Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Sem bil včeraj spet na Koroškem (Slovenj Gradec, Kotlje), na izletu z avtobusom. Snežilo je :eek: V višjih legah je še kar nekaj snega. :slap:

Morda ne bi bilo za naslednjo nedeljo slabo izbrati kakšne brezsnežne pokrajine. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezsnežna pokrajina in suhe ceste. :OK: :lol1: Definitivno Koroška :eek: :eek: :grrr ((((vendar na avstrijski strani)))).vabljeni,pa ne pozabit na os.dokument.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezsnežna pokrajina in suhe ceste. :OK: :lol1: Definitivno Koroška :eek: :eek: :grrr ((((vendar na avstrijski strani)))).vabljeni,pa ne pozabit na os.dokument.LP

Ulala, 605 se je zbudil iz zimskega spanja. Z Jetmanom se strinjam, dajmo izlet po Koroški prestavit na bolj toplo vreme. Lepe ture so tu predvsem na višjih legah in kot kaže bo še višje dolgo sneg.

Predlagam naslednjo turo: Dobimo se na letališču v Slov. Gradcu in od tam nadaljujemo proti Dravogradu, sledi Avstrija- Lavamund (gorska vožnja do jezera Golica), vožnja preko prelaza in spust v Radlje. Potem pa po dravski dolini do Dravograda in naprej ob reki Meži do Črne in zopet preko prelaza v Velenje. Od tam imajo vsi relativno blizu do doma. Seveda vmes še kaj pogledamo in se ustavimo na kakšnem kosilu (po potrebi). 605, ti pa izbereš gostilno, haha. Se še slišimo.

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kaj je zdej? Bo kej al ne bo? :D

Vreme v nedeljo sicer ne bo idealno, vendar bom se bom jaz vseeno kam zapeljal, glede na to, da je naslednji vikend Velika noč in so takrat drugačne obveznosti.

Torej, če je kdo za furo to nedeljo (1.4.), naj se javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom počakal na vremensko v soboto :devil: . Načeloma sem v nedeljo ob lepem vremenu mislil mahniti do obale vendar še ne vem kako bo.

Se še oglasim tule jutri zvečer da vidim kako in kaj. Ali omenjena pot preko Dravograda še velja oziroma imaš kaj drugega v načrtu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dravograd mi ni nuja. Lahko se zmenimo kaj drugega. Jaz sem sicer bil letos že ene 3x na morju, če pa bo tam vreme najlepše, zakaj pa ne. In to seveda ne po najkrajši. Raje npr. čez Bloke :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zato, da koroško prestavimo. Resnično je še veliko snega v višjih legah in bo prijetneje, ko bo lepše vreme. Svoje načrte sporočite, pa se morda dobimo. Vikend sicer ne obeta mnogo, pustimo se presenetiti. Ko bo pobralo sneg sporočim, in krenemo. Pozdrav.

SCARABEO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej glede na to, da ni tule kakšnega pretiranega zanimanja za srečanje in vreme tudi ne bo najlepše, bom šel raje na delavnico varne vožnje MAKSI, če sem že prijavljen. :doze:

Saj vreme v ponedeljek in naprej čez teden bo lepo, sončno :krneki: :devil: :evilgrin:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej glede na to, da ni tule kakšnega pretiranega zanimanja za srečanje in vreme tudi ne bo najlepše, bom šel raje na delavnico varne vožnje MAKSI, če sem že prijavljen. :doze:

Saj vreme v ponedeljek in naprej čez teden bo lepo, sončno :krneki: :devil: :evilgrin:

Potem se vidimo naslednjič ob lepšem vremenu :blush:

Kdaj pa je delavnica MAXI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAKSI delavnica varne vožnje je jutri, 1.4.2007, od 15:00 do 19:00 v Ljubljani. .)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Na delavnici je bilo super. :yea1: Priporočam vsem maksiskuteristom, sploh ni nobenih težav, ker so teli maxi sesalci super okretni med stožci.

:photo: Fotografije lahko vidite od @Alle in od mene. Jaz sem vglavnem vozil, zato sem naredil malo fotk. Sicer pa si poglejte temo o delavnici MAkSi 1.4.2007, kjer bodo na ogled še dodatne slike in filmi :naughty:

V bistvu bi bil moj predlog, da se kar dobimo na naslednji delavnici, ki bo 15.4.2007. :yea1:

post-6014-1175449083_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi maxi-skuteristi

Registracija uspela in tudi prvih 100km je bilo čudovitih.

Proga je potekala samo po širši okolici Maribora.

Ta vikend so obveznosti do želodca vendar upam da bo že naslednji

vikend lepo vreme in se zapeljemo na kakšno furo.

LEP POZDRAV

SYMRIDEjava script:emoticon(':OK:', 'smid_7')

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako kaj zimski zaspanci,lepo sončno vreme vi pa spite.Jaz grem jutri na blagoslov v Mirno peč pri Novem mestu ali Trebnjem.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Meni teli masonvi zbori - žegnanja niso kaj preveč všeč, saj je prevelika gneča.

V petek sem se zapeljal LJ-Kočevje-Dvor-Ivančna Gorica-LJ. 130 km

Okrog Turjaka sem bil skoraj priča katastrofalni prometni nesreči. En norc z SUVjem je šel prehitevati tovornjak v desni nepregledni ovinek, ko sta nasproti pravilno pripeljala 2 motorista. Uspela sta se izogniti na bankino in obdržati motorje pokonci. :wacko: Seveda sem se v Ribnici ustavil in voznika prijavil policiji. :evilgrin:

Včeraj pa sva se zapeljala LJ-Sodražica-Loški potok-Cernica-Planina-Logatec-LJ. 146 km

Štartala sva šele ob 16:00, tako da nisva imela preveč časa za ustavljanje, predvsem Cerkniško jezero je oddaleč izgledalo zelo lepe modre barve, a je bila ura že kar pozna in se nisva ustavljala. Ustavila sva se na v Loškem potoku na hribu s cerkvico od kjer je bil lep razgled na dolino. :OK:

Jutri, v ponedeljek pa greva do Vrsarja v Istri. :yea1:

Pa še :photo:

post-6014-1176019165_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zujutraj sva štartala 8:20. Bilo je kar hladno, 6°C, ampak sva se primerno večslojno oblekla. Destinacija je bil Vrsar in sva sklenila, da jo zjutraj pičiva kar direkt, da bo ostalo čez dan več časa. Do LoHatca sva šla po avtocesti, potem pa klasična fura čer Planino, Postojno, Senožeče, mimo Divače, čez Črni kal in potem na avtocesto do Žusterne, prvi postanek pa nad Belvuejem nad Portorožem.

Opomba št. 1: Kam hudiča že navsezgodaj pičijo te trume motoristov in vsi v napačno smer :?

Sva bila poleg enih lahkov edina, ki sva se peljala proti morju, tako kot je prav :grim ,

in ne stran od morja na celino, kar je narobe :grrr . ... Aja sveda, vsi ga žgejo v Mirno peč na žegnanje :yea1:

No, mejo sva prestopila v Seči in potem po hitri cesti do Novega grada, naprej pa po običajni cesti mimo Lanterne, Červaraja, Poreča in hop... ob 10:45 sva že v Valkaneli. :D

Opomba št. 2: Kravatarji so čez zimo porihtali kar nekaj odsekov cest in predvsem križišč.

Največja novost je krožišče pred Porečem, kjer se združita cesta iz smeri Novega grada in Buzeta.

Opomba št. 3: Na cesti razen taljanskij izletnikov skoraj ni bilo nikogar drugega,

no nekaj SLovenčkov je bilo tudi.

Kamp še ni odprt, vendar ker potekajo obširna gradbena, se je možno z vozilom zapeljati do svoje parcele, če le ni kakšna pot prekopana. V kampu smo se dobili z našo familijo in primorskimi prijatelji, kjer smo tradicionalno pojedli kar je še ostalo dobrot od žegna in pokomentirali "koristna" gradbena dela lastnikov kampa :krneki: . Vreme je bilo čudovito, ob cca 15. uri pa se je z morja prikradla hladna megla in smo jo pipihali domov.

Na hitri cesti pri počivališču Buje, se je začela stoječa kolona vse do mejnega prehoda :rolleyes: . Še dobro, da sva na dveh kolesih in sva se lepo peljala mimo. Me prav zanima koliko časa se je čakalo. Mejo sva prečkala v Dragonji, kolona pa se je jasno nabrala še v Kopru na Šmarski cesti. V Divači sva zavila za Lipico, naprej čez Sežano, za Repentabor, Dutovlje, skozi Vipavo in v Ajdovščini sva se usmerila za Podkraj. V Kalcah sva se malo ustavila in pretegnila ude, potem pa samo še naravnost domov po stari cesti skozi Logatec in Vrhniko do Ljubljane.

Opomba št. 4: V Lipici je bilo OGROMNO turistov, hvala bogu predvsem Italijanov, naj prinesejo

k nam kakšne sovde.Avtomobili so bili zapirkarina vsepovsod. Naprej sva mislila, da je kakšna posebna

prireditev, pa ni bilo nič videti.

Opomba št. 5: Cesta iz Ajdovščine, čez Podkraj, proti Kalcam je ZAKON :kva2: . Na primorsko stran je res ožja,

ampak na logaško stran je dovolj široka (sredinska črta), asfalt je dober, ni lukenj, ovinki pa smrkastični :OK: :devil: .

Skupaj sva včeraj naklepala 391 km :yea1: . Moja se je doma sicer pritožila, da jo malo boli trtica. To je bil en dober test za daljšo vožnjo, ki jo načrtujeva čez prvomajske praznike. Če se ustaviš na vsako uro ali uro in pol za 10 min in na vsake 3-4 ure malce daljši postanek, bi se dalo v enem dnevu priti kar daleč.

Skuter je delal brez problema, poraba je bila 4,0 l/100km.

Kako pa je bilo na žegnanju :? Vem, da je sigurno kdo bil. Zvone?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pozabil vzeti s seboj fotoaparat. Nekaj slikc sem naredil na telofon, vendar nisem imel pravega veselja za slikanje.

post-6014-1176193233_thumb.jpg

post-6014-1176193246_thumb.jpg

post-6014-1176193256_thumb.jpg

post-6014-1176193269_thumb.jpg

post-6014-1176193279_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na žegnjanju v Mirni peči strašna gužva,me ne vidijo več.Nato smo se malo popeljali v belo krajino in do Kočevja.

Prihaja vikend katerega sem prost in bi šel z boljšo polovico na kak izlet.Upam,da bo vreme zdržalo.SEdaj pa predloge ali tisti predlog,ki je bil že nekaj tem nazaj čez Avstrijo.Gremo resno s predlogi in naj pove gdo bi se udeležil izleta,če ne se bova sama nekam odpravila.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oho, Jetman, si pa priden :) Jaz bi tudi naredil kakšno tako turo, ampak punca ni preveč motoristično-potovalni tip in je ne obremenjujem s daljšimi turami :D Pravi, da ji je pod čelado dolgčas... tak da razmišljam o nabavi kakega komunikacijskega sistema (enkrat, ko bo kaj denarja).

Sva pa bila nazadnje na eni krožni vožnji: Maribor - Rogaška Slatina - Celje - Slovenske Konjice - Žiče - Slovenske Konjice - Maribor. Naklepal sem okoli 130-150km.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Buki živjo! Jaz sem pa že mislil, da si Xcitinga že prodal, ker se nisi nič oglasil. Prav zaradi predvidene gneče jaz nisem šel na žegnanje. Jaz se bom pa tale vikend bolj težko priključil za kakšno vožnjo, bom pa lahko v nedeljo popoldan za urico ali dve skočil na MAkSi delavnico.

@Tomozuki, kupi cestaka IPB Slika :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petek,sobota ,ponedeljek skupaj prevozu 850 Km.

prvi dan obdelav kras.

sobota-škof.loka železniki baška grapa do sočepa v goriška brda,

kjer sem jih dodobra prečesal.nazaj pa čez N.G. Ajdovščio Col Podkraj

Logatec Vrhnika domov.

Tretji dan pa Postojna Knežak Ilir.bistrica ,čez mejo na Učko ,

pa do Buzeta,Umag in ob obali proti LJ. :eek:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opomba št. 1: Kam hudiča že navsezgodaj pičijo te trume motoristov in vsi v napačno smer

Sva bila poleg enih lahkov edina, ki sva se peljala proti morju, tako kot je prav ,

in ne stran od morja na celino, kar je narobe . ... Aja sveda, vsi ga žgejo v Mirno peč na žegnanje

No nisi bil edini na poti proti morju, tam okoli 11:30 ure je bilo kar nekaj motoristov preko Planine namenjenih do obale, vključno s mojo malenkostjo in prijatelji.

Moram priznati da je bilo ob cesti kar veliko "modrih" prijateljev. Nazaj grede so na znamenitih "ovinki" pri Planini celo nalagali motorje.

Opomba št. 4: V Lipici je bilo OGROMNO turistov, hvala bogu predvsem Italijanov, naj prinesejo

k nam kakšne sovde.Avtomobili so bili zapirkarina vsepovsod. Naprej sva mislila, da je kakšna posebna

prireditev, pa ni bilo nič videti.

Pa pet miz na vrtu, ena natakarica ter najmanj 20 gostov s pijačo v roki, ki so čakali da dobijo prosto mizo. Slovenski turizem okoli 15:30 ure včeraj.

Drugače pa smo krenili iz CE do Pirana s vmesnimi postanki, nato do Strunjana, Lipice, preko Sežanein par manjših krajev v Podnanos in nato nazaj proti CE.

Vreme super :kva2: , skupaj prevozil cca 460km :whistle: . V Kopru pred obvoznico me je prehitel starejši par na Majestyu 400 s LJ, upam da se bosta kaj javila na forumu.

Zvone ali si ti okoli 9:30 čakal še nekoga v bližini Trojan?

IPB SlikaIPB Slika

Sedaj pa čakam na dober predlog za našo letošnjo otvoritveno vožnjo.

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!