Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Mene pa zanima kam se pravilno obleče ščinik hrbta (želvo), pod ali nad jakno?

Sem mal gledal in plastičarji jih imajo velikokrat kar čez obleko (sej če majo spodaj itak ne vidim). Jaz si ga dam pod usnjeno jakno, mi pol bolj fajn čez ledvica prime, mam pa čoper... tko da bi najbž tud hecno zgledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ga mam spodaj....ker čez condura jakno težko daš čez, čez kombinezon pa pomoje niti ni varno ker če padeš ziher potrga trakove.....pod maš pa vedno na telesu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem samo 2x "čofnil" z 125cc motorjem pa sem imel dovolj Oboje je bilo pri hitrosti 2-15km/h. Enkrat na travnatem hribu, ko mi je spodneslo sprednje kolo in sem prletu s punco na tla kukr sem bilg in širok. Hitrost: 5km/h (približno). Posledice: koleno in komolec me je bolel skoraj en teden + par modric. Je kar zajebano, če nate pade 125kg težka zverina + punca in da potem še malo lezež po klancu (kak meter). Drugič pa sem se sesul na makadam cesti (klanec) v ostrem zavoju za 180. Zgleda sem imel premalo brzine ali pa nekaj ni bilo z mano v redu. No sesul sem se pri okoli 15km/h, ko mi je sprednje kolo spodneslo navzven ovinka. Tam sem dobil par ran in nekaj modric. Za dva tedna sem imel bolečine, potem pa se je zadeva umirila in pocajtala.

Sedaj ko sem kupil 650cc, se vozim redno v opremi. Iz opreme vzamem podlogo ven, tako da imam na sebi samo tekstil z ščitniki in spodnjo teksilno mrežico za znoj. Vroče sicer je, samo si raje ne predstavljam kako bi iblo brez tega pri 120km/h in več. :rolleyes: Drgač pa opreme ne vlačim na sebe, če grem po mestu ali nekam ne preveč daleč in vozim pod 70km/h. Čeljad pa je vedno na moji bučki - prav tako na bučki moje dečve pa čeprav je ne mara. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem samo 2x "čofnil" z 125cc motorjem pa sem imel dovolj Oboje je bilo pri hitrosti 2-15km/h. Enkrat na travnatem hribu, ko mi je spodneslo sprednje kolo in sem prletu s punco na tla kukr sem bilg in širok. Hitrost: 5km/h (približno). Posledice: koleno in komolec me je bolel skoraj en teden + par modric. Je kar zajebano, če nate pade 125kg težka zverina + punca in da potem še malo lezež po klancu (kak meter). Drugič pa sem se sesul na makadam cesti (klanec) v ostrem zavoju za 180. Zgleda sem imel premalo brzine ali pa nekaj ni bilo z mano v redu. No sesul sem se pri okoli 15km/h, ko mi je sprednje kolo spodneslo navzven ovinka. Tam sem dobil par ran in nekaj modric. Za dva tedna sem imel bolečine, potem pa se je zadeva umirila in pocajtala.

Sedaj ko sem kupil 650cc, se vozim redno v opremi. Iz opreme vzamem podlogo ven, tako da imam na sebi samo tekstil z ščitniki in spodnjo teksilno mrežico za znoj. Vroče sicer je, samo si raje ne predstavljam kako bi iblo brez tega pri 120km/h in več.  :rolleyes: Drgač pa opreme ne vlačim na sebe, če grem po mestu ali nekam ne preveč daleč in vozim pod 70km/h. Čeljad pa je vedno na moji bučki - prav tako na bučki moje dečve pa čeprav je ne mara.  :blush:

Ja, kaj pa če greš sam 2km pri 35C na pivo? Aja nisem dobro prebral :blush:

Je kdo tak, da vleče celo opremo na sebe za par km?

Popravljeno . Popravil beli
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ledvični pas vedno pod jakno na majici, ravno prav zategnjenega. Ker če je premalo zategnjen me začne hrbet bolet, pa še opora za ledvice je.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ledvice prosto bingljajo o hrbtenici. :?

Ščiti ledvice...ker pa te niso kumare, ki rabijo oporo....je pas kot opora ledvicam buča.

Sam tok, da ne boš tipičen potrošnik, ki od sedaj (reklame za zdravo življenje) kupuje samo tisto RASTLINSKO olje, ki nima holesterola

:004

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ZMERAJ (tudi če grem do punce 5km stran) dam gor hbteničnik, jakno, rokavice, čeladjot...

Hlač itak nimam, škornje pa sam za mal daljše fure...

Podkapo če je res mraz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa sobotna nesreča izučila, da bom od sedaj naprej nosil kombinezon,hrbteničnik,rokavice,čelado...Čeprav sem imel jakno,rokavice in čelado sem še zmeraj dosti polomljen... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ledvice prosto bingljajo o hrbtenici. :?

Ščiti ledvice...ker pa te niso kumare, ki rabijo oporo....je pas kot opora ledvicam buča.

Sam tok, da ne boš tipičen potrošnik, ki od sedaj (reklame za zdravo življenje)  kupuje samo tisto RASTLINSKO olje, ki nima holesterola

:004

Ledvice potrebujejo oporo in so fiksirane z maščobnim tkivom, zato imajo pa anoreksične ali naglo hujšajoče deklice probleme z ledvicami, ker se povesijo.

In potrebujejo dodatno oporo. .)

Je pa res da je včasih že kar problem najdet kakšen normalen, poln jogurt ali pa kašno pijačo ki ima vsaj miligram cukra :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za hude poškodbe pri padcu ni potrebno imeti "curijevo" hitrost (+275 km/h - tu pomaga samo Marija Pomagalka in Sveti Peter) ...

... oprema učinkovito ščiti pri relativno nizkih hitrostih ...

... poglejte si kakšne "nagravžne" slike, ki jih je poln svetovni splet, bo takoj vse jasno ...

... vsak naj sam presodi, kdaj in koliko opreme ima na sebi in kdaj ti sploh pomaga ...

... kar se tiče revme na stara leta - to je obvezni produkt vožnje z motorjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kar se tiče revme na stara leta - to je obvezni produkt vožnje z motorjem ...

Pa kdo vam je to natvezu... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto trganje, ki se občasno pojavlja zaradi prepiha ni nobena revma...

...ni niti tako boleče, niti ne tako nevarno kot revma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki so se v mladosti vozili brez opreme na mopedih, skuterjih in motorjih. simpl.

:yes: poznam enga takšnega, ki je letal okoli s športakom v kratkih hlačah in majčki, zdaj pa ko jih šteje malo čez 40 pa se ne more sklonit in počepnit ker ga trga v kolenih in križu :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledvice potrebujejo oporo in so fiksirane z maščobnim tkivom, zato imajo pa anoreksične ali naglo hujšajoče deklice probleme z ledvicami, ker se povesijo.

In  potrebujejo dodatno oporo.  .)

Je pa res da je včasih že kar problem najdet kakšen normalen, poln jogurt ali pa kašno pijačo ki ima vsaj miligram cukra :blush:

In ti si anoreksična deklica?....ok se predam

Jest nosim karkoli že pač nosim....samo glede na temperaturo ozračja...se vozim tudi samo v kopalkah. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka ...

brez kopalk je pravilno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(misty,hector)-hvala za odgovor,sm pa šele včeraj opazu,zakaj se je dejansko odlomil. Navoj sploh ni bil privit na ogrodje,pač pa samo privarjen,zato ga je takoj odtrgalo in v tistem trenutku se je nesrečno znašel pod tankom,kateri se je potem tudi vdru :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si anoreksična deklica?....ok se predam

Jest nosim karkoli že pač nosim....samo glede na temperaturo ozračja...se vozim tudi samo v kopalkah. :closedeyes:

Pazi, da ne vasaš revmo v ..... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta!!!

Na motorju bodite oblečeni vedno v pravo opremo. Pred par dnevi sem zapustil bolnišnico, saj se mi je pripetila hujša prometne nesreča. Tovornjak se namreč ni prepričal če lahko zavije na mojo levo stran, in ravno v tem trunutku sem jaz pripeljal pravilno po svoji desni strani. Po zaviranju je bil padec verjetno neizbežen. Tako sem po padcu verjetno drsel proti tovornjaku, motor pa se je verjetno ločil od mene in šel svojo pot. Hvala bogu. Najhujše poškodbe sem dobil po kolenih, saj sem namesto usnjenih hlač imel le oblečene neke vrste kavbojk. Le te so se po kolenih vse raztrgale in tako sem dobil te poškodbe. Da nisem oblekel usnjene hlače pa je bila kriva močna pripeka. Drugače sem imel primerno čelado, usnjen jopič, usnjene rokavice in motoristične čevlje. Čelada, jopič in usnjene rokavice so lepo porajsane, vendar na telesu nimam vidnih nekih odrgnin. Po padcu v komo sem nekaj dni preživel v bolnišnici, ko pa sem prišel k sebi sem zelo hitro okreval. Sicer sem sedaj še na bolniškem, vendar se ža relativno dobro počutim. Namen mojega pisanja pa je v tem, da motoristi vedno uporabljate vso opremo saj res nikoli ne veste kaj se vam lahko pripeti. Pa srečno vožnjo vsem in bodite kar se da previdni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa me niso dal v sobo k motoristom (samo eden je potem naknadno prišel) :huh:

Jaz sem zletel čez balanco in imam vso opremo kot novo (rokavice,jakna,tudi kavbojke so brez praske) samo vizir čelade je polomljen saj sem z glavo razbil zadnjo šipo avtomobila pred menoj...Na srečo, da je oprema cela ampak jaz ravno nisem :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!