Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Jah...zadeva je takšna, da res nekatere povezave, ki se jim zdijo aktualne za razvoj pospešeno asfaltirajo...večinoma z denarjem EU. Ampak tam doli je še toliko stez, ki jih ne bodo nikoli asfaltirali, da ni bojazni. Je pa res, da jih ne najdeš na nobeni karti, zato je dobro it dol brez plana....random, dovolj vode na zalogi, vrečo in uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ena lepa za vse profesionalce, polprofesionalce, amaterje in ljubitelje.

fantje so se potrudl !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Maja imam v planu prevozit del gorate severne Albanije. Ali je možno na mejnem prehodu v Gusinju menjat denar ? Kolk časa moram računat za pot od mejnega prehoda v Gusinju do Thetha ?

 

Pa ko smo že pri tem, kakšna je cesta za dostop do Gusinja P19 Mrke -Mateševo in naprej M9 do Andrijevice v Črni gori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že, menjaj v Gusinju, ne na mejnem prehodu. Ko sem bil tam, je bil samo en kontejner na vsaki strani. Denar sicer komot menjaš, dvigneš v Kopliku...se da z evri preživet do tja :) Jaz sem spal v Tamare, ker me je lovila tema, pa sem bil brez enega Leka.

Časovno ti ne vem povedati, kako je zdaj, ko so asfaltirali del poti od Gusinja proti Kopliku. Tudi proti Tethu so precej uredili pot. Pomoje bi moral biti v kakšnih treh urah brez težav tam.

Za P19 ne vem, izgleda simpatično... Je kar nekaj krajev na poti, tako da verjetno je kar OK cesta. Predvsem zavita in pomoje precej slikovita. M9 je dobra in hitra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tonystx Mrke - Mateševo - prelaz Trešnjevik - Andrijevica je vse dobr asfalt. Med Mrke in Mateševo je tisti znameniti železniški viadukt Mala Reka proge Beograd - Bar.

S FrigoFropsem sva z GSA & GS na Conti TKC-80 v enem dnevu prišla iz Koplika - Tamare do Gusinja - Andrijevica - Mateševo - Mrke - Podgorica - Cetinje - Dubrovnik do spanja v Neumu. Solidno prenočišče imaš na vrhu prelaza Trešnjevik od koder brez problema prideš v enem dnevu od Gusinja - Tamare - Koplika - Boge v Teth kjer je spet velika izbira spanja.

Kdaj nameravaš vozit po teh koncih?

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Whiskey pravi:

@tonystx Mrke - Mateševo - prelaz Trešnjevik - Andrijevica je vse dobr asfalt.

S FrigoFropsem sva v enem dnevu prišla iz Koplika - Tamare do Gusinja - Andrijevica - Mateševo - Mrke - Podgorica - Cetinje - Dubrovnik in sva spala v Neumu. Solidno prenočišče imaš na vrhu prelaza Trešnjevik od koder brez problema prideš v enem dnevu od Gusinja - Tamare - Koplika - Boge v Teth kjer je spet velika izbira spanja.

Kdaj nameravaš vozit po teh koncih?

Štart v četrtek 19.5. Naslednji dan že spanje v Thethu. Vem, da je malo požrešen plan vendar je čas moj gospodar. Ostalo ruto še pripravljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tonystxUf, tale je pa huda. Verjetno boste prvi dan vozili po AC do Ploč ali greste po drugi poti dol ??? Če pridete prvi dan blizu Podgorice, potem ne bo težav. Kere gume boste imeli gor? In kam naprej greste iz Tetha? Nazaj do Koplika ali naprej v smeri Skadra?

Še neki. Vprašanje, če pridete do Tetha. Letos sicer ni bilo omembe vrednega snega, se pa vseeno pozanimajte o stanju ceste čez Rrapsh.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Whiskey pravi:

Uf, tale je pa huda. Verjetno boste prvi dan vozili po AC do Ploč ali greste po drugi poti dol ???

Zaenkrat grem sam, če dobim družbo pa še boljš. AC bo samo od Maslenice do Zagvozda. Če bom zgoden zjutraj pridem do Črne gore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, tonystx said:

Maja imam v planu prevozit del gorate severne Albanije. Ali je možno na mejnem prehodu v Gusinju menjat denar ? Kolk časa moram računat za pot od mejnega prehoda v Gusinju do Thetha ?

 

Pa ko smo že pri tem, kakšna je cesta za dostop do Gusinja P19 Mrke -Mateševo in naprej M9 do Andrijevice v Črni gori.

Jaz potreboval 6ur, z 2 na motorju in kosilo nekje pred Koplikom. Tam tudi menjal denar v neki trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey a tebe kaj mika Albanija letos? Mene je malo zamikalo zdaj, ko gledam zgornji video...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kiri pravi:

Whiskey a tebe kaj mika Albanija letos? Mene je malo zamikalo zdaj, ko gledam zgornji video...

Mika me marsikaj, samo se mi niti približno ne sanja kako bo s prostim časom. Najprej sem imel v planu smer Azija, sedaj razmišljam da bi šel sredi Septembra po gorskih makadamih Črne Gore in mogoče kaj po Albaniji. Precej bom službeno v Italiji in Novembra v tujini predavam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tale 7. del sem si dal za domačo nalogo v maju. Gume že naročene, še nekaj priprav pol pa čakam ugodne vremenske razmere.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno pot in verjamem da boš užival. Kar pa se tiče denarja...za začetek bo dovolj če vzameš evre...po 10 in 5....Albanci ne komplicirajo kaj dosti. Vsaj jaz nisem imel nikoli težav. Potem pa nekje v civilizaciji v miru dvigneš ali zamenjaš v leke.Del ceste Gusinje Teth je do prelaza asfaltirana (na žalost)...od prelaza do doline je makadam...je pa vprašanje kaj so naredile vode in zima....vsekakor previdno. "Cesta" Teth-Škodra pa je posejana s križi ponesrečenih...med njimi tudi motoristov zato svetujem previdnost. Jaz sem potoval z štirikolesnikom zato ni bilo sile...je pa neprijeten pogled na vse tiste križe. je pa to po moje eden najlepših odsekov za prevozit...če imaš seveda čas pogledovat malce okrog sebe...:) Skratka...uživaj in varno na poti.

P.S. Priporočam da prvi dan vseeno ostaneš in prespiš v Gusinju (Gusinjska kula)...ni nek hi-society...je pa poceni, lastniki živijo v Sloveniji pa fujter je odličen...:). Naslednji dan pa v miru proti Theth-u...ceste od prelaza v dolino jaz ne bi podcenjeval...tako po celem dnevu vožnje do tja in še v mraku po tistih rovtah...no...tvoja avantura-tvoja odločitev.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se iz Thetha nameraval vračat v smeri proti Shkodri po tej poti. Bil sem sam in popolni začetnik na terenu, potem pa mi je še en lokalec v Thethu povedal, da je ravno pred kratkim tam izginil en motorist. Njegov motor so našli v reki, njega pa ne. No, takrat sem si premislil in se odločil, da si to pot pustim za drugič. V Thethu sem srečal še ene Poljake, ki so se odpravljali po tej poti... Zvečer smo se srečali v kempu pred Komani jezerom. So rekli, da so probali, obrnili in šli po isti poti nazaj od koder so prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dobil sveže informacije kakšno je stanje na cestah proti Thethu. Zaradi padavin in topljenja snega imajo vsi potoki visok vodostaj, kar ni primerno za prečkanje z motorji. Temperature še čisto zimske. Od zime so ceste uničene in slabo prevozne.

Odločil sem se prestavit moj trip za kakšen mesec. Če že grem tja grem zaradi uživanja in ne na silo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno priporočilo za Kreto? Stacionairan bom blizu kraja Rethimno (sever otoka na pol poti med Chania in Heraklion). Če ima kdo priporočilo za kakšen prelaz ali kakšno drugo lepo cesto se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ciciban pravi:

Ima kdo kakšno priporočilo za Kreto? Stacionairan bom blizu kraja Rethimno (sever otoka na pol poti med Chania in Heraklion). Če ima kdo priporočilo za kakšen prelaz ali kakšno drugo lepo cesto se priporočam.

Mislim, da sem videl prispevek o Kreti tu na MS, bivši fant od kmet2@ jo je prevozil pred časom z neko ropotuljo (Nearrain)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ciciban pravi:

Ima kdo kakšno priporočilo za Kreto? Stacionairan bom blizu kraja Rethimno (sever otoka na pol poti med Chania in Heraklion). Če ima kdo priporočilo za kakšen prelaz ali kakšno drugo lepo cesto se priporočam.

http://www.achilles-kreta.de/fotogalerie.phtml

Tukaj imaš kar nekaj podatkov. V linkih so tudi potopisi.Tudi mene zanima ta otok.

Kreta bi lahko imela tudi svojo temo, da ni vse v enem loncu skupaj z Albanijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!