Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

pa Ferrarist...mislim da se pravkar ubada z "menjalnikom"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem vprašal tudi serviserja... Svetoval mi je z tem orodjem to pa je vse, sicer pa oni samo zamenjajo cel menjalnik (2800€) :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, shark90 pravi:

Ja sem vprašal tudi serviserja... Svetoval mi je z tem orodjem to pa je vse, sicer pa oni samo zamenjajo cel menjalnik (2800€) :( 

Ferrarist bo vedel. Kontaktiraj ga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, shark90 said:

Ja sem vprašal tudi serviserja... Svetoval mi je z tem orodjem to pa je vse, sicer pa oni samo zamenjajo cel menjalnik (2800€) :( 

Jaz delam te stvari s takim orodjem in prešo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi, če še nimaš "reprom" za svo motor. Večkrat se zgodi, da je pri demontaži-montaži poleg "brute force" zadevo potrebno tudi greti ali ohlajati.

Pri menjavi ležejev v zadnjem kolesu (F650GS/800), sem po navodilih ležaje pred montažo hladil, kot je zapisano v "reprom". Brez "sile" in nabijanja so lepo padli v ležišča.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, MiNa said:

Nabavi, če še nimaš "reprom" za svo motor. Večkrat se zgodi, da je pri demontaži-montaži poleg "brute force" zadevo potrebno tudi greti ali ohlajati.

Pri menjavi ležejev v zadnjem kolesu (F650GS/800), sem po navodilih ležaje pred montažo hladil, kot je zapisano v "reprom". Brez "sile" in nabijanja so lepo padli v ležišča.

Mam to in ni kaj pametnega, samo kako se odstrani menjalnik in kako se v njem zamenjajo menjalne vilce. To pa je vse glede menjalnika :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, shark90 said:

Mam to in ni kaj pametnega, samo kako se odstrani menjalnik in kako se v njem zamenjajo menjalne vilce. To pa je vse glede menjalnika :( 

Si probal pogret zobnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, shark90 said:

ravnokar probal in ne spusti.. 

Ne rabiš greti če nima nobenega segerja, ... samo preša in gas  pa glej da razdiraš piramido s prave stvari ker grejo zobniki z gredi dol sam na eni strani ponavadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, ludiluka pravi:

Ne rabiš greti če nima nobenega segerja, ... samo preša in gas  pa glej da razdiraš piramido s prave stvari ker grejo zobniki z gredi dol sam na eni strani ponavadi

Nope, iz ene IN druge strani ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej piramidi gredo samo na eni strani dol, ker na drugi strani je os debelejša kjer je ležišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎.‎10‎.‎2016 at 19:54, shark90 pravi:

Na tej piramidi gredo samo na eni strani dol, ker na drugi strani je os debelejša kjer je ležišče.

kako je zdaj? Si rešil zadevo al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, ludiluka pravi:

Gledam 800gs 2015 pa me zanima ali imajo tej letniki kakšne znane napake na katere je treba biti pozoren pr nakupu. 

Fantastičen motor !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je ze kdo na svojem bmw-ju posluzil tega ?

https://www.motorcycleparts-hornig.com/BMW-K-1300-S/Alu-High-grade-Steel/High-up-Kit.html

Na servisu mi trdijo da bi kardan zaradi drugega kota prevec trpel

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Bear said:

Se je ze kdo na svojem bmw-ju posluzil tega ?

https://www.motorcycleparts-hornig.com/BMW-K-1300-S/Alu-High-grade-Steel/High-up-Kit.html

Na servisu mi trdijo da bi kardan zaradi drugega kota prevec trpel

 

 

pa sej ga ne bi zabil u strop? hod omejuje amortizer, s tem samo delovno obmocje mal premaknes. Se ti zdi nizek zadaj? morda je bolš menjat feder. 

BTW,, dvig riti za 3cm je kar precej.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!