Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Ali ima kdo kakšn user manual za X9 200 (lahko tudi 180)? motor sem namreč uvozil iz ITa brez papirjev. Tudi nikjer na netu ni tega. Zanima me namreč količina olja v menjalniku - koliko ga je potrebno vliti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, lepo je videt, da še kdo pohvali X9 owners club forum. :OK:

Na vsa vprašanja, kar se tiče X9, tam definitivno dobiš odgovor. Je ene par članov foruma, ki imajo X9 v mezincu - vse kubikaže. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje so bili neki problemi s Polini variatorji za X9 500, da jih ne prodajajo več, ker so jih stranke nosile nazaj in da se bolje obnese Malossi. Tako je bilo rečeno mojemu serviserju, ko ga je hotel nabavit v Italiji...

Ve kdo kaj več o tem oziroma ali ima kdo Polinija že vgrajenega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz v preteklih letih spremljal po predvsem tujih forumih, so vsi omenjali le Malossi. Da bi kdo imel Polinija se ne spomnim, čeprav je pa pri nas lažje dobiti Polinijev variator. Dejanskih izkušenj pa sam nimam. Vprašaj na Timmg 014272505, prosi Petra (šef), so uradni serviser za Piaggio, prodajajo in vgrajujejo pa tudi Polini. Lahko pa vprašaš tudi Simona na Piaggio servis na Celovški 04155057, on mislim, da ne prodaja ne Polini in ne Malosi, tako da bi ti mogoče še malo bolj objetivno povedal, če seveda ima izkušnje z obema variatorjema.

Za podrobnejše informacije vprašaj na PM.

lp B)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje so bili neki problemi s Polini variatorji za X9 500, da jih ne prodajajo več, ker so jih stranke nosile nazaj in da se bolje obnese Malossi. Tako je bilo rečeno mojemu serviserju, ko ga je hotel nabavit v Italiji...

Ve kdo kaj več o tem oziroma ali ima kdo Polinija že vgrajenega ?

Koliko pa sem jaz seznanjen s tem in na lastni koži preizkusil kot polinija in malossija povem da še je vedno zakon original kot je tovarniško,ker usaka sprememba koliko je za nekaj dobra je za drugo slabša najbolj pa pri teh posegih v varjo prenosih trpi jermen in ga uniči pol prej kot je treba in tudi valčke, večkrat pa smo samo menjali tršo vzmet v sklopki in lažje valčke in je bilo približno enako kot maloss ali polini. Po vseh teh izkušnjah jaz osebno dajem v maxsije use original pa nikoli problemov ,če pa hočeš imeti poskočnejši motor pa presedlaj na kaj močnejšega. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da Malossi izdelke lahko uporabljajo in so preizkušeni ter dovoljeni na pokalnem prvenstvu maxi scooter v Italiji bi rekel da je mogoče Malossi bolj za maxije. Nekako sem polinija povezoval zmeraj s 50 do 70 ccm kiti.

Malossija mislim da imajo tudi v MB pri Apriliji (Autocommerce).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Jetmanom sva glede na odzive iz forumov prišla do sklepa, da je za tuning X9 500 najbolj prava kombinacija: Malossi Multivar, LeoVince in trša vzmet sklopke od Malossija.

Poskusil bom najprej z zamenjavo izpuha, potem pa pride na vrsto še variomat.

Tako bom najbolj videl, koliko kaj pridonese h končnemu efektu...

Stroški: Variomat z vgradnjo pride 250€, izpuh pa 300€. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Jetmanom sva glede na odzive iz forumov prišla do sklepa, da je za tuning X9 500 najbolj prava kombinacija: Malossi Multivar, LeoVince in trša vzmet sklopke od Malossija.

Poskusil bom najprej z zamenjavo izpuha, potem pa pride na vrsto še variomat.

Tako bom najbolj videl, koliko kaj pridonese h končnemu efektu...

Stroški: Variomat z vgradnjo pride 250€, izpuh pa 300€. :whistle:

Bo končni rezultat takšen...

http://video.search.yahoo.com/video/play?p...;vid=1304683578

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Jetmanom sva glede na odzive iz forumov prišla do sklepa, da je za tuning X9 500 najbolj prava kombinacija: Malossi Multivar, LeoVince in trša vzmet sklopke od Malossija.

Poskusil bom najprej z zamenjavo izpuha, potem pa pride na vrsto še variomat.

Tako bom najbolj videl, koliko kaj pridonese h končnemu efektu...

Stroški: Variomat z vgradnjo pride 250€, izpuh pa 300€. :whistle:

Za kakšen izpuh pa si se odločil?

Poskusi še s maxi delta clutch - sklopko. Verjetno bi morala pomagati k živosti maxija.

Potem pa nam sporoči o spremembah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kakšen izpuh pa si se odločil?

Poskusi še s maxi delta clutch - sklopko. Verjetno bi morala pomagati k živosti maxija.

Potem pa nam sporoči o spremembah.

Izpuh bo LeoVince.

Za sklopko sem pa malo skeptičen, po mojem isto dosežeš s tršimi vzmetmi. Se bom pa še pozanimal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Jetmanom sva glede na odzive iz forumov prišla do sklepa, da je za tuning X9 500 najbolj prava kombinacija: Malossi Multivar, LeoVince in trša vzmet sklopke od Malossija.

Uff... tole sem pa tudi jaz že študiru če bi naredil. LeoVince 4Road, Malossi Multivar 2000 in trša vzmet, pa sem potem sklenil, da je ceneje če naprej malce shujšam, tm ene 15-20kg, pa pol vidim kako pa kaj.

Če se projekta lotiš, pa le poročaj! Morda pa -20kg ne bo dovolj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff... tole sem pa tudi jaz že študiru če bi naredil. LeoVince 4Road, Malossi Multivar 2000 in trša vzmet, pa sem potem sklenil, da je ceneje če naprej malce shujšam, tm ene 15-20kg, pa pol vidim kako pa kaj.

Če se projekta lotiš, pa le poročaj! Morda pa -20kg ne bo dovolj :naughty:

Za -15kg nimam volje zato sem raje poskusil v drugo smer http://www.youtube.com/watch?v=1UxE4ROxIaw:wub: O:-) Bom pa poskusil -5kg, se mi zdi bolj realno :whistle: .

Upam da ga pokažem vsem ki pridete na Moto Bum, če bo le sneg zginil.

LP

P.S. Drejči si že kupil čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za -15kg nimam volje zato sem raje poskusil v drugo smer
:wub: O:-) Bom pa poskusil -5kg, se mi zdi bolj realno :whistle: .

Upam da ga pokažem vsem ki pridete na Moto Bum, če bo le sneg zginil.

LP

P.S. Drejči si že kupil čelado?

Kje si ga nabavil ? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za -15kg nimam volje zato sem raje poskusil v drugo smer http://www.youtube.com/watch?v=1UxE4ROxIaw:wub: O:-) Bom pa poskusil -5kg, se mi zdi bolj realno :whistle: .

Upam da ga pokažem vsem ki pridete na Moto Bum, če bo le sneg zginil.

LP

P.S. Drejči si že kupil čelado?

Uuuu... T-Max :worship: lepo, lepo.

Ja, čelado (Schuberth C2) sem nabavil in že zmontiral notri Interphone. Ko sem jo sprobal na skuterju sem ugotovil, da je bolje če čisto spustim vetrobran, tako je zračni tok okoli čelade mirnejši in čelada je res tiha. No, tudi stara je sedaj tišja :) je pa nova bistveno tišja pri večjih hitrostih.

Se bom tudi jaz pokazal z nečim novim :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo eno informativno vprašanje, in sicer me zanima kakšne lastnosti mora imeti scooter da se mu reče maxiscooter? Bolj konkretno ali je gilera runner vxr 200 maxiscooter? Mislim ena kmečka razlaga glede tega bi prav prišla. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo eno informativno vprašanje, in sicer me zanima kakšne lastnosti mora imeti scooter da se mu reče maxiscooter? Bolj konkretno ali je gilera runner vxr 200 maxiscooter? Mislim ena kmečka razlaga glede tega bi prav prišla. :)

lp

Malo pobrskaj po cenikih ponudnikov skuterjev in boš našel del odgovora na svoje vprašanje. :naughty:

Bi bilo pa zanimivo postaviti prag, od koder se skuterjem že lahko reče MAXI ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neke uradne definicije ni. Maksi-skuter naj bi bil večjih dimenzij z več udobja za voznika in sopotnika ter prostornino agregata vsaj 125 ccm. (Burgman 125-650, X9 125-500, Madison 125-400, Majesty 250-400, Nexus 250-500, itd.)

Runner 200, Leonardo 125, beverly 125 spadajo v kategorijo midi-skuterjev, ki so skoraj enakih dimenzij kot skuterji do 50 ccm, imajo pa agregat 125 do 250 ccm. So brez potovalnega udobja.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si ga nabavil ? :photo:

Pri "uradnem" prodajalcu Yamahe v CE.

Schuberta sem tudi jaz gledal vendar so se akcije končale, tako da bom ostal na Nolanu - N103.

kikicar če pa bi se rad kdaj pridružil ni problema, saj imajo tudi drugi 200ccm skuterje ("MB-čan" Sym 200) pa čisto lepo paše v našo skupino.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo eno informativno vprašanje, in sicer me zanima kakšne lastnosti mora imeti scooter da se mu reče maxiscooter? Bolj konkretno ali je gilera runner vxr 200 maxiscooter? Mislim ena kmečka razlaga glede tega bi prav prišla. :)

lp

VXR 200 je več kot kos skupinski vožnji maksiskuterjev. Razen kadar pride na čelo Zvone500 in ga na polno vžge po ravnem. :evilgrin:

Sem lani z X9 250 komaj sledil tam okrog Žalca. :whistle: U, pa potem na avtocesti Domžale - LJ sem lahko samo pomahal, kako so s 500cc maksiji oddrveli.

V ovinkih vemo kako gre tvoja Runnerca (beri: super), kolko pa ima končno :? Kolikšna pa je poraba?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se bom kdaj pridružil kakšnemu srečanju/vožnji, ker sem še začetnik v motosvetu in sem prav rad opazoval iz avtomobila skupine motoristov, ki so se peljali mimo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VXR 200 je več kot kos skupinski vožnji maksiskuterjev. Razen kadar pride na čelo Zvone500 in ga na polno vžge po ravnem. :evilgrin:

Sem lani z X9 250 komaj sledil tam okrog Žalca. :whistle: U, pa potem na avtocesti Domžale - LJ sem lahko samo pomahal, kako so s 500cc maksiji oddrveli.

V ovinkih vemo kako gre tvoja Runnerca (beri: super), kolko pa ima končno :? Kolikšna pa je poraba?

Kako gre v ovinkih bomo še videli, trenutno imam malo starejšo runner 125 in čakam dobavitelja za novo runner vxr 200. Ja runner je zelo okreten motor, drugače pa serijsko naj bi šla vxr tam do 120 km/h za porabo pa ne vem še... :)

no malo smo zašli iz teme... :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To lepo paše v tole temo, ki je namenjena izmenjavi informacij (izkušnje, vprašanja, pomoč, itd.) o "vaših" maksiskuterjih. Res pa je, da imajo tudi midiskuterji svojo temo, kamor paše vxr 200. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!