Skoči na vsebino

BMW-jaši


Priporočene objave

dodajte še teh 21 k nism vedu kam prpopat ta prispevek :P :P :P Nova motorna kolesa za policiste

Minister za notranje zadeve Dragutin Mate bo v torek, 18. aprila 2006 ob 8.00 uri v prostorih Urada za logistiko na Vodovodni cesti 93 a v Ljubljani Policiji predal v uporabo 21 motornih koles znamke BMW R1150RT. Nova motorna kolesa bo prevzel generalni direktor policije Jože Romšek, ki se bo s policisti motoristi popeljal na testno oziroma kondicijsko vožnjo. Motorna kolesa so za spremembo od prejšnjih bela z modrimi napisi ter imajo izboljšan ABS zavorni sistem in imajo vgrajene tri sisteme zvočnih znakov (siren).

Testna vožnja bo potekala na relaciji Ljubljana - Mengeš - Kamnik - Motnik - Vransko - Gomilsko - Šempeter - Žalec - Arja vas - Velenje - Mislinja - Slovenj Gradec - Dravograd - Maribor - Lenart - Gornja Radgona - Radenci - Murska Sobota - Lendava - Ljutomer - Ormož - Ptuj - Slovenska Bistrica - Tepanje - Celje - Vransko - Ljubljana. Motoristi bodo imeli postanek okoli 10. ure na bencinskem servisu v Velenju, med 12. in 13. uro pri gostišču Aleksander v Moravcih in okoli 15. ure pri bencinski črpalki v Lendavi.

Kolono policistov motoristov bodo z vozilih spremljali policisti Urada za varnost in zaščito Generalne policijske uprave.

Po končani testni vožnji bodo šli motorji na prvi redni servis, nato pa bodo dana v uporabo tistim policijskim enotam, ki jih najbolj potrebujejo pri svojem delu oziroma imajo največ dela na področju varnosti v cestnem prometu. 21 novih motorjev je bilo nabavljenih iz prihrankov proračunskih sredstev Policije za leto 2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogl bi enkrat organizirat eno BMW srečanje, mogoče nič posebnega pač se dobimo nekje na kavi, kako rečemo, se kam zapeljemo in bo dan okoli....?

kaj pravite??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri na žegnanje v Mirno peč,pol pa ob 11,oo (dobimo se pri BMW-eju K 1200 R reg. št NM - BMW ) na Ratež k Mraku na odojka ali janjetino. Po cesti Novo mesto Šentjernej mimo revoza prroti Šentjerneju ca 7 Km pa :beer2: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzo, uzo, uzo..................... :yea1:

Kje & kdaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se vidmo kej v soboto?? Se kje prej dobimo pa gremo skupej na AA, pa potem v Štanjel??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se vidmo kej v soboto?? Se kje prej dobimo pa gremo skupej na AA, pa potem v Štanjel??

Ene 4-5 nas bo ziher na trajektu :yea1: (BMW-jašev mislim) , se lahko dobima kar tam :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sobota ob 9 pred AA in potem dalje na Štanjel???

Spet bom malo prehiter... :lol1: fajn se imejte :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:grrr ni blo časa. Napiši malo kako je vozit tanove bavarce ! :grim

Tanov Bavarci so 4 -cilinderski K,S,in GT 1200 HA,HA,HA :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej nekaj pohvalnih besed o odlicni organizaciji.

Mislim, da ga ni junaka v SLO, ki bi pripravil 20 motorjev za testiranje.

Prav tako je potrebno pohvaliti tudi pogostitev...Res predstavitev na nivoju....

Svaka cast....

P.S. upam, da drugo leto spet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa se nekaj o motorjih.

R 1200 S

IPB Slika

Pravi sportnik. Njegovih 122 KM, kar krepko potegne ta motor. Imel sem obcutek, da bi ga zlahka spravil na zadnjo. Zavore pa tudi primejo kot se sika.

Sedenje je sportno, motor ima trdo, sportno podvozje (ohlins).

Vetrna zascita je odlicna.

R 1200 GSA

IPB Slika

Ta motor, pa me je najbolj pozitivno presenetil. Ko sem naredil prve metre testne voznje, se mi je zdelo, kot da bi s tem motorjem prevozil ze ogromno kilometrov...Z njim bi se upal zapeljati tudi po kaksni motokros progi.....

Izredno mehak, izredno dobro vodljiv, motor s svojimi 100KM potegne odlicno...Ful dobra pa je tudi vetrna zascita, ne piha nic...

Mislil sem, da so novi GS-i bl sminkerski, sam vidim, da so dva koraka pred tastarimi....

K 1200 R

IPB Slika

To pa je tapravi za dviganje adrenalina....Zame ni, bi z njim prevec divjal....

Nenormalno mocan motor 160 KM, brutalen navor....V 6 prestavi se lahko vozis od 40 pa do 250+Km/h...

Se kar bobra vetrna zascita in odlicne zavore....Ima tudi elektroniko, s katero nastavljas podvozje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr ni blo časa. Napiši malo kako je vozit tanove bavarce ! :grim

No da povem še jst, že ki nimam nič bolj pametnega za delat :grim

Organizacija je bla res v redu, tudi papica je bla dobra (roštiljada :) )

Drugače pa sem probal F800S in pa R1200S...

Aja pa naj še poudarim da sem še mladič, tako da ne bo potem kdo se pritoževal, da kaj pišem neumnosti...itak jih vedno... <_<

F800S je v bistvu zanimiva zadeva, ampak se mi zdi nekam švohcen. Za ta denar mislim da se da dobit marsikaj boljšega...pa še sopotnica se je pritoževala, da ni komot sedet zadaj, ker so jo stranske karene žulile v noge (celo plavico je dobila :blink: ).

R1200S je pa :blink: :blink: v bistvu je proti mojemu sedanjemu motorju (R1100S) zadeva čisto drugega karakterja. Stvar me je presenetla, ker nisem pričakoval tako velike razlike. Delovanje je ful bolj mirno, motor zelo malo trese (kar meni osebno ni ušeč...motor mora malo rukat, ta je že skoraj preveč miren .) ). Na nizkih obratih (tam nekje do 5.500) vleče malenkost slabše od starega modela, postane pa grob pri 6000 pa tam do 8500 obratov, ne vem točno, ker nisem več gledal obratomera, sem se kar malo ustrašu od presenečenja. Od 1 do 4 prestave pri pospeševanju s sopotnico zadj stalno na zadnjem kolesu :blink: in to brez nekega pretiravanja...

Glede na star model je poza bolj športna, čeprav je še vedno v mejah sprejemljivosti glede udobja. Tistih par kil manj se tudi čuti, vendar pa ne vem, kako se pelje v ovinkih, ker tam po Trzinu ni nekih dobrih pogojev za to poskusit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km se je pa dalo nardediti z temi testnimi motorji :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem...ene 20 min je trajala ena runda...2/3 od tega enih 70 - 90 na uro, 1/3 tega pa enih 200 na uro :blink:

po moje enih 20 kilometrov...tako na oko...

Sem pa šel probat R1200S med kosilom, ker drugače je blo vse zasedeno, in so ga dali za 20 minut kamor si hotel it...ampak jst tam okoli ne poznam preveč, bi se lahko še zgubu kje... :BUA: tako da če si poznal kraj si se lahko kr lepo zapeljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil popoldne od 16.00 do 19.00 ni blo neke guzve.....

Mogoce je folk mislil, da bo dezevalo...pa zato niso prisli....

Trasa je bla dolga malo vec kot 20 Km in je potekala od Trzina, do Domzal, Dragomelja, tam na AC pol pa desno proti Kranju, na rondo in nazaj v Trzin....

Lepa trasa, skozi naselje do 80Km/h, pol malo odprte ceste ena 120Km/h, na obvoznici pa kolkor upas...200+

P.S. morali bi voziti za spremljevalnim vozilom.....sam niso nc tezili, ce si jih na obvoznici prehitel.....pa tudi njihov sofer v avtu je na obvoznici kar pohodil gas......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Zdrawc,

2. Špilferberber,

3. sax,

4. bmwslo,

5. bostov,

6. ftp,

7. netopir1930,

8. motoristek,

9. bmw,

10. Greyhound,

11. Pudla,

12. hirabbit,

13. Mitja,

14. Moto32,

15. tomaž,

16. point,

17. bladzo,

18. Andrej.d,

19. Čriček,

20. JOHNE,

21. bambi,

22. Pips

23. bplay

24. muha,

25. matjazek,

26. Andrej666

27. lasagna

28. mk-r

29. robberrt

30. Tetec

31. Lobo

32. BITANGOS

33. rockstar

34. Benka

35. JOHANA

36. lorenz

37. sivi

38. Ponci

39. Brumer

40. AlenStimec

41. IBA

42. Nanek

43. bica

44. S57CQ

45. moci

46. master wood

47. kondor

48.BMW R51/3

49. ciciban

50. Brrrm

51. kaciga

52. hajamoto

53. berto

:yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!