Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

pred 5 urami, motolover pravi:

Ni potrebno, da servisiraš sam. Olje lahko kupiš kjerkoli in ga neseš na servis. 

vsak po svoje,

meni je to kot bi nesel maso za čevape v čevapđinico....

pa brez zamere samo moje mnenje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Wakasaki said:

vsak po svoje,

meni je to kot bi nesel maso za čevape v čevapđinico....

pa brez zamere samo moje mnenje

10€ na liter olja se pozna, vsaj meni se. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na servis že dolgo nosim olje ki ga sam nabavim in samo s tem prišparam, morda nekomu zanemarljivih, 50€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem na vseh motorjih skupaj naredil 8 menjav olja.  Od tega 6 na BMWjih s po 3,5l olja. Razlika v ceni je nanesla za 210€. Triala ne bom štel zraven, ker sem menjal sam in tudi ima samo 0,5l v menjalniku in 0,5l v motorju. Brezplačnega prvega servisa na GSu tudi ne štejem, ker so olje dali zraven. 

Ker so mi CR250L ukradli, mi je ostala še ena nova zapakirana kanta 4l olja Castrol Power 1 4T SAE 10W-40. Če kdo rabi, dam za 29€.

966119?$pd_main_v2$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor vsi gledamo kje bomo prišparali,da bi nam ostalo čim več z bencin, sam servisiram oba motorja sam in material kupujem, kjer ga pač kupujem.

Hotel sem le povedati, kaj si jaz mislim o prinašanju olja s seboj na servis.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Wakasaki said:

 

meni je to kot bi nesel maso za čevape v čevapđinico....

 

vsekakor vsi gledamo kje bomo prišparali,da bi nam ostalo čim več z bencin, sam servisiram oba motorja sam in material kupujem, kjer ga pač kupujem.

Hotel sem le povedati, kaj si jaz mislim o prinašanju olja s seboj na servis.

 

Samo primerjavo pa nisi zadel, ker maso za čevape si vsak sam meša olje je pa povsod enako, samo nekje je občutno ceneje oz. dražje

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene moti, da mi hočejo na servisu olje zaračunati bistveno dražje, kot ga lahko kupim sam. Če so že uradni servis, gotovo dobijo olje ceneje, kot ga lahko kupim sam. Da pa mi olje, ki ga jaz dobim za 15 €, serviser, ki ga dobi za verjetno 10 €, meni računa po 20 € pa se mi zdi le malce oderuško.

Sicer pa si tudi v gostilno (pri večjih dogodkih) lahko neseš svoje vino in ti zaračunajo le postrežnino (čepnino). Ne le, da je morda ceneje, ampak vsaj vem, da pijem dobro vino.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Tudi mene moti, da mi hočejo na servisu olje zaračunati bistveno dražje, kot ga lahko kupim sam. Če so že uradni servis, gotovo dobijo olje ceneje, kot ga lahko kupim sam. Da pa mi olje, ki ga jaz dobim za 15 €, serviser, ki ga dobi za verjetno 10 €, meni računa po 20 € pa se mi zdi le malce oderuško.

Sicer pa si tudi v gostilno (pri večjih dogodkih) lahko neseš svoje vino in ti zaračunajo le postrežnino (čepnino). Ne le, da je morda ceneje, ampak vsaj vem, da pijem dobro vino.

Kam voziš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Tudi mene moti, da mi hočejo na servisu olje zaračunati bistveno dražje, kot ga lahko kupim sam. Če so že uradni servis, gotovo dobijo olje ceneje, kot ga lahko kupim sam. Da pa mi olje, ki ga jaz dobim za 15 €, serviser, ki ga dobi za verjetno 10 €, meni računa po 20 € pa se mi zdi le malce oderuško.

Sicer pa si tudi v gostilno (pri večjih dogodkih) lahko neseš svoje vino in ti zaračunajo le postrežnino (čepnino). Ne le, da je morda ceneje, ampak vsaj vem, da pijem dobro vino.

Do sedaj sem vozil na dva servisa in na obeh sem plačeval olje, toliko kot je bil uraden cenik za liter okoli 12€. Res je, da nimajo vseh olj, da pač moraš izbrati olje, ki ga pač imajo. Da bi pa plačal recimo 18€ olje je pa oderuško. Res je tudi, da se da nekaj malega prišparati, če poiščeš na internetu enako olje in prišparaš še nekaj €.  Mehaniki z vsakim litrom olja tudi nekaj zaslužijo in seveda niso veseli, če želiš prinesti svoje olje. Nekateri ti sploh nočejo narediti, če ne kupiš drobnega materiala pri njih. 

Najceneje je če narediš servis sam, še ceneje pa je, če nimaš motorja.:lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Nekateri ti sploh nočejo narediti, če ne kupiš drobnega materiala pri njih. 

 

Mislim, da so te časi minili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pod garancijo?

Zanima me za motor in avto. Namreč ne poznam servisa, da bi kdo prinesel s sabo olje, sploh pa ne za avto? Garancije pa so tudi do 7 let.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Kaj pa pod garancijo?

Zanima me za motor in avto. Namreč ne poznam servisa, da bi kdo prinesel s sabo olje, sploh pa ne za avto? Garancije pa so tudi do 7 let.

Scarabeo

Oba BMWja imam pod garancijo in ju servisiram na uradnem servisu. Olje prinesem tisto, ki je za motor predpisano in ga uporabijo.

Pri Audiju in VW naredim isto, vendar ne servisiram pri Porscheju. 

Če je olje tako, kot je za vozilo predpisano in ga prineseš v originalno zaprti embalaži, ga morajo uporabiti. 

6 minutes ago, Snecer said:

Glede garancije lahko voziš na katerikoli servis, ni treba na pooblaščenega.

Drži, čeprav te kdaj pa kdaj hočejo prepričati v nasprotno. Pomembno je imeti na računu popoln seznam del in delov, ki so bili zamenjani. V nasprotnem primeru ima lahko težave z uveljavljanjem garancije. 

Pri avtu sem uveljavljal garancijo na pločevino, ki je 6.let. Avto je star 5 let. Prvo, kar so me vprašali je bilo, če servisiram pri njih. Ko sem jim odgovoril, da ne in, da oba poznava zakonodajo, je mirno napisal delovni nalog. Imam pa potrjeno servisno knjižico in vse račune. Zaenkrat jih niso potrebovali. 

Tu smo sicer malo off, ampak razložim, ker je ravno o tem govora. mogoče komu pomaga.

Popravljeno . Popravil motolover
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

Kak pa pločevino na rednem servisu servisirajo?

Misliš na uradnem?

Ker gre za drago popravilo v garanciji, poskusijo morebitne stranke na lahek način odgnati. Če nekdo ne pozna zakonodaje, jim to tudi velikokrat uspe.

Vrnimo se raje k olju, da ne bomo 64803179_izbrisani-2.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 3. 2016 at 19:22, Wakasaki pravi:
Ob 12. 3. 2016 at 19:22, Wakasaki pravi:
Ob 12. 3. 2016 at 12:40, Wakasaki pravi:

vsak po svoje,

meni je to kot bi nesel maso za čevape v čevapđinico....

pa brez zamere samo moje mnenje

 

Ob 13. 3. 2016 at 9:48, Wakasaki pravi:

vsekakor vsi gledamo kje bomo prišparali,da bi nam ostalo čim več z bencin, sam servisiram oba motorja sam in material kupujem, kjer ga pač kupujem.

Hotel sem le povedati, kaj si jaz mislim o prinašanju olja s seboj na servis.

 

 

Ja kolega, moram eno prpomnt. Na avto servisih ste kar trdi glede kakšnega popusta na olje in rezervne dele za fizične osebe. Veš kuga delam, men tudi prinesejo vse živo, ali pa me že pri stranbki čaka material, mi pa ga samo vgradimo. Nič takega, tudi razpisi so tako narejeni. Delo posebi, material posebi. Tudi pri vas bo kmalu tako, nekje pa že je.

Saj veš, ko pride zavarovalnica Triglav ima takoj svoj rabat, pride Euroton tudi takoj dobi svoj rabat. Tako pač je. Tudi avto dobiš čez mejo za par 1000€ ceneje in prav tako jih naši prodajajo nazaj v Nemčijo/Austrijo pa ne bi smeli. Pač je prilika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno danes sem se pogovarjal z enim prodajalcem o oljih. Dejal je, da je na trgu precej olja ponarejenega. Da je večja verjetnost, da je v redu pri uveljavljenih prodajalcih, kjer je cena višja.

Spomnimo se verig, kako niso držale - tiste ki so bile kupljene preko spleta. Seveda ne vse. Veš pa ne kaj dobiš.

Raje dam nekoliko več in kupim, kjer je večja verjetnost, da je olje v redu.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ravno danes sem se pogovarjal z enim prodajalcem o oljih. Dejal je, da je na trgu precej olja ponarejenega. Da je večja verjetnost, da je v redu pri uveljavljenih prodajalcih, kjer je cena višja.

Spomnimo se verig, kako niso držale - tiste ki so bile kupljene preko spleta. Seveda ne vse. Veš pa ne kaj dobiš.

Raje dam nekoliko več in kupim, kjer je večja verjetnost, da je olje v redu.

Scarabeo

 

res je tukaj moraš biti pozoren, preko spleta sploh. Res je, tudi za Ford-ovo olje je krožil v original embalaži nek čuden refil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

posledice uporabe fake olja pa so?

Torej po tvoje bo tudi repično vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, KyoKon pravi:

Ja kolega, moram eno prpomnt. Na avto servisih ste kar trdi glede kakšnega popusta na olje in rezervne dele za fizične osebe. Veš kuga delam, men tudi prinesejo vse živo, ali pa me že pri stranbki čaka material, mi pa ga samo vgradimo. Nič takega, tudi razpisi so tako narejeni. Delo posebi, material posebi. Tudi pri vas bo kmalu tako, nekje pa že je.

Saj veš, ko pride zavarovalnica Triglav ima takoj svoj rabat, pride Euroton tudi takoj dobi svoj rabat. Tako pač je. Tudi avto dobiš čez mejo za par 1000€ ceneje in prav tako jih naši prodajajo nazaj v Nemčijo/Austrijo pa ne bi smeli. Pač je prilika.

ti dam prav ja, normalno da s ceno olja in materiala avtoservis ne more konkurirat recimo eurotonu,ali....ampak tega itak ni možno-smiselno primerjati..

Ja razpisi jasno je že davno odkar sta material in delo deljena s strani rabata in popustov...

 

pred 10 urami, Snecer pravi:

posledice uporabe fake olja pa so?

konkratno je šlo za 20 tdi motor, v motor vlito olje katerega je stranka nabavil nevem kje...po nekaj kkm je motor pričel zgubljati na moči in ko ga je dec ugasnil ni več vžgal.Motor je verglal kot bi bil prazen akumu. al se je kmalu pokazalo, da to ni to ampak , da se sam motor zelo oteženo vrti.Odviješ čep oljnega korita in namesto, da bi olje skočilo iz karterja nič po nekaj sekundah se le pojavi nekaj črnega po mojem opisu kot ibitol....demotiramo karter in masa za hidroizolacijo je navoljo, olje se je spremenilo v gosto črno čigumjasto maso.-

Bom poskusil dobit slike pa jih napopam.

Skratka vse ostalo smo rešili, le turbo je odžvižgal k rakom..

Od takrat ta oseba kupuje olje le v poznanih trgovinah in mislim, da sta že dva servisa mimo in je vse bp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!