Skoči na vsebino

,,PRILAGODITE,, se razmeram na cesti


marx

Priporočene objave

Bi prav rad vodi kak pogovor na kakem pognojenem ovinku med kmetom, ki gara k žvau ceu dan, in motristom, ki se je ravno šel preganjat "na koleno" na Marijo Reko ...

Navijam za kmeta.

Ma kje pa piše da tist motorist, k se preganja po kolenu, ni garal ceu dan :hmm: in končno ima malo cajta, se gre sprostit na motor in dobi umazano cesto... :BUA: In pride iz enega stresa (službe) u drugega :glare: Zakaj bi mogu zmagat kmet :? Usak ima svoje delo... in če jst morm pazit na čistočo u službi, bi mogu tudi kmet u svoji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, pa kdo šljivi te naše ku****e kmete, pa kdo jih sploh rabi. Najbolje bi jih bilo nagonit v kamp za prisilno delo, naj nam naredijo ( IN TO NA ROKE ) kako novo cesto na kočevskem, pa na Vršič naj kocke ven zmečejo, ovinke razširijo in poasfaltirajo.

MI IMAMO HLADILNIK. V HLADILNIKU DOBIMO VSE KAR POTREBUJEMO

Resno? Za nekatere od vas bi bilo dobro, če začnete počasi živeti in namesto bluzenja še kdaj kaj naredite.

Zgolj moje mišljenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5063-1126939877_thumb.jpg

Kako lepo se je peljati po odročnih koncih in občudovati lepo pokrajino. A ne? Dokler ni kakšne smetke na cesti je prav idilično.

Ma kurc, kmete ukint, pa naj se vse zaraste.

Al pa še bolje: ustanovimo republiško agencijo za ohranjanje kulturne krajine, pa raje njim damo kmečke subvencije. Tko sigurno ne bo svinjarije na cesti... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas v Vipavski dolini se je začela bandima, zato pazite na spolske ceste zaradi grozdja .)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Iz moje strani gre za opozorilo in ne neke očitke kmetom .)

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za katerega - a unga na motorju, ki tiši? A unga tapravga?

Če imam na eni strani človek, ki v nekem momentu nekaj dela in si služi svoj kruh, na drugi pa nekoga, ki se tam znajde iz užitka ali pač "potovanja" ali karkol... Dam prednost unmu, ki dela ... un užitkar bo že počakal ... Zelo malo pa je motoristov, ki na motociklu "delajo".. izvzamem istruktorje, kurirje itd ... pa policiste seveda ...

Jebiga, pač ni cesta vedno optimalna za zalaganje itd... no, saj vem, zdaj bo spet danci1973 od nekod priletel z moralko o dirkališču in kako je tudi 40 km/h na uro lahko nevarno ... ja, je lahko, ampak običajno imamo dovolj indicev za predvidevanje.

PS: ja, tudi pri nas bi blo fino imeti posebne cestice za traktorje, da ne bi svinjali po magistralkah... žal pač trenutno to ni tako urejeno, kot v avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5063-1126939877_thumb.jpg

Kako lepo se je peljati po odročnih koncih in občudovati lepo pokrajino. A ne? Dokler ni kakšne smetke na cesti je prav idilično.

Ma kurc, kmete ukint, pa naj se vse zaraste.

Al pa še bolje: ustanovimo republiško agencijo za ohranjanje kulturne krajine, pa raje njim damo kmečke subvencije. Tko sigurno ne bo svinjarije na cesti... :grrr

Takoj sem za, ker dobiti subvencijo je pravi čudež- tudi ko ti kmetijski svetovalec izpolni vlogo (katerga seveda plačaš nekaj 1000 >SIT), je ne izpolni pravilno. Po pol leta dobiš zavrnjeno z nekam čudnim razlogom z možnostjo pritožbe (3.400SIT), za katerga imaš čas 8 DNI. Ker ti ni nič jasno telefoniraš na ARSKTRP, kjer ti razložijo da sploh ni to narobe kar so napisali :eek: Pač napišeš pritožbo, kupiš koleke, pošlješ priporočeno itd in čakaš na odgovor.Če imaš srečo, čez pol leta dobiš spet kako pošto v kateri je možnost da ti je ugodeno. Da pa pride denar pa mine še kar nekaj časa (vmes pa po medijih trobijo kako slabo koristimo evropski denar do katerega smo upravičeni) O:-)

Včeraj sem tri ure sedel na UE in usklajeval GERK, samo zato da bomo lahko dobili tistih nekaj 10 tisoč tolarjev dobili (ob vsej drugi papirologiji), katere bo veterinar lahko v enem obisku pobasal (če nimaš bogato zavarovane živali).

Ker kot kaže tako prav dolgo ne bo več šlo (oče se bliža 70-tim, jaz sem kripel za kmečko delo, brat na fušu popoldne toliko zasluži, kot starši v celem mescu na kmetiji) bo tudi pri nas počasi začelo rasti trnje in koprive :? . Parcele so itak večina v bregu ali pa so majhne in so za Kmete (ki bi jih najeli tudi za simboično najmenino) nezanimive, saj jih zanima samo mengeško polje (kjer je vodovarstveno območje :blink: in polje za Savo, kjer so Parcele. O:-)

Še pred petimi leti smo dali v trgovini do 10 tisoč tolarjev/mesec za hrano (smo bili praktično samopreskrbljeni), sedaj se ta znesek strmo zvišuje, ker Kmetovanje je postalo zelo drag šport (mogoče celo dražje kot motorizem), in se marsikatero stvar splača bolj kupiti kot pa doma pridelati (da pridelaš nekaj kg čebule,česna, korenja, peteršilja, itd moraš vedeti celo znanost, sicer ne pridelaš nič, kljub temu da kupiš semi po 10x ceni pridelka :wacko:

Po zaslugi Mame imamo še kruh iz krušne peči in moke zmlete v mlinu v sosednjem kraju (čeprav ga oče kupuje, odkar so peki postali tako bogati da ga vozijo na dom, sami se vozijo z avti za 20 MIO, zidajo gradove itd, hkrati pa jamrajo kako je pšenica draga), moj oče pa tako neumen da kupuje tisti "stiropor" od njih. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak, za bruhat :SS

predvidevam, da večina uživa meso, tudi goveje....torej, če bi lahko, bi kmet z veseljem s helikopterjem domov pripeljal tisto silažo, pa dajmo še mal več keša, pa bo kmet zadovoljen pa velecenjeni MOTORISTI

di end :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa je spet Grobnik zdej 29.9.2005.

In vse to za samo 50EUR. Garantiram da po enem dnevu gonjenja imas dirkanja prou zadosti za vsaj en mesc. :yes: Pol rata itak mrazz.. <_< To seveda ne velja za paciente ala misty ipd. :nono:  :grrr  :lol:  :naughty:

50 eur...no to ni malo...če na gume, bencin in ostalo...sploh ne pomislim...poleg tega Je to odprava....

tale grobnik kok je to hudo in kakšnen strašen nadomstek za cesto in nasploh nekaj kjer postaneš pravi motorist :SS .... mi gre že počas mal na jetra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no ja še najbl bi se lahko strinjal z mistyem :) ...pač bomo potrpeli in predvidevali v tem mesecu ali še manj kolikor je do konca sezone .) ...

...sej zastopim,da se jim ne da spucat traktorja,tud praktično ni izvedljivo ker nima prostora kjer bi ga spucal...ampak sej dokler gre za podeželsko cesto,stransko cesto OK že potrpimo,...sam moti me pa recimo,da so zasvinjane glavne ceste :angry2: ....recimo včer ko sem se peljal iz Mengša proti Trzinu :nono: ...je bil že kot preizkus amortizerjev pri avtu...toliko zemlje na cesti

...v glavnem jz rad jem meso,pijem mleko,jem kruh iz pšenične moke.....tko,da bom vseen raje potrpel in se ne preveč pritoževal :yes: ...tud kmetom ni tako lahko več v naši državi...

lp cagiva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

To seveda ne velja za paciente ala misty ipd. :nono:  :grrr  :lol:  :naughty:

sej maš res...

Hanzi, nekateri mislijo da denar kar leti od države.

Kar se papirologije tiče pa itak ni komentarja. Važno da se denar obrača. :D

In da so subvencije. :grrr

lina, 50 € je malo napram vsem nevarnostim ki prežijo na cesti.

men gredo pa že mal na jetra te definicije kdo je pravi motorist in kdo ne

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sedaj je grobnik tisto kar te pripravi na nevarnosti na cesti...svašta <_< ...koliko časa moraš delat, da dobiš čistega 50 eur?...cela dogodivščina stane kar veliko več....če se vse izteče po P.S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MI IMAMO HLADILNIK. V HLADILNIKU DOBIMO VSE KAR POTREBUJEMO

Ja tako razmišljajo tisti, kateri vidijo kravo samo v reklami za Milko in mislijo, da so vse krave vijolične...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam na eni strani človek, ki v nekem momentu nekaj dela in si služi svoj kruh, na drugi pa nekoga, ki se tam znajde iz užitka ali pač "potovanja" ali karkol... Dam prednost unmu, ki dela ... un užitkar bo že počakal ... Zelo malo pa je motoristov, ki na motociklu "delajo".. izvzamem istruktorje, kurirje itd ... pa policiste seveda ...

Jebiga, pač ni cesta vedno optimalna za zalaganje itd... no, saj vem, zdaj bo spet danci1973 od nekod priletel z moralko o dirkališču in kako je tudi 40 km/h na uro lahko nevarno ... ja, je lahko, ampak običajno imamo dovolj indicev za predvidevanje.

PS: ja, tudi pri nas bi blo fino imeti posebne cestice za traktorje, da ne bi svinjali po magistralkah... žal pač trenutno to ni tako urejeno, kot v avstriji.

Točno sem vedel, kam meriš (agrarce valda)vendar sem malo provokativno zastavil vprašanje! Ja imaš prav mi živimo v banana republiki - žal! Ni urejeno 100 in x stvari...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to, jaz osebno jesenske in zimske vožnje jemljem, kot delavnico varne vožnje (organiziram si jo sam)! Drek na cesti, sadje, listje, pesek itd - folk, če se vam živi potem veste kako vozit! Men se...

Hvala naravi in kmetom za to dragoceno izkušnjo, ki jo na Grobniku ne moreš plačat! Stvari gledamo z različnih zornih kotov! Moje stališče mi ustreza. Vaša me pa bolj malo zanimajo.... (razen dobrih)

Sedaj se bo pa zopet en speedman razpizdu in javkal, kako ne more tišat po silosu in listju - pa kaj, bo vsaj črna kronika nespremenjena (čeprav močno dvomim)!

Silos na cesto (provokativno kreativen)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imam na eni strani človek, ki v nekem momentu nekaj dela in si služi svoj kruh, na drugi pa nekoga, ki se tam znajde iz užitka ali pač "potovanja" ali karkol... Dam prednost unmu, ki dela ... un užitkar bo že počakal ... Zelo malo pa je motoristov, ki na motociklu "delajo".. izvzamem istruktorje, kurirje itd ... pa policiste seveda ...

Jebiga, pač ni cesta vedno optimalna za zalaganje itd... no, saj vem, zdaj bo spet danci1973 od nekod priletel z moralko o dirkališču in kako je tudi 40 km/h na uro lahko nevarno ... ja, je lahko, ampak običajno imamo dovolj indicev za predvidevanje.

PS: ja, tudi pri nas bi blo fino imeti posebne cestice za traktorje, da ne bi svinjali po magistralkah... žal pač trenutno to ni tako urejeno, kot v avstriji.

Nevem zakaj bi jaz bil manj vreden (Če imam na eni strani človek, ki v nekem momentu nekaj dela in si služi svoj kruh, na drugi pa nekoga, ki se tam znajde iz užitka ali pač "potovanja" ali karkol... Dam prednost unmu, ki dela ... un užitkar bo že počakal ... Zelo malo pa je motoristov, ki na motociklu "delajo".. izvzamem istruktorje, kurirje itd ... pa policiste seveda ... )

Jaz in še veliko nas je moramo tudi na šihtu delat 8 in več ur + nadure za ušivih 120 tisisoč.Motor sem si prigaral ali pa avto in da bi popoldan se malo sprostil po zaj** šihtu sem sedaj užitkar :fight2: :fight2: Nič nimam proti kmetom samo ,da jim je po končanem delu težko vzeti čas 15 minut in vsaj v grobem počistiti blato to mi gre na ku********* :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kmet, vendar se doma ne ukvarjamo s silažo. Včeraj je pa sosed siliral in pizda mu materna za sabo pusto kurčevo blato ki ga je danes razmočil še dež. Ni treba, da je blato v ovinku, lahko padeš tudi na ravnici. Z motorjem sem šel po tem 60 km/h po tem mokrem blatu pa sm padel. sicer je pa ta motor star MZ tko da ni nobene škode.

Popravljeno . Popravil EuroBiker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, zakaj SLO kmet ne počisti ceste se sprašujem tudi jaz. V Avstriji imajo kmete, pa so ceste počiščene. Traktor očistiti zemlje ni neka umetnost, je pa zamudno. Tudi neosvetlen kombajn sem že videl na casti. Zakoni so napisani, kmetje jih upoštevajo, ali pa ne. Tudi mi, ki se vozimo z motorji moramo upoštevati cestno prometni zakon, ali pa ne. Dokler te ne dobijo policaji. Mislim, da se vsi premalo zavedamo kakšne posledice nosi naše početja na cesti. Naj bo to svinjanje ceste, vožnja neosvetljenih vozil ali pa hitra vožnja. Premalo se zavedamo, da na cesti nismo sami. Ko pa pride do nesreče, je pa krivo vse druga, samo mi ne. Vsi bi se morali vesti bolj odgovorno, pa bi bilo dost bolše stanje kot je.

Menim, da prilagoditi se stanju na cesti je premalo, če nisi tudi odgovorn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sedaj je grobnik tisto kar te pripravi na nevarnosti na cesti...svašta <_< ...koliko časa moraš delat, da dobiš čistega 50 eur?...cela dogodivščina stane kar veliko več....če se vse izteče po P.S.

kdo ti je pa reku d pejd tje dol... če ti je 50EUR rajš zagont v nov šal d boš lepa pozimi si ga kupi, mene raj mal zebe okul vratu... Bodi doma in glej u zid :eek:

Ceste po vipavski dolini so spet čiste, dež pada :lol: ko bo nehal bo pa več blata po cesti ku na njivi :slap:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal me nihče ne bo prepričal, da lahko kmet svinja po cestah, ker je pač takrat na šihtu, zmučen, se mu mudi in ne vem kaj. Sam delam na kmetiji, imam v najemu še kos travnika v dolini in mi na kraj pameti ne pride, da bi pustil zasvinjano cesto. Pa čeprav je to makedamska cesta po kateri vozijo večinoma z enduroti in croskami. Predobro vem kako boli če padeš (če preživiš).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrbi me, da je večkrat attitute kmetov pri takem početju v smislu "saj vem, da lahko kakšen motorist nastrada, ampak kar naj, saj so itak sami divjaki... " ali pa "če bi počas pripeljal bi že zvozu..."...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakoni so za vse enaki!

In vsi jih morajo upoštevati!

Torej kmet tako kot vsi drugi preden zapelje na cesto MORA očistiti traktor. Vse ostalo je flancanje!

In zakaj ga ne? Ker spet lahko rečem, da naša policija ni pol p...e mrzle vode vredna! :angry2: :angry2: :angry2:

P.S.:

Vem kaj je motor, vem kaj je traktor, avto, vse sem že vozil kar lepo št. km in delovnih ur po vseh podlagah. Toliko v vednost, da ne bo očitkov, da na pamet flancam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... naša policija ni pol p...e mrzle vode vredna! :angry2:  :angry2:  :angry2:

P.S.:

Vem kaj je motor, vem kaj je traktor, avto, vse sem že vozil kar lepo št. km in delovnih ur po vseh podlagah. Toliko v vednost, da ne bo očitkov, da na pamet flancam!

A žandar si tut že bil al flancaš na pamet, hropko? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!