Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

širina R-a je 88 do 91 cm (s špegli) .... kot je rekel biker77 .... macola bo pela..

Verjetno rabi bolj podrobna navodila, da nau toukla po motorju :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno rabi bolj podrobna navodila, da nau toukla po motorju :lol:

tut če bi..ne škodi to tko kot tvoji :krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo mi še enkrat. Zanima me širina čez cilindre, špegli niso problem, ker se da balanco mal obrnt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec koncev, ima tudi malo zamaknjene cilindre, pa lahko tudi to izkoristiš in ga poskusiš malo "postran" porint not

Pa srečno vožnjo z novim lepotcem

2006-bmw-r-1200-r-025.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo mi še enkrat. Zanima me širina čez cilindre, špegli niso problem, ker se da balanco mal obrnt.

ja, kakor koli merim pri svojem in gledam ter merim po slikah pride širina čez cilindre nekje med 74 in 78cm - je pa težko čist v nulo pomerit

Tako da boš morala kar probat, ker za tvojega sem nekje celo zasledil podatek da je čez cilindre širok 72cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R 1200 GS ima s plastičnimi ščitniki na boxih točno 78 cm širine ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da boš morala kar probat, ker za tvojega sem nekje celo zasledil podatek da je čez cilindre širok 72cm.

Kje si pa to zasledil?

Sicer smo ugotovili, da se da vrata snet s pantov in tako pridobimo malce širine (za debelino vrat) in manevrskega prostora. Imam naročena 2 silaka, da bosta lahkotno manevrirala skozi Bosporsko ožino. KOMAJ ČAKAM. Bom prlepla kšno "na knap" fotko :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer smo ugotovili, da se da vrata snet s pantov in tako pridobimo malce širine (za debelino vrat) in manevrskega prostora. Imam naročena 2 silaka, da bosta lahkotno manevrirala skozi Bosporsko ožino. KOMAJ ČAKAM. Bom prlepla kšno "na knap" fotko :blush:

vse kar sem lahko dokaj točno izvedel je to da je r1100 širok 734mm (podatek dobil pri aviaciji).

če pa imaš na voljo 2 silaka - potem bo šlo pa tudi skozi preozka vrata. na sliko pa čakamo :-)

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse kar sem lahko dokaj točno izvedel je to da je r1100 širok 734mm (podatek dobil pri aviaciji).

če pa imaš na voljo 2 silaka - potem bo šlo pa tudi skozi preozka vrata. na sliko pa čakamo :-)

zakaj silaka? prva pa gasa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm, je treba še mal zmanevrirat v veži, ki je ozka in potem ostro levo v sobo - zato silaki. To bo še zanimivo. Me pa čudi, da sem 3 mesece lahkotno počakala, zadnji dnevi se mi pa že preklemansko vlečejo. Ufff :unsure:

Nejc, zdej moraš samo še ugotovit, ali je 1200 kaj širši od 1100 :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm, je treba še mal zmanevrirat v veži, ki je ozka in potem ostro levo v sobo - zato silaki. To bo še zanimivo. Me pa čudi, da sem 3 mesece lahkotno počakala, zadnji dnevi se mi pa že preklemansko vlečejo. Ufff :unsure:

Nejc, zdej moraš samo še ugotovit, ali je 1200 kaj širši od 1100 :boobies:

Zakaj ne poveš takoj!!!!!!!!! Ti boš imela to zverino v sobi? :grrr

Moj predlog: da ne bo dela z štemanjem, nakupom novih duri, vgradnjo novih duri, pometanjem svinjarije,.............., prosi nekoga, da sname cilindre in jih v sobi spet natakne. Seveda moraš poskrbet za njegovo :alko: (žejo)!!!! :P

Če pa misliš vsaj 1x na teden " peljat tvojo kravco na pašo", si pa le omisli malo širša vrata. Pa ni treba čakat, da bo kravca žalostno čakala pred hlevom, ker ne bo mogla notr :grim

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem v čem je problem......vrata v dnevno so sigurno že stara in potrebna zamenjave.....dobra štemarca,novo vratno krilo s podbojem,eno popoldne časa pa kup dobre volje te rešijo težav s preozkimi vrati.....če je pa več dobrih moških veseljakov pa vsaj gajba piva in pečen odojek, pa tudi s preozko vežo nimaš več problemov.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejc, .................., ali je 1200 kaj širši od 1100 :boobies:

ker si edina in prva ki jo to zanima na celem svetu, tega podatka nekako ni najti :-)

Vse zanima max širina motorja in ne širina pri mašini (čeprav širino novega 6 cilindraša z veseljem povedo).

Tako da ... boš morala probat, pa boš videla a bo šlo notri al ne.

pa na slike ne pozabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne poveš takoj!!!!!!!!! Ti boš imela to zverino v sobi? :grrr

Moj predlog: da ne bo dela z štemanjem, nakupom novih duri, vgradnjo novih duri, pometanjem svinjarije,.............., prosi nekoga, da sname cilindre in jih v sobi spet natakne. Seveda moraš poskrbet za njegovo :alko: (žejo)!!!! :P

Če pa misliš vsaj 1x na teden " peljat tvojo kravco na pašo", si pa le omisli malo širša vrata. Pa ni treba čakat, da bo kravca žalostno čakala pred hlevom, ker ne bo mogla notr :grim

:yea1:

Torej, ja. Najprej je bil plan, da bi bil BMW čez zimo v spalnici, pa sem ugotovila, da je zraven kopalnica in, da se vlažnost preveč spreminja pa še malce bi oviral pot do WCja v temi in bi se lahko oba poškodovala. Potem je bil plan, da bi ga dali v "otroško" sobo, kjer so sedaj kufri, pa je tudi ta, tako kot spalnica, v 1. nadstropju (s sicer dovolj širokimi vrati). Idejo smo zaradi stopnic opustili.

Naj povem, da je debelorita kraljična na zrnu graha :inlove: pri dosedanjem lastniku zime prebila ob kavču in smrekici na parketu. Če jo dam v garažo, spomladi gotovo ne vžge :evilgrin:

ne razumem v čem je problem......vrata v dnevno so sigurno že stara in potrebna zamenjave.....dobra štemarca,novo vratno krilo s podbojem,eno popoldne časa pa kup dobre volje te rešijo težav s preozkimi vrati.....če je pa več dobrih moških veseljakov pa vsaj gajba piva in pečen odojek, pa tudi s preozko vežo nimaš več problemov.....

Vrata so še kar u redu in jih verjetno ne bomo štemali, bo pa padlo okno, ki se prikladno smehlja na dvorišče. Situacija kar kliče po Crawfordu (in daljincu na motorju :whistle:

ker si edina in prva ki jo to zanima na celem svetu, tega podatka nekako ni najti :-)

Vse zanima max širina motorja in ne širina pri mašini (čeprav širino novega 6 cilindraša z veseljem povedo).

Tako da ... boš morala probat, pa boš videla a bo šlo notri al ne.

pa na slike ne pozabi

Ah nejc no! Sploh ne morem verjet, da nikjer ne obstaja tehnična skica kotiranega tlorisa motorja. Poleg tega je širina čez ogledala popolnoma nerelevanten podatek, saj se da ogledala odmontirat ali pa balanco nagnit. Dejanska fiksna najširša točka mopeda so končki cilindrov in menda so to klobasojedi inženirji že ugotovili? :fredy:

BelaStrela, kaj pa, a si pomislila...če bi šlo...skozi okno? :kva2::P

Skozi obstoječe okno ne gre, ker je previsok (pa tudi okno ni dosti širše od vrat). Moram pa sporočit še žalostno novico, da bo tlačenje skozi ožino na sporedu šele v nedeljo, ker je prodajalec na smučanju do sobote :bum: Nisem prepričana, da bom zdržala. :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ja. Najprej je bil plan, da bi bil BMW čez zimo v spalnici, pa sem ugotovila, da je zraven kopalnica in, da se vlažnost preveč spreminja pa še malce bi oviral pot do WCja v temi in bi se lahko oba poškodovala. Potem je bil plan, da bi ga dali v "otroško" sobo, kjer so sedaj kufri, pa je tudi ta, tako kot spalnica, v 1. nadstropju (s sicer dovolj širokimi vrati). Idejo smo zaradi stopnic opustili.

Naj povem, da je debelorita kraljična na zrnu graha :inlove: pri dosedanjem lastniku zime prebila ob kavču in smrekici na parketu. Če jo dam v garažo, spomladi gotovo ne vžge :evilgrin:

Vrata so še kar u redu in jih verjetno ne bomo štemali, bo pa padlo okno, ki se prikladno smehlja na dvorišče. Situacija kar kliče po Crawfordu (in daljincu na motorju :whistle:

Ah nejc no! Sploh ne morem verjet, da nikjer ne obstaja tehnična skica kotiranega tlorisa motorja. Poleg tega je širina čez ogledala popolnoma nerelevanten podatek, saj se da ogledala odmontirat ali pa balanco nagnit. Dejanska fiksna najširša točka mopeda so končki cilindrov in menda so to klobasojedi inženirji že ugotovili? :fredy:

Skozi obstoječe okno ne gre, ker je previsok (pa tudi okno ni dosti širše od vrat). Moram pa sporočit še žalostno novico, da bo tlačenje skozi ožino na sporedu šele v nedeljo, ker je prodajalec na smučanju do sobote :bum: Nisem prepričana, da bom zdržala. :unsure: :unsure:

Predlog! - najbolš, da greš ti spat k ta novi debeloriti kravi!!!! Pa še vrat ne bo treba štemat (no, al pa okna) Mogoče dobiš še kakšen ugoden popust pri prodajalcu?! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popust sem že dobila, zelo dober. Ljudje majo tudi malce bolj skrajne poglede na predmete. Pri meni pa je to predevanje motorja po bivalnih prostorih zgolj naključje. Vse garažne kapacitete so namreč zasedene z drugimi motorji in oldtimerji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj meri med 74 in 78cm - je pa težko čist v nulo pomerit

Uporabiš sistem dveh uteži na vrvicah. Motor postavi na glavno stojalo na ravni podlagi. Obesi vrvici preko cilindrov na najširšem delu potem izmeri širino med vrvicama pod motorjem. Odčitek bo natančen do mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoče,kdo izkušnje z naročanjem dodatne opreme pri Wunderlich-u,sem Selmarju v Celje poslal za 2000€ št.artiklov in ga prosil naj pregleda,če deli,ki sem jih naročil pašejo na letnik 2011....pa mi je odpisal,da bo pregledal ob priložnosti in se slišiva....vse lepo in prav,če ne bi od takrat minilo 10dni pa tema :headbang:

A ma še kdo čez Wunderlich v Sloveniji,pa da Selmarja skinem z k...... :oops: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma mogoče,kdo izkušnje z naročanjem dodatne opreme pri Wunderlich-u,sem Selmarju v Celje poslal za 2000€ št.artiklov in ga prosil naj pregleda,če deli,ki sem jih naročil pašejo na letnik 2011....pa mi je odpisal,da bo pregledal ob priložnosti in se slišiva....vse lepo in prav,če ne bi od takrat minilo 10dni pa tema :headbang:

A ma še kdo čez Wunderlich v Sloveniji,pa da Selmarja skinem z k...... :oops: ?

Jaz sem vse direktno iz Nemčije naročil poslali so mi predračun(proforma rechnung) vplačal znesek na NLB in v ca 10-tih dneh dobil je pa res da sem to kupoval že pred parimi leti.Problem bo če imajo danes pri nas uradnega zastopnika potem te vsmerijo na njega.Probaj robo naročit po e-mailu in jih zaprosi za proforma rechnung in hitro vidiš kaj ti bodo odgovorili !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah, preusmerjajo na Selmar Celje. Ni mi pa jasno, zakaj si dal Selmarju preverjat ali deli grejo na tvoj model , saj na njihovi internet trgovini izbereš model motorja in nato pri vsakem delu vidiš, za katere modele je uporabenhttp://www.wunderlic...t-R-1200-GS.htm, kot recimo tole (izbereš drugi jeziček spodaj Fahrzeugzuordnung

matches with )

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!