Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

Samo odgovor na KANADO in razviti svet.

No v Kanadi nimajo gruntov razmetanih malo tu in malo tam....gre za ogroooomne obdelovalne površine in ni ti treba na cesto (ali pa je dom toliko milj stran, da bi prej profil gme na traktorju zlizal kot bi se dam privlekel ...v bistvu imaš kar šotor s sabo in hrano...in rečeš ženi enkrat Augusta...čao bela, pridem nazaj okoli 15. Oktobra (malo pretiravam).

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ko smo šli dol v črnomelj prejšnji vikend in sem prehiteval traktor...mi je lepo ena velika kepa blata zletela mimo vizirja od čelade...no saj se je že na daleč vidilo, da kar škropi blato s traktorja... <_< kriminal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Si imel vsaj blatno kopel brezplačno! :lol1:

Malo šale. V takem primeru, kaj naj človek nardi? To je resnično ogrožanje prometa, ne samo motoristov. Ali naj človek v takem primeru pokliče policijo ali kaj? Težko je kr ne bi rad človeka, ki se trudi in dela zaje..., samo neka pravila pa že morajo spoštovati. Ej, mislim, da tistih 15 min, kolko bi mu dodatno vzelo, da bi malo blato dol z gum spucal, res ne bi bila prevelika katastrofa.

Sam vem kako je če garaš celi dan na njivi (sem pet let pomagal enemu kmetu) pa moraš še pol celi traktor spucat in na koncu še sebe. Pa ni tak hudo, kot se zdi. :doze:

Zato pa dragi kmetovalci. Z vsem spoštovanjem, tako kot imamo mi radi svoje motorčke in jih negujemo skoraj tako kot otroka, bi vi morali imeti radi svojo kmetijsko mehanizacijo, ki vam pomaga služiti kruh.

Kaj pa prijava na policiji pomaga? :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj!

zadaj ste mi pa malo na žul stopili, ko tako šimfate nas kmete, ko siliramo koruzo.

zdaj pa bi rada to razčistila...

...

Ne moreš razčistiti na našem skupnem dvorišču - cesti, kot mi ne moremo in ne smemo razčiščevati na tvojem domačem dvorišču!!!

Za cesto veljajo določeni predpisi, ki so postavljeni zaradi varnosti VSEH udeležencev in jih je treba spoštovati!

Zakaj pa bi bili kmetje izjeme? Naj v bodoče jaz s flinto letam okoli tvoje štale, ter malo pokam po domačih zajcih in mačkah in psih, ker je ravno čas jage in je fazan zletel v vašo kaščo? In potem rečem "dajte no malo razumet"?

Ali bomo v bodoče tiho tudi za razlita olja na cesti in drugo svinjarijo, katero je treba tudi razumet, ker je pač šlo za nesrečen splet okoliščin. Policija in cestno podjetje pa niso ukrepali, ker imajo tooooliko dela in dajmo jih vendar razumet.

Mi ki se pa itak vedno samo nekaj zajebavamo in ne delamo nič, se pa dajmo ta čas malo pobijat po cestah in seveda dajmo tudi to razumet!

Kmetje s takim stališči kot si ti so navadni vase zaverovani K R E T E N I !!!!! :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo... in ostali.

Piz.dite in piz.dite kako bi morali kmetje spoštovat predpise.

Hmmm... a vi, tanajboljglasni, vozite po predpisih?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

... se mi je zdelo, da ne. .) Zdej pa bežim... :chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo... in ostali.

Piz.dite in piz.dite kako bi morali kmetje spoštovat predpise.

Hmmm... a vi, tanajboljglasni, vozite po predpisih?

.

... se mi je zdelo, da ne.  .)  Zdej pa bežim... :chase:

Kmetje naj lepo očistijo ceste za tiste, ki se vozijo/mo po predpisih. Saj temu pa ne morejo ugovarjat!? :fight2:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nedeljo LJubljana - Kočevje - Dvor - Žužemberk - Trebnje - Ljubljana

Med Žužemberkom in Trebnjami smo naleteli na tako usrano cesto, da tega še nisem videl. Še na cross progah je manj blata. Posebnih označb ni bilo. Pri vzpenjanju na klanec , mi je pri 30 km/h metalo gumo sem ter tja. Živo sranje! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAJ? 30 si vozil? ni čudno da te je premetavalo....pa še promet si oviral s tako počasno vožnjo... :lol: :afro1: hec

svinjarija na cesti ni kriva...se pač nisi prlagodil in si vozil...prepočasi :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo... in ostali.

Piz.dite in piz.dite kako bi morali kmetje spoštovat predpise.

Hmmm... a vi, tanajboljglasni, vozite po predpisih?

...

... se mi je zdelo, da ne.  .)  Zdej pa bežim... :chase:

Ne prejudiciraj! :angry2:

Če slučajno ti ne znaš voziti po predpisih, ne prenašaj tega na ostale!

Ali pa si ti slučajno edini ki to počne in ne priznaš tega nikomur drugemu!

Neka lažna solidarnost mi je šla vedno na qurac! Ne daj bože nekomu putra z glave spucat, ker potem bi morali še svojega kajne?! :angry2:

In da, na kmete je treba pizditi, dokler mislijo da je celi svet njihov in njihovo delo edino zveličavo na tem svetu! Magari na račun živlljenj drugih. :angry:

Vsakdo ima svoje mesto v družbi in vsakdo mora spoštovati pravila našega sobivanja. In ker ni nihče požrl vse pameti, so ta napisana v zakonih! Jasno? Ali je treba še narisat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da dodam še nekaj podobnega na to temo!

5m od ceste se ne sme saditi kultur kot so koruza ipd, ki ovirajo pregled nad cesto. In kaj se dogaja? Orjejo do samega roba ceste, mogoče 1m stran, nakar voziš kot po tunelu. In ko sedaj jeseni to kemično gnojeno sranje silirajo ostane jasno še ena vrsta na njivi. In to tista tik ob cesti. Ker se kmetu ne ljubi stopiti iz traktorja in jo požeti na roko, če jo zaradi biločesa ni mogel strojno. Saj verjetno bi se itak zlil iz kabine in se ne bi mogel več pobrati do streznitve! In kot že rečeno vse od te njive pa še lep čas so na cesti kupi blata. In ko ga steraš u qurac, te gleda kot tele v nova lesa in se čudi zakaj on ne sme tako voziti?

Ker je nezakonito in ker kurba kmetavzatska ni še nikoli kupil litra nafte ampak permanentno vozi na kurilca. Traktor pa tudi ni registriran že leta!

In da mi ne bo sedaj kdo pameten s kakšnimi odgovori. Primer je konkreten in ne osamljen! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem dobil očitek, da sem se vlekel za lovce, ko je občestvo Motosveta pljuvalo čez njih, sedaj pa le pljuvam po kmetih, naj pojasnim.

Nikoli nisem zagovarjal nezakonitih dejanj bilokaterega lovca. In sem vedno trdil, da taki nimajo v lovskih vrstah kaj početi in bi jim bilo treba odvzeti orožje in brcniti iz lovske družine. In obenem se krepko trudim za spoštovanje lovskih predpisov v svojem okolju. Skratka poskušam čistiti pred svojim pragom.

Kaj pa tisti, ki vas je zabolel rep in zagovarjate svinjanje cest s strani kmetov ali vas samih? Kako se vi trudite pomesti pred svojim pragom in osvestiti vsaj kmete v svoji okolici. oz. sami početi tako kot naj se bi po predpisih?

In za oba primera velja, da predpisi niso zgolj mrtva črka na papirju. Za življenja gre! V lovskih sferah to ravnokar lahko berete in poslušate po medijih. V kmečko-prometnih pa še pogosteje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za oba primera velja, da predpisi niso zgolj mrtva črka na papirju. Za življenja gre! V lovskih sferah to ravnokar lahko berete in poslušate po medijih. V kmečko-prometnih pa še pogosteje!

Se je v nedeljo fajn pokazalo, kako jagri (ne vsi) spoštujejo predpise & pravila, nedaleč od mene je jagr ustrelil svojega stanovskega kolega, katerega sem celo poznal. :cry:

Pa jaz sveeno ne pravim, da so so vsi jagri pijane budale, ki hodijo okrog z strelnim orožjem pa še dovoljenje za to imajo. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa jaz sveeno ne pravim, da so so vsi jagri pijane budale, ki hodijo okrog z strelnim orožjem pa še dovoljenje za to imajo.  :angry2:

Pravilno! Tako kot tudi jaz pizdakam le čez točno določene kmete, kot sem jasno navedel in čez tiste ki svinjanje opravičujejo. In obenem sprašujem, kaj je kmečka srenja pripravljena storiti za izboljšanje teh razmer.

Toliko da smo na jasnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Za predzadnjo HHV-jevo reakcijo sem kriv jaz.

In HHV... kako naj pljuvam počez in po dolgem po kmetih, ko pa pri nas po cestah svinjajo čisto drugačne mašine. Eno veliko delovišče s katerega se odvaža materijal, cesta pa je milo rečeno grozna. Kmetje jim tudi do gležnjev ne sežejo.

Lahko bi se prepucavali po takih in podobnih forumih kako so gradbinci in avtoprevozniška podjetja malomarni, neodgovorni in nevemkajševse. Namesto tega se je poklicalo policijo. Konkretni primer, konkretni krivci. Tako se vsaj sem pa tja počisti celotna trasa.

In vendar... njim nihče ne čisti koles, nimajo niti bazena čez katerega bi peljali, sami ne čistijo ceste... pa se tu vrti veliko veliko več denarja, kot pri kmetih. Kazni?? Ne me smejat...

Na delo so morali stopiti lokalni gasilci s svojo mašinerijo. In to bo plačala... naj ugibam... občina?! Jap.

Zakaj potem pljuvat po celotni kmečki populaciji in jim v sveti jezi očitat vse mogoče. Ustavi, pokliči policijo, prijavi.

... Prvi tvoj post je bil posploševanje...

...In da, na kmete je treba pizditi, dokler mislijo da je celi svet njihov in njihovo delo edino zveličavo na tem svetu! Magari na račun živlljenj drugih.

remember?

(edit... pišem prepočasi :-) )

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vroče debate.....

HM - zdejle sem ravno iz službe in, ker je lep jesenski dan se grem še mal peljat z motorjem, pričakujem pesek, zemljo, silos, sadje, listje in ostale neprijetnosti na cesti! Pa kaj mene to ne moti! To pričakujem v tem letnem času....

Vsi, ki vas to moti - pojdite v Ljublajno na Celovško pa se tam furajte - ni ne blata silosa in ostalih sranj na cesti! Pa še poleti bodite v Ljubljan, sterilizirani od podeželskega dreka :kva2: :grim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prilagajam....... povprecna poraba padla na 6,0 l/100 km. :)

........al me je pa samo strah racunov na pumpi (19,0 l ROZ 95 SIT 4.500.- :wacko: )......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vroče debate.....

HM - zdejle sem ravno iz službe in, ker je lep jesenski dan se grem še mal peljat z motorjem, pričakujem pesek, zemljo, silos, sadje, listje in ostale neprijetnosti na cesti! Pa kaj mene to ne moti! To pričakujem v tem letnem času....

Vsi, ki vas to moti - pojdite v  Ljublajno na Celovško pa se tam furajte  - ni ne blata silosa in ostalih sranj na cesti! Pa še poleti bodite v Ljubljan, sterilizirani od podeželskega dreka  :kva2:  :grim !

Mene pa moti to ,,da se moramo zmeraj prilagajat mi motoristi,,Naj se oni ,,prašiči,, mal prilagodijo zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da zagovarjam svinjanje na cestah ali karkoli, sam kmet ne bo pucal ceste za sabo! Se mi zdi čudno da bi hodili nevem 200m pa pucali za sabo, čeprav nebi blo slabo zaradi nas in ostalih udeležencev v prometu, bolj tle ciljam na državo in na cestarje ki ne pucajo cest kot bi jih morali, recimo na Šembijskem ovinku je pesek lih tam kjer se bremza, in to je že tko 1mesec alpa še več, ampak garantiram če bi se kdo ubil tam da bi blo naslednji dan tipi top, s parimi svečami za povrh :SS

Isto kot je blo na ridah s tistim oljem!

Doma v vasi kjer živim so raztresli pesek na enem klančku že tudi več ko mesec nazaj pa ga niso pobrali, pa cestarji so že šli tam mimo pa vse... Obupno, sam nč se ne premakne dokler se kdo ne pobije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem bil danes kar presenečen na furci gorica-divača-postojna in nazaj, d je bilo tam po krasu tako malo posvinjanega!...verjetnoje svoje opravil en teden dežja :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa moti to ,,da se moramo zmeraj prilagajat mi motoristi,,Naj se oni ,,prašiči,, mal prilagodijo zakonu.

Mene pa ne - KER GRE ZA MOJO RIT IN GLAVO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem bil danes kar presenečen na furci gorica-divača-postojna in nazaj, d je bilo tam po krasu tako malo posvinjanega!...verjetnoje svoje opravil en teden dežja :rolleyes:

Tudi pri nas na Gorenjskem ni krize - še največ je listja! Kmetje so še najmanjši problem! Danes sem šel okol do Bohinja, pa pod gorami do Begunj pa ni panike!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM - zdejle sem ravno iz službe in, ker je lep jesenski dan se grem še mal peljat z motorjem, pričakujem pesek, zemljo, silos, sadje, listje in ostale neprijetnosti na cesti! Pa kaj mene to ne moti! To pričakujem v tem letnem času....

Idi raje peš... Boš imel več od tega.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa moti to ,,da se moramo zmeraj prilagajat mi motoristi,,Naj se oni ,,prašiči,, mal prilagodijo zakonu.

a mi pa smo prilagojeni, ko pičimo 150 skoz ovinke :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi pa smo prilagojeni, ko pičimo 150 skoz ovinke  :doze:

Končno,

sem že mislil, da takšnega posta ne bo nihče nikoli napisal.

In HHV, ma saj nimam besed. Še dobro, da si v resničnem življenju dober. Če bi jih sicer takole trosil bi v svoji riti imel kako luknjo več.

In GorazdH, dež ni kaj dosti naredil, več lepo vreme v katerem se zemlja ne lepi na gume. Hvala bogu se je naredilo vreme.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!