Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

pred 21 urami, Nearrain pravi:

Jest bi tko rekel... 

dokler ga nimas, ga ne rabis

sej tut ko ga maš se ne sekiraš, če bi bil brez :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

sej tut ko ga maš se ne sekiraš, če bi bil brez :P

 

Ko ga enkrat imas se res ne sekiras... bi se pa, ce bi ti ga vzel.

Definitivno Je pa boljs z njim, kot brez njega.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2

Sergej kje si kupu simulator za ta exup ventil? :) 

 

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Bear pravi:

@Kmet2

Sergej kje si kupu simulator za ta exup ventil? :) 

 

Za Dučeta so mi naredili uslugo pa so mi ga naročili na servisu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Bear pravi:

@Kmet2

Sergej kje si kupu simulator za ta exup ventil? :) 

 

V temi homologiran ror je Lipstik dal link do ene strani, ki ima tudi te dongle. Poglej pa preveri, ce je tut za tvoj moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

upam da nisem falil temo... zadnjic    sem gledal na youtube bmw 1000rr in valjih in kako ga testirajo. Sklopke itak ne stiskajo, sam gas...

To je verjetno pri novih motorjih boljsi menjalniki ki to dopuscajo . 

Kako je z starimi menjalniki bi pri taki voznji unicil zobnike???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, discover0709 pravi:

upam da nisem falil temo... zadnjic    sem gledal na youtube bmw 1000rr in valjih in kako ga testirajo. Sklopke itak ne stiskajo, sam gas...

To je verjetno pri novih motorjih boljsi menjalniki ki to dopuscajo . 

Kako je z starimi menjalniki bi pri taki voznji unicil zobnike???

quickshifter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, discover0709 pravi:

upam da nisem falil temo... zadnjic    sem gledal na youtube bmw 1000rr in valjih in kako ga testirajo. Sklopke itak ne stiskajo, sam gas...

To je verjetno pri novih motorjih boljsi menjalniki ki to dopuscajo . 

Kako je z starimi menjalniki bi pri taki voznji unicil zobnike???

Ni sicer za to temo, vendar jaz navzgor od druge naprej sem vedno šaltal brez sklopke, gas, trzaj (zapreš) navzgor brzina in odpreš. Dela bp in menjalniki so se vedno vrteli, Mladench ima sedaj na mojem prvem SXu okrog 90kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem na prejsnjih motorjih navzgor vedno saltal brez sklopke. Pri easy voznji od druge dalje, pri malo bolj mocnem pospesevanju pa kar od prve prestave. Po mojem obcutku se je dosti lepse saltalo. Menjalniki zdrzali bp.

Mam pa sedaj na S1000XR quickshifter in  je super zadeva, se posebej za saltat v nizje prestave. Deluje bp ze od nizkih hitrosti dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, discover0709 pravi:

upam da nisem falil temo... zadnjic    sem gledal na youtube bmw 1000rr in valjih in kako ga testirajo. Sklopke itak ne stiskajo, sam gas...

To je verjetno pri novih motorjih boljsi menjalniki ki to dopuscajo . 

Kako je z starimi menjalniki bi pri taki voznji unicil zobnike???

Vsi menjalniki na motorju so narejeni da jih prestavljaš brez sklopke , vsaj 15 let stari vsi , na gor ,da se razumemo .....10 let star LT se lepše prestavlja brez sklopke kot z sklopko .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav jaz bom kar tako uletu ker me zanima kje je najbolje kupiti nekaj rezervnih delov za gs gre za lezaje v diferencialu zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Gledam od A-Cosmos-a reklamo "15 IZJEMNIH PONUDB". A mi lahk kdo pove, kje je tu izjemna ponudba? Cene so navite do amena :(

 

Popravljeno . Popravil Miha X
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Miha X said:

Gledam od A-Cosmos-a reklamo "15 IZJEMNIH PONUDB". A mi lahk kdo pove, kje je tu izjemna ponudba? Cene so navite do amena :(

 

Samo ugibam, ne poznam ponudbe. Si pogledal cene modelov z opremo, ki jo imajo, ali samo primerjal s ceno golega modela?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. nine T ima pod dodatno opremo : Gretje ročic, LED beli smerokazi, alarmna naprava, ASC. Cena 16.772,00 EUR. "Izjemna ponudba".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 27. 3. 2017 at 9:23 PM, Miha X said:

Gledam od A-Cosmos-a reklamo "15 IZJEMNIH PONUDB". A mi lahk kdo pove, kje je tu izjemna ponudba? Cene so navite do amena :(

 

Poklici tja g. Kavčiča ali pa pejt tja in se na 4 oči pogovori. Meni in še enemu iz MS, je dal daleč najcenejšo ponudbo za GS in GS-a.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prosil bi vas za en nasvet...v roku meseca imam namen kupit ALI

F800ST ali F800GT

K1200R ali K1200R Sport ali K1200S

K1300R in S odpadeta zaradi cene....

To ne bo (ni) edini motor pri hiši, bo pa edini za potovanja v dveh. Govorim o min 300km dnevno, max 600km.

Torej kaj želim od motorja...comfort v prvi vrsti, zame in za sopotnico. Sicer sva vajena vsega hudega, to je potrebno spremenit uglavnem. Prtljaga na nobenem od naštetih ni problem. Dovolj moči, da 160kg mene in sopotnice + 25kg prtljage normalno prehiti spredaj vozeči avtomobil oz kamjon. Ta pogoj postavljam malo pod vprašaj pri F800??

Lepo prosim za kak pameten nasvet. Če pa ima kdo namen v kratkem prodajat nej mi sporoči ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj vprašljiv je komfort na zadnjem sedežu. Vzami tistega, ki bo najbolje odgovarjal sopotnici.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Scarabeo 500 pravi:

Najbolj vprašljiv je komfort na zadnjem sedežu. Vzami tistega, ki bo najbolje odgovarjal sopotnici.

.

... hmmmm ... vprašanje kdo ima doma glavno besedo ... :eek:

... in za tistega bo verjetno izbran najboljši komfort ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js se bom vsakem primeru imel dobro :D Za njo pa ČIMBOLŠE :D

Pravte da ni dovolj moči F800 za vožnjo v dveh + prtljaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, _luke_ pravi:

No js se bom vsakem primeru imel dobro :D Za njo pa ČIMBOLŠE :D

Pravte da ni dovolj moči F800 za vožnjo v dveh + prtljaga?

Jaz pravim, da je :). Za nekatere pa ni nikoli dovolj moči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, _luke_ pravi:

No js se bom vsakem primeru imel dobro :D Za njo pa ČIMBOLŠE :D

Pravte da ni dovolj moči F800 za vožnjo v dveh + prtljaga?

.

... ne, ni zadost ..  to je glih za enga z malo manj prtljage .... (mogoče samo topcase) :sleep2:

... jasno pa da je to zelo odvisno tud od tvoje in njene teže in vajine velikosti ... 

... jest sem se preganjal naokoli s tanovim F800 in se mi zdi prov fajn motorček ... za pocesti in za mal offroad ... 

... čeprav kakšnih hudih kamnov in brezpotij res nisem sprobal ... 

pa vseeno ... če bi si pa predstavljal gor imet še kakšno ... jooooj .. pa to ne bi blo za nikamor ... :?

... in to kljub temu ... da nekateri zagovarjajo da se da v dvoje čist fajn vozit tud na petsto-tki ... :sleep2:

... no, kakorkoli že ... če se misliš resno vozit v dvoje potem tle sploh ne sme bit dileme ... :D

 

 

ps.

... za vse tiste, ki pa ne delijo z mano istega mnenja pa limam tle gor še fotko od mojga "svedra" za po morju vozit ... in na katerem se da tud prov fajn vozit v dvoje ... in še s prtljago ...  :eek:  tko da ... kakor komu paše :P

1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, _luke_ pravi:

Prosil bi vas za en nasvet...v roku meseca imam namen kupit ALI

F800ST ali F800GT

K1200R ali K1200R Sport ali K1200S

K1300R in S odpadeta zaradi cene....

To ne bo (ni) edini motor pri hiši, bo pa edini za potovanja v dveh. Govorim o min 300km dnevno, max 600km.

Torej kaj želim od motorja...comfort v prvi vrsti, zame in za sopotnico. Sicer sva vajena vsega hudega, to je potrebno spremenit uglavnem. Prtljaga na nobenem od naštetih ni problem. Dovolj moči, da 160kg mene in sopotnice + 25kg prtljage normalno prehiti spredaj vozeči avtomobil oz kamjon. Ta pogoj postavljam malo pod vprašaj pri F800??

Lepo prosim za kak pameten nasvet. Če pa ima kdo namen v kratkem prodajat nej mi sporoči ;)

K1200R Sport

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, kasti pravi:

K1200R Sport

Če so samo ti motorji na izbiro, potem bi za namen potovanja v dvoje tudi sam tega izbral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!