Skoči na vsebino

maxi: 01


jetman

Priporočene objave

Mah, na žalost mam tudi jaz že planirane oz. zasedene te praznike, tako da se vam ne bom mogel pridružiti :(

Upam da bo kmalu s5 kak fura!!!

Fantje po pameti! Varno vožnjo vam želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim vam prijetno in predvsem varno vožnjo. Moj mopi bo ta teden počival,ker peljem sinčka v Gardaland. Kljub temu mi verjetno ne bo nič manjkalo :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo kakšnih posebnosti, se vam tudi midva pridruživa. Skupino celjanov bova počakala na bencinski v Šempetru.

Lp in naj bo lepo vreme. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme jutri bo.

Jaz sem se vrnil iz Beljaka, 2 km pred domom me je ujela ploha, ki je trajala 3 minute, ravno prav, da je motor ves usr** :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do LJ pridem 100% potem pa se bom tam odločil kako naprej.

Kvant a prideš 15 min prej in popijemo jutranjo kavico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej Celjani....mi lahko samo še javite kdaj računate da boste v Šempetru?

okrog 9.25. verjetno al pa kako minuto prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še včeraj zjutraj nisem vedel, ali naj grem z vami ali pa s kolegi na blagoslov v Novo Štifto. Nekako sem se potem odločil za slednje. Moram reči, da toliko motoristov nisem še videl na kup. Po maši smo nadaljevali proti morju, do Izole, kjer smo opazili tudi prve kopalce. Tam smo nekaj prigriznili in potem počasi domov.

Kaj pa vi, kako je bilo?

post-1797-1209364571_thumb.jpg

post-1797-1209364648_thumb.jpg

post-1797-1209364661_thumb.jpg

post-1797-1209364675_thumb.jpg

post-1797-1209364701_thumb.jpg

post-1797-1209364713_thumb.jpg

post-1797-1209364723_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ti bo žegen nucal, ker so bili maksiskuteristi razočarani, da nisi pripeljal pokazat X9 na steroidih :D

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem žal šel samo do LJ :blush: . Po tem kar so povedali ostali (smo se srečali v Šempetru kasneje proti večeru) je bila vožnja lepa, ter "hitra" po zaslugi vodiča. Tudi jaz pričakujem kakšno sliko in reportažo v Jetmanovem slogu.

Sam sem nadaljeval do Logatca, kjer sem pogledal SLO drifterje in predstavitev supermota.

Bilo bi pa dobro da najdemo en skupen datum in se v večjem številu zapeljemo kam skupaj. V primeru da bo 3 ali 4 maja lepo vreme bom "nabiral" kilometre; če ima kdo čas je vabljen. Smer je "po želji". Malo sem razmišljal o obali ali pa proti Muri (splav).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrtega jaz žal ne morem, bi šel pa z veseljem kam v soboto, torej tretjega.

Ja, včeraj je bilo lepo in na nekaterih bolj zavitih odsekih zelo hitro :naughty: . Mi je pa to godilo, saj tako počasi odkrivam česa je moj maxi sploh zmožen in po včerajšnji vožnji se mi zdi, da nisem še niti blizu. Na koncu pa sva se z body35 utavila še pri Jetmanu na :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden imam v nasprotju od ostalih v službi norišnico, bom zvečer nekaj napisal. ;)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru da bo 3 ali 4 maja lepo vreme bom "nabiral" kilometre; če ima kdo čas je vabljen. Smer je "po želji". Malo sem razmišljal o obali ali pa proti Muri (splav).

Če bo vreme ok, jaz 99% v petek (2.5.) odrinem proti morju, smer Ptuj-CE-LJ-PO-Ilirska Bistrica, potem pa tistih 15 km avtoceste do Reke in po Jadranski magistrali dalje do cilja. Če se kdo pridruži ob poti, bom besen kot 100 hudičev :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta nedeljska vožnja se nam je posrečila,glede vremena in izbrane poti seveda pa tudi zaradi družbe. Jetman bo napisal izčrpan potopis??? jaz pa prilagam nekaj slik.

Lp

Zvone500

post-10717-1209459500_thumb.jpg

post-10717-1209459664_thumb.jpg

post-10717-1209459787_thumb.jpg

post-10717-1209459906_thumb.jpg

post-10717-1209460049_thumb.jpg

post-10717-1209460160_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aa, potopis - obluba dela dolg :D

V nedeljo smo se ob sončnem vremenu s petimi maksiskuterji in enim motorjem zapeljali čez severozahodno Slovenijo s kratkim skokom čez Benečijo. :)

Ljubljančani (body35, Drejči, Jetman) smo se dobili malo pred 10. uro na Dunajski cesti pred poslovno stavbo Mercatorja in se vsedli k pijači v lokalu Krinka (vsaj včasih se je lokal tako imenoval). Celjanska sekcija (Kvant+sopotnica, Maxislavc, Skuterist, Zvone500+sopotnica) maksiskuteristov se je pripeljala na točko srečanja nekaj čez deseto. Jaz sem si pred vožnjo v Zumota (ljubkovalno ime Jožica) vnesel 4 različite poti, s Kvantom pa sva izbrala ruto, ki smo se je lotili brez oklevanja.

Skuterist jo je že ob začetku vožnje potegnil v Logatec, jaz pa sem se zavoljo Jožice na krmilu postavil na čelo kolone in smo jo mahnili po Celovški po stari cesti proti gorenjski prestolnici, kjer smo se ustavili na črpalki in napojili žejna žrebeta. Postajalo je že kar toplo, kar v letošnji motoristični sezoni nismo ravno vajeni. V Kranju smo zapeljali na preostanek gorenjske avtoceste, da smo se izognili stare ceste do Radovljice, ki je na nekaterih odsekih v zelo slabem stanju. Policisti so lovili prehitre voznike na standardni lokaciji na koncu gorenjske avtoceste. Na njihovo razočaranje smo pripeljali pred laser v okviru predpisanih omejitev (preibližno :whistle: ). Po mojih izkušnjah policisti merijo hitrost na tistem koncu ali pa naprej pri viaduktu Peračica VEDNO. Tam se splača paziti, da merilnik hitrosti ne kaže previsoke številke. Je pa okrog stare gorenjke eno samo veliko gradbišče, ki pa še ne bo tako kmalu končano. Pravi užitek se je bilo voziti po sončni zeleni Gorenjski obkroženi z zasneženimi vršaci. Morda, bi se kazalo ustaviti v Kranjski Gori, ampak smo po moji presoji do takrat prevozili še premajhen konec poti, zato sem potegnil četico naprej proti mejnemu prehodu Rateče, ki to več ni. Joj, kakšne prigode so se nam na tem prehodu dogajele pred leti :slap: , zdaj pa smo jo brez skrbi urno mahnili mimo neodstanjenih carinarnic, čeprav je dlan na krmilu podzavestno še vedno pripravljena na stisk zavorne ročice :huh: . Pred Trbižem smo zavili levo proti prelazu Predel. Na žalost sem prepozno opazil (malce prehiter, jasno, nisem hotel naglo zavreti in spraviti v nevarnost kolegov), da bi se že ob vznožju vzpona na prelaz ustavili ob Predelskem jezeru. Cesta na Predel ima star poškodovan asfalt, vendar je vožnja vseeno bolj prijetna, kot na prelaz Vršič. Na vrhu prelaza smo si vzeli četrt ure časa za postanek in tradicionalne borovničke :OK: Hvala Zvone500 :worship: Gor je počivala še ena druga skupina motoristov, sicer pa smo na poti srečali ogromno motoristov, predvsem na nadaljevanju poti v Posočju. Na letališču v Bovcu je bila neka prireditev, parkirišče pod kabinsko žičnico na visokogorsko smučišče Kanin, pa je bilo videti kar zasedeno. Pha :slap: , kakšne smuči :rolleyes: , zdaj je pomlad, čas za motociklizem :kva2: !!

Na poti proti vasi Idrsko je bilo par lepih ovinkov. V Idrskem pa smo se pri Jazbecu ustavili na zasluženem odmoru in na hranjenju jezdecev57_2.gif. Ker so bile mize zasedene, smo morali malo počakati, da smo se lahko usedli. Moram povedati, da sem to gostilno izbral zato, ker jo je v temi Dobre gostilne v SLO pohvalilo kar nekaj motomarsovcev. Priznam, da je bila hrana okusna (vsaj moji lignji), vendar porcije niso bile za fajn lačne. Pred nadaljevanjem poti smo se odločili, da sledimo Jožici od Tolmina proti Predmeji in naprej do Cola. Brez makadama, jasno :xx: .

Ko sem se vsedel nazaj na motor in smo nadaljevali rajžo, sem potreboval kar nekaj časa in kilometrov, da sem prišel k sebi po poobedni utrujenosti :doze: . Lep ovinek ali dva, sta me hitro predramila :naughty: V Mostu na Soči smo zavili v dolino Idrijce, čeprav me je mikalo, da bi vseeno zavil proti Novi Gorici. Napaka! Zakaj :? Zato, ker je iz vasi Postaja proti Predmeji kaj kmalu zmanjkalo asfalta :headbang: . Jožico sem zagrabil za ušesa in ji na vrh glave zavezal mašnico :devil: . Obrnili smo in nadaljevali pot proti ozki ovinkasti cesti proti Idriji. Še zdaj zamerim babnici v rdečem Cliu, ki je kilometrov za seboj zadrževala kolono na nepregledni cesti :angry: . Pred Idrijo smo se ponovno ustavili na črplaki in sklenili, da krenemo kar naprej proti Kalcam in ne čez Žiri do Škofje Loke. Odločitev je bila pravilna :OK: , saj so od Idrije do Godoviča super ovinki. Ja, spet je Jetman zbezljal O:-) Si nisem mogel pomagati :whistle: Pot smo nadaljevali bolj umirjeno čez Logatec in na Vrhniki sem izvedel finto v desno in maksiskuteriste zapeljal čez Ljubljansko barje. Ceste niso nič kaj prijetne, čeprav smo srečali nekaj motoristov, ki so se verjetno vračali z Rakitne, kjer so najbližji hudi ovinki za vse motoriste z Barja in širšega "močvirja". Pri Mokarju smo se ljubljanska in celjska sekcija poslovili. Mi trije smo se ustavili še pri meni doma na zaluženem Saeufer.gif.

Podatki o poti, ki si jih je zapomnila Jožica: 282 km (LJ-LJ), povprečna hitrost 63,9 km/h, čas vožnje 4:24 ure (sicer smo bili v LJ ob cca 16:30 :? ), max hitrost... ne povem :whistle:

Opomba: Jožica mi pokaže 2-3% manj kilometrov kot števec na TDMki.

Še kaj me je na poti najbolj motilo. POLOVIČNE ZAPORE CESTE. Pred tistimi semaforji smo stali trikrat, dva pa na srečo nista delovala.

Lp, Jetman B)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek k podatkom o poti... moja poraba goriva... 4,35 l/100 km. Ni slabo za 900 ccm in 86 KM :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene pridejo v poštev samo 1-majski prazniki! :( :)

Četrtega jaz žal ne morem, bi šel pa z veseljem kam v soboto, torej tretjega.

Ja, včeraj je bilo lepo in na nekaterih bolj zavitih odsekih zelo hitro :naughty: . Mi je pa to godilo, saj tako počasi odkrivam česa je moj maxi sploh zmožen in po včerajšnji vožnji se mi zdi, da nisem še niti blizu. Na koncu pa sva se z body35 utavila še pri Jetmanu na :beer2:

Kot kaže bo sobota lepa, ima kdo kak predlog?

Sam sem razmišljal o obali :hmm:, lahko pa tudi kam drugam in bližje.

Sigurno pa ne bo tako hitro kot če bi vodil @Jetman :blush: , sem bolj za turističen tempo. Skratka če ima kdo čas za kakšno "kavico", naj javi.

P.S @Jetman reportaža kot zmeraj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže bo sobota lepa, ima kdo kak predlog?

Sam sem razmišljal o obali :hmm: , lahko pa tudi kam drugam in bližje.

Sigurno pa ne bo tako hitro kot če bi vodil @Jetman :blush: , sem bolj za turističen tempo. Skratka če ima kdo čas za kakšno "kavico", naj javi.

P.S @Jetman reportaža kot zmeraj :OK:

Jaz štartam JUTRI ob 10h. V planu imam podobno furo, kot ste jo vozili pred nakaj dnevi. Lahko se pa tudi premislim in se preusmerim kam drugam. :whistle:

Če koga zanima, naj napiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva pot. Vidim, da ste uživali. Skuteristu hvala za povabilo in se naslednjič res potrudim, da se pridružim. Vidim, da bi lahko tudi z mojim midi skuterjem držal vaše povprečje. Mogoče pa do naslednjega srečanja zraste v maxija :naughty:

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz štartam JUTRI ob 10h. V planu imam podobno furo, kot ste jo vozili pred nakaj dnevi. Lahko se pa tudi premislim in se preusmerim kam drugam. :whistle:

Če koga zanima, naj napiše.

Meni je načeloma vseeno, ker zadnjič nisem šel po tej poti. Povej kje okvirno boš peljal, ter kje ob 10:00 štartaš (kakšno "znano" točko).

Preverim zvečer in sporočim svojo odločitev (načeloma sem za).

P.S. za @Drejčija mogoče ista pot ne bo zanimiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je načeloma vseeno, ker zadnjič nisem šel po tej poti. Povej kje okvirno boš peljal, ter kje ob 10:00 štartaš (kakšno "znano" točko).

Preverim zvečer in sporočim svojo odločitev (načeloma sem za).

P.S. za @Drejčija mogoče ista pot ne bo zanimiva

Jaz grem DANES !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Name ne več računat, sprememba planov... Grem v Lesce letet z jadralnim letalom :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!