočejo...in to predstavljajo preveč agresivno do ostale populacije...češ, kao zej smo pa vsi bedaki, ker ne sprejemamo istospolnih zvez (stara lajna... :doze:  ). praviš da nočejo nič več in nič manj kot ostali...pa saj majo vse pravice al ne? in poroka NI OBVEZNA NE Z ZAKONOM PREDPISANA ZA NORMALNE PARE! tu se gre le za denar in nič drugega. spet... :doze:

no pa mi še povej, pupa, kateri spol otroka predvidevaš, da bi posvojila lezbični oziroma  homoseksualni par?? a?? in kaj bi iz tega nastalo?

sploh ne razumem teh istospolnih parov...pa kaj zganjajo tako galamo? kdo jih sploh preganja??? nobeden...seveda pa v večini ljudi zbujajo odpor, pa ne zaradi svoje spolne usmerjenosti, temveč načina kako jo predstavljajo...vsak ki jih ne sprejme je nestrpen...mislim...a niso oni malo nestrpni do vsega? :hmm:

Kdo so večji rastisti dandanes - črnci do belcev ali belci do črncev. Seveda črnci do belcev, če so bili toliko časa zatirani....

Lej če ne veš, za kaj se borijo, potem te lepo prosim, da si malček prebereš, da ne izpadeš bedak tu. Oni si ne morejo urediti skupnega gospodinjstva. ne morejo si urediti dedovanja, ne morejo urejevati pokojnine, kakršnega koli socialnega varstva in ne morejo en k drugemu hoditi v bolnico, če nekdo resno zboli. Zakaj ne? Ker v SLO sploh ne priznavajo, da dva istospolna partnerja živita skupaj. Poroka gor al pa dol...... to je samo dodatek. Si predstavljaš sebe, da bi z nekom živel in bi recimo ti umrl. Za stanovanje sta skupaj prispevala in ga skupaj opremljala, pa bi prišli starši od tebe in tvoji ljubjeni osebi vse pobrali, ti pa se nimaš kje buniti, ker pravno gledano nimaš dokaza za skupno gospodinjstvo...... mislim, saj ne zahtevajo rdečih preprog. Zahtevajo, da se jih prizna, da z nekom skupaj živijo in da se jih tudi obravnava kot partnerje. In groza, da v 21. stoletju tega še vedno v tej naši kurčevi zagamani Sloveniji še vedno nimajo!! Valda se tebi čudi, kva se zdej bunijo - a daj sebe v to pozicijo, mogoče boš videl, da jim sploh ni tako luštno in da imajo velike probleme na določenih področjih. Ne bodi ignorantski zaradi situacije same - malo si preberi, poglej okoli sebe, pa boš videl, da ni vse tako rožnato, kot se tebi zdi......

Čaki čaki.... kake veze pa ima to, kak spol bo en homoseksualen par izbral (BTW homoseksualen obravnava tako lezbije kot gay-e)?? Jaz bi izbrala prvo punčko in potem dva fantka ne glede na to, ali sem lezbijka ali ne. Kaj misliš, da imajo homoseksualni pari drugačne tendence do izbire spola otrok, kot navadni pari?? No in dej ti meni povej, koga bi zbrali in kaj bi ratalo??

Ker če misliš, da bi fant ali punca avtomatično homoseksualec/ka ratal/a, potem mi povej, zakaj se heteroseksualnim parom "rodijo" homoseksualni, če je vzgoja tista, ki vpliva na spolno usmerjenost otroka.

In daj za trenutek na stran te otroke, ker sem rekla, da trenutno slovenija še ni pripravljena na to debato, pa se omejiva samo na to, zakaj meniš, da ni potrebno zakona, da bi lahko normalno skupaj živeli in imeli enake zakonske, socialne in družbene pogoje za življenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni rožnato, ampak tako je, ker si sami napravijo...nekej si govorila o tem, kako je v londonu al kje že to nekaj normalnega...menda bi bilo tudi tu, če se ne bi sami skrivali in bi jih bilo svojega lastnega nagnjenja sram v javnosti! problem je v njih samih! noben jih ne bi preganjal...na začetku bi blo normalno malo čudno, ljudje bi se smejali, govorili...ma s časom bi se stvar spremenila...sprejeti bodo, če se bodo sami vedli "normalno" zakaj se nočejo "držat za rokce" po cestah? zakaj? če bi jih blo toliko na cestah bi bilo vsakdanje...a ne? in počasi sprejemljivo... :hmm: pa ne da mi skozi jokajo kako jih vsi nekaj zatirajo....ker je to LAŽ

:topic: pa ne mi začet o zaplankanih in zadrtih slovencih ker je to žalitev. aploh smo v zadnjih 15 letih deležni vse sorte pljuvanja in poniževanja s strani vse sorte "interesnih skupin"...še preveč strpni smo, priznajte si.

zakon je nepotreben, ker imajo v dosedanjem zakonu dovolj možnosti. zakaj pisat zakon posebej za nje? mogoče le spremenit kak člen v smislu...državljan ali državljanka se lahko poroči s komerkoli hoče, le da je to človeško bitje in nad zakonsko mejo fukanja (16 let u SLO se mi zdi :hmm: ) :afro1: mislim, da bi to bilo dovolj. vendar zahtevat vse naenkrat in na način, ki sem ti ga prej opisal je NESPREJEMLJIVO.

sej si zlata no :friend1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorazd, pa saj to je spreminjanje zakona hudiča - ali dodajanje ali kakorkoli že to rečeš... neka osnova že obstaja - to je le dodatek zraven. Saj ni to odkrivanje tople vode.

Ok... zakaj se ne držijo za roke zunaj? Ker jih jaz ogromno poznam, ki so bili s strani raznih čefurjev in skinheadov prebutani - ali pa tudi kar s strani čisto normalnih tipov, ki imajo neke čudne furstracije. Zaradi tega, ker imajo probleme v službi, doma, v okolju kje živijo - ker HOČEŠ NOČEŠ so izobčani. In ker (kakor sem že rekla) nikogar ne briga njegova spolna usmerjenost in mislim, da se čisto dovolj izpostavlja, če ima prizano skupno gospdinjstvo s svojim partnerjem. Nisem pa vedela, da se nasprotnik tega bori za to, da bi se lizarili po ulici, hodili z roko v roki in da bi imeli veliko tablo okoli vratu - JAZ SEM PEDER/LEZBIJKA na zadnji strani bi si pa lahko kar še pripisal - ČE SI ŽELIŠ, ME LAHKO PREFUKAŠ!!

Ma jaz te res ne razumem, kaj bi si ti želel od njih?? Se mi zdi, da si čisto apriori proti in nimaš nobenega tehtnega razloga. Vsakič, ko kaj napišeš ti argumentiram nazaj, pa spet nekaj novega najdeš.........

povej proti sem, da obstajajo, dal bi jih pred zid in postrelil pa je konec debate, ne pa da se sprenevedaš in najdeš vsakič nove razloge....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh dolgih postov se mi ni ljubilo do konca prebrati, zato bom morda nedosleden,

Kar zadeva toleranco do istospolnikov, je reč sledeča:

Večina ljudi je po naravi nagnjena k konzervativnosti v navadah, mišljenju, razumevanju, ipd. Pač človek črede...ali kar čredni človek.

Zato kakršna koli izstopanja, ki niso v skladu s prevladujočimi vrednotami in še posebej masovno prakso, zbujajo odpor, strah, zgražanje, začudenje.

Recimo: toleranca kot vrednota je v popolnem nasprotju z delovanjem človeka množice. Kako naj nekdo, ki živi od obrekovanja, razmišljnja v okviru klišejev in pogrošnih modrosti, dejansko deluje tolerantno - to je, izstopa in presega svoje omejitve&okvire. Ne, zato seveda je temu kot je in tudi še dolgo (če ne vedno) bo.

Istospolniki so deležni neodobravanja in zgražanja, pa ne zato, ker bi morebiti to bilo biološko tako izprijeno, kje pa. Prej zato, ker ni v skladu z vrednotami in prakso večine. V Londonu in podobnih metropolah so že bolj navajeni raznoraznih ekstremov, toda zato še ni nujno, da so bolj tolerantni. Istospolniki so pač tam že del vsakdanje prakse. Tudi tiste črnke, k si vratove nategujejo z obroči kot žirafe, veljajo v svojem krogu za normalne. Če si katera ne bi, bi jo ožigosali, četudi je nenategovanje vratu gotovo bolj naravno.

Okej, vem da sem se razvlekel, mogoče ponekod preveč nakladal, a tako je to in na kratko bi težko povedal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da zmeri kaj najdem je zato, ker mi je debata všeč. nisem proti njim ali njihovi izbiri, sem pa proti zakonskemu "overavanju" neke spolne prakse. tako.

si pa lepo zapisala to kar sem jaz malo lepše povedal...(jaz sem p/l ... lahko me prefukaš) ne vem česa jih je strah...ogroženi so tako kot jaz, če bi hodil ob večernih ali nočnih urah po LJ...konec koncev to skrivanje daje čuden prizvok vsemu skupaj. družba ni tako netolerantna kot nekateri nabijate...samo navajena ni tega videvat vsak dan na cesti. za to morajo poskrbet P ali L sami. če jih je pa strah in se skrivajo, pa je še dokaz več, da je čista homoseksualnost/lezbičnost tudi zanje nekakšna motnja/anomalija in se je sramujejo. :doze:

pupa ti jih kar brani naprej, saj jim noben nič noče, še najmanj jaz. zame niso nič posebnega in jih sprejemam kot navadne patetične zajebance, kot smo vsi zato mi njihove manifestacije grejo na živce. :afro1:

aja, da ne pozabim...še zmeri si zlata :friend1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah saj ne gre toliko za branjenje... kot to, da jim hočem omogočiti, da bodo "normalno" živeli. Zakaj si kdo ne upa v javnosti vsak sam ve.... dejstvo je, da bo tega manj, dokler bo družba tako odreagirala. Dejstvo je pa tudi, da je tega veliko več videti po ulicah, kot pa je bilo 10. let nazaj - torej neka sprememba se dela in mislim, da je pravi čas, da se še pravno in socialno kaj uredi.

Noben se tega ne sramuje - oz. se bom popravila, velika večina se tega ne sramuje. In se tudi ne bi sramovali, če ne bi bilo iz družbenih krogov tako zmerjanje in neodobravanje. Obstaja veliko P in L, ki so zelo pobožni, pa jim cerkev ne pusti v njihove hrame, češ da so nečisti in ne vem kaki še vse... in kako naj ne imajo potem občutka krivde? Če ga ne bi imeli, tudi ne bi bilo toliko samomorov med njimi, ker si enostavno ne upajo priznati kdo so in se imajo za nekaj bolanega in izprijenega itd... in se raje ubijejo, kot da bi se sprijaznili sami s sabo. Ampak tu je odgovornost na družbi in na nikomur drugemu.

Vsi pač niso tako močni, da bi šli čez mnenje družbe.......

sej vem, da sem zlata...... ti si tut :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo so večji rastisti dandanes - črnci do belcev ali belci do črncev. Seveda črnci do belcev, če so bili toliko časa zatirani....

Tisti, ki imajo moč in oblast. Če je Bush črnc, so zagotovo rasisti črnci, drugače so pa lahko črnci rasisti v ameriških zaporih in najrevnejših predelih ZDA. :(

...ali pa tudi kar s strani čisto normalnih tipov, ki imajo neke čudne furstracije. ....

Čisto normani tipi s čudnimi frustracijami, ki prefukajo mimoidočega, ker ........ drugače razmišlja, čuti, vidi..... :?

Ja... ti tipi so res čisto normalni. :grrr

Mah saj ne gre toliko za branjenje... kot to, da jim hočem omogočiti, da bodo "normalno" živeli. .....

Jaz bi imel tudi rad svoj helikopter. :xx: :oops: :topic:

Če pa dodam svoje mnenje, se mi zdi pa povsem mimo, ker jim nočejo omogočiti povsem enakih pravic, kot jih imamo mi, ki "ustrezamo" nekim normam. :blink:

Resnično mi pedri in lezbike niso prav nič v napoto. Le njihovi fetiši in seks je nekaj takega , kar se meni zdi :SS :eek: :wacko: :alien1: :? in me ne moti, če to delajo med sabo. Hvala bogu O:-) , da nas "normalne" ne silijo v to. :grrr

Vedno sem se pa razveselil podatka, da je čedalje več pedrov, saj je tako za nas hetero ostalo več izbire. Puncam so namreč večinoma všeč razne sorte "fegijev". :slap: Kako pripravno za nas hetero. :worship: Po drugi strani me je pa kar malo zbodlo, kadar sem slišal, da je vzklila kakšna nova lezbijka. Pa so se tako potencialni snubci obrnili v drugo smer oz. na druge njih potrebne. :(

To je tako, kot pri poslu. Brez konkurence bolje laufa. .)

V glavnem..... Naj jim dajo, kar zahtevajo!!! Saj ne zahtevajo nekaj, kar mi (hetero) že avtomatsko imamo.

Enakopravnost??? Kaj je to?? :?

Če si koga nategnil v rit (razen ženskega spola), si izgubil veliko pravic, ampak davke še vedno moraš plačevati. :blink:

Lepa demokracija. Verjetno sem slabo prebral definicijo demokracije, ker sem razumel malo drugače. Očitno je pa del demokracije tudi to, da se ženski spol lahko nateguje, moškega pa ne. :hmm: No, ja...... meni osebno je to prav všeč. :OK: :oops: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe zelo zabavno napisano, sem se prav nasmejala!

Hotela bi le nekaj dodati: Ker sem prej omenjala čefurje in skinheade sem potem dodala pri tretji skupini besedno "normalne", kar pomeni, da niso iz ene ali iz druge skupine opisanih. Normalen pa itak ni nihče več, če se mene vpraša .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: pa špegu mi vsaki dan govori, da sem "normalen"....al se motim? :wacko:

i need a beer.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je čuden tisti, ki je normalen........... aja, zato mi je gorazd občasno mal čuden  :slap:

;)

tole sm sedaj napisu samo zato, da ne bo (spet) ženska mela zadnje besede...

(zdej pa lahk obdelamo še šovinizem :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok.

sem proti. zakaj?

najbrz sem konzervativen, vsaj v tem pogledu.

motijo me pa ne ene in ne drugi. dokler ne grabijo mojih hlac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kaj ima to veze, da si konzervativen? Zaradi tega ne pustiš omogočiti, da drugi živjo tako, kot bi radi živeli? Čeprav nič tebi na škodo?

Samo vprašam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj sem proti?

...da imajo potem taki kot si ti, pupa, razlog ziveti, ocitno. ker brez najedanja nekomu ocitno nisi ne zdrava ne dovolj "ti". ce bi se vsi veliko bolj zanimali za lastne zadeve in veliko manj za tuje sploh ne bi bilo nobene debate okoli istospolni to - istospolni tisto. enostavno bi vsi samo ziveli. (sanjasvinjakukuruspress)

moje mnenje je pac tako kot je. ce istospolnice/zi potrebujejo zakon, da se pocutijo bolj "upostevane" delajoj ocitno nekaj narobe oz. si necesa ne upajo delati. zakaj je temu tako vprasaj koga bolj pametnega, ne mene. lahko bi ti tudi trosil s pojmi kot "naravno" in "normalno" pa ne mislim. je brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavila sem ti samo vprašanje, na katerega v bistvu še sedaj nisem dobila odgovor. Ampak nič ne de... sej je za pričakovati tako nestrpnost nekoga, ki je kar apriori proti nečemu, samo zato, da je. Res je, to ni moj boj, pa vseeno mislim, da jim vsakršna podpora prav pride.

A si ti čuden Ice, ker voziš motor, al so drugi čudni, ker ne razumejo ljubezni do motorja?? Potem je tudi s tabo nekaj narobe, da motor voziš, če to delajo samo čudaki, drogiranci in ne vem kaj še vse........... .)

Hočem povedati, da če nisi za, ne pomeni, da si avtomatično proti. ČE pa si ali za ali proti potem pa to tudi utemelji, če te nekdo prosi. Razen, če zaradi tega misliš, da s tem udiram v tvojo zasebnost - v tem primeru si ti tisti, ki imaš probleme s tem - žal, ne jaz..... jaz sem samo postavila zelo simpel vprašanje, ker mi to ni najbolj jasno, zakaj si proti.

kapiš? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa, samo zate:

ce istospolnice/zi potrebujejo zakon, da se pocutijo bolj "upostevane" delajoj ocitno nekaj narobe oz. si necesa ne upajo delati.

blabla......."naravno" in "normalno".....blabla

najbolj pa sem proti zato, da se lahko ti repencis po forumu.

:topic:

spet drezas nekam kamor drugim ne pustis. namrec ZAHTEVAS odgovor ceprav nimas nobene pravice to poceti. lahko prosis za dogovor, ce ti ga bo sogovornik dal je drugo vprasanje.

pupa, ti nimas niti najmanjsega razloga, se manj pravice, mi ocitati nestrpnost. ce bi bil jaz nestrpen in tak, kot insinuiras ze nekaj casa, ti tukaj ne bi vec pisala.

najprej premisli kaj si vse napisala, v kaksnem kontekstu in komu in potem mogoce malce premisli preden pihnes spet eno v tri krasne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le njihovi fetiši in seks je nekaj takega , kar se meni zdi  :SS  :eek:  :wacko:  :alien1: 

a tebi je seks dveh lezbijk nekaj :SS

a si ti moški ali ženska?

dokler ne grabijo mojih hlac.

tudi če te lezbijka grabi za hlače te moti..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!