Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

letos samo dve dvo dnevni furci zaviti v tančico skrivnosti, fajn tempo, fajna družba, fajn hrana, ........ njami še še še še še še . . . . . . . . :naughty: aja 1. Bled - Metlika - Bled

2. Bled - Korte (tm nek no) - Bled

Popravljeno . Popravil primozh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes...MB-Rogaška Slatina-Rogatec-Ptujska Gora-Ptuj-Ormož-Ljutomer-...v Radencih nazaj za Ptuj čez Juršinci,Podvinci-via Vurberk domov MB...

Ceste suhe in po večini čiste....samo zanohtalo pa me je konkretno :blink:

LP.A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vtis današnje fure: zalivke v mrazu drsijo :wacko: :xx:

Sem odprl sezono driftanja. Na nekaterih odsekih sem bil spet dvosledno vozilo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto 28. Oktobra smo se torej podali na zastavljeno pot, ki je bila tudi najavljena v temi "najava dnevnih fur" in sicer da odvozimo zaključno furo čez vse in tako prevozimo krog po Sloveniji, kateri vsebuje nekaj najboljših ovinkastih odsekov v bližnji okolici. Jaz sem bil zjutraj tako našpičen, da kar spat nism mogu. Bil sem kot kak mulc, ki čaka da gre s sendvičem in Pingo sokom v nahrbtniku na prvi šolski izlet. Vedel sem, da bo to fenomenalen dan. Lepo sem si spakiral tank torbo se vrgel v polno "bojno" opremo zajahal in se odpeljal na barjansko bencinsko natankat, naredit ritualček s kavico... Ker ni bilo nobenega motosvetovca, ki bi se prključu v sklopu najave, se tako odpeljem proti Žužemberku. Tam se dobim z March-em z Fazerko in Holc-om s CBR-o, ki sta tudi tudi videti našpičena. Kaj hitro jo mahnemo proti cesti Dvor-Kočevje. Bila je še malo megla, vendar je ponekod sonce že prediralo meglo in vedeli smo da bo to še en prekrasen dan v tem Indijansem poletju. Vendar bilo je še jutro in asfalt je ponekod jesensko "zašvican" in hladen , zato se peljemo previdneje a še vedno dinamično. Ko pridemo že skozi Ribnico zapeljem jaz na čelo formirane ekipe, zavijem levo za Sodražico in naprej... vzpenjamo se že v diru po lepo speljanih ovinke po grobem asfaltu do Bloške Police. Pokrajina se spremeni, več je iglavcev, o megli ne duha ne sluha....nato se spustimo naprej vse do Cerknice. Med vožnjo roko stegujem na levo, češ ne spreglejta kje je presihajoče Cerkniško jezero. Sprva sem ju hotel peljati iz Cerknice kar direkt do Logatca, vendar sem se v zadnjem trenu premislil in zavil desno proti Rakitni. Onadva sledita. Po tistih vzpenujajočih ovinkih lepo vpetih v hrib se peljemo malo previdneje, saj je bilo ogromno listja po cesti. V par preglednih ovinkih pa je bila cesta čista in s soncem obsijana, oprijem je bil primeren zato pritisnem in položim Bandita. Ovinek je bil izpeljan prav elegantno, CBR-a in Fazer pa sta tempu sledila.... Prispemo do jezera na Rakitni, parkiramo tik ob njem na betonu. Malo se razgibavamo okoli, medtem ko si mimoidoči dedki ogledujejo naše Japonce.. :P .. . [attachmentid=85144] Privoščimo si malo vode, vsak en čik in si delimo navdušenje in vtise, ki so se nabirali med vožnjo. :kva2: Spokojnost ob jezeru na Rakitni sicer zadnje čase kazi gradbišče ob koči, to opazimo vsi, toda nismo se pustili motiti ob uživanju. Ko stabiliziramao ozmotski tlak in raven nikotina, se odpeljemo po cesti naprej na drugo stran hriba, proti ljubljanski kotlini, kjer nas zajame gosta megla, destinacija-Logatec!!... Ki je izhodiščna baza za cilj proti Colu čez Podkraj. Megle zopet ni več saj Logatec leži na n.m.v. skoraj 500 metrov, tako, da smo meglo med vzponom do Logatca "dokončno skensalal" za ta dan. Na vrsti je bila ena največjih poslastic tistega dne, kar se ovinkov tiče.

Mahnemo jo torej čez Podkraj Proti Colu. Cesta je s soncem obsijana, asfalt je topel in grob, večina ovinkov preglednih vsi lepo izpeljani in po slednjih žgemo kar konkretno :xx: . Ko se bližamo do vrha so gume že pošteno ogrete in delujejo nepopustljivo...užitki skozi zaprte zavoje so fantastični in pod čeladami verjetno vsi trije buljimo na polno in imamo ob enem vesel izraz na obrazu. Od Cola nazaj proti Godoviču se peljemo zmerno, kajti cesta je speljana po osojnejšem delu hriba in je vlažna. No pa seveda tudi čez Col in vsa ostala naselja ali križišča ali nevarne odseke se peljemo previdno, saj ne smemo ogrožati nikogar, še posebej ne drugih v prometu. Potem se peljemo proti Idriji in v Sp. Idriji zavijemo na cesto za Žiri, vzpenjamo se, kot v kakega od Dolomitskih "pasotov" gor ju vodim previdno saj se tam tudi jaz še nisem peljal. Vsekakor tudi to en lepšihh odsekov in priporočam, da se zapeljete čez ta lep ambient, vkolikor se še niste. Pot nas pelje naprej skozi poljansko dolino , do Škofje Loke, kjer se namalcamo z domačim narezkom in sendviči. Potem spremenimo prvotni kurs poti, ki je bil čez Jezersko in preko Pavlličevega Sedla v Logarsko dolino in jo raje mahnemo proti Kamniku in preko Črnivca do Mozirja, za Prebold, kjer je vsi vemo kateri odsek.Tako je: Marija Reka ! Kot, da bi si najslajši odsek pustili za na konec. Motorist, ki se je tu že voziil, je ne pozabi. Cesta z zelo malo prometa, dober, grob segret popoldanski asfalt, ovinki ne preveč odprti in če gledaš dovolj naprej lahko kontroliraš skozi ovinek med drevesi, da ti nihče ne prihaja naproti, gume se hitro zagrejejo in s Holcom zelo gladko torpedirava skozi ovinke, medtem pa je March vseskozi vozil enako hitro le da smo bili cca 30m narazen. (Upam! In Prosim, da se ne bo najdu kak pametnjakovič z moraliziranjem, ker to vseskupaj ni temu namenjeno in ni v kontekstu teme "Vtisov iz dnevnih fur". Ravno tako velja tudi za film!!!!! Hvala!). Ko se pripeljemo do vrha, nas zapestja že pošteno pečejo zato si jih redoma malo razgibamo. Od tu dalje se previdno spustimo proti kapitalnamu dimniku do Trbovelj. Ura je že nekaj čez četrto popoldne in v tem lepem jesenskem dnevu nas sonce greje že odkar smo megli pobegnili pri vzponu proti Logatcu. Po Zasavju, se peljemo do Radeč, kjer zopet vsi napolnimo rezervoarje goriva in se le še povzpnemo preko hriba Brunk in prispemo na drugo stran, na Dolenjsko, v Šentjanž. Ker smo takorečeno že doma, pri "Milčku" spijemo vsak en zaslužen Laški pir, ki je deloval, kot da bi se mi prikazala oaza pred očmi! :D . Ko pridem domov, pa smo pri sosedu še konkretno podegustitral mošt. :beer2: Tura je bila res fenomenalna, uspelo nam je zajeti nekaj meni najljuših odsekov v tem delu Slovrnije in jih med sabo povezati s čimbolj prijetnimi cestami. Mislim da nam je podvig v celoti uspel. Ker se pač nismo kej dosti slikal, bolj težko poživim ta tekst s še kako fotko. Ker pa smo izpustili del prvotnega dela ture-to je čez Jezersko v Avstrijo in čez Pavličevo sedlo skozi Logarsko dolino nazaj. Sem ta del prevozil danes, le da v obratni smeri. Ampak to je pa že druga zgodba...

post-9811-1162226701_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekaterih odsekih sem bil spet dvosledno vozilo :blush:

To je pa kul. Če boš znal to še policistom obrazložit, zate ne bo veljala omejitev 70 na Golici :D

Bom še jaz opisal svojo nedeljsko furco malo po Avstriji.

Zjutraj še na wetter.at preverim vreme, kaže da bo megla in veter, eh, bo že nekak, si mislim, plana ne bom spreminjal.

Od doma sem letel še v Žalec, potem pa iz Žalca (v Velenju srečam prvega motorista, nekje pri SG drugega) do Slovenjgradca, čez Kotlje v Ravne na k. Oblačno, ponekod megla.

Tu natankam in letim naprej proti Poljani, ter čez Holmec v Avstrijo. Na meji avstrijski policist zamahne z roko, in že sem v Pliberku.

Iz Pliberka sledim smeri za Völkermarkt, vmes se na hitro ustavim in slikam most čez Dravo.

pred krajem Griffen počakam, da slikam meglen grad. Na rondoju grem še vedno proti Völkermarktu- napaka, moral bi v drugo smer. No, da sem kiksnil, ugotovim šele malo pred Völkermarktom. Obrnem, gasa v drugo smer.

Do Wolfsberga nič posebnega. vmes malo preverim, če še vem, kje sem. :)

V Twimbergu kiksnem odcep desno, malo pozneje ko iščem pravi odcep pa nič jasno, kaj hočejo na tej lokalni cesti z vinjeto, pa sem spet buljil v papir :slap: ah seveda, tu je ja uvoz na AC. :lol:

Cesta proti Köflachu gre čez prelaz ca 1300m, lepi dolgi ovinki, , prometa v nedeljo opoldne praktično nič.

Malo naprej od kraja Pack se ustavim, da :photo: ovinek, in ugotovim, da me čas že zelo preganja, zato se obrnem in zbežim nazaj.

Tokrat v prvem poskusu najdem odcep za Deutschlandsberg. Še vedno megleno (tud to je ok, vsaj sonce ne blešči), cesta je lepa, ponekod mokra, mal mi je že hladno...

Nekje vmes zavijem še na neko Panoramsko cesto, mal se mi je zdela sumljiva, perverim po papirjih in ugotovim, da gre v pravo smer. Še slikam, in naprej.

Spustim se v Deutschlandsberg in grem naprej skozi Eibiswald, na rondoju pa Golica, Radlpaß, Golica, Radlpaß, Golica, eh, dost že mam, grem kr čez Radelj.

Pred Dravogradom imam vsega dost, spravim se pod cesto za Dravo, da končno pošteno pavzo naredim in si mal sklepe razmigam.

Potem pa samo še čez SG, hudo luknjo in Velenje proti domu.

300+km.

Naslednjič grem pa do Zeltwega.

post-50-1162246656_thumb.jpg

post-50-1162246734_thumb.jpg

post-50-1162246755_thumb.jpg

post-50-1162246786_thumb.jpg

post-50-1162246836_thumb.jpg

post-50-1162246892_thumb.jpg

post-50-1162246916_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes krasna furca, pa še ni zadnja letos :grrr

Ža- Kamnik-Šk.Loka-Cerkno-Tolmin-Gorica-Postojna-Logatec-Vrhnika-Žalec cca 375 km, večinoma sončno in prijetna temperatura. Srečal veliko motoristov , posebej v Goriškem koncu :worship:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=85206]Lep Nedeljski dan se odločmo ene 10 komadov,da gremo do morja.Gasa čez Žiri do Idrije,čez Col do Vipave na en kafe.Pokliče kolega znanca iz oklice,kje kej dogaja osmica Vogarsko.Spet gasa na pečenico z zeljem.Po obilni malici spet naprej mimo Štanjela do Divače pa naprej po stari cesti,do Strunjana k patru Nikotu.Uglavnem dons sm pršu domov zmatran.

[attachmentid=85207]

Pa kopal smo se tud. :kva2:

post-11838-1162316126_thumb.jpg

post-11838-1162316300_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kopal smo se tud. :kva2:

Jaz sem se tudi kopal v morju včeraj, pa tudi nasploh je bilo na plaži prijetno toplo: :grim :kva2:

[attachmentid=85296]

Danes pa... okrog enajste je sijalo sonce hkati pa zgledalo, kot da se bo vsak trenutek ulilo. Zato brez odlašanja do Kamnika, preko Črnivca do Gornjega grada, Radmirja, Šempetra in po stari cesti nazaj do Ljubljane - 1km pred domom so me ujele prve dežne kaplje. :grim Prou prijetnih 140 km. :grim

post-9351-1162419983_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=85206]Lep Nedeljski dan se odločmo ene 10 komadov,da gremo do morja.Gasa čez Žiri do Idrije,čez Col do Vipave na en kafe.Pokliče kolega znanca iz oklice,kje kej dogaja osmica Vogarsko.Spet gasa na pečenico z zeljem.Po obilni malici spet naprej mimo Štanjela do Divače pa naprej po stari cesti,do Strunjana k patru Nikotu.Uglavnem dons sm pršu domov zmatran.

[attachmentid=85207]

Pa kopal smo se tud. :kva2:

kdo drug kot naši fejst Kevdrovci, kakšno je pa zdravje danes :OK: :OK: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredu en kratek giro do Kopra, glih da premešam olje u karterju. Lepih 110 km in še dobro da je pihalo, ker drugače bi blo še prevroče za se vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo drug kot naši fejst Kevdrovci, kakšno je pa zdravje danes :OK: :OK: :hmm:

Počasi prihajamo k sebi.Saj ni bila samo veselica smo tud delal pr Nikot,smo vso travo pokosil.Sonček,kosilnica,pivo lep razgled zakon. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi prihajamo k sebi.Saj ni bila samo veselica smo tud delal pr Nikot,smo vso travo pokosil.Sonček,kosilnica,pivo lep razgled zakon. :OK:

le kaj je tako dobrega dol pri njem, da stalno vsi k nejmu rajžate, ja tisto mašno vino najbrž :hmm: :hmm: :grim

pozdrav pod Krvavec..... :grim :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar iz ene krajše turce 80km,kr prijetno hladno je blo u prste,drgač pa fajn no ja pa kr vetrovno je blo

bo jutr kakšna daljša padla,upam :grim sam jeba k od mraza kr naprej lulat tišči :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, js tut ravno iz furce, naredu neki čez 40 km. Niti ni bilo nekega problema glede mraza, le malo me je zeblo v roke, pa sem se mimogrede ustavil v Tc-ju z namenom da kar kupim windstopper podrokavice. No saj sem jih kupil, vendar naj bo še tako čudno slišat, sem mimogrede čist po naključju kupil še Berikov kombinezon, ker je bil ravno znižan. Drugače je pa zelo sveže se za vozit in se kar da, samo volja mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec sezone? Se hecate? Niii še konec, vam povem :yea1:

Tokrat ena 200 km furca za pomiritev živcev - do naše kratke obale. Vendar zlomka... moj priljubljen prostor na Debelem rtiču je bil zaseden :angry: . Še tisto malo obale nam zasedajo Italijani. Pa tolk morja majo... banda lena upokojenska :angry: .

Torej ni bilo nič s poslušanjem valov in galebov... sem obrnil in se zapodil nazaj ter potegnil do Loške doline - na pivo (pravzaprav dve) h kolegu.

Vse je pasalo. Vožnja po skoraj prazni cesti, topla primorska, par hitrih ovinkov do Starega Trga, pivo :beer2: ... ahhh, life is good.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prijetnih 107 km. Žalec-Šentjur-Mestinje-Sl.Bistrica-Dobrna-Žalec .

Lepo vreme, malo prometa in užitek svobode :OK:

[attachmentid=85535]

:yea1:

post-5391-1162744324_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

239 km po Prekmurju v prijetni družbi Dancija1973, Godya01, Motorista76, Rockya, Stara in njegove hčerke, Šokca, T-Boya in Winda. Štartali v MBju, preko Ptuja, proti bograču :OK: in Tamari :OK: . Potem pa čez Lenart, Ptuj in MB nazaj domov.

Hrana je bila 1A, vreme prijetno osvežilno, na cesti pa ni bilo pretirane gužve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: Uuu eni ste pa še vedno v polnem zagonu. Upam da je v vaših koncih kej topleje. No js sem danes naredu kakih 30 km, ravno tolko da se sprobal nov lederkombi. Ja, ja, stara kordurca je kar zakon v teh hladnih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva danes preko Ljubljane in Škofje Loke na Stari vrh pogledat novo šestsedežnico. Srečala samo dva motorista :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes malo na Rakitno in okoli, cca 70 km. Srečal nisem nobenega motorista. Uživam pa v vsaki prevoženi minuti bolj, ker vem, da se sezona resnično bliža koncu.

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist na hitrco ena kratka furca do Jamnika in Dražgoš...fajn toplo je :grim

post-1406-1162907861_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal pozno sem se sicer odpravla šele po 15h :angry2:,ampak je bilo vseno fantastično

že po parih kilometrih sem začutila tako veselje, da so se oči navlažile od sreče :D in nasmeh do ušes in še čez,pičila sem proti obali,vendar že kmalu od Postojne naprej je bila neka meglica tako,da adijo sonce :angry2:

sem premišlavala,da bi obrnila v drugo smer a glede na to da sem na zadni furi proti morju to že naredila sem tokrat vstrajala do črnega kala,tam pa za čuda ni bilo morja nikjer videti,tako fajn se je bilo peljat da si tud čika nisem prvošla gor na klopci,sem raj mal prekrška nardila in obrnila nazaj proti domu,mater rata hiter fajhtna cesta,sploh nisem mogla verjet :grrr da asvalt tko švica .) skratka bilo je fenomenalno in padlo 116dokaj prehitrih kilometrov :D :D :D :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!