Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

V glavnem ,romska družina s tremi otroci kjer nihče nič uradno ne dela dobi okoli 170 000 sit denarnih nadomestil pomoči itd. s tem,da so kot romi deležni tudi zdravstvenega zavarovanja in otroci imajo tudi ugodnosti v šoli.

Pa primerjaj to s slovensko družino, kjer sta oba zaposlena z nizkimi dohodki, plačujeta vse stroške in davke, da so lahko cigani doma... definitivno SE SPLAČA biti cigan! Pa stanovanjski problem rešuje država, pa... In največja neumnost države, če slučajno gre cigan v službo, izgubi vse ugodnosti. LE ZAKAJ NAJ BI SPLOH ŠEL DELAT???

Lina, kar s kraj tiče, preberi svoj zadnji odstavek še enkrat. Najprej pišeš, da ni res tisto o 30KSIT, nato pa, da gredo na prostost. Odloči se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim o temu,da se meni za prometni prekršek takoj usedejo na plačo vem pa za kar nekaj ljudi,ki so stalno v postopku zaradi kraj bodisi avtoradijev,koles itd. pa se jim nič ne zgodi. Če bi verjetno jaz kaj ukradla bi me zaprl oz.bi dobila pogojno,da o denarni kazni ne govorim. Ljudje,ki pa nimajo uradno NIČ lastnine pa nič dohodkov jih sodstvo nekako tolerira ne glede na stan-romi, narkiči,socijalni primeri vseh narodnosti. Sam sej tudi oni pol usedejo sam res doooolgo traja,da se to zgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, pri nas je nevzdržno. Na srečo pa smo vsi svobodni ljudje in se lahko kadarkoli izselimo. B)

Ter ugotovimo, da drugje ni nič bolje :?

Pri svojem delu se redno srečujem z Italijani, Avstrijci, Švicarji, Francozi, Španci, Nemci, Angleži, bolj občasno pa z Američani, Norvežani, Rusi, Ukrajinci, Čehi, Slovaki , Madžari, Romuni, Hrvati, Srbi, Bosanci itd.

3x smete ugibati, kateri od naštetih so popolnoma zadovoljni z ureditvijo v svoji državi, z vlado, parlamentom, senatom & ostalo navlako. Kateri od njih nimajo svojih cigotov, niggrov, južnjakov, vzhodnjakov, kosovirjev... :hmm:

Dajmo probat naslednje: Ko najdemo Obljubljeno deželo, se zmenimo in se čez noč čoporativno izselimo. Še prej pa seveda namestimo skrite kamere in z varne razdalje opazujemo, kako se bodo cigoti, čefurji, čapci in ostala banda znašli med sabo. Še več, pravice do prenosa lahko za veliko mošnjo žoltih trdnjakov prodamo najboljšemu ponudniku. Nekako po 14 dneh, po moji oceni, se lahko s taisto mošnjo v rokah vrnemo v deželo blagostanja, kjer bo zrak čist in gruda izvrstno pognojena, pokopljemo preživele ter zaživimo v miru, zadovoljstvu in slogi. :rolleyes:

In če nam ne uspe najti Indije Koromandije? Hja, še vedno ostane opcija:

Ustavite Svet, rad bi izstopil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigan in doktor kupita sosednji parceli, obe iste

> > velikosti. Doktor začne

> > graditi hišo,

> > cigo ga pa posnema in začne gradit enako hišo;

> > doktor položi tlakovce, cigo položi tlakovce,

> > doktor si omisli kovano

> > ograjo, čez dva dni so mojstri že pri cigotu in

> > švasajo....

> > Po šestih mesecih stojita v ulici dve popolnoma

> > identični hiši z identično

> > urejeno okolico. Doktor in cigo se srečata na

> > ulici in vpraša doktor

> > cigota: " Čuj, kaj ti misliš, koliko sta vredni

> > najini hiši, če bi jih

> > zdaj prodala?"

> > Cigo pa odgovori: "Tvoja 30, moja pa 60

> > milijonov!"

> > Doktor začudeno: "Zakaj je pa tvoja vredna enkrat

> > več kot

> > moja??"

> > Cigo: "Hehe... moja ima za soseda doktorja, tvoja

> > pa cigana..."

> >

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"usedanje" na bančni racun je pac ena izmed stvari, ki pridejo z bonusi redne zaposlitve.....

malo pa me bega zakaj bi se nekdo ki ima redno sluzbo, streho nad glavo in porihtanim zdravstvenim zavarovanjem razburjal, če se mu ob prekršku drzava usede na racun, čes....oni tam v prepišni in razpadli kartonski skatli na barju, ki za 8 otrok dobiva 170.000 sit podpore, pa ne bo nic placal, če bo sel cez rdeco...tko pac je.

vsem nam se vedno ostaja moznost da se preselimo v kartonske skatle in s tem pokasiramo, nam sedaj tako nedosegljive a memaljive bonuse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsem nam se vedno ostaja moznost da se preselimo v kartonske skatle in s tem pokasiramo, nam sedaj tako nedosegljive a memaljive bonuse.

Da, stroškovno/materialno gledano so cigoti sama zguba, v sociološko-kulturološkem smislu pa izjemno bogatijo naš prostor s svojo kulturno distinkcijo in tradicionalistično zakoreninjenimi anti-kohezivnimi socializacijskimi mehanizmi :lol1: O:-)

Mah, tud povprečen slovencelj gre njim verjetno orenk na jetra, tko da - why bother?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, tud povprečen slovencelj gre njim verjetno orenk na jetra, tko da - why bother?

V to si pa lahko popolnoma preprican - prasice se sploh ne pustijo okrasti in tezijo ce te zalotijo med vlamljanjem in potem sploh ne nehajo motit! :angry: :blink:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cyc ti si en tak krasen potencialni neonaci v svoji zasnovi...najbrz ne po svoji izbiri sicer....sam..a si kdaj pomislu..a je to kul da ti gre tako velko stevilo ljudi na jetra in te moti na tvojem teritoriju?

jest sem prepricana da je to posledica strahu..kako pa ti to argumentiras? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to si pa lahko popolnoma preprican - prasice se sploh ne pustijo okrasti in tezijo ce te zalotijo med vlamljanjem in potem sploh ne nehajo motit! :angry: :blink:

:lol1:

A so cigoti muškarčine, slovenceljni pa prestrašenčki, ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...oni tam v prepišni in razpadli kartonski skatli na barju, ki za 8 otrok dobiva 170.000 sit podpore, pa ne bo nic placal, če bo sel cez rdeco...tko pac je.

Ne vem, kako je na Barju, ampak na krškem polju živijo v boljših hišah kot je moja, postavljenih brez vseh dovoljenj na tuji zemlji, z brezplačno komunalno ureditvijo, 170KSIT pa dobivajo za tri otroke. Za 8 si ne upam izračunati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej naceloma bi lahko kadarkoli zamenjali a ne :naughty:

..poleg tega je tako..dokler nihce ne bo nabral dovolj jajc, da bi drastično posegel vnjihove "pravice", se ne bo zgodilo nič....naceloma ni tezava v samih cigotih pac pa v drzavi. Nje romi na tuji zemlnji ne motijo in se z njimi po nepotrebnem ne zeli ubadati...kar je logicno.

...otroci slovenskih starsev s slabim ekonomskim stanjem pa tudi niso v situaciji v kakrsni so zaradi romov ampak spet...zaradi drzave in lastne smole....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če js prov razumem ste nekateri že tolk nizko padli da ste fouš ciganom :? :( :P :D :D :D

P.s.:hahahahahahahaha :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklepni stavek daljsega monologa enega bolj znanih avstrijskih konferencijejev je bil "....ausländer raus..... aus dem ausland....!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če js prov razumem ste nekateri že tolk nizko padli da ste fouš ciganom  :?  :(  :P  :D  :D  :D

Narobe razumes.

P.S.:hahahahahahahaha :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če js prov razumem ste nekateri že tolk nizko padli da ste fouš ciganom  :?  :(  :P  :D  :D  :D

Narobe razumes.

P.S.:hahahahahahahaha :D :D

kako pa ti razumes post kot je naprimer tale, oz. kako bi ga jaz moral razumeti?

Ne vem, kako je na Barju, ampak na krškem polju živijo v boljših hišah kot je moja, postavljenih brez vseh dovoljenj na tuji zemlji, z brezplačno komunalno ureditvijo, 170KSIT pa dobivajo za tri otroke. Za 8 si ne upam izračunati

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa ti razumes post kot je naprimer tale, oz. kako bi ga jaz moral razumeti?

Ne vem, kako je na Barju, ampak na krškem polju živijo v [snip]

dobivajo za tri otroke. Za 8 si ne upam izračunati

To razumem kot pritozbo zaradi drzave, ki daje podporo tistim, ki je niso potrebni in za katere po vrhu vsega ne veljajo tisti zakoni, ki veljajo za davkoplacevalce, zaradi cesar so potemtakem priviligirani.

Zaradi tega je lahko normalen clovek upraviceno besen. Ti nisi? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če js prov razumem ste nekateri že tolk nizko padli da ste fouš ciganom :? :( :P :D :D :D

P.s.:hahahahahahahaha :D :D

Zelo narobe razumeš. Point je v tem, da država meni jemlje denar in ga daje ciganom. Point je v tem, da naj bi bili pred zakonom vsi enaki, ampak cigani so bolj enaki, sicer ne bi mogli graditi na črno na tuji zemlji (če mi ne verjameš, poskusi!). Če ti kaj ni jasno, ti povem, da mora recimo delodajalec (firma) zato, da tebi izplača 110KSIT plače, dati državi 130KSIT. Firmo torej delavec, ki ima 110KSIT plače, stane 240KSIT (+stroški, kot je elektrika, voda, prevoz na delo, malica itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to si mal pretiraval davscine so res velike, vendar spet ne tako velike(130000sit). :wacko:

aja pa država tudi meni jemlje denar pa ne samo za cigane tudi za zdravstvo pa ceprav nism bolan, in se ne spomnim kdaj sm bil nazadnje, pa za penzijo, ki je itak ne bom dobival od države pa za šolstvo ki ga tud itak ne rabim, pa za zeleznce k se nikol ne vozm z vlakom...

v glavnem cigani samo izkoriščajo naš sistem (tako kot vsak od nas) in niso oni krivi če jim je pač država namenila takšno pomoč, roko na srce vsak od nas bi jo sprejel :huh:

point posta je: brezveze se je pizdit čez cigane(ki jih tudi sam nevem kako ne ljubim) pizdite se raje čez sistem(kar je pa itak brezveze ker se ga itak ne da spremeniti) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizdite se raje čez sistem(kar je pa itak brezveze ker se ga itak ne da spremeniti) :hmm:

Ne bos verjel, ampak vse to "pizdenje" se nanasa ravno na ta sistem! ;) Pa sploh ne gre samo za podporo ki jih dobivajo, ce vsaj skode ne bi delali, pa je dalec od tega, celo tako dalec gre, da se ne smes braniti pred njimi. Oz. se lahko, le da gres potem sedet v arest. Oni seveda ne bi sli, to razni lipeti obrazlozujejo verjetno tako, da imajo to v krvi, da je to njihov nacin zivljenja blabla. :) Moja trditev seveda se vedno velja - zasciteni so bolje od kocevskih medvedov.

Sistem ... ja, sistem. Obstaja nekdo, ki prejema mastno placo. Ta oseba je lahko samo dvoje - ali popoln in nesposoben kreten in bi kot tak moral iti s polozaja, ali pa baraba, zaradi cesar bi ga morali po vrhu vsega se v zapor spraviti. V mislih imam varuha clovekovih pravic.

Ker pa mi ni do tega, da bi samo nekaj klanfal na forumu v tri dni in jamral, se resno ukvarjam z mislijo, da bi jim nakopal kak medij na vrat. Od Maga recimo bi lahko pricakoval objektiven clanek, ampak - koliko ljudi pa bere Mag ... Kako Delo - heh, bi spet kaksen cepec se nasel, ki bi se razpisal kako ubogi so cigani in da jim je treba pomagat. <_< Opcija je se politicno lobiranje, to "bi se dalo" - le da ne bi nicesar pametnega dosegel.

Se to: sistem se da spremeniti, pa se kako se da. Je pa seveda hecno, ce to pricakujejo ljudje, ki sistematicno ignorirajo volitve :) Pa s tem ne mislim nate, da ne bo pomote, te itak ne poznam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če smo objektivni .....kako bi sele jamrali ce bi se enkrat znasli v polozaju nekega barjanskega roma...če je ze zdej vse narobe.

cyc....tisti uradnik...najbrz ni ne velika baraba ne tako zelo nesposoben ampak...HE JUST DOESN'T CARE!!!!!....

pa če lahko se malo dodam na tisto: "..imajo boljso hiso kot jest..."...kaj bi mogla sele jest rect ko hise sploh nimam...v nebo vpijoca KRIVICA....

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če smo objektivni .....kako bi sele jamrali ce bi se enkrat znasli v polozaju nekega barjanskega roma...če je ze zdej vse narobe.

Barjanskih romov nikoli nisem videl. Glede na to, da nikoli nisem sploh slisal zanje sklepam, da niso problematicni. Slisal sem pa marsikaj o grosupeljskih. "Nase" imam itak pred nosom in tudi nad njimi sem vse prej kot navdusen. In, ce si opazila, sem ze veckrat napisal da vem, da obstajajo naselja kjer so cisto OK. In pisem pac o onih ki niso.

cyc....tisti uradnik...najbrz ni ne velika baraba ne tako zelo nesposoben ampak...HE JUST DOESN'T CARE!!!!!....

Glede "he doesn't care" - zmota, so se ze pritozevali ljudje in je prislo na dan, da preljubi nam Hanzek sciti tudi tiste skupine, ki delajo pizdarije. Vseeno mu torej ni. Ponavljam - ali kreten ali pa baraba.

pa če lahko se malo dodam na tisto: "..imajo boljso hiso kot jest..."...kaj bi mogla sele jest rect ko hise sploh nimam...v nebo vpijoca KRIVICA....

To si sicer hotela v sali prikazati kot staro dobro slovensko fovsijo, ampak ce clovek pomisli - sklicujoc se na to kar sem prebral, jaz tistega nisem videl - da tisti vrli ljudje z vecjo hiso kot VrUUUUUmmmm niso delali, kaj sele placali davkov. Tisti denar je prisel od davkov, ki jih placujes tudi ti. :) In ce lahko nekdo s "podporo" (a je to sploh ustrezen izraz ker se s temi "podporami" ocitno da ziveti veliko bolje kot marsikdo s placami) bistveno bolje zivi kot nekdo ki dela - pa tu nekaj ne stima, a ne? Pa ce bi se tako rada opravicila vse skupaj in ceprav prihajas na dan s to cinicno distanco kot da se te vse skupaj sploh ne tice - vseeno moras priznat, da tu nekaj miloreceno ni pravicno, kajne? Tvoj odgovor bo - vem, ze vem - da se kaj drugega ni pravicno. Skratka, vse to nas sploh ne sme zanimat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne cisto v tem stilu.....

...ampak mi zdej vsaj enega dela ne botreba pisat..

...gora stvari na tem svetu je pomembnejsa kot romi in njihove nategavscine....katere bi si ..roko na srce..tako kot je ze bilo receno..privoscil vsakdo ki bi imel priliko...torej...bodimo fer in potem vsaj tolcimo ekskluzivno cez drzavo in sistem in ne cez rome...če ne drugega

se pri drzavnih birokratih lahko spremeni nakj na bolje..le ljudstvo mora vedeti kaj hoče....romi pa bodo vedno takšni kot so..cigoti pač .

....to da pises samo o tistih ki ti ne disijo bi potem lahko melo enak rezultat kot tisti ki se pizdijo cez motoriste...videli so pa samo par norcev s peno na ustih ki jih dajejo hormoni...bodi fer.

..to je potem tako nekako kot ce bi se tebe ocenjevalo zgolj na podlagi tvojih napak..potem bi te resnicno lahko imeli za hormonsko neuravnovešenega malega nacista....

cyc lahko te zanima ogromno stvari..zalostno paje ce se prevec in neprenehoma ukvarjas s stvarmi na katere sam nimas vpliva...ker obstaja gora stvari na katere imas vplivi in jih lahko popravis, ter so pomembnejse ob romov, muslimanov, tovornjakarjev in nevemkoga se.....

poleg tega se ce vse mile dni v nebo dereš :"KRIVICA!!!!" se ne bo nic spremenilo..leti bos zivel obdan z obcutkom da se drugim godi bolje, da te nihce ne razume in da se je cel svet obrnil proti tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romi prinašajo tudi pozitivne eksternalije, v korist vseh. Npr. kalašnikov ste lahko od belokranjskih ciganov kupili za 100 eurov :naughty:

Kolegu je tako cigan pred kratkim ponujal travo; ko je rekel da je ne potrebuje mu je hotel prodati pištolo, potem pa še svojo sestro (najbrž le v najem)...

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!