Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Meni pa so pri Triglavu priznali bonifikacijo od 50cc skuterja.

Pri ZM tega ne počnejo. Shame on them! Ker sem prej imel Aeroxa (sicer ga nimam že kakšni dve leti), me zanima, če grem recimo letos k Adriaticu, se mi prenese bonifikacija izpred dveh let? Skuter sem imel registiran 4 leta brez prekinitev (od leta 2000).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemu sneg... Kdaj bo že ta pomlad, pust zgleda ni bil preveč uspešen.

Vprašanje: Piaggio servis (pooblaščeni), Ljubljana, okolica. Katerega priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim že vsa leta (od 1998) v Tim mg, na strelišču ob Dolenjski cesti. Je pooblasščen za Piaggio, Vespa, Gilera, ampak jaz sem vozil tudi Italjeta in Aprilio.

Sicer zna imeti svoje fore, kot vsak serviser, ampak mi kdaj kakšno stvar naredi brezplačno, do zdaj mi je še vse kar je bilo možno zamenjal pod garancijo, glavni razlog pa je, da mi je najbližji (lahko grem tudi peš, 1 km). Aja, šef je Peter (tisti ostrižen na 0).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja Tim Mg pomoje najbolš :OK: haha Peter aka GROZNI :lol:

Drgač maš pa tud v Šiški Pooblaščen servis in prodajalno Piaggio - Gilera, mal pred tivolijem (iz šiške proti centru - na levi strani ;))

Popravljeno . Popravil Jur3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čujte, samo letos bi se pa res lahko nekje dobili. Ampak ne poleti, ker takrat je večina na dopustu. V mislih imam pomlad, recimo kakšno majsko soboto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej skozi okno!!! :BUA:

Sej smo res mal usekani :wacko: Zima je, mi pa samo študiramo kako se bomo fural okrog čez cca 2-3 mesece :D (if we're lucky <_< )

Sicer pa 100% podpiram 1. Maxi scooter meeting :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej skozi okno!!! :BUA:

Sej smo res mal usekani :wacko: Zima je, mi pa samo študiramo kako se bomo fural okrog čez cca 2-3 mesece :D (if we're lucky <_< )

Sicer pa 100% podpiram 1. Maxi scooter meeting :OK:

Jah čuj, kurc, jaz mam že abstinenčno krizo :kva2: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa 100% podpiram 1. Maxi scooter meeting :OK:

Ajde, dejmo se zorganizirat, jest sem tlele vrgel eno kost pa da vidmo. Jest sem za, lokacija pa bi bila lahko kje na prelepi gorenjski (kakšen piknik plac ali kaj podobnega).

post-7101-1141726556_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo debato o srečanju nadaljevat v novi temi > Skuterji in mopedi > Skuter dogodki in klubi > maxi 01 .)

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist premal nas je, da bi lahko furov dva foruma.

Ker letos pomladi ne bo (preskocili bomo direktno v jesen) predlagam srecanje v Mercatorju v Kranju, bife tam pri blagajnah.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist premal nas je, da bi lahko furov dva foruma.

Ker letos pomladi ne bo (preskocili bomo direktno v jesen) predlagam srecanje v Mercatorju v Kranju, bife tam pri blagajnah.

Lp

Jani

Boljšo kavo imajo v drugem bifeju poleg restavracije, pa še več je prostora.

LP Lado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist premal nas je, da bi lahko furov dva foruma.

Ni fora v tem koliko nas je, ampak je v urejenosti foruma. Če nekdo tretji bere temo Moj maxskiscooter, bo pričakoval on topic branje, ne pa nabijanje o nekem srečanju. Če bo tega pisanja pod to temo preve, kar je je v bistvu že sedaj, bi jaz na moderatorjevem mestu te obajve pobrisal/premaknil.

Zato prosim, da debato o srečanju nadaljujemo v zato primernem forumu in temi!

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moj maxi je dobila svojih prvih 38 prevozenih kilometrov. Ce bi bilo topleje in ce bi imel kaksno tablico za nataknit bi jih bilo vec.

V navodilih zhtevajo v dobi vtekanja vrtljaje pod ali cim manjkrat nad 4000/ rotation pm.

Moram omenit, da je scooter do 4000 komaj dobrih 60 km/h. Bored.

Ali se bi dalo skuter vtect na valjarjih in ali kdo ve ali kdo opravlja storiteve vtekanje motornih koles ?

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začelo se je :grupni:

Včeraj peljal na sprehod svojega maxija.

LP

P.S meni so za utekanje skuterja rekli ne več kot 100km/h, pa kakšno zavito cesto da se motor vrti čimvečkrat z različnimi obrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj maxi je dobila svojih prvih 38 prevozenih kilometrov. Ce bi bilo topleje in ce bi imel kaksno tablico za nataknit bi jih bilo vec.

V navodilih zhtevajo v dobi vtekanja vrtljaje pod ali cim manjkrat nad 4000/ rotation pm.

Moram omenit, da je scooter do 4000 komaj dobrih 60 km/h. Bored.

Ali se bi dalo skuter vtect na valjarjih in ali kdo ve ali kdo opravlja storiteve vtekanje motornih koles ?

Lp

Jani

Motorja ne smeš konstantno držati nad 4000 obrati prvih 1000km, v kratkih intervalih pa ga lahko voziš nad to mejo. Sicer pa se splača biti teh prvih nekaj kilometrov (ki jih še kako hitro dosežeš) malce bolj nežen... :grim

Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem naredil samo 2000m, ker sem imel še neregistriran "moped" :blush: . Sem pa včeraj tu na forumu zasledil da ima zavarovalnica GRAWE zelo ugodno zavarovanje, tako da vsi tisti ki imate več kot 26 kw in do 500 ccm, pojdite zavarovat in registrirat motorčke, se splača :rolleyes: .

Sedaj pa čakam lepo vreme, ki ga ta teden verjetno ne bo :devil: .

LP

Sm danes malce preverjal tole zadevo z zavarovalnicami... Npr. za 500ccm skuter ki nima veliko kw je večinoma podobna cena za AO in AO+(+-5000 sit).

Pri grawe se pozna pri motorjih z nizko kubikažo in veliko kilovati!

Jaz bom z registracijo še malce počakal da se temperature še malce dvignejo, potem pa brrrrm :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm danes malce preverjal tole zadevo z zavarovalnicami... Npr. za 500ccm skuter ki nima veliko kw je večinoma podobna cena za AO in AO+(+-5000 sit).

Pri grawe se pozna pri motorjih z nizko kubikažo in veliko kilovati!

Jaz bom z registracijo še malce počakal da se temperature še malce dvignejo, potem pa brrrrm :kva2:

Problem imamo "MI" :devil: , ki imamo Piaggio agregate s 460ccm in 27.5 do 29Kw (atlantic 500, X9, nexus, beverly).

Meja sedaj ni več 500ccm temveč 26kW. Za Majesty-ja ni problemov ker je še v spodnjem razredu do 26kW. Naši pa padejo v naslednjega in tu je razlike za cca 20.000SIT.

LP

P.S koliko od vas pa plača AO+ na skuterju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ga kr vzemem. To je za zavarovanje voznika a ne... A mislite da se splača?? :?

Cena je sicer x2, ampak če se kej zgodi je pa najbrž pametno...

Izventematsko vprašanje: Kako izvedeš funkcijo "citiraj" pri odgovorih?? :blush:

(ne me kregat da grem na drugi forum to pisat :cry: ) :D :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izventematsko vprašanje: Kako izvedeš funkcijo "citiraj" pri odgovorih?? :blush:

(ne me kregat da grem na drugi forum to pisat :cry: ) :D :D

Lp

Klikneš na desno spodaj pri postu na gumb "Odgovori". Pazi da je gumb "Citiraj" moder in s pluskom na levi strani. V text editorju se ti nato pojavi tekst na katerega hočeš odgovoriti med "quote" in "/quote". Ta tekst lahko tudi popraviš (skrajšaš).

Drugače sem jest kar pri triglavu in imam še kasko, kar me pride tam okoli 150k. Vzamem na obroke, skuterja pa ne odjavljam, ker sem optimist in vedno računam na kakšne fine zimske vožnje. Tud za večje neumnosti sem že plačeval tako da se ne sekiram preveč zarad tistih zgubljenih jurjev.

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj maxi je dobila svojih prvih 38 prevozenih kilometrov. Ce bi bilo topleje in ce bi imel kaksno tablico za nataknit bi jih bilo vec.

V navodilih zhtevajo v dobi vtekanja vrtljaje pod ali cim manjkrat nad 4000/ rotation pm.

Moram omenit, da je scooter do 4000 komaj dobrih 60 km/h. Bored.

Ali se bi dalo skuter vtect na valjarjih in ali kdo ve ali kdo opravlja storiteve vtekanje motornih koles ?

Lp

Jani

Hm, načeloma bi se dalo, ampak tudi sam sem moral dati to skoz. Tam, malo manj kot 1000km sem se vozil počasneje od APN4-k. Ampak, ko daš to skozi (meni je uspelo enem vikendu in pol), se ti odpre nov svet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, načeloma bi se dalo, ampak tudi sam sem moral dati to skoz. Tam, malo manj kot 1000km sem se vozil počasneje od APN4-k. Ampak, ko daš to skozi (meni je uspelo enem vikendu in pol), se ti odpre nov svet :OK:

Skuter je do 4000 obratov prakticno neuporaben. Ce je malce naklona niti speljat ne mores z 4000.

Preprican sem, da je navodila za uporabo pisal nekdo, ki nikoli ni sedel na tak motor.

Sem pa nasel resitev. V Kranju imamo kolesarski krog, na katerem bom naredil ustreznik 1600 km, najbrz tudi v enem vikenu, ali pa bom prek podjetja zaposlil studenta za to :)

Lo

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zavarovalnici Generali nudijo popust tudi na obvezno zavarovanje.

Popust je odvisen od dobe vozniskih izkusenj, oziroma od vozniskega staza.

Osebno presegam 25 let, zato bo popust kar 12%.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No utekavanje maxiscoterja jaz osebno ga nisem ,ker sem ga že iz trgovine domov peljal iz Kopra do Domžal.Stvar je v tem da sem ga gnal od začetka do 7000 rpm približno po 200km pa polno .Nič mu ne manjka sedaj sploh pa imam Garancijo 3Leta. Bral sem od bolj izkušenih da ,če si previden od samega začetka postane agregat bolj LEN in da ni to dobro. :blush: Jaz sem mnenja da teraj zadevo dokler je v Garanciji da pocrka stvar katera ima pomanklivost ,in potem zadeva deluje brezhibno.Moje mnenje!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!