Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Sem opazil slike na Avto.... Saj ni tako hudo. Če imaš slučajno "tavelike" kose plastike še pri sebi (si jih pobral?), se po moje zadeva da "pokrpati". Tako bi potem rabil samo luč. Za začetek pa uporabi malo belega traku ali folije in se boš lahko vozil, glede nato da si napisal da vilice niso nič dobile.

Kaj pa ostali ste že na cesti?

Lp

P.S. kaj kopuješ če boš tega prodal :hmm:

Jaz sem že bil pred 14 dnevi dvakrat na furi, do CE in nazaj. Nič ni bilo mrzlo, pri 12 °C se da preživeti, moraš biti oblečen. Sezona se je za mene že začela, hčerka mi je včeraj odpeljala avto v Lj, pa se moram nekako voziti v službo. Danes zjutraj je bilo -1°C :hmm: Dobro da samo še jutri, potem grem do ponedeljka v Rim na izlet. Bo tam bolj toplo, se mi zdi. Samo ne grem z mojim maksijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... v službo se tudi jaz vozim že odkar se je sneg pobral :)

V nedeljo bil tudi na Maxi delavnici, videl tam @Jetman-a, @Dante-a in @Tomozukija, odpeljal nekaj vaj in na koncu zaobvladal zaviranje v sili s prednjo zavoro, kjer je ta na meji zdrsa oz. kontrolirano zdrsava. Kr zajeban ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... v službo se tudi jaz vozim že odkar se je sneg pobral :)

V nedeljo bil tudi na Maxi delavnici, videl tam @Jetman-a, @Dante-a in @Tomozukija, odpeljal nekaj vaj in na koncu zaobvladal zaviranje v sili s prednjo zavoro, kjer je ta na meji zdrsa oz. kontrolirano zdrsava. Kr zajeban ;)

Gut nam boš pokazal in nas podučil ob prvi priliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z namestitvijo dodatnega usmerjevalnika zraka na vetrobransko steklo na maksiskuterja? :blink: Pri 120-130 km/h začne bolj pihati okrog stekla in se že čuti vrtinčenje zraka, da ne govorim, kako je pri 140-150 km/h. :nono: Lani sem imel vinjeto, pa sem se vozil tudi po AC. Za letos pa še ne vem, če jo bom kupil.

Kako pa drugi, imate vinjete?

LP,

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z namestitvijo dodatnega usmerjevalnika zraka na vetrobransko steklo na maksiskuterja? :blink:  Pri 120-130 km/h začne bolj pihati okrog stekla in se že čuti vrtinčenje zraka, da ne govorim, kako je pri 140-150 km/h. :nono:  Lani sem imel vinjeto, pa sem se vozil tudi po AC. Za letos pa še ne vem, če jo bom kupil.

Kako pa drugi, imate vinjete?

LP,

Marko

Pozdravljen!

Jaz sem dokupil Givijevo povišano vetrobransko šipico za SW, ki je cca. 10cm višja od originala (cena je bila cca. 100€, namontiral sam). Pri originalni mi je glih v višini čelade najbolj vrtinčilo veter... Sedaj je super!  Vinjeto? Jaz jo bom vsekakor kupil! Gre za to, če se zapelješ kam dlje (npr. na obalo in malo naokoli) in ko se vračaš (v večernih urah)... si prej doma. Pa tudi, če boš/bosta/ šla na izlet v maju (22./23.maj) se gre zjutraj do Ljubljane po AC... 

Lp

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Jaz sem dokupil Givijevo povišano vetrobransko šipico za SW, ki je cca. 10cm višja od originala (cena je bila cca. 100€, namontiral sam). Pri originalni mi je glih v višini čelade najbolj vrtinčilo veter... Sedaj je super!  Vinjeto? Jaz jo bom vsekakor kupil! Gre za to, če se zapelješ kam dlje (npr. na obalo in malo naokoli) in ko se vračaš (v večernih urah)... si prej doma. Pa tudi, če boš/bosta/ šla na izlet v maju (22./23.maj) se gre zjutraj do Ljubljane po AC... 

Lp

Ima Peugeot opcijsko tudi originalno povišano šipo, samo se mi zdi, da potem vidiš popačeno sliko. Ali pač ne? Sedaj je višina stekla ravno še dovolj nizko, da gledam čez in ne skozi. Ne bi pa kupoval višjega stekla za probo...

SAT500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima Peugeot opcijsko tudi originalno povišano šipo, samo se mi zdi, da potem vidiš popačeno sliko. Ali pač ne? Sedaj je višina stekla ravno še dovolj nizko, da gledam čez in ne skozi. Ne bi pa kupoval višjega stekla za probo...

SAT500

Vse ima svoje prednosti in slabosti... Vidljivost? Nisem opazil nekih (velikih) razlik med originalno in Givijevo šipico. Meni je bilo važno le, da ne vrtinči vetra v višini čelade... in s to Givijevo sem problem rešil. Kako rešit tvoj problem, ti morebiti kdo svetuje, ki je to že "rešil"...  

Kakorkoli se boš odločil, bo vredi... ;-)

Lp 

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z namestitvijo dodatnega usmerjevalnika zraka na vetrobransko steklo na maksiskuterja? :blink: Pri 120-130 km/h začne bolj pihati okrog stekla in se že čuti vrtinčenje zraka, da ne govorim, kako je pri 140-150 km/h. :nono: Lani sem imel vinjeto, pa sem se vozil tudi po AC. Za letos pa še ne vem, če jo bom kupil.

Kako pa drugi, imate vinjete?

LP,

Marko

Da, jaz imam vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z namestitvijo dodatnega usmerjevalnika zraka na vetrobransko steklo na maksiskuterja? :blink: Pri 120-130 km/h začne bolj pihati okrog stekla in se že čuti vrtinčenje zraka, da ne govorim, kako je pri 140-150 km/h. :nono: Lani sem imel vinjeto, pa sem se vozil tudi po AC. Za letos pa še ne vem, če jo bom kupil.

Kako pa drugi, imate vinjete?

LP,

Marko

Verjetno si mislil nekaj v tem stilu:

PUIG

MRA

Najbolje da polkičeš v Petrovče k ProMotorju tam imajo MRA izdelke. Mogoče ti bodo lahko kaj svetovali.

Je pa delovanje takole prikazano:

mra_vt_morph.gif

Vario touring stekla

Lp

P.S. vinjeto bom kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si mislil nekaj v tem stilu:

PUIG

MRA

Najbolje da polkičeš v Petrovče k ProMotorju tam imajo MRA izdelke. Mogoče ti bodo lahko kaj svetovali.

Je pa delovanje takole prikazano:

mra_vt_morph.gif

Vario touring stekla

Lp

P.S. vinjeto bom kupil

Ja, to je to!

Hvala, se bom oglasil v Petrovčah drugi teden, ko grem na Moto boom.

LP, SAT500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv video. Prikazuje vaje za pridobiti občutek s svojim scooterjem. Vaja oziroma tekmovanje se imenuje gincana. Res vredno ogleda gincana

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se malo pohvalim whistle.gif

ta vikend sem na mojega T-Maxa dal nekaj bonbončkov:

- nizka šipica Givi

- Alarmna naprava

- Variator Malossi

pa tudi opral sem ga, pridno pobožal in sedaj pa gas v novo sezono grim.gif

pa še par slikic. Če me vidite, mi kar pomahajte:

dsc05414.jpg

dsc05412.jpg

dsc05411.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se malo pohvalim whistle.gif

ta vikend sem na mojega T-Maxa dal nekaj bonbončkov:

- nizka šipica Givi

- Alarmna naprava

- Variator Malossi

pa tudi opral sem ga, pridno pobožal in sedaj pa gas v novo sezono grim.gif

Lani(mogoče predlani) s "skupne" vožnje se spomnem enega rumenega Tmaxa, ki je položil (pošteno) ovinek pri okrepčevalnici na Črnem kalu. Si bil ti?

Drugače pa sem bil v soboto na KMC dnevu s @Drejčijem (ni bilo nikogar :? drugega), včeraj pa na delavnici na poligonu Ljubečna. Srečal sem @Mavtija, ki je odpeljal par vaj (jaz sem šel naprej). Ostali se še skrivate :whistle:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani(mogoče predlani) s "skupne" vožnje se spomnem enega rumenega Tmaxa, ki je položil (pošteno) ovinek pri okrepčevalnici na Črnem kalu. Si bil ti?

Glede na to da ima tačke normalno gor, dvomim da je bil on saj je tisti založil dobesedno "do tal". Že takrat smo rekli, da nemogoče, da jih je imel gor. Sicer pa huda makina, barva mu sede :) Jz tud letos še nisem bil na otvoritveni... včeraj smo imeli celo rahlo sneženje, temperature okrog 0-4stopinje. wtf?!?! sej je menda konc zime ali pač še ne. Selit se bo treba :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani(mogoče predlani) s "skupne" vožnje se spomnem enega rumenega Tmaxa, ki je položil (pošteno) ovinek pri okrepčevalnici na Črnem kalu. Si bil ti?

Drugače pa sem bil v soboto na KMC dnevu s @Drejčijem (ni bilo nikogar :? drugega), včeraj pa na delavnici na poligonu Ljubečna. Srečal sem @Mavtija, ki je odpeljal par vaj (jaz sem šel naprej). Ostali se še skrivate :whistle:.

Tudi jaz sem bil pred KMCjem :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ima tačke normalno gor, dvomim da je bil on saj je tisti založil dobesedno "do tal". Že takrat smo rekli, da nemogoče, da jih je imel gor. Sicer pa huda makina, barva mu sede :) Jz tud letos še nisem bil na otvoritveni... včeraj smo imeli celo rahlo sneženje, temperature okrog 0-4stopinje. wtf?!?! sej je menda konc zime ali pač še ne. Selit se bo treba :P

Maš prav sem pozabil.

Tudi jaz sem bil pred KMCjem :).

Samo brez mopeda verjetno (tako kot jaz :wallbash: ), nisem nobenega V-stroma videl. Aja pa @Jetman je tudi prišel za par minut. "Dirka" je bila pa sploh zanimiva. Ni veliko manjkalo, pa bi na Yamahinem terenu zmagala konkurenca B) .

post-4877-127109029074_thumb.jpg

post-4877-127109030795_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo brez mopeda verjetno (tako kot jaz :wallbash: ), nisem nobenega V-stroma videl. Aja pa @Jetman je tudi prišel za par minut. "Dirka" je bila pa sploh zanimiva. Ni veliko manjkalo, pa bi na Yamahinem terenu zmagala konkurenca B) .

Sem bil kr z motorjem, je bil parkiran takoj za sotorom, pa taka markantna barva, da mi ni jasno kako si spregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani(mogoče predlani) s "skupne" vožnje se spomnem enega rumenega Tmaxa, ki je položil (pošteno) ovinek pri okrepčevalnici na Črnem kalu. Si bil ti?

Ne, nisem bil jaz. Jaz sem tega kupil lani septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ima tačke normalno gor, dvomim da je bil on saj je tisti založil dobesedno "do tal". Že takrat smo rekli, da nemogoče, da jih je imel gor.

Se da kr pošteno položit s tačkami. Kolega (ki je imel enakega rumenega, tako da je možno, da je bil on) je dsal s plastiko po tleh. Tačke pa je imel gor. In so bile cele podrsane. Res pa je, da je imel druge amortizerje spredaj.

ps: nikoli pa ni padeu in je že 40 let namotorju, tako da; vaja dela mojstra trance_33_sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Duff sem pogledal tvojo "garažo", a ti dirkaš s minimoto-m? Pa tavelik moped še imaš?

ne, ne dirkam (več). 2 leti sem vozil, ampak so stroški dirkanja (za amatersko prvenstvo) preveliki, v kolikor nimaš sponzorja ali hudičevo dobre plače. Takrat sem prodal vse in si kupil Hornetko. Ker sem z njo delal malo kilometrov (ni toliko praktičen za v dvoje kot skuter), sem hornetko prodal in kupil tmax-a. Malo mi je hornetke žal, saj ima motor z menjalnikom še vedno svoj čar, ampak sem se pač tako odločil. Mogoče pride kdaj možnost za si omislit še en "solističen" motor za dušo. yes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne dirkam (več). 2 leti sem vozil, ampak so stroški dirkanja (za amatersko prvenstvo) preveliki, v kolikor nimaš sponzorja ali hudičevo dobre plače. Takrat sem prodal vse in si kupil Hornetko. Ker sem z njo delal malo kilometrov (ni toliko praktičen za v dvoje kot skuter), sem hornetko prodal in kupil tmax-a. Malo mi je hornetke žal, saj ima motor z menjalnikom še vedno svoj čar, ampak sem se pač tako odločil. Mogoče pride kdaj možnost za si omislit še en "solističen" motor za dušo. yes.gif

Zato pa veš koliko lahko "položiš" v ovinek :whistle: . Kaj bolj pogrešaš: prestavljanje - moč - vozne lastnosti motorja, oziroma ti sedaj Tmax zadostuje za večino primerov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa veš koliko lahko "položiš" v ovinek :whistle: . Kaj bolj pogrešaš: prestavljanje - moč - vozne lastnosti motorja, oziroma ti sedaj Tmax zadostuje za večino primerov?

Najbolj? Moč. Čeprav Hornetka nima moči, kot jo imajo za današnje čase močni motorji, je občutek, ko daš gas in prestavljaš 1., 2., 3., in zadnje kolo koplje fenomenalen whistle.gif

Vozne lastnosti ima pa t-max odlične. Če voziš lepo in se ne bojiš položit, držiš čez ovinke oz. do hitrosti 130 km/h marsikoga na "pravem" motorju. Tudi drugače sem z njim super zadovoljen in nebi trenutno šel nazaj na motor, ker mi za to kar rabim sedaj pride v poštev najbolj skuter (delo -> plaža -> trgovina -> kavica -> sladoled v Portorožu -> izlet). Sej ne, da z motorjem to ni možno, je pa veliko lažje s skuterjem, še posebej v dveh, saj spraviš v kovček 2 čeladi, pod sedež jakne in ledvične in rokavice in greš...trance_44_wink5.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!