Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Ima to kake veze z kakšno varovalko?Namreč,ko sem malo zdrmal okoli ključavnice,so mi zasvetile vse lučke in mi je motor vžgal,nato pa spet tema.Krmilo je bilo obrnjeno v levo,ko sem ga vzravnal,je motor spet ugasnu.Baterija je stara eno leto in močno dvomim,da je z njo kaj narobe

Potem pa imaš kakšno žico načeto/pretrgano, v tistem snopu žic ki gre nazaj. Mislim, da se je kar nekaj uporabnikov 1150 serije pritoževalo nad tem. Ker so kabli lahko malo preveč zategnjeni jih s časom načne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa imaš kakšno žico načeto/pretrgano, v tistem snopu žic ki gre nazaj. Mislim, da se je kar nekaj uporabnikov 1150 serije pritoževalo nad tem. Ker so kabli lahko malo preveč zategnjeni jih s časom načne.

lp

Ni direkto za RT, mogoče pa ima enako klik.

Če ne pa vsaj za predstavo.

lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O,hvala za enkrat.Kolikor sem videl,gre iz ključavnice dol samo en kabel.Ne vem,kam gre potem naprej.Se ga da vžgat mogoče kako drugače?Sprašujem zato,ker ga imam v garažni hiši,ki je v kleti,tako da ga je nerodno spravit do mehanika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O,hvala za enkrat.Kolikor sem videl,gre iz ključavnice dol samo en kabel.Ne vem,kam gre potem naprej.Se ga da vžgat mogoče kako drugače?Sprašujem zato,ker ga imam v garažni hiši,ki je v kleti,tako da ga je nerodno spravit do mehanika

Električni načrt - mogoče bo kaj pomagalo...

Kot ti je že svetoval TBoxer poglej če slučajno ne prekinja žica do ključavnice. Tudi na mojem so bile vezice zelo na tesno. Prestavil sem jih novo pozicijo par cm nižje tako, da ne zategujejo več pri skrajnih položajih krmila.

BMW_R_1150GS_2000_Electrical_Circuit_Diagrams_RepairManual.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O,hvala za enkrat.Kolikor sem videl,gre iz ključavnice dol samo en kabel.Ne vem,kam gre potem naprej.Se ga da vžgat mogoče kako drugače?Sprašujem zato,ker ga imam v garažni hiši,ki je v kleti,tako da ga je nerodno spravit do mehanika

Zdaj ko si napisal tole z balanco je pa klasična napaka pri BMW-ejih to je strgana šica v snopu kablov levo tam ki se pregiba!!! Lepo prereži bužirko in boš takoj videl strgan kabel .Na strgan kabel daj bužirko kabel lepo zalotaj in daj nato čez bužirko vse skupaj nazaj povij i izolirtakom ,če tega nisui ravno vešč je bolje da ti to naredi kak avtoelektrikar saj lahko pride k tebi domov.Jaz sem to veliko popravljal na BMW-ejih od novomeške policije pred leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lupen še moj nasvet. Sammo z izolirtrakom (navadnim) ne pacaj po motoelektriki. Ko se malo ogreje postale lepilo pacasto -fuj. Uporabi skrčne bužirke s tesnilno naso za posamezne žice, da jih po popravilu zavaruješ pred vlago. Je malo več dela se pa izplača. Preko vsega pa navadno bužirko za avtoelektriko, kot je v orginalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lupen še moj nasvet. Sammo z izolirtrakom (navadnim) ne pacaj po motoelektriki. Ko se malo ogreje postale lepilo pacasto -fuj. Uporabi skrčne bužirke s tesnilno naso za posamezne žice, da jih po popravilu zavaruješ pred vlago. Je malo več dela se pa izplača. Preko vsega pa navadno bužirko za avtoelektriko, kot je v orginalu.

Za en kabel lahko uporabiš bužirko za vse pa nemoreš, ker bi moral kompletno inštalacijo razdreti,kar se nedela zato je pač izolir trak postojijo pa zelo kvalitetni in jih topi samo topilo nikakor pa ne malo povišana temperatura saj so tudi originalne inštalacije večkrat povite z izolirtrakom.Zelo kvaliteten in uporaben je črn platnen ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kar klasična napaka na RT-jih. Vsaj tako so meni zagotovili, ko se mi je ravno to zgodilo. Za pridet domov iz Dolomitov sem pa dal vmes čokoladico, izoliral in veselo naprej.

Šop kablov naročiš kot rezervni del in ti ga na servisu zmontirajo. Meni so na Avtoselectu (tebi najbližjemu). Cena pa če se prav spomnim ni bila neka sila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

malo sem v dilemi glede obleke.

si že cel mesec razbijam glavo med cenovno dokaj ugodnim Trailguard ali malo manj ugodnim Rallye 3.

ali je kaj takšnih, ki bi z mano delili izkušnje, prednosti in kaj je treba pazit. ?

:wallbash::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem v dilemi glede obleke.

si že cel mesec razbijam glavo med cenovno dokaj ugodnim Trailguard ali malo manj ugodnim Rallye 3.

ali je kaj takšnih, ki bi z mano delili izkušnje, prednosti in kaj je treba pazit. ?

:wallbash::wallbash:

Vzami Rally 2 pa si zmagal :hooray: . Na ebay-u jih maš še dosti, vsaj nekaj časa nazaj je blo tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sem v dilemi glede obleke.

si že cel mesec razbijam glavo med cenovno dokaj ugodnim Trailguard ali malo manj ugodnim Rallye 3.

ali je kaj takšnih, ki bi z mano delili izkušnje, prednosti in kaj je treba pazit. ?

:wallbash::wallbash:

Zakaj pa ne vzameš kaj od Revita; v končni fazi oni delajo BMW oblačila. Za moje pojme so zelo dodelana in kvalitetna, pa kar je najbolj pomembno - cenejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami Rally 2 pa si zmagal :hooray: . Na ebay-u jih maš še dosti, vsaj nekaj časa nazaj je blo tako

he, ti povem zgodbo.

lani sem skoraj ob istem času rekel, da bom vzel rallye 2, pa me je trgovec malo :l_01: , da naj na 3-jko počakam, da bo cena skoraj enaka itd..

prešnji teden sem našel na ebay-ju super ponudboza 2-jko, pa je bil tudi mali :l_01: .

no zdaj sem se pa odločil vzeti eno od teh dveh, saj dvojka ni toliko cenejša kot Trei oz. 3-jka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne vzameš kaj od Revita; v končni fazi oni delajo BMW oblačila. Za moje pojme so zelo dodelana in kvalitetna, pa kar je najbolj pomembno - cenejša.

večkrat sem opazil, da mojster iz TC Motoshop svetuje na tem foromu. Kdo je ta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja kakšna moto trgovina v SLO ali recimo v Avstirji, ki ima Rallye 3 na zalogi?? Rad bi videl to od blizu in sprobal,...Hvala za info!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokliči Selmar Celje, mogoče bojo kaj nabavljali. Rally 2 so letos in lani imeli, torej bo z novo sezono po moje tudi Rally 3 tukaj :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne vzameš kaj od Revita; v končni fazi oni delajo BMW oblačila. Za moje pojme so zelo dodelana in kvalitetna, pa kar je najbolj pomembno - cenejša.

v končni fazi Revit ni in nikoli ne bo delal BMW oblačila.In z razlogom so cenejša...buče katere prodajajo slovenski trgovci samo da se jim poveča promet.

So pa Revitova oblačila dobra kopija BMW-jevih oblačil....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v končni fazi Revit ni in nikoli ne bo delal BMW oblačila.In z razlogom so cenejša...buče katere prodajajo slovenski trgovci samo da se jim poveča promet.

So pa Revitova oblačila dobra kopija BMW-jevih oblačil....

Ali potemtakem tudi Schuberth (oz. njihovi podizvajalci iz italije) ne dela čelad za BMW???

Kdo potem dela BMW oblačila?

PS:

Nisem zaposlen v TCju, sem pa zadovoljni uporabnik artiklov ki jih prodajajo - zastopajo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v končni fazi Revit ni in nikoli ne bo delal BMW oblačila.In z razlogom so cenejša...buče katere prodajajo slovenski trgovci samo da se jim poveča promet.

So pa Revitova oblačila dobra kopija BMW-jevih oblačil....

Spoštovani,

Proizvajalci drugih blagovnih znamk (ne samo oblačil, ampak tudi čevljev in ostale opreme) so proizvajali in bodo proizvajali posamične artikle za blagovne znamke, kot je tudi BMW.

O kakšnih kopijah je v urejenem svetu, v katerem nastopajo tukaj omenjena imena blagovnih znamk, nemogoče govoriti, saj so sankcije v takšnih primerih visoke in si jih nihče tudi privoščiti ne more.

Zatorej vas prosim, da ne blatite imen proizvajalcev v takšni obliki, kot ste si dovolili (mimogrede izjave, da nekdo ni in nikoli ne bo delal artiklov za nekoga, pa saj niste manager podjetja BMW, da bi o tem odločal in bil o vsem informiran, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha, ha, danes pa sem se nasmejal...

Odločil sem se za Trailguard; mimogrede odlična kombinacija. Sem probal tudi Rallye 3, pa mojemu stasu ne paše najbolj.

No smejal pa sem se temu, da sem doma razpakiral in na nalepki videl Made in Bosnia.

Mater mu, pa toliko ovinkov sem tam zvozil, pa nikoli videl kake šivalnice za BMW-je.. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha, ha, danes pa sem se nasmejal...

Odločil sem se za Trailguard; mimogrede odlična kombinacija. Sem probal tudi Rallye 3, pa mojemu stasu ne paše najbolj.

No smejal pa sem se temu, da sem doma razpakiral in na nalepki videl Made in Bosnia.

Mater mu, pa toliko ovinkov sem tam zvozil, pa nikoli videl kake šivalnice za BMW-je.. :eek:

Kje si to nabavljal pri Selmarju v Celju? Majo veliko na zalogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si to nabavljal pri Selmarju v Celju? Majo veliko na zalogi?

ne, pri A Cosmosu v LJ. nisem sicer prepričan a mislim, da mi je Matjaž rekel, da Trailguarda moje številke nima na zalogi.

Še to bi povedal; danes sem bil sem v Graz-u. Sem pomeril Rallye 3-jko. Za Celje ne bom nič rekel, ampak ostali BMW trgovci bi pa lahko malo kopirali naše sosede. Imajo bistveno večjo zalogo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi Selmar rekel da lahko jakno Atlantis 4 samo naroči ampak da jo moram pol vzeti :wallbash: :wallbash: Hehe pa kaj še. Iz celja do Graza je urca vožnje pa imaš vse na zalogi. Po potrebi naročijo še druge cifre, probaš in če si zadovoljen vzameš :worship: :worship: Pa še kakšnih 10% ali pa še malo več popusta dobiš.

Pa tudi na moji jakni piše Made in Bosnia. Nimaš kaj znajo šivat :whistle: Prešnofal celo jakno pa nisem enga kiksnjenga šiva najdu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi Selmar rekel da lahko jakno Atlantis 4 samo naroči ampak da jo moram pol vzeti :wallbash: :wallbash: Hehe pa kaj še. Iz celja do Graza je urca vožnje pa imaš vse na zalogi. Po potrebi naročijo še druge cifre, probaš in če si zadovoljen vzameš :worship: :worship: Pa še kakšnih 10% ali pa še malo več popusta dobiš.

Pa tudi na moji jakni piše Made in Bosnia. Nimaš kaj znajo šivat :whistle: Prešnofal celo jakno pa nisem enga kiksnjenga šiva najdu.

Jap, šivajo jih v okolici Sarajeva, v Kraljevu v Srbiji ter Romuniji.....pa hudo kontrolo končnega izdelka imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!