Skoči na vsebino

Istospolna partnerska skupnost


jose

Priporočene objave

nažalost je res takih držav obilo....... samo drugje jim vsaj priznavajo skupno gospodinjstvo in parterstvo - pri nas jim še tega ne.............

Ah pepolino, ti si tako modro dete  :blush:  :wub:

katere so ugodnosti priznanja skupnega gospodinjstva in partenrstva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za njih? Možnost dedovanja, možnost obiskov v bolnici, možnost urejanja vseh pravnih in socialnih zadev, možnost živeti "priznano" v dvoje......

Ni veliko, pa vseeno toliko, da brez tega ne moreš živeti (če se sploh zavedaš, da vse to imaš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za njih? Možnost dedovanja, možnost obiskov v bolnici, možnost urejanja vseh pravnih in socialnih zadev, možnost živeti "priznano" v dvoje......

Ni veliko, pa vseeno toliko, da brez tega ne moreš živeti (če se sploh zavedaš, da vse to imaš).

Bom citirala Pepeta: "To lahko uredijo tudi s pogodbo, oporoko in drugimi pravnimi instrumenti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem obisk v bolnici lahko s pogodbo uredijo ja! :blink:

in tudi oporoka in razne pogodbe niso sprejemljive!

Pišuka, pa jst tega ne štekam, zakaj ste tako proti, da dva ČLOVEKA imata iste možnosti, ker sta ČLOVEKA, kot jih imaš ti kot ČLOVEK??

Bi res full rada razumela to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za njih? Možnost dedovanja, možnost obiskov v bolnici, možnost urejanja vseh pravnih in socialnih zadev, možnost živeti "priznano" v dvoje......

Ni veliko, pa vseeno toliko, da brez tega ne moreš živeti (če se sploh zavedaš, da vse to imaš).

možnost dedovanja.... oporoka - nujni delež

obiski v bolnici...v bolnici sm obisku že vse k jih poznam, prijatle, prijatlce, sorodnike nihče me ni vprašu kdo sm... mogoč si s tem misla skrbništvo in odločanje v situacijah ko oseba(partner) ni več sposoben, koma, razna duševna stanja...

urejanja pravnih in socialnih zadev... vse kar rabiš da TI urediš MOJE pravne in socialne zadeve je pri notarju overjeno pooblastilo

možnost živeti priznano v dvoje... a tebe moti kaj si o tebi misljo popolni neznanci... če si pametna pol te ne... šteje samo mnenje tistih k so ti blizu, oni te pa itak podpirajo v vsem kar počneš

Popravljeno . Popravil kOdEbLuE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem obisk v bolnici lahko s pogodbo uredijo ja! :blink:

in tudi oporoka in razne pogodbe niso sprejemljive!

Pišuka, pa jst tega ne štekam, zakaj ste tako proti, da dva ČLOVEKA imata iste možnosti, ker sta ČLOVEKA, kot jih imaš ti kot ČLOVEK??

Bi res full rada razumela to!

pupa... hipotetično...maš otroka in ga zaradi socialnih razmer moraš dati v posvojitev ker enostavno ne moreš nič zato... imaš možnost izbire krušnih staršev a boš izbrala homoseksualni (moški ali ženski), ali heteroseksualen par?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuka, pa jst tega ne štekam, zakaj ste tako proti, da dva ČLOVEKA imata iste možnosti, ker sta ČLOVEKA, kot jih imaš ti kot ČLOVEK??

Bi res full rada razumela to!

civilizacuja živi po nekih zakonih in kulturnih merilih... stari grki so v nekem obdobju malce zašli v odobravanje istospolnišva... ampak to jim je povzročilo mnoge težave... se pravi da bo nekaj resnice na tem da to ni naravno in dobro za večino ljudi....

.... pač take zveze danes niso sprejemljive in zato se jih ne odobrava... čisto logično.... vsak moški in ženska imata določene pravice kot posameznika :klicaj: ..to je čisto dovolj za normalno in dostojno življenje... če bi rada dva buzija al dve lezbe imeli status in pravice kot družina... naj se znajdejo drugače..... njihov problem...

kam bi pa prišli da se vsak drek sprdne in zahteva pravice in zakone sebi v prid....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možnost dedovanja.... oporoka - nujni delež

obiski v bolnici...v bolnici sm obisku že vse k jih poznam, prijatle, prijatlce, sorodnike nihče me ni vprašu kdo sm... mogoč si s tem misla skrbništvo in odločanje v situacijah ko oseba(partner) ni več sposoben, koma, razna duševna stanja...

urejanja pravnih in socialnih zadev... vse kar rabiš da TI urediš MOJE pravne in socialne zadeve je pri notarju overjeno pooblastilo

možnost živeti priznano v dvoje... a tebe moti kaj si o tebi misljo popolni neznanci... če si pametna pol te ne... šteje samo mnenje tistih k so ti blizu, oni te pa itak podpirajo v vsem kar počneš

O kakem nujnem deležu ti govoriš?

Lej, imata dve ženski skupaj stanovanje (nalašč dam ženski, da se ne boste toliko na homoseksualnost kot bljak naslanjali) in ena umre. Stanovanje sta skupaj kupovali, obleke tudi, posode, omare itd..... in pridejo starši in začnejo pobirati stvari ven iz stanovanja. Ker so dediči. In ti se lahko žališ! Ker nimata priznanega skupnega gospodinjstva se smatra, da živita kot dve sostanovalki. Kar pomeni, kar je od umrle prejmejo dediči - kar pa nisi ti, ampak tvoji starši.

Se ti zdi to fer?

Če je človek na intenzivni negi ali v kritičnem stanju grejo lahko samo starši oz. mož/žena na obisk. Če si ti samo "prijatelj" se lahko na glavo postaviš, pa ne prideš notri. Da ne govorim o drugih socialnih problematikah. In zakaj bi morali oni plačevati denar za odvetnike, za razna pooblastila in ne vem kaj še vse, če bi jim bilo lahko to dano samo po sebi? Daj postavi se v njihovo kožo in me prav zanima, če bi bil pripravljen dati 10.000 sit za vsa pooblastila, notarska overjenja in ne vem kaj še vse, če je vsem ostalim LJUDEM to dano samo po sebi?? In še to - naj eni od partnerk kaj zgodi in je recimo potrebna oskrbe. Je neprištevna ali samo nesposobna za upravljanje. In se starši spomnijo, da so oni skrbniki in jo vzajemo k sebi domov, ta drugi pa prepovejo obiske. In ker nimata skupnega gospodinjstva priznanega se sploh ne more boriti za ljubezen svojega življenja (ali pa če rečemo samo partnerko), da bi imela skrbništvo nad njo. Ena drugi ne moreta biti pooblaščeni na bančnih karticah (ker so lahko samo domači), ne moreta še veliko drugih stvari urejati.

Tega je žal veliko več, kot sem sploh omenila. Nam, ki nam je to dano se zdi samoumevno in sploh se ne zavedamo kako težko je za nekatere druge LJUDI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa... hipotetično...maš otroka in ga zaradi socialnih razmer moraš dati v posvojitev ker enostavno ne moreš nič zato... imaš možnost izbire krušnih staršev a boš izbrala homoseksualni (moški ali ženski), ali heteroseksualen par?

tudi za sekundo ne bi pomislila na spolno usmerjenost "staršev"!

Edino, kar bi me zanimalo je, s kom se je otrok bolj zaštekal v tem času, kako ljubezen je čutiti med "staršema" in tudi kateri ima boljši socialni položaj.

PA ŠE ENKRAT - NE GOVORIMO O POSVOJITVAH OTROK IN PROSIM, ČE TO SPUSTITE VEN!

In ja, raje imam, da MOJEGA otroka vzajata dva homoseksualca ali homoseksualki, ki premoreta ljubezen med sabo in do otroka, kot pa heteroseksualni par, ki tega ne premoreta! Kadarkoli, kjerkoli!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

civilizacuja živi po nekih zakonih in kulturnih merilih... stari grki so v nekem obdobju malce zašli v odobravanje istospolnišva... ampak to jim je povzročilo mnoge težave... se pravi da bo nekaj resnice na tem da to ni naravno in dobro za večino ljudi....

.... pač take zveze danes niso sprejemljive in zato se jih ne odobrava... čisto logično.... vsak moški in ženska imata določene pravice kot posameznika  :klicaj:    ..to je čisto dovolj za normalno in dostojno življenje... če bi rada dva buzija al dve lezbe imeli status in pravice kot družina... naj se znajdejo drugače..... njihov problem...

kam bi pa prišli da se vsak drek sprdne in zahteva pravice in zakone sebi v prid....

ah.... saj ne morm verjet, kaj berem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupek, jaz nisem proti, sem za, da sprejmejo zakon, samo, če ga ne, obstajajo tudi drugi mehanizmi kako stvari uredit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, ne govori traparij...

Intenzivna - najbrž ne bo prišel pogledat človeka kdorkoli s ceste, torej ne bodo komplicirali - preverjeno.

Pooblastila na računih - pooblastiš lahko kogarkoli - preverjeno.

Dedovanje - če veš, da si v situaciji, kjer moraš poskrbet zase, boš tudi poskrbel predčasno; najbrž dodatnega zavarovanja tudi ne sklepaš tko iz ljubega miru? Če hočeš ravnat odgovorno, pač vložiš nekaj več truda.

In če stvar ni taka, da je poskrbljeno za vse (nikoli ni) pač storiš nekaj več, ne? Če hočeš biti enakopraven, živiš pa v malce drugačni navezi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kakem nujnem deležu ti govoriš?

tvoja največja skrb je dedovanje pa neveš kaj je nujni delež... JAO

recimo ti men v oporoki zapustiš vse svoje imetje... tvoji sorodniki bodo skušal spodbijat to zadevo ker bojo pač oni hotl vse to imet... dobil bojo pa samo določen odstotek ki se mu reče nujni delež...

otroci SO pod vprašanjem ker sm ti že reku da ne bit tolk naivna in mislt da ko se bodo lahko poročil da ne bodo zahteval še pravice do posvojitve... korak za korakom se gre, najprej malo potem več in na koncu vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom citirala Pepeta: "To lahko uredijo tudi s pogodbo, oporoko in drugimi pravnimi instrumenti"

In to mnogo ceneje.........a se sploh kdo zaveda kok košta ena taka čist preprosta poroka s cca 40 povabljenci :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to mnogo ceneje.........a se sploh kdo zaveda kok košta ena taka čist preprosta poroka s cca 40 povabljenci :?  :?

Ne bi vedla, me niti te stvari ne ganejo in zanimajo :grrr ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to mnogo ceneje.........a se sploh kdo zaveda kok košta ena taka čist preprosta poroka s cca 40 povabljenci :?  :?

ne vem in me ne zanima (samo ne moji povedat) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoja največja skrb je dedovanje pa neveš kaj je nujni delež... JAO

recimo ti men v oporoki zapustiš vse svoje imetje... tvoji sorodniki bodo skušal spodbijat to zadevo ker bojo pač oni hotl vse to imet... dobil bojo pa samo določen odstotek ki se mu reče nujni delež...

otroci SO pod vprašanjem ker sm ti že reku da ne bit tolk naivna in mislt da ko se bodo lahko poročil da ne bodo zahteval še pravice do posvojitve... korak za korakom se gre, najprej malo potem več in na koncu vse!

zelo dobro vem, kaj nujni delež pomeni - samo kje je pa partner, ki ni priznan kot partner opravičen za nujni delež?

in oporoke so bullshit.. starši lahko vsemu oporekajo in tvojo omaro dobijo oni..... je smešno, samo na žalost je res. Poznam zelo dober primer dveh, ki sta živela skupaj, pa je en umrl.. drugemu so skoraj da ne lastne gate pobrali....... in pravno gledano ni mogu nič narediti, ker nista imela priznanega skupnega gospodinjstva!

tudi če bi si želeli otroke imet, kar si bodo slej ko prej hoteli, je to druga polemika.... in to tja je še nekaj svetlobnih let in tega se vsi zavedamo. Zato ti pravim, da otroke pusti pri miru..........

in kot sem ti povedala - mene ne bi motilo!

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to mnogo ceneje.........a se sploh kdo zaveda kok košta ena taka čist preprosta poroka s cca 40 povabljenci :?  :?

Ja, 40x po minuto telefona, da jim razložiš v parih stavkih, da se lahko jebejo in se gredo naslajat in nažirat domov, ti pa se hočeš poročit v intimnejšem okolju eden na enega plus priči. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi vedla, me niti te stvari ne ganejo in zanimajo  :grrr ...

Khmmmmmm......pa bi te moral.....ker se štejem nekam v to cifro :blush: :devil: :devil:

Po moje je pa problem nekje drgje...........

Po moje si hočjo tut priimke popedenat....in sedaj logično razmišljanje.....če se poročiš in vzameš partnerjev priimek.....to ne košta NIČ

Če pa svoj priimek hočeš spremenit v "jhfhjkdshkjdgshkjh"......to pač nekaj košta.....

Pišuka....pa sej teli homosexualci sploh niso neumni........treba je razmišljat zu glavo, privarčevat......mater.....kok pirov je to????

:? :? :? Sam čaki mal.......a pol bi dva pedra al pa dve lezbyke naprimer potencialni delodajalci imel za brata,al pa sestre....če bi imeli isti priimek :? :? :? :? :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to mnogo ceneje.........a se sploh kdo zaveda kok košta ena taka čist preprosta poroka s cca 40 povabljenci :?  :?

ne govorimo o poroki, ampak samo to, da dva priznano živita v skupnem gospodinjstvu - še vedno!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne govorimo o poroki, ampak samo to, da dva priznano živita v skupnem gospodinjstvu - še vedno!!!!

In še vedno lahko to elegantno uredita, če želita ... PIKA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne govorimo o poroki, ampak samo to, da dva priznano živita v skupnem gospodinjstvu - še vedno!!!!

Čak mal......Pupek.......a sem jaz bil pol nekrofil....ups....prehuda beseda.........spolni iztirjenec....ker sem živel v skupnem gospodinjstvu s svojo staro mamo........pa priimka sta bila različna :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :? :? :? :? :? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, če se imata dva resnično rada, potem je čisto vseeno kdo dobi omaro  :P

hmm ali pa ne, če čez noč ostaneš brez nekoga, ki ga res ljubiš, brez stanovanja, omare in vseh stvari, ki so bile skupne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal......Pupek.......a sem jaz bil pol nekrofil....ups....prehuda beseda.........spolni iztirjenec....ker sem živel v skupnem gospodinjstvu s svojo staro mamo........pa priimka sta bila različna :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :?  :?  :?  :?  :?  :eek:

Ne...za take stvari ima pupa drugo besedo - pussy :) :) ali pa incestoidni lezbijk... zdej pa maš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!