Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Καλαμπάκα = Kalabáka

--

po logiki : MPIRA = BIRA = PIR

bi se moralo izgovoriti Kalampaka = Kalabaka

V angl. tekstih omenjana kot Kalambaka, sicer pa je vse prav, če jo najdeš.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty:

Pa to ti je isto kot, če nekoga v MB vprašaš od kod je. Reče iz Lublan in ti v Mariboru takoj veš iz katerega slovenskega mesta v resnici je. .)

Drugače pa hvala za opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Calispera!

O istem kraju.

Ljubljana- Lublana

kumarce- murke

paradajz - paradižnik... evo to je to. Dve imeni, gre pa za isto zadevo.

Najmanj 6x sem bil v Grčiji in nikoli se nisem ubadal s tem kdo kako izgovarja grška mesta. Jebeno je pa to, da sem imel tak zemljevid, da je na njemu pisalo Kalambaka in sem še po pomoti našel Meteoro :whistle: Vem pa, da se veliko mest imenuje različno se pa gre za ista mesta. Lp :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nazaj s ture po Črni gori, Kosovu, Makedoniji in Albaniji. V sedmih dneh prepeljano 3.397 km. Presenetljivo prijazni so bili Albanci, tako Kosovski kot avtohtoni. Vreme je bilo solidno, pralo me je kakih 20 min. med Erseke in Leskovik-om v južni Albaniji, ter na poti nazaj pri Splitu. Na vzponu na Brezovico/Kos. sem srečal tri štajerce, prvi je vozil rdečega Gold Winga. Edina nevšečnost je bila ta, da po karti in Gps navigaciji bi morala biti cesta med Kelcyre in Berat-om asfaltirana. Namesto tega se je makadam spremenil v neke vrste gorski kolovoz kjer se ni dalo nikjer obrnit. In tega se je nabralo 40 km. Po taki divjini še nisem vozil. Izkušnje iz Afrike so pomagale, da sem se v mraku prebil do neke vasi v hribih kjer so pomagali z nasvetom kako nazaj do najbližjega asfalta in civilizacije. Od vibracij se je odlomil prtljažnik, tako da je top-case zgrmel po skalah navzdol. Vsa sreča, da sem imel s špago privezano torbo s ključavnicama na zadnjem sedežu. S njo sem za silo privezal top-case na motor. Približno ob 22 uri sem se privlekel v Fier do nekega hotela. Tudi hrana ni teknila. Prah sem poplaknil s kar nekaj pivaki. Naslenji dan sem poklical Ahmeda v Peč in ga zaprosil za spremstvo na poti od Djakovice do Bajram Currija. Prvotni plan, da jo od Kukesa mahnem južno od kanjona za Fierze sem spremenil v lagodnejšo varianto. Naslednji dan je sledila dvo in polurna vožnja s "tragetom" (trajektom) v smeri Skadra. Nepozabno. Sledil je samo še povratek od Ade Bojane po magistralki do Reke, Pule, Kopra in domov. Evo nekaj fotomateriala:

Ščepan polje - meja med BiH in Črno goro

617c5084.jpg

Proti Sedlu na Durmitorju

617c5119.jpg

S Sedla nazaj

617c5126.jpg

Iz Kolašina čez Trešnjevik do Andrijevice in Plava. Plavsko jezero v ozadju severni obronki Prokletij

617c5149.jpg

Rugovska klisura na poti iz Peči za prelaz Čakor

617c5177.jpg

Turške vasi okoli Debarskega jezera v Makedoniji

617c5218.jpg

Debarsko umetno jezero

617c5231.jpg

Ohridska trdnjava s pogledom priti jezeru in Galičici

617c5232.jpg

Pečene slovenke pri Neimu

617c5298.jpg

Ohridska riviera pri albanskem Podgradecu

617c5336.jpg

Residental area v Korce

617c5337.jpg

Spust z Leskovika, vasi na vrhu klifa južne Albanije

617c5343.jpg

Bunkerji v bližini Kelcyre

617c5352.jpg

"Junak Albanije" po bitki s skalami in prahom - odlomljen prtljažnik

617c5359.jpg

Kralj albanskih cest v Bajram Curriju

617c5382.jpg

Ahmedov sin

617c5388.jpg

Main street v Bajram Curriju južnem pobočju Prokletij

617c5391.jpg

"Traget" - za 16 € sem 2.5 ure občudoval enkratno naravo

617c5404.jpg

Nekaj slik in detaljev kanjona, sopotnikov, ...

617c5449.jpg

617c5463.jpg

617c5474.jpg

617c5500.jpg

617c5524.jpg

617c5525.jpg

617c5526.jpg

617c5568.jpg

Končna postaja - izhod je narejen skozi nekaj 100m dolgi tunel

617c5565.jpg

Drobovje trajekta

617c5569.jpg

Ostanki trdnjave v Skadru

617c5588.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@šokac: Tole bi moralo pokazat še ostalo.

617c5474.jpg

617c5500.jpg

617c5524.jpg

617c5525.jpg

617c5526.jpg

617c5568.jpg

Koncna postaja - izhod je narejen skozi nekaj 100m dolgi tunel

617c5565.jpg

Drobovje trajekta

617c5569.jpg

Ostanki trdnjave v Skadru

617c5588.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@šokac: Tole bi moralo pokazat še ostalo.

617c5474.jpg

617c5500.jpg

617c5524.jpg

617c5525.jpg

617c5526.jpg

617c5568.jpg

Koncna postaja - izhod je narejen skozi nekaj 100m dolgi tunel

617c5565.jpg

Drobovje trajekta

617c5569.jpg

Ostanki trdnjave v Skadru

617c5588.jpg

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva sva pred 14 dnevi srečno prekrižarila Grčijo,Albanijo,Makedonijo,Kosovo,Črno goro ter Hrvaško :010 . Naredila sva 2600 km s tem, da sva šla iz Benetk do Igumenice z trajektom. Dežne kombinezone sva imela ves čas spravljene, ker sva imela 28 do 39 stopin. Mislim pa, da Albanija ter Kosovo nista prav prijazna do motoristu... Predvsem na Kosovem je prometni režim in infrastruktura cest v kurcu :eek: .Prehitavanje v škarje,kjer velja pravilo kdo je močnejši, brez cestnih jaškov, železa iz asfalta, krave po cesti itd. Sva pa doživela veliko lepih in nepozabnih stvari ter ena nova izkušnja v življenju :OK: . Albanija me bo še videla saj za turizem gradi na veliko, da ne omenjam Črno goro. Kosovo pa sigurno ne več, razen poceni hrane in pijače tam nimam kaj iskat. Vsak ima svoje mnenje ter svoje oči. Imam nekaj kar nekaj slik pa jih žal ne znam naložit :wallbash:

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slike. Lepa tura. Sam sem to že vse prevozil in mi je bilo prav prijetno pogledati še tvoj prispevek, Bravo,:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo komu prišlo še prav. Nastanitev v Bajram Curriju me je stala 25€, hrana in pijača standardno poceni.

Hotel Vllaznimi, Lagjia "28 Gushti", Bajram Curri, Albania

tel./fax.: +355 21 323099

Gsm: +355 68 4064909

eMail: vllaznimi-98@hotmail.com

Lastnik in osebje ne znajo niti besedice angleško. Meni je bil prevajalec prijatelj Ahmed iz Peči - posrednik za rabljene Toyota jeep-e od Kfor in raznih EU birojev na Kosovu. Kasneje zvečer sem govoril z nekim možakom kateri je znal za silo angleško. Bajram Curri je poleg trajekta Fierze - Koman lahko kot izhodišče za obisk čudovite gorske doline Valbona (južne Prokletije - makadamska cesta) in/ali ogled prvega dela kanjona po cesti Fierze - Kukes. Bajram Curri je odaljen okoli 45 km od Djakovice/Kosovo. Cesta Djakovica - Fierze (ca. 65 km) je nova, samo 4-5 km od odcepa do B.C. kjer je tista "prava albanska" in 3 km makadama od Fierze do trajekta.

Kar se vrnosti motorja tiče: Ko sem ga parkiral je lastnik hotela rekel, da je od tega trenutka motor njegov, ko ga zjutraj naložim, pa spet moj. Mislim, da je vse jasno.

Zvečer se je naokoli motal še en starejši čiča s Kalašnikovim okoli rame, kar pa ni nič posebnega. Hiša brez orožja, kot hiša brez strehe :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Si pa kar drago plačal nastanitev. Jaz nikoli ne dam več kot 25€ za nočitev v Albaniji in to za dve osebi. Mora biti za njihove razmere zelo dober hotel na dobri lokaciji (morje, večja mesta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel izbire. Edino možno prenočišče naokoli. Če bi vedel za kakšno restavracijo v bližini, bi se scenkal tam. Drugače mi pa tistih 5 al pa 10 € ne pomeni nič v primerjavi s komfortom. Soba je bila na nivoju ***. Za primerjavo v Fier-ju sem uspel scenkat samo na 20 €. Enako v Sarajevu. Najceneje je bilo pri Neimu v Ohridu za 10 €. Ne vem koliko je plačal Bica, kateri je bil tudi gost Amre v Sarajevu? Na ostalih punktih sem pri znancih spal zastonj.

Še nekaj. Tista kača oznak za slike (kvadratki) katera gre nekako vsporedno s Črnogorsko mejo, je dolina Valbona. Tja grem pa drugo leto :naughty:

Za lažje razumevanje kje je Bajram Curri:

bajramc.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mmmmm se mi je kar solza utrnila mmm

albanija ima zame le lepe spomine

glede spanja pa - najino najdrazje spanje je bilo 20evričev za dve osebi v hotelu v centru tirane, kjer so bili motorji spravljeni v trgovini s trezorji!!!

no sen en podatek. razlika v Albaniji od lani do letos je ta, da tam kjer je bil lani se hard makadam je letos ze asfalt. in to ne le na eni cesti, ampak po

celi drzavi se jim ceste asfaltirajo na veliko!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednost potovanja v dvoje je sigurno cenejše prenočevanje. Skoraj povsod so računali najem cele sobe oziroma nekaj minimalnega popusta za 1 osebo. Izjema je bil edino Neim v Ohridu.

Drugo leto bo prijatelj organiziral moto turo za manjšo skupino po Albaniji kjer bo vključen tale trajekt, Valbona in vožnja na jug do Sarande in Butrinita. Baza naj bi bil Ulcinj, tako da se bo tudi vozilo po Črnogorskih hribih. Verjetno bom zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogo lepih slika ,vidi se da ste uživali baš.Nikad nisam vozio po Albaniji , i kad gledam ove lepe slike žestoko mi se javlja želja da vozim po Albaniji ,al naravno iduće godine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Še nekaj. Tista kača oznak za slike (kvadratki) katera gre nekako vsporedno s Črnogorsko mejo, je dolina Valbona. Tja grem pa drugo leto :naughty:

Za lažje razumevanje kje je Bajram Curri:

bajramc.jpg

Če si mislil kačo od Bajram Curija nekako pod mejo Kosova inČG potem je to ta dolina. Bil sem lani tam. Zelo lepa dolina, vendar so se že pripravljali na asfaltiranje oz. so z deli že pričeli. Upam da niso prišli daleč. Je pa dolina razmeroma blizu Bajram Curija tako da škoda, da je nisi obiskal že tokrat. Če pa si mislil kvadratke ki potekajo neposredno ob ĆG meji nekako Jug- Sever je to cesta v Vermosh okoli 100 km makedama.Od tam pa lahko vstopiš v ĆG preko mejnega prehoda Gusinje. Planiral sem to prevoziti letos, vendar se mi ni časovno izšlo, tako, da ostaja za drugič, mogoče že za naslednje leto. Glede cen prenoćevanj v Albaniji pa naprimer: Letos sva z ženo v Albaniji prenočila tudi v hotelu Ramizi v Permetu. Manjši hotel, odlično opremljen, motor pod ključem v kleti hotela, dobrodošlica z domačim merlotom, nato pijača po želji na terasi hotela. nočitev v apartmaju kjer je prespal tudi albanski premjer Sali Berisha, zajtrk. Vse to za 25€. Od tu pa imaš odlično izhoodišče za Corovevode. Slike si lahko ogledaš na http://picasaweb.google.si/srogac/Potepanje2010?feat=directlink

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slike. Lepa tura. Sam sem to že vse prevozil in mi je bilo prav prijetno pogledati še tvoj prispevek, Bravo,:notworthy:

x2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

lani sem se potepal z mopedom po Albaniji, bilo je super.

Letos gledam TopGear (16. sezona), kjer so se podili sicer z avti po albaniji in so se mi takoj vrnili spomini :)

tam je bila ena scena, ko na letališču Kucove blizu Berata polje zapuščenih MIGov ipd...

letos bi to stvar rad videl. pa me zanima, če kdo ve, ali je to prosto dosegljivo oz. je treba podmazat kakemu vratarju?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

lani sem se potepal z mopedom po Albaniji, bilo je super.

Letos gledam TopGear (16. sezona), kjer so se podili sicer z avti po albaniji in so se mi takoj vrnili spomini :)

tam je bila ena scena, ko na letališču Kucove blizu Berata polje zapuščenih MIGov ipd...

letos bi to stvar rad videl. pa me zanima, če kdo ve, ali je to prosto dosegljivo oz. je treba podmazat kakemu vratarju?

Hvala!

Možeš da ostaviš pare kod mene ili kod moje Šukrije. :yea1:

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, nazaj iz Albanije.

update Albanskih cest, kot smo jih prevozili čez praznike:

- Konispol - Butrint - Sarande (Letos nov asfalt okoli Butrinta, ostalo OK)

- Sarande - Gjirokaster (Čez prelaz, Super)

- Gjirokaster - Sarande - Vlora (Super)

- Vlora - Fier (za silo)

- Fier - Berat (Groza, cesta polna veeelikih lukenj, ni vidit, da bi kaj obnavljali)

- Berat - Lushinje (za silo)

- Lushinje - Drač - Tirana (AC)

- Tirana - Elbasan (čez prelaze, Super)

- Elbasan - Ohrid (Super)

- Ohrid - Sv.Naum (Super)

- Prelaz Ohrid - Prespa (Vredu)

- Pogradec - Piskupat (Za silo)

- Tirana - Shkoder (Super)

- Shkoder - Tuzi (Meja) - Gradbišče! ne gre nikamor, sama jama (boljša opcija via Ulcinj).

- Tuzi - Podgorica (Super)

- Ostalo je znano..

Gradi se na polno, Shkoder - Podgorica bo verjetno drugo leto že blizu konca. Prav tako AC Fier - Vlore gradijo na polno.

Smo pa letos poiskali Letališča kot videno v TopGearu.

V Kucove stranska cesta seka letališče, na cca 300m vidiš Mige, ampak nas žal niso spustili zraven (je bila smena in žal ni šlo..) bi mogli zatežit tam taglavnim v vojašnici.

GPS: 40.7740 in 19.9281

Drugo letališče pa je v Gjader (41.8840 in 19.6071) blizu Skodra.

Tam lahko testiraš max speed na konjiču :) po zapuščeni pisti, avioni so pa v tunelu blizu v vasi. Tudi tu nas žal niso spustili zraven...

Mogoče, če bi na polno težili, bi šlo nekak...

če komu uspe, naj javi.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!