Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Ne vem koliko je varno preveč naslanjati se na tak kovček.

Sem imel na Varaderotu podoben kovček, napolnjen do full-a, zgoraj na grilu še 50l vrečo zvezano, pa mojo boljšo polovico naslonjeno gor, pa ni odpadel, celo na hvarskih cestah ne, čeprav sem pa, ko sva se tam vozila, bil skoraj siguren da bo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za namige, bom nekaj og Givija ali Kappe vzel. Velik kufer bi tudi rad, da se žena potem fino nasloni nazaj, kar pomeni, da rabim še usnjen naslon nastavek gor dat. So takšni 45 do 55 litrski okrog 200 EUR, plata bo kakšnih 50 EUR, mogoče še naslon za 40 EUR, torej vse skupaj za 300 EUR, kar je še vedno bistveno ceneje kot original 700 EUR, kot pravite.

Zaenkrat mi najbolj pada v oko ta model:

cases-E55-TECH.jpg

Opravičilce za morebitni off topic glede teh kufrov :rolleyes:

cirka 700 €..bi bilo še s kovinskim nosilcem od wunderlichta, drugače je sam kufer okrog 550 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tako, nataknil sem kovček Kappa K53, ki sem ga dobil za 177 EUR novega + 27 EUR nosilna plošča. Estetsko dopadljivo, seveda imajo vsake oči svojega malarja, pa po spodnji sliki ocenite sami.

post-25470-0-35339300-1302801751_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, nataknil sem kovček Kappa K53, ki sem ga dobil za 177 EUR novega + 27 EUR nosilna plošča. Estetsko dopadljivo, seveda imajo vsake oči svojega malarja, pa po spodnji sliki ocenite sami.

Jaz sem predvsem zadnjo gumo ocenil! z njo se tudi po dvorišču ni več za peljat!!

Ps;še maš čas zamenjat gumo in se pridružit MK Nm imamo v nedeljo otvoritveno vožnjo zbor ob 9.00 pri Domenu (Jovo )Kronovo(Družinska vas)!

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, guma je adijo, nove Metzelerke me že čakajo v trgovini, vendar bo plača šele v ponedeljek, do takrat se bom še malo "narahlo" vozil.

Hvala za vabilo v nedeljo, bom verjetno res prišel, da vas spoznam malo lokalne motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

ALI MORDA KDO VE OZIROMA POZNA KJE SE DOBIJO UGODNO NOVI DELI

ZA BMW R1200GS LET.2010/2011

Za tako nov motor dobiš rezervne dele še v garanciji,če pa si motor razbil bo treba kar na BMW servis in vse lepo naročit.

Vaja dela mojstra!

Ps:pa ne "vpij" po forumu (kar pomenijo VELIKE črke ):hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taprvo 1100 imamo v društvo že več kot 10 let - jo "dužim" - vzdrževanje ... Drugače pa imajo Rosenbauerjeve prenosne črpalke že iz 60. let boxer motorje - stari VW - imamo eno letnik 68 - delujočo.

Pred 1100 motorji so vgrajevali tudi R100 motorje - videl po društvih par teh črpalk.

A to pomeni, da lahko BMW-jem rečemo drek-pumpe po novem? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomeni, da lahko BMW-jem rečemo drek-pumpe po novem? :)

Za črpanje dreka pa uporabljamo črpalke za kalne vode - te nimajo takšnega pretoka in tlaka, ga ne potrebujejo, zato je gor manj zmogljiv motor...

Oz. kaj si hotel povedat :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni BMWjaši!

Nekako se tudi sam podajam v vode 2 kolesnikov in ostajam zvest znamki (BMW). Sicer do sedaj nisem ravno spremljal scene pri BMWju kar se tiče motorjev, za rzliko od avtov.

Nekako je moja želja GS 1200, zaradi želje po kakšnih daljših večdnevnih izletih v dvoje ali pa tudi sam, zaradi višine (190cm) bi mi ustrezala drža na GSih, ter predvsem ker je BMW :)

Iskal bom rabljen motor do cca 10k€, tako da bi vas prosil da kdo napiše malo sosledje "izdaj" 1200 GSov oziroma kakšne so razlike, če sploh so kakšne drastične med različnimi modeli, če iam kdo pri roki mogoče tudi vizuelne razlike med njimi, kolikor sem gledal nekih bistvenih ni, če se ravno ne poglobiš v iskanje detajlov.

Toliko za 1x

LP, Uroš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni BMWjaši!

Nekako se tudi sam podajam v vode 2 kolesnikov in ostajam zvest znamki (BMW). Sicer do sedaj nisem ravno spremljal scene pri BMWju kar se tiče motorjev, za rzliko od avtov.

Nekako je moja želja GS 1200, zaradi želje po kakšnih daljših večdnevnih izletih v dvoje ali pa tudi sam, zaradi višine (190cm) bi mi ustrezala drža na GSih, ter predvsem ker je BMW :)

Iskal bom rabljen motor do cca 10k€, tako da bi vas prosil da kdo napiše malo sosledje "izdaj" 1200 GSov oziroma kakšne so razlike, če sploh so kakšne drastične med različnimi modeli, če iam kdo pri roki mogoče tudi vizuelne razlike med njimi, kolikor sem gledal nekih bistvenih ni, če se ravno ne poglobiš v iskanje detajlov.

Toliko za 1x

LP, Uroš.

Jaz sem visok 186 in se na K-aju ZELO dobro počutim! pa naj bom sam ali v dvoje in tidi za dolge ture priporočam.Samo NEKUPUJ BMW-eja brez ESA vzmetenja.

Ps probaj ta motor boš presenečen !!:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni BMWjaši!

Nekako se tudi sam podajam v vode 2 kolesnikov in ostajam zvest znamki (BMW). Sicer do sedaj nisem ravno spremljal scene pri BMWju kar se tiče motorjev, za rzliko od avtov.

Nekako je moja želja GS 1200, zaradi želje po kakšnih daljših večdnevnih izletih v dvoje ali pa tudi sam, zaradi višine (190cm) bi mi ustrezala drža na GSih, ter predvsem ker je BMW :)

Iskal bom rabljen motor do cca 10k€, tako da bi vas prosil da kdo napiše malo sosledje "izdaj" 1200 GSov oziroma kakšne so razlike, če sploh so kakšne drastične med različnimi modeli, če iam kdo pri roki mogoče tudi vizuelne razlike med njimi, kolikor sem gledal nekih bistvenih ni, če se ravno ne poglobiš v iskanje detajlov.

Toliko za 1x

LP, Uroš.

Mogoče lahko kakšno besedo tudi o k1200r, ven da je to sicer "nekoliko" drugačen motor od GSa, vendar bi tudi mi mogoče odgovarjal, glede na to da bi se dal odpeljat z njim kakšen bolj hiter ovinek, mogoče me je tu malce strah da tega pri GSu ne bom deležen :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče lahko kakšno besedo tudi o k1200r, ven da je to sicer "nekoliko" drugačen motor od GSa, vendar bi tudi mi mogoče odgovarjal, glede na to da bi se dal odpeljat z njim kakšen bolj hiter ovinek, mogoče me je tu malce strah da tega pri GSu ne bom deležen :cry:

če se podajaš v vode, vrjemi da bo trajalo zelo dolgo preden boš prišel na mejo GS-a..

v bistvu je meja zelo zelo visoko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko me zanima to, kako se zadeva obnese pri kakšnih hitreje odplejanih ovinkih, ne dvomim da se ne da vendar nimam predstave kako se počuti takšen motor pri bolj dinamični vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko me zanima to, kako se zadeva obnese pri kakšnih hitreje odplejanih ovinkih, ne dvomim da se ne da vendar nimam predstave kako se počuti takšen motor pri bolj dinamični vožnji.

zelo dobro se obnese..lahko tudi kako soboto popoldne prideš malo na Kačje ride pogledat kako se pelje po ovinku..in to ne s strani lokalnih dirkačev ampak mimovozečih tujcev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo vario topcase za GS (650, 800 ali 1200) kako ste zadovoljni z uporabo?

Ta vario funkcija pride v poštev, koliko pride in bi ga kupili še enkrat, ker je kar dražji od običajnih?

Hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Odločam se za vstop med bmw-jaše. Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z motorjem BMW K1200GT, predvsem modelno leto 2006?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo vario topcase za GS (650, 800 ali 1200) kako ste zadovoljni z uporabo?

Ta vario funkcija pride v poštev, koliko pride in bi ga kupili še enkrat, ker je kar dražji od običajnih?

Hvala.

lp

Servus

Deluje odlično. Sicer moraš pazit, da ga preko zime vedno pustiš spuščenega, saj se pol začne malo zatikati. Pa kak silikonski sprej si kupi, da malo podmažeš plastiko, tam kjer se drgneta ena z drugo. Čelada gre brez problema noter (jaz imam Nolan N-103 XL).

Pomanjklivost: cena, moja je brez nosilca bila ca. 400,- €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Odločam se za vstop med bmw-jaše. Zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z motorjem BMW K1200GT, predvsem modelno leto 2006?

Uporabnik ZoranV12 ga ima, njega kontaktiraj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!