Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Nekaj me zanima, tisti ki ste namestili Akrapoviča. Ste menjali vse skupaj s krivinami, ali samo zadnji lonec. Kot sem gledal je ob menjavi treba odstraniti exup loputo? Ste samo zajle staknili z motorčka, ali kaj ste naredili. Kakšna pa je cena samo zadnjega lonca?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima, tisti ki ste namestili Akrapoviča. Ste menjali vse skupaj s krivinami, ali samo zadnji lonec. Kot sem gledal je ob menjavi treba odstraniti exup loputo? Ste samo zajle staknili z motorčka, ali kaj ste naredili. Kakšna pa je cena samo zadnjega lonca?

Hvala.

Samo zadnji lonec sem menjal;cena novega je nekaj cez 500 EUR se mi zdi..exup loputo je v original loncu, tako,da jo odstranis z original loncem, zajle sem pa iztaknil z motorcka in jih pospravil na varno (beri:pojmanimamkamsemjihpospravil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, končno, od danes naprej tud jes vozim FZ1 S, letnik 2006. :yea1::yea1::yea1: Zaenkrat še ne morem govort o nekih spoznanjih in izkušnjah, ampak za prvih 160km, lahko rečem da je blo super :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, končno, od danes naprej tud jes vozim FZ1 S, letnik 2006. :yea1::yea1::yea1: Zaenkrat še ne morem govort o nekih spoznanjih in izkušnjah, ampak za prvih 160km, lahko rečem da je blo super :kva2:

Kaj pa slike? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher ni lepa k tvoja :blush:

Od Bagia je res lepa :grim , pa čeprav sem mislu, da je sam od Fripsa lepa :grim , sam kva je pa tebe zdej piču zaen hudič, da se take meniš pa take sanjaš :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa slike? :naughty:

No, da predstavim mojo novo lubco :naughty: Da nebi slučajn kdo reku da ma lepšiga :P

post-18175-1239826282_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da predstavim mojo novo lubco

Lepa, še boljš bi blo, če bi bla moja :) Kakšna je vožnja napram tastari jurja :hmm:

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuh ziher. hahaha

Ja, to pa čist verjamem...morm zdej mal našparat, pol bi pa tud kšnga akrapota gor dau :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa, še boljš bi blo, če bi bla moja :) Kakšna je vožnja napram tastari jurja :hmm:

Hehe, tnx :naughty: Če primerjam s tastarmu fazerjem, se mi ta zdi precej bol športen, že po obliki in tudi drži na motorju. O voznih lastnostih še ne morem kaj veliko povedat, ker sem samo avtocesto vozu, pa še to v dežju :krneki: . poročam čez kak teden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Andro82 čestitke in velik uživaških km :yea1: ...kakšne barve pa je :photo: , a maš že kaj modificiran, me firbc matra :eek: , se mormo za kako furco zment, a n???!!! :topic:

...sam sem namreč namontiral Akrapota :devil: , v bistvu mi ga je NAJboljša :worship: 1/2 zrihtala pri rednem servisu :winkiss: , jst pa nč vedu, pol pa čeljust do tal :blink: , še dobr, da sm imel ušesa, se mi je smejal, da bi mi glavo prežagal na pol :kva1: ...ga pa rula: izgled, zvok - pa saj veste tisti, ki ga imate, z eno besedo HUDOOOO :kva2: ...moram pa rečt, da mi pri zaprtju plina ne seka iz izpuha - kot ste nekateri napisali, ampak samo zagrgra, strički so mi rekl, da so mi tudi mašino nastavli, čeprav na Akarapovičevi strani piše, da to ni potrebno, še tolk boljš...no, v glavnem mašina teče zelo lepo z in brez vstavka...

@thunderace - meni so vso tisto drobovino z loputo odstranili na servisu - tako, da ne vem kako se stvari streže...pride pa nekaj kablovja in loputa v podaljšku bojlerja - beri: serijskega izpuha...redna cena pa je 580€...

...menjal sem tudi gume...ker se mi je mudilo sem ljubico obul v Dunlop QRR (v planu sem imel M3) in moram rečt, da se proti Z6 veliko bolje vedejo pri dinamični vožnji skozi ovinke, predvsem pri prehodu v nagib in v samem nagibu je občutek veliko boljši...je pa prednji konec postal malce bolj nemiren na neravninah, čeprav QRR neravnine pobira mehkeje kot Z6...skratka tudi z izbiro gum sem zelo zadovoljen, in vsakomur priporočam, v kolikor se rad vozi ne samo turistično, naj izbere SuperSport oz. HyperSport gume, ker je zverino :evilgrin: preprosto zabavneje voziti - IMHO...bomo pa videli kako bo s kilometrino, na Z6 sem jih naredil 10500 - do indikatorjev po sredini, na straneh pa je bilo še kar nekaj mesa...

...pa še zadnja varianta nastavitev vzmetenja, ki mi najbolj ustreza...osnova SportRider...

FRONT:

Spring preload: 4,5 lines showing;

Rebound damping: 21 clicks out from full stiff;

Compression damping: 6 clicks out from full stiff;

REAR:

Spring preload: position 5 from full soft;

Rebound damping: 1 click out from full stiff

p.s. ...tamala čebela je mogla pa itak vse takoj stestirat...hehe...

lp flero

post-2086-1239828313_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to pa čist verjamem...morm zdej mal našparat, pol bi pa tud kšnga akrapota gor dau :evilgrin:

...pa takoj zamenjaj avatarja, ker gor je še tastara zadevca...hehe...vidmo... :krneki:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, končno, od danes naprej tud jes vozim FZ1 S, letnik 2006. :yea1::yea1::yea1: Zaenkrat še ne morem govort o nekih spoznanjih in izkušnjah, ampak za prvih 160km, lahko rečem da je blo super :kva2:

Cestitke za novo pridobitev.

Ce prav vidim na sliki mas tudi zadnjo LED luc gor montirano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Andro82 čestitke in velik uživaških km :yea1: ...kakšne barve pa je :photo: , a maš že kaj modificiran, me firbc matra :eek: , se mormo za kako furco zment, a n???!!! :topic:

...sam sem namreč namontiral Akrapota :devil: , v bistvu mi ga je NAJboljša :worship: 1/2 zrihtala pri rednem servisu :winkiss: , jst pa nč vedu, pol pa čeljust do tal :blink: , še dobr, da sm imel ušesa, se mi je smejal, da bi mi glavo prežagal na pol :kva1: ...ga pa rula: izgled, zvok - pa saj veste tisti, ki ga imate, z eno besedo HUDOOOO :kva2: ...moram pa rečt, da mi pri zaprtju plina ne seka iz izpuha - kot ste nekateri napisali, ampak samo zagrgra, strički so mi rekl, da so mi tudi mašino nastavli, čeprav na Akarapovičevi strani piše, da to ni potrebno, še tolk boljš...no, v glavnem mašina teče zelo lepo z in brez vstavka...

@thunderace - meni so vso tisto drobovino z loputo odstranili na servisu - tako, da ne vem kako se stvari streže...pride pa nekaj kablovja in loputa v podaljšku bojlerja - beri: serijskega izpuha...redna cena pa je 580€...

...menjal sem tudi gume...ker se mi je mudilo sem ljubico obul v Dunlop QRR (v planu sem imel M3) in moram rečt, da se proti Z6 veliko bolje vedejo pri dinamični vožnji skozi ovinke, predvsem pri prehodu v nagib in v samem nagibu je občutek veliko boljši...je pa prednji konec postal malce bolj nemiren na neravninah, čeprav QRR neravnine pobira mehkeje kot Z6...skratka tudi z izbiro gum sem zelo zadovoljen, in vsakomur priporočam, v kolikor se rad vozi ne samo turistično, naj izbere SuperSport oz. HyperSport gume, ker je zverino :evilgrin: preprosto zabavneje voziti - IMHO...bomo pa videli kako bo s kilometrino, na Z6 sem jih naredil 10500 - do indikatorjev po sredini, na straneh pa je bilo še kar nekaj mesa...

...pa še zadnja varianta nastavitev vzmetenja, ki mi najbolj ustreza...osnova SportRider...

FRONT:

Spring preload: 4,5 lines showing;

Rebound damping: 21 clicks out from full stiff;

Compression damping: 6 clicks out from full stiff;

REAR:

Spring preload: position 5 from full soft;

Rebound damping: 1 click out from full stiff

p.s. ...tamala čebela je mogla pa itak vse takoj stestirat...hehe...

lp flero

Se vozis vecinoma sam ali tudi v dvoje???

Jaz mam tud zadnji konec podobno nastavljen, edino rebounda se nisem zategnil tako dalec. Ka?j si pa spremenil v primerjavi z sport riderjevimi nastavitvami

Dobra izbira izpuha!! :whistle:

Gume pa skoraj ziher ne bodo zdrzale tolko,je pa res z malce bolj sportnimi gumami cisto drugace vozit tale motorcek;sam lahko primerjam le med originalnimi D221 in M3. Porocaj pa kako se kaj obnesejo tele Dunlopke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Bagia je res lepa :grim , pa čeprav sem mislu, da je sam od Fripsa lepa :grim , sam kva je pa tebe zdej piču zaen hudič, da se take meniš pa take sanjaš :rolleyes: .

Nič mene ni pičlo hehe js bi tkoj mela sport tourera kr ga bolj rabm samo niti finance niso pustile pa še vlko je to :unsure: , fripsova je bla men vedno lepa ampak ponedeljek je bil usoden zame ko sm uno grafitno zagledala in to z oklepom ajmeee .. :inlove: . Pol pa še avspuh tak k sm tud fripsu rekla da ga da pa ni, itak k me nkol ne posluša :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič mene ni pičlo hehe js bi tkoj mela sport tourera kr ga bolj rabm samo niti finance niso pustile pa še vlko je to :unsure: , fripsova je bla men vedno lepa ampak ponedeljek je bil usoden zame ko sm uno grafitno zagledala in to z oklepom ajmeee .. :inlove: . Pol pa še avspuh tak k sm tud fripsu rekla da ga da pa ni, itak k me nkol ne posluša :P

Pa kaj ste babe tolk na te oklepe mahjene. Mona meni tudi vedno tezi naj nabavim te dodatne oklepe. Glede barve se pa strinjam...grafitna je najlepsa :whistle: Ce pac crne ni v ponudbi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste babe tolk na te oklepe mahjene. Mona meni tudi vedno tezi naj nabavim te dodatne oklepe. Glede barve se pa strinjam...grafitna je najlepsa :whistle: Ce pac crne ni v ponudbi :BUA:

Ma ja škoda da ni i am a fan of black too :D , če pa morjo bit oklepi sploh na tem motorju k je tak velik in paše zraven učk hudooooo kr dej si jih neu ti žal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tišina... :P

post-498-1239896686_thumb.jpgpost-498-1239896750_thumb.jpg

@Flero: Kaj so ti pa nastavljal? Danes na servisu sem vprašal, pa mi je rekel da edino PCIII reši to zadevo!?

@thunderace: Exup motorček pustiš notri, le zajle odstraniš. Dvigneš voznikov sedež, odmakneš gumijasto zaščito in odšraufaš motorček. Mislim, da moraš kapco motorčka snet, da lahko snameš zajle. Še prej pa odstraniš orig. auspuh (odhaklaš zajle od exupa). Lonec je bil pri Yogiju 550€

post-498-1239897560_thumb.jpgpost-498-1239897588_thumb.jpg

post-498-1239897630_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič mene ni pičlo hehe js bi tkoj mela sport tourera kr ga bolj rabm samo niti finance niso pustile pa še vlko je to :unsure: , fripsova je bla men vedno lepa ampak ponedeljek je bil usoden zame ko sm uno grafitno zagledala in to z oklepom ajmeee .. :inlove: . Pol pa še avspuh tak k sm tud fripsu rekla da ga da pa ni, itak k me nkol ne posluša :P

Hvala,hvala,sam upam da ne bo Frips ljubosumen :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tišina... :P

post-498-1239896686_thumb.jpgpost-498-1239896750_thumb.jpg

@Flero: Kaj so ti pa nastavljal? Danes na servisu sem vprašal, pa mi je rekel da edino PCIII reši to zadevo!?

@thunderace: Exup motorček pustiš notri, le zajle odstraniš. Dvigneš voznikov sedež, odmakneš gumijasto zaščito in odšraufaš motorček. Mislim, da moraš kapco motorčka snet, da lahko snameš zajle. Še prej pa odstraniš orig. auspuh (odhaklaš zajle od exupa). Lonec je bil pri Yogiju 550€

post-498-1239897560_thumb.jpgpost-498-1239897588_thumb.jpg

post-498-1239897630_thumb.jpg

Jst sm pa pri menjavi rora odklopil zajle samo na roru,in jih pritrdil na nosilec z vezicami.

Nisem jih hotel snet na motorčku,ker jih je težko vrnit nazaj,če bi bilo potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vozis vecinoma sam ali tudi v dvoje???

Jaz mam tud zadnji konec podobno nastavljen, edino rebounda se nisem zategnil tako dalec. Ka?j si pa spremenil v primerjavi z sport riderjevimi nastavitvami

Dobra izbira izpuha!! :whistle:

Gume pa skoraj ziher ne bodo zdrzale tolko,je pa res z malce bolj sportnimi gumami cisto drugace vozit tale motorcek;sam lahko primerjam le med originalnimi D221 in M3. Porocaj pa kako se kaj obnesejo tele Dunlopke.

Ja zadnje čase se vozim sam, ker ima moja boljša 1/2 svojo mašinco...pa moja teža brez opreme, sam za info 85kg...drugače mi pa te nastavitve odgovarjajo v solo in v tandemu...

Spremembe so minimalne...zadaj enako kot pri SportRiderju...spredaj pa takole:

FRONT: MOJE: SPORTRIDER:

Spring preload: 4,5 lines showing; 4 lines showing;

Rebound damping: 21 clicks out from full stiff; =

Compression damping: 6 clicks out from full stiff; 5 clicks out from full stiff

...saj veš, vsak po svojem občutku...glede gum bom poročal, so pa že na otip veliko mehkejše kot Diablo Roso ali M3...bomo vidl?!...za 1x zelo zadovoljen...

@Frips...hja, točno ne vem kaj so nastavili, po moje vžig, a n?!...se nisem kej preveč zanimal, ampak vem pa, da so tudi moji dragi na MT-03 pri Akrapoviču moral nastavit zadevco in tudi njej ne seka več, če pa slučajno pride do tega, se pa sliši veliko bolj mehko - ni tako rezek zvok...

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestitke za novo pridobitev.

Ce prav vidim na sliki mas tudi zadnjo LED luc gor montirano?

Hvala...sej dobr da mam ušesa, čene bi se okrog glave smejou :yea1:

Ja, zadnja luč in žmigouci so ap LED in mi je res prou ušeč :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tišina... :P

post-498-1239896686_thumb.jpgpost-498-1239896750_thumb.jpg

@Flero: Kaj so ti pa nastavljal? Danes na servisu sem vprašal, pa mi je rekel da edino PCIII reši to zadevo!?

@thunderace: Exup motorček pustiš notri, le zajle odstraniš. Dvigneš voznikov sedež, odmakneš gumijasto zaščito in odšraufaš motorček. Mislim, da moraš kapco motorčka snet, da lahko snameš zajle. Še prej pa odstraniš orig. auspuh (odhaklaš zajle od exupa). Lonec je bil pri Yogiju 550€

post-498-1239897560_thumb.jpgpost-498-1239897588_thumb.jpg

post-498-1239897630_thumb.jpg

Sami kic... :whistle: Lepo si ga spucal :worship:

Namesto Exup motorcka pa lahko montiras exup dummy. Pridobis nekaj odlagalnega prostora pod sedezem.

Glede tega 'pokanja' pravijo da nemskem Fazer forumu,da je treba zapreti dovod sekundarnega zraga (SLS verschliessen). Meni je sicer vsec ko po odvzemu gasa malce brunda... :naughty:

@flero - tnx za info...sam sem se ze malce priblizal tem nastavitvam in sem dost bolj zadovoljen, zdaj pa jih bom spremenil se na sport riderjeve,pa da vidim kako se bodo obnesle. Mam se pa par kg vec kot ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami kic... :whistle: Lepo si ga spucal :worship:

Namesto Exup motorcka pa lahko montiras exup dummy. Pridobis nekaj odlagalnega prostora pod sedezem.

:grrr nč pucal....od daleč zgleda čist.

Tisti, ki ste namontiral drugi top...a se kerem zgodi, da če mu motor stoji dlje časa (recimo čez noč), ko date ta dan prvič kontakt s ključem, nekaj zapiska? (beeep) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!