Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Kaj mi priporočate:

- usnjeni kombinizon (vsi ščitniki) - 2 delni

- ali jakno (kontura, ščitniki), ki ne premoči, prepiha...

Sam bi izbral usnjeni kombinzon, kar je sigurno boljši nakup od druge možnosti. Premislil bi ali enodelnega ali dvodelnega na forumu je že bilo kar nekaj govora o komb.

Glede čelade pa kupi najboljšo čelado, kar premore tvoja denarnica. Ko boš kupoval pojdi do različnih trgovcev z različnimi znamkami čelad in se poskusi zmenit, da ti dajo čelado na probo, da se pelješ en krog po obvoznici.

Nolan ti ponudi, da se lahko eno uro voziš z njihovo čelado in se potem odločiš!

Za vse dodatne info. za čelade nolan pa vprašaj mojstra KOMPI-ja!

Želim ti veliko užitka v vožnji z novim motorjem!

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:

Hi! Imam eno vprašanje. V petek dobim naked - 650 kubični motor, moral bi si pa kupiti tudi obleko.

Kaj mi priporočate:

- usnjeni kombinizon (vsi ščitniki) - 2 delni

- ali jakno (kontura, ščitniki), ki ne premoči, prepiha...

Prodajalec mi je bolj priporočal to kontura jakno in sicer iz razloga, ker se poleti v usnjeni ful potiš in če padeš in drsiš po tleh se "baje" jakna iz tega blaga ne raztrga oz. se usnje raztrga prej.

:? Zanima me še - kakšne rokavice, čelado, ledvični pas naj kupim?

Ker dobim motor v petek, se mi že malo mudi, zato bi prosil, da mi čimprej pomagate.

Hvala. :hmm:

Pojdi v eno specilizirano trgovino z motoristično opremo ,povej kaj si zeliš in koliko ti dopuščajo finance.Trgovci ti bodo pomagali in vedi poišči takega trgovca,ki ti bo res pomagal pri izbiri NE DA BO IMEL V MISLIH KAKO TE BO OBRAL

PS Pri čeladi ne škrtari,saj to je navaznejši del opreme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ bayker: glede vsega, kar si vprasal je bilo ze napisano malo morje tukaj. uporabi iskalnik in se prebij skozi vse relevantne teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usnjena oblačila od g. Borkota iz Miklavža ( dvakrat se valjal v njih po asfaltu pa se nič ne pozna ), čelada Nolan, dežni kombinezon in pritikline IXS ( 12 ur naliva - ostal suh ), škornji Oxatr, nogavice X socks.

Dodatna oprema: toaletni papir Paloma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TC najcenejši usnjen kombinezon kupit, pa če je enodelen al pa dvodelen, potem pa še motoristične kavbojke in eno pocen jakno iz blaga za vsak dan. Škornje pa Oxtar. Obvezno še ene rokavice (First kevlarske bodo ok) in ledvični pas (ta naj bo OBVEZNO Dainese, pa ne verjem če kdo kako drugo znamko svetuje, pri tem se ni za zaj... in pika), podkapo pa kar od Bikersa kupit, je super stvar.

Glede čelada pa S1 je najboljša izbira (vsaj zame no sam kaj ke mi ne gre na glavo, črna je zakon), ostalo po želji.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh:

Hi! Imam eno vprašanje. V petek dobim naked - 650 kubični motor, moral bi si pa kupiti tudi obleko.

Moj predlog, na podlagi izkušenj:

- Usnjeni dvodelni kombinezon (taki z čim več ščitniki, ni nič narobe če je športni z drsniki, jih lahko dol vzameš)

- dobre tanke usnjene rokavice (pozneje še kake debelejše za jeseni)

- windstopper podkapa Bikers in kaka poceni bombažna za 2 eur

- kake touring ojačane škornje, ne tiste čisto navadne ki so kot čizme (daytona so dobri nevtralnega izgleda, ostale znamke tudi)

- ledvični pas, ki ti bo pasal, fajn je če je malo ojačan na hrbtu (mam no-name že 9 let pa je še ok)

- lahko kaka dainese želva za hrbtenico (nikoli ne škodi preveč zaščite)

- kake tanjše cordura (ali podoben material) hlače, ki so krojene kot kavbojke za krajše ture poleti in po mestu

ne šparat in kupovat najcenejšo robo, se hitro vidi zakaj nekaj stane več .) . dobra oprema ti brez problemov služi 10 in več let

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni poleti prevroča :o

Mel tri leta Nolanko mat črno, pa nisem nikol mel problemov, tudi lestos med najhujšo vročino pri 40+ v Italiji ne, no sam je pa tud res, da nisem lih puščal na hudmu soncu, med vožnjo pa sploh ni problema.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, pozabil čelado!!!!!!!!!!!

integralka obvezno, zelo zelo priporočljivo če jo probaš na motorju med vožnjo (probaj različne) ker se lahko pri naked varianti zgodi, da so nekatere zelo glasne in druge tihe, čeprav so mogoče na motorju z oklepom vse iste. za tak motor pridejo v poštev predvsem karbon-kevlar čelade torej zgornji srednji in visok kakovostni in cenovni razred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridi v nedeljo v Kamnik na razstavo motorjev; g.Pintar bo predaval o celadah in se kaj drugega ti bo kot motoristu zacetniku gotovo koristilo!(vec info poisci tu na forumu) Se vidimo...

LP

P.s.:

to da se usnje prej strga kot CORDURA te je nekdo posteno nategnil ali pa je usnje ki ga je imel hudo zanic, kaj kupit se moras odlocit sam vsaka stvar ima dobre in slabe lastnosti, ce pa gledas izkljucno in samo na varnost in zascito pri padcu - USNJE!

Popravljeno . Popravil soddplah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze:

in kolikokrat se? isto se nateguje vedno znova in znova in znova in znova........ zakaj sploh puscamo teme odklenjene oz. v obstoju, ce nihce ne misli niti povohati starih tem, kjer je VSE ze bilo prezveceno, opisano, pojasnjeno, povedano in narisano......

in sploh je tole nategovanje tukaj :topic: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha HVALA vsem! Ste res hitri!

Mislim da vem zdaj:

-usnjeni kobinizon dvodelni

-čelado bi pa vzel Nolan N83

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a mogoce kdo ve spletni naslov od firme ufo (sem iskov na googlu in sem sam vesoljce nasu). znimajo me pa predvsem celade :doze:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima internetni naslov od "yes" ali nekaj podobnega. gre za hcerinsko firmo od dainese. sem iskal po internetu pa je ne najdem. hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

:wacko: wtf....ma ne sej to je res...jest se brez opreme ne usedem na motor,pa tut če grem sam do soseda :D

to je noro ej kakšne poškodbe ma folk pr takšnih al pa drgačnih nesrečah z motorjem..mi je nedavno nazaj glih en kirurg razlagu kakšne dubi na mizo.ti povem ej da me je minil usega k mi je govoru..

zato pa,folk pamet u roke...ČELADO NA GLAVO,pa ne frajerčkov špilat tm po lublan,oz. kje drgje :grrr ! to je prvo...pol pa rokavice pa jakna pa hlače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo.... ampak vseeen mislim, da je oprema individualna zadeva. Če kdo pač hoče tako zgledat, naj pa bo brez čelade itd... samo potem naj še sam pokrije vse stroške zdravljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se nekateri zgražate nad slikami naj napišem še nekaj iz svojih izkušenj

s pomankljivo opremo:

sredi peloponeza, vroče, gremo iz ogleda olimpije na mrzu pir 1km nazaj.

zalagam v ovinek, 40km/h, skoč en mulc iz grmovja direkt pred kolo, obvozim, nov nagib

prevelik za gladek asfalt.. bumf po tleh...v kratkih hlačah, majici in s čelado na roki

(leder v šotoru, seveda...)

posledice: za moško dlan manjkalo kože pod desno pazduho, enako manjkalo na desni lopatici,

vidu izpostavljeno kost medenice cirka 1cm in celotna desna noga en sam mehur

od opekline... dobr de nism udaru še z glavo..(no ja, mam bl trdo..) me kolega

pelje v bolnico, tam me pa dodobra očistijo z jodom..peklensko...

nauk: bolje švic kot zgoraj opisano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam, hvala bogu, nikoli fasal zaradi neprisotne opreme. izucilo me je, ko sem videl par padcev kolegov na cistem zacetku moje motokariere.

naj se mi smejejo v mestu pri 30+°C ko me vidijo v popolni opremi. me cisto nic ne briga. moja koza je samo ena in jo mislim se nekaj casa nositi okoli. :)

BTW znojenje je zdravo. nekateri placajo svinjske denarce za vstop v savno. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!