Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

AIS, oziroma sekundarni vpih zraka se uporablja za dodaten vbrizg zraka, ki služi boljšemu izgorevanju nečistoč v izpušnih krivinah - kar je lahko tudi razlog za pokanje, če montiraš bolj odprt športni izpuh. 

Naj bi se pa potem prilagodilo še motorno elektroniko - naložiš novo mapo ali s powercommanderjem. Je pa definitivno za probat, da samo blindiraš cev ... Ventil bo sicer odpiral a ne bo prepuščal zraka. 

 

Jaz imam za mojega triumpha v planu prav to, blindirati SAE (AIS), katalizator sem že odstranil, naložim le še mapo motorne elektronike za te spremembe ("decat, no SAI & sport/TOR exhaust"). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Potreboval bi hladilnik za 2 generacijo. V kolikor ga ima kdo ali pozna koga ki ga prodaja mi lahko javite na ZS, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem uspel probat stisnit cevi :D

Danes mi je 1x zjutraj umes kako zakaj nevem namesto 78°C temperature hladilne tekočine pisalo nekaj druga na istem mestu. Kot da bi pisalo temperaturo olja... 30°C

Kako priti do te spremembe prikaza na števcu..??..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem uspel probat stisnit cevi :D

Danes mi je 1x zjutraj umes kako zakaj nevem namesto 78°C temperature hladilne tekočine pisalo nekaj druga na istem mestu. Kot da bi pisalo temperaturo olja... 30°C

Kako priti do te spremembe prikaza na števcu..??..

 

Tisto ti prikazuje temperaturo zraka.

 

Samo enkrat stisni levi gumb "reset" na števcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svecke? Si pravilno dal konektorje na taprav cilinder oz svecko?

Ko navijes gas ali motor trokera in trese? Sploh pride do blokade?

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. Zanima me ali se kermu doma valja kakšen izpuh za fz1.. in ali ga proda. Po možosti aftermarket.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvignil sem kesl odpru filter blindiral luknjico in to je to začelo trokirat zdaj pa ko sem jo odpru nazaj ne laufa tekoče ampak kot star hrošc na posnetku

Druga ni nihče nič delal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor nima moči laufa kot hrošč vse to ker sem blindiral ta ais za 150metrov

od takrat dalje ko sem ga nazaj odpru stoji v garaži saj se nemorš pelat

zakaj kaj je narobe??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto kakih 600km vožnje danes sem blindiral direkt s prstom tam kjer kaže puščica in motor vseeno laufa čudno

nimam več idej zdaj bo moral priti nekdo drug

kdo???

ais1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti ni kaj notri padlo, ko si odprl filter in je svečko zabilo. Poberi ven svečke in jih poglej. Mimogrede..kdaj pa so bile nazadnje menjane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga moti pokanje mu svetujem da odstrani ta AIS zadevo ;) jaz sem in nepoka več oz 1x med prestavo :)

Če pa gre sam motor tako kot mora pa javim ko se pripeljem nazaj. Kaj je bilo nevem :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če praviš, da laufa kot hrošč je bil verjetno problem pri vžigu vseh cilindov - svečkah ali dovodu bencina. 

 

Sekundarni vpih zraka se dodaja praktično gledano v izpuh, da neizgorene snovi lažje do konca izgorijo do katalizatorja zaradi doseganja strogih eko norm. Torej ne bi smel vplivati na delovanje agregata. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da deluje zdaj tako kot mora nisem se uspel zaradi vremena peljati, kaj mu je bilo nevem...

Hvaležen sem tebi da si omenil in temu ais-u da se ga da bp odstranit. Zdaj nepoka več iz izpuha neprestano.

Pa brez zamere ker taka panika jbg :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!