Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

2 €? A je to za povratno karto? Učasih je bil 1 € za eno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 €? A je to za povratno karto? Učasih je bil 1 € za eno smer.

koker sem snecerja razumel, ker sva bila dva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Albaniji vzamejo € na pumpah, no vsaj na tistih katerih sem se jaz ustavil prejšn četrtek in ta ponedeljek. Mi pa niso hotl vzet mastercard-a in nimam pojma zakaj...

Če so me nategnili, ne vem pa tudi za tiste 2€ ne bom jokal, če sem preplačal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa smo nazaj, tankal povsod s kartico (MNE, BIH, HR), hrvaska sm mel kune, MNE itak €, za bosno bom pa naslednjic mel KM, naceloma € sicer niso tezava, ampak jemljejo samo papirnate vrnejo pa KM, tako da je za kavice in to bolje imeti nekaj KM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Albaniji vzamejo € na pumpah, no vsaj na tistih katerih sem se jaz ustavil prejšn četrtek in ta ponedeljek. Mi pa niso hotl vzet mastercard-a in nimam pojma zakaj...

Če so me nategnili, ne vem pa tudi za tiste 2€ ne bom jokal, če sem preplačal :)

 

Na benc. servisu v Kondraq-u bi vzela le Viso, zato sem plačal z €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se je lansko leto kaj spremenilo s plačevanjem v eurtih v Albaniji.

Pred dvema letoma nisem mogel plačati bencina z euri ali kartico. Štirikrat so si to Albanci na bencinski sicer zaželeli eurov samo so ceno iz avtomata direktno spremenili v eur in dobil sem italjansko ceno bencina.......

Eure že povsod vzajemejo, po nekaterih pumpah tudi že VISO kartico, le pri menjavi jte malo izkoristijo.

Pri Elbasanu mi je za 20 eur natoču za 2600 Lek bencina,potem pa pri Sarande pa 2800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno obratno bo.

Samo v Srbiji komplicirajo.

 

Jaz sem iz Makedonije vstopil na Kosovo in nato v Črno Goro nazaj, vse osebna...

 

 

OPOZORILO: Srbski obmejni organi vam ob vstopu v Srbijo iz Kosova ne dajo vstopnega žiga za Srbijo, zato v primeru vstopa na Kosovo iz Makedonije, Črne gore ali Albanije ni možen izstop iz Kosova v Srbijo brez predhodnega dokazila o vstopu v Srbijo (brez srbskega vstopnega pečata v potnem listu). Dovoljen je le izstop v eno izmed ostalih treh držav. Slovenskim državljanom zato priporočamo, da zaradi težav z žigi v potnih listih pri prestopu mej vstopajo / izstopajo v Srbijo z osebno izkaznico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je celo prašal, če mi da žig za uspomeno i dugo sečanje :) in sem privolil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo osebno in to je to.

Je trapasto in meni nerazumno zakaj je tako.

V Kosovo iz Srbije lahko vstopaš z osebno in se prav tako vračaš z osebno v Srbijo.

V Kosovo pa iz ostalih držav rabiš pasoš, dobiš žig,in če s tem pasošom izstopaš v Srbijo, te ne bodo

pustili, ker po njihovih pravilih moraš v tem primeru izstopiti ali v Makedonijo, ali Albanijo ali v

Črno Goro.Lahko pa se tudi zgodi , da ti rata.Stvar policaja.Je pa blo zanimivo to, da se nama je pri vstopu v Kosovo policist opravičeval, da morava plačati zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako.

Srbi ne priznavajo Kosova, samo na njihovi meji je lahko problem, drugje pa absolutno ne.

Zavarovanje 15 eur je pa obvezno, ker še nimajo dogovora.

Skratka ne ga lomit s potnim listom nikjer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne priznavajo ja, zato pa lahko hodiš z osebno v Kosovo in nazaj.

Jaz govorim , če v Kosovo vstopiš iz n.pr. Makedonije in bi šel naprej v

Srbijo.Prejšni teden sem se peljal tako preko.

15 eur pa ni stvar dogovora , ampak se mi zdi bolj način kako do denarja.

Leta nazaj je Albanija imela podoben sistem, samo je blo 10 eur.

Popravljeno . Popravil zmilan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soglašam z zmilan-om. 15€ je čista natega, "uradno" kosovo spada pod srbijo in če ti zavarovanje pokriva srbijo ti tudi kosovo. Kosovo pač funkcionira na sistem "priznali ste nas zdaj nas pa še vzdržujte" .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, dol te vsi probajo tu in tam malo podojit - črnogorci na meji s hrvaško še imajo tisti bazen za "dekontaminacijo", ki je bil obvezen in so ga seveda zaračunali?

Sem mu plačal še več, samo da se mi ni bilo treba zapeljati skozi tisto brozgo.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soglašam z zmilan-om. 15€ je čista natega, "uradno" kosovo spada pod srbijo in če ti zavarovanje pokriva srbijo ti tudi kosovo. Kosovo pač funkcionira na sistem "priznali ste nas zdaj nas pa še vzdržujte" .

lp

če imaš zeleno karto poglej na njo, če je kje Kosovo omenjeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu piše tako: "Zavarovalno kritje, ki izhaja iz zelenih kart, izdanih za Srbijo, je omejeno na tista zemljepisna področja Srbije, ki so pod nadzorom vlade Republike Srbije."

 

Torej z zeleno karto na Kosovu nisi zavarovan. Podobno velja za turški del Cipra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš zeleno karto poglej na njo, če je kje Kosovo omenjeno....

Če je na letošnji (na prejšnjih ga ni) in tisto je seznam "obstoječih" držav (ni avtomatično za katere države ti velja) . V glavnem 2009 ko sem jaz prečkal Kosovo je bilo dodatno zavarovanje čisto navadna natega, ker je zavarovanje nedvomno veljalo tudi za kosovo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je na letošnji (na prejšnjih ga ni) in tisto je seznam "obstoječih" držav (ni avtomatično za katere države ti velja) . V glavnem 2009 ko sem jaz prečkal Kosovo je bilo dodatno zavarovanje čisto navadna natega, ker je zavarovanje nedvomno veljalo tudi za kosovo.

lp

Ja res, sem se motil.... ne rabiš jim dat 15€ zdaj pa nehajmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz dodam svojih 5 centov... Leta 2009 sem z avtom prečkal srbsko-kosovsko mejo na poti v Makedonijo. Vedel sem, da bi me morali skasirati za zavarovanje, pa me niso skasirali. Sem sklepal, da so v času odkar sem se zanimal to uredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, a gre kdo dol za konc mesca?

so kšni zapleti druge vrste možni?

a bizantinci tolerirajo prehode meje ke pa nazaj? npr v L.R. of Macedonija al pa na Kosove? kšne vize zavarovanja..? anything? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!