Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Še lani sem jaz vse nabavljal preko Selmar-Mb,a si to slišala kao da nimajo več zastopništva al si jih poklicala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

desno kombinirano stikalo ali...

F800R letnik 2009. Prejsnji vikend se mi je na dolgi poti (Lj-Svica) zacelo dogajati da stikalo vziga ni delalo. Po kakih 10-20 sekundah (razlicno) ali parih poskusih je motor vzgal. Se pravi, ko sem obrnil kljuc je bila normalno vsa elektrika na motorju, samo zggodilo se ni nic, ni zaganjal (kot ce bi imel v prestavi in spusceno tacko, samo da ni bila). Po tem ko sem se vrnil domov in je motor stal kak dan ali dva se to ni vec dogajalo. Do danes je vedno vzgal normalno, ampak nisem bil na nobeni daljsi relaciji.

Ker strah, da nekje obstanem ostaja poskusam najti najboljso resitev:

- mehanik, da analizira, vendar gre trenutno za napako ki se se ni ponovila

- malo sem pobrskal po netu in naj bi bilo pogosta napaka desnega kombiniranega stikala, torej lahko tudi pljunem tehle 150 evrov in ga narocim in zamenjam

- kaksna druga ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej odklopit to stikalo in pol dej instrument da ti piska ko je sklenjen tokokrog pa stokrat stisni gumb če bo delalo 100x je pomoje ok in je napaka drugje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka sigurno ni na stikalu prej je možno,da je napaka na stikalu sklopke ali na stikalu tačke. To boš ugotovil šele takrat ko spet nebo hotel vžgati in takrat daj kontakt TIŠČI stikalo za vžgat in ko nebo verglal probaj parkrat stisnit in spustit sklopko,ko je v prestavi nato daj v nevtral  in nato poizkusit še s stransko tačko tako da jo parkrat nahitro spustiš,najpogosteje je potrebno samo pravilno nastavit mikro stikalo tačke ! Lahko probaš ko spet nebo vžgal tudi tako da spojiš krato vežeš najprej eno stikalo in nato še drugo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, cez vikend sem imel cas se posvetit iskanju izvora: ocitno je stikalo sklopke (hvala Bremzer). Namrec rocko sklopke moram polnoma stisnit (s celo roko in ne samo z dvema prstoma) potem pa vzge. Vprasanje: a se to da nastelat al je stikalo fuc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, cez vikend sem imel cas se posvetit iskanju izvora: ocitno je stikalo sklopke (hvala Bremzer). Namrec rocko sklopke moram polnoma stisnit (s celo roko in ne samo z dvema prstoma) potem pa vzge. Vprasanje: a se to da nastelat al je stikalo fuc?

Naštelat to stikalo ponavadi nemoreš lahko pa malo podložiš tako,da bo prej vklopilo.Preveri tudi prosti hod ročice sklopke in nastavi da bo malo manjši npr-če imaš zadaj 3 cm nastavi samo na 1 cm vsekakor pa mora biti malo prostega hoda, da se ne vrti potisni ležaj  in da nebi sklopka drsela.

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je kdo menjal vzmetenje na motorju oz. ga dal obnovit v kolikor se Showa sploh da obnovit? Motor je že v letih, ima nekaj na grbi (R1100GS). 

 

V kolikor ste menjali me zanima kaj ste dali gor, Showo, Wilbers, Ohlins? Pred časom (leti) sem zasledil, da je nekdo menjal vzmetenje ampak ne najdem posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je kdo menjal vzmetenje na motorju oz. ga dal obnovit v kolikor se Showa sploh da obnovit? Motor je že v letih, ima nekaj na grbi (R1100GS). 

 

V kolikor ste menjali me zanima kaj ste dali gor, Showo, Wilbers, Ohlins? Pred časom (leti) sem zasledil, da je nekdo menjal vzmetenje ampak ne najdem posta.

jaz sem pred 4 leti pri 100kkm zamenjal za Wilbers (R1150GS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče izgube olja na pogonu kardanske gredi je bilo lepo tehnično obrazloženo, da vsled pritiska v mašini "lahko" vrže ven semering in posledično curi olje zato tudi odpoklic in vsem montirajo neko plehnato zaščito,ki prepreči da bi semering vrglo ven in mora pritisk, če že nastane preko oddušnika v vsisno cev kot pri vseh ostalih motorjih ! Če pa je crknil en ležaj še ni nikakršne katastrofe !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Pozdrav!

 

Ali ima kdo mogoče DVD ali priročnik (knjigo) kako servisirati BMW R 1200 GS Adventure (l.2008) - service manual/reparaturanleitung??

 

V angleščini, seveda...

 

Hvala!

 

:beer2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

 

na ameriških forumih sem zasledil, da so imeli R 1150 RT tovarniško napako, ki je BMW ni nikoli priznal, pa si ne znam prevesti kaj bi to bilo. Gre za "a failure of the transmission input shaft / clutch hub splines". Kaj to pomeni in kako se to odraža na motorju?

 

lp Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na glavni gredi menjalnika(tisti ki se nasadi na sklopko) pobere zobe tam, kjer pride nataknjena v lamelo sklopke...to je prevod, kako to izgleda po občutku pa ne vem...

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je že @ferarist prehitel To se rado zgodi, če motor ni sinhroniziran. Pri nizkih obratih pri pospeševanju "cuka" kar pospešeno obrablja zobce na primarni osi menjalnika.

post-7865-0-68044000-1417367944_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne! Pri menjavi sklopke boš opazil povečano zračnost (obrabljena os). Slike si pa že sigurno videl kako izgleda.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne! Pri menjavi sklopke boš opazil povečano zračnost (obrabljena os). Slike si pa že sigurno videl kako izgleda.

Po sliki sodeč to pride iz edinega razloga "repa stahl"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je mislil da je del iz zelo slabega materiala-iz repe (alpa bukovga lesa) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!