Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

Aja, zanima me pa tudi še par malenkosti, kako si tisti, ki kmeto nalaga čiščenje, to predstavljate oz. do katere stopnje čistosti naj bi to šlo ? Je dovolj, če sam tavečje, polkilske kepe blata/gnoja/trave/listja zbrcajo s ceste, al morajo tudi s sirkovo metlo potem zdrajsat vse, ali morda celo z žlauhom oprat? Dobor, recimo, da mi je jasno, da spolirat asfalta ne bodo šli ...

;)

Ker, po eni plati - da bi kmet 6 ur delal na njivi in 2 uri pucal, je že mal bizarno... obenem pa vemo, da je težko zbiksat asfalt do te mere, da bi bil "kot iz škatlice"... vsaka gruda blata, ki se mal raztlači, je lahko potencialno morilska za motorista, ki si domišlja, da mora bit asfalt v vsaki vasi vsaj tok dobr pripravljen, kot na Grobniku ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glejte na vse pripravljeni, da vas enkrat ne bo kaj kljub vsej pripravljenosti le presenetilo! :devil:

In upam da se takrat ne boste pritoževali čez cestarje, gradbenike in kmete...

Ker za vsako rit palica raste, bo prav, da tudi ti popaziš na svojo. Tudi tebi se zna zgoditi, da te stanovski kolega zamenja za medveda.....

Lej, HHV, jaz ti tega seveda ne želim, želim pa, da se še kdaj v miru srečava v dolomitih in takrat pojeva ali pa vsaj spijeva kaj domačega....

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA:  :SS

A nočete razumet al ste dejansko tako zaverovani v svoje neverjetne jasnovidske sposobnosti!? :devil:

Upam, da ne boste srečali kmeta, ki je še bolj brezvesten in bo presenetil tudi vas, ki imate sicer neverjetne jasnovidne sposobnosti.  :devil:

D.

Je potem po tvoje boljše, da mi po moji strani nasproti pripelje en fuuul prilagojen motorist, me zbije ali pa, da zaradi njega ogrnem v kake skale....... :fight2:

Če ni kmet, je pa nekdo v piksni ali pa v tovornjaku ali pa kak čefur ali mi pa sonce v glavo sveti..., sploh pa jaz sem motorist, poberite se vsi, da bom jaz lahko po mili volji žgal. :blink:

Se mi zdi, da če bom hotel še živeti, da mi ne ostane drugega, da še naprej in najprej pazim nase.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:BUA:  :SS

A nočete razumet al ste dejansko tako zaverovani v svoje neverjetne jasnovidske sposobnosti!? :devil:

Upam, da ne boste srečali kmeta, ki je še bolj brezvesten in bo presenetil tudi vas, ki imate sicer neverjetne jasnovidne sposobnosti.  :devil:

D.

1) Lej, sej nam je vsem jasno, da recimo kak 5-kilski kupček gnoja res nima kej na cesti iskat ...

2) Ja ,res ne razumem - česa že? A tega, da moram (žal, kako neudobno) sam nase pazit?

3) Nisem zaverovam vase. Tudi ne v to, da bi moral z motorjem vedno povsod optimalno "žgat"...

4) :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, zakaj tako napadate HHVja - če ga prav razumem , zagovarja le spoštovanje zakonov - in isti zakon, ki določa omejitve hitrosti, določa tudi ostala pravila obnašanja na cesti, in med te sodi prepoved onesnaževanja vseh vrst.. in ta prepoved ni nič šibkejša ali manj pomembna od tiste za omejitev hitrosti....

nihče ne pričakuje, da bo cesta v tem jesenskem času tip-top. jasno, nekaj dreka bo ostalo. moti pa ignorantski odnos nekaterih. kapo dol kmetu, ki preden zapelje na cesto vsaj poskuša (sic!) očistiti nekaj dreka s koles, tako da ne bo za sabo na cesto privlekel še pol svoje njive. ampak - takih ni veliko. se pa nekateri čudežno prelevijo v skrbne gospodarje (in čistilce) ko so v bližini modri angeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst zase lahko rečem le to,da se držim prvega dela naslova te teme.

To pa iz povsem preprostega razloga: Na vsako furo se odpravim z namenom,da bom v njej užival in se tudi vrnil domov živ in zdrav. Ker se pa na Fortuno le ni preveč za zanašat,se je pač treba prilagodit razmeram na cesti. Simpl kot pasulj,ane :D

Saj je res,da bi kmetje moral spucat za sabo zemljo s ceste,cestarji pomest pesek z asfalta,zaflikat vse luknje... Ja,lepo bi blo,če bi se VSI držali pravil oz. predpisov. Pa se jih ne. Zato se je pa treba prilagajat trenutnim razmeram na cesti :yes:

Vsak zase naj se odloči,ali bo vožnjo prilagodil možnim oviram in pastem na cesti ali ne. Jst zase vem,da jo bom (oz. jo bom vsaj poskušal), kajti nič me ne mika,da bi imel lasten nagrobni kamen,pa čeprav bi na njem pisalo "Ni bil kriv!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Andrej

Lej, HHV nihče ne napada in ker je zelo oster lahko kvečjemu pričakujemo, da nas bo prav kmalu opi***l, da bo šel še kdo na kako terapijo :blush:

Problem, ki ga nekateri na Motosvetu nočejo razumeti je nekdo pred mano lepo opisal in ga nebi hotel ponavljati. Nekateri motoristi se sami sebi zdijo neka priviligirana in iznad zakonov povzdignjena javnost..........

Torej tukaj je point. Zahtevamo, da se drugi obnašajo b.p., da bi mi v miru še naprej....ma saj je JOSE tako lepo napisal.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sta napisala Andrej in Moto 32 :OK: .

Tudi sam grem zato na furo, da si sprostim živce in uživam v naravi. Ne zanimajo me dirke, zato tudi nimam SS. Torej sem turist, kot je zapisal nekdo v neki drugi temi.

In ne zahtevam kaj drugega, da se vsaj približno spoštujejo zakoni, ker mi to omogoča, da bom vsaj 90% prišel cel domov. Torej vožnja po desni strani, upošptevanje pravil desnega, ne vozit v rdečo na semaforjih, omejitve hitrosti, ..., in nenazadnje tudi očiščene ceste. Očiščene vsega olja, smeti, predmetov, letalonosilk, ..., peska in blata. Mije pa popolnoma jasno, da kmetje ne bodo polizali asfalta po končanem delu. Ampak polkilske kose blata ali gnoja pa lahko počistijo za sabo. Pa tudi, ko nakladajo gnoj lahko malo pazijo, ne pa da imajo potem sled od gnojišča pa do njive.

To me moti. Obnašanje kaj mi pa kdo more. Jaz sem ubogi kmet, ki garam kot živina, ostali pa ste uživači. Sedaj pa naj še čistim svojo svinjarijo. Pa saj ni treba kmetu. Naj njegov hlapec ali dekla to naredi, če je on prevelik gospod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem, ki ga nekateri na Motosvetu nočejo razumeti je nekdo pred mano lepo opisal in ga nebi hotel ponavljati. Nekateri motoristi se sami sebi zdijo neka priviligirana in iznad zakonov povzdignjena javnost..........

1. Od kod tebi ta ideja?

2. To, če se NEKATERI motoristi bla bla bla bla, nima nobene veze s tem, da se VEČINA kmetov ne drži predpisov.

3. A se blato morda kar samo umika tistim, ki vozijo po predpisih???

Lej, mene blato na cesti moti tudi ko sem v avtu (ker se je ponekod blatu potrebno umikati celo s terencem, pa tudi, ker se avto brez potrebe vsere), ko se peljem s kolesom (vijuganje med kosi blata po kakšni magistralni cesti ni preveč zabavno), ko hodim peš (načeloma se redko odpravim peš v škornjih) ali ko ga vidim s helikopterja (hipotetično). Čisto vseeno mi je, kako ga doživim - vem, da na cesti nima kaj iskat.

To, če se NEKATERI motoristi na cesti obnašajo debilno in kot da so sami, pa z vsem tem nima čisto nobene veze.

Zaradi blata lahko nastradajo tudi vsi tisti, ki se sicer vozijo lepo po predpisih, pa žal še nimajo dovolj izkušenj, da bi lahko predvideli vse bolane zadeve. ki nas na cestah lahko doletijo.

ZATO si je treba prizadevati, da bo takih zadev čim manj. In storimo lahko samo to, da težimo kmetom oz. da težimo policiji, naj pritisne na kmete, da bodo svoje dolžnosti tudi opravili.

Torej tukaj je point. Zahtevamo, da se drugi obnašajo b.p., da bi mi v miru še naprej....ma saj je JOSE tako lepo napisal.

Ceste so nevarne že brez blata. Zakaj bi morali mirno prenašati, da jo g. kmet še dodatno posvinja in jo naredi še bolj nevarno?

In Jose je napisal, kar je napisal, v prvi osebi množine. Ampak jaz vem, da on JE prilagojen in se gre zdivjat na pisto. Ne boš verjel, jaz tudi. Po cesti pa vozim tako, da mi ni treba nevarno zavirati pred papirnatimi policaji in tam 'pustiti pol gume'...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, zanima me pa tudi še par malenkosti, kako si tisti, ki kmeto nalaga čiščenje, to predstavljate oz. do katere stopnje čistosti naj bi to šlo ? Je dovolj, če sam tavečje, polkilske kepe blata/gnoja/trave/listja zbrcajo s ceste, al morajo tudi s sirkovo metlo potem zdrajsat vse, ali morda celo z žlauhom oprat? Dobor, recimo, da mi je jasno, da spolirat asfalta ne bodo šli ...

Ker že ravno drezaš - kmet naj očisti vozilo ali delovni stroj PREDEN zapelje na cesto (če se prav spomnim, tudi zakon govori tako). Stopnja čistosti naj bo taka, da se bo sled za vozilom ali delovnim strojem poznala maksimalno 2.54 metra.

Ker, po eni plati - da bi kmet 6 ur delal na njivi in 2 uri pucal, je že mal bizarno...

Jaz delam 8 (neredko še več) ur v službi, pa predpisi zame veljajo tudi po službi... Kaj hočeš povedat!?

obenem pa vemo, da je težko zbiksat asfalt do te mere, da bi bil "kot iz škatlice"... vsaka gruda blata, ki se mal raztlači, je lahko potencialno morilska za motorista, ki si domišlja, da mora bit asfalt v vsaki vasi vsaj tok dobr pripravljen, kot na Grobniku ...

Če se bodo na cesto pripeljali z očiščenim vozilom ali delovnim strojem, se za cesto sploh ne bodo rabili sekirat!

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci,

škoda truda.

Se mi zdi da je Sym LJ-city biker. Ker tam kmetov ni, tudi ceste ne svinjajo. Zato ga prijazno vabim na dolenjsko, kjer se bo lahko na regionalkah preizkusil v spretnostni vožnji - vijuganju med blatom, polito gnojnico in nafto, in živalskimi (konjskimi) iztrebki. Vsaj za slednje niso krivi kmetje, ampak tista zatirana manjšina, ki se kliče "čigani".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci,

škoda truda.

Se mi zdi da je Sym LJ-city biker. Ker tam kmetov ni, tudi ceste ne svinjajo. Zato ga prijazno vabim na dolenjsko, kjer se bo lahko na regionalkah preizkusil v spretnostni vožnji - vijuganju med blatom, polito gnojnico in nafto, in živalskimi (konjskimi) iztrebki. Vsaj za slednje niso krivi kmetje, ampak tista zatirana manjšina, ki se kliče "čigani".

Sprejmem vabilo in vračam poziv, da se pridete zapeljat v Slovenske gorice ... Bomo obdelali Lenart, Jurovski dol, Gasteraj, pa nazaj proti Cerkvenjaku, Ivanjce, Negovo... pa še malo na Zavrh ... Lahko me pa diskreditiraš tud is tem, da sem letos naredil samo 5000 km in da itak pojma nimam ... če že moramo it na "osebni nivo"...

PS: boljše, da je gnoja povsod veliko, kot pa da začnejo kmetje bolj pucat - ker bo takrat kakšna kepa toliko bolj presenetila ... ;) (PS: TO JE PROVOKACIJA, da ne bo zdaj kdo v luft)...

PS2: ko drugič kaj vidite kje, ustavite in pokličite ustrezne organe ... ne pa samo po forumu "razčiščevat" zadev ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS2: ko drugič kaj vidite kje, ustavite in pokličite ustrezne organe ... ne pa samo po forumu "razčiščevat" zadev ...

To je rešitev. Samo mi srce ne da. Mogoče zato, ker se ukvarjamo z enako dejavnostjo. Počutil bi se enako, kot če bi tebe prijavil zaradi prehitre vožnje ali prehitevanja po polni črti. Bi pa ti sigurno osebno povedal, da to ni prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr že zdej se tko prepucavate :slap:

kwa še le bo ko pade sneg :grim

poj pa ne bo kmet al pa.cigo pa gradbenik......kriv.ampak :devil: ???

že diši po njemu :lol:(snegu)plug montirat kot vlak pa gasssssaaaaaaaaaaa :lol1:

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovariši...

Kmetijstvo je dejavnost, ki je izjemno pomembna za obstoj človeštva, ker omogoča zadovoljitev najpomembnejše človeške potrebe - potrebe po prehranjevanju.

Kmeti so bili v prejšnjih časih zelo spoštovani del družbe, tudi v prejšnji državi. Z novim tržno usmerjenim gospodarstvom, v katerem pa predstavlja najpomembnejši del industrija in storitvena dejavnost, je kmetijstvo nekaj, kar je postalo nepomembno in postransko, biti kmet pa je postalo nekaj manjvrednega, če ne celo sramotnega.

To je zelo žalostno dejstvo, ki velja za vse kmete, ki so trdo delali, da bi si pridobili sredstva za preživetje.

Kmečki način življenja je tudi z vzgojo, ki jo proklamira tržno usmerjena oblast postal za sedanje razmere zastarel in neperspektiven. Biti v kmetijstvu sedaj pomeni biti reven in životariti na robu preživetja...pa še motoristi so proti nam...

Vsi so grešili in so brez Božje slave...(Rim 3,23)

Nekateri kmetje prav lepo živijo oz. imajo pred hišo parkiranih kar par lepih jeklenih konjičev... :slap: :slap: :slap: :slap: Kdor se znajde in prilagaja preživi in živi prav lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se motim ali imam prav. Imam občutek, da je večina tistih, ki se bunimo zaradi svinjarije na cesti kmetov ali polkmetov, večina tistih pa, ki zagovarjajo kmete in njihovo smetenje na cestah, mestnih ljudi :blink: . Popravite me, če se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se motim ali imam prav. Imam občutek, da je večina tistih, ki se bunimo zaradi svinjarije na cesti kmetov ali polkmetov, večina tistih pa, ki zagovarjajo kmete in njihovo smetenje na cestah, mestnih ljudi :blink: . Popravite me, če se motim.

Hehe, jaz sem mestni polkmet... :OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si butl si pač butl. Kapo ti lahk kupmo, tisto pod njo pa ne  :doze:

:huh: ne vem, zakaj bi nekdo bil butl, če trenutne razmere (posvinjane ceste) vzame v zakup in vožnjo temu prilagodi ter ne tarna, zliva žolča po forumih in ne žali drugače mislečih....... in če kot motorist samega sebe ne boš mel rad in ne boš skrbel za svojo rit, pol se bojim da ne boš dolgo motoriral. Stanje na cestah pa itak nikoli ni idealno in se je vedno treba nečemu prilagajat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če kot motorist samega sebe ne boš mel rad in ne boš skrbel za svojo rit,  pol se bojim da ne boš dolgo motoriral.  Stanje na cestah pa itak nikoli ni idealno in se je vedno treba nečemu prilagajat  :)

Se strinjam. Samo, če bomo samo tiho in se strinjali z vsem kar nam ne paše bo stanje na cestah (pa ne samo za nas motoriste) vedno slabše. Idealno tako ne more bit. Idealne stvari ne obstajajo.

Gonilo napredka pa so vedno bili ljudje nezadovoljni z obstoječim stanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si butl si pač butl. Kapo ti lahk kupmo, tisto pod njo pa ne  :doze:

Rdečo z velikim cofom.... :SS :SS pametnjakovič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ali se motim ali imam prav. Imam občutek, da je večina tistih, ki se bunimo zaradi svinjarije na cesti kmetov ali polkmetov, večina tistih pa, ki zagovarjajo kmete in njihovo smetenje na cestah, mestnih ljudi :blink: . Popravite me, če se motim.

Vaški ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!