Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Dr. Gregs je nazaj!!! Ves prerojen in pripravljen na nove izzive psiholoske pomoci!!!

Zelo sem zadovoljen, ker sem koncno svojo lenobo toliko utisal, da mi je uspelo narediti velik korak k povecanju svoje splosno priznane izobrazbe. Mogoce mi kdaj v drzavni sluzbi se prav pride... vecji dodatek na placo...

Vidim, da ste bili v moji odsotnosti kar pridni, ceprav niti ne toliko s konkretnimi problemcki... ampak nic ne de... zdaj sem tukaj... in se lahko ponovno posvetim vam, dragi Motosvetovci... predvsem Motosvetovke... hihihi....

No, pa da najprej pospravim za nazaj... mislim, da sem vam dolzan nekaj odgovorov in misli:

@ RAN: hvala... no, res je, predvsem za mojo prihodnost, a vendar... povisanje splosne izobrazbe koristi celotni druzbi... kamor spadamo vsi...

@ LOJZI: mogoce bom kdaj koristil tvojim hcerkam s svojim znanjem... mogoce... nikoli ne ves... torej bom lahko naredil kaj koristnega tvojim potomcem... kaj pa tebi... te peljem na pir?!

@ PEPE in BRRRM: hmmmm.... ne vem, ce bi se cisto strinjal z vama o deskah... Res je, da NIHCE nima vseh desk lepo postimanih v neko urejeno vrsto, a vendar: razlike so... in to velike. Ce se nekdo odloči za pomoc, ni nic slabega in to tudi ne pomeni, da nima vsaj priblizno postelanih zadev. Upam si trditi, da so moje deske zelo urejene. Manjka mi samo se ena descica, pa je moje zivljenje popolno (malenkosti izvzete, ker nepomembnosti ne stejejo. Tudi jaz imam crno piko, ki jo moram razdelati - sam). Do tja se pridem... Pa ni utopija. Poleg tega pa: mene ze dolgo casa vlece v psihologijo. In se nekaj: moji mozgani zahtevajo veliko mentalne hrane, ki jo crpam tudi iz tega. Kako in zakaj... pa mogoce kdaj v zivo...

@ HHV: hvala za mnenje... ker sebe ne morem hvaliti, bom rekel, da imas prav..

@ CHEBI: hehe... hvala... ce je normalen beseda za uravnovesen, potem se strinjam... ceprav me vcasih zanese, jasno... saj sem clovek...

@ AJA: ne skrbi, mirne duse lahko tukaj govorimo tudi o splosnih zadevah... vsako razmisljanje je zlata vredno... za vse nas... ce pa ima kdo konkreten problem, ga bom pa tudi poskusal komentirati z mojega vidika...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Popravil/a - Gregs dne 04/06/2002 ob 03:03:53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Gregs, niti na skrajno obrobje moje (sicer precej izprijene) domišljije se mi ni prikradel dvom v urejenost tvojih desk in deščic. V izogib nesporazumom si bom torej dovolil svojo teorijo malo razširiti. Dušeslovje je veda, ki jo je nemogoče povsem popredalčkati in razumsko dojeti. "Zdravljenje" črnih točk je, kot si sam pri sebi pravilno ugotovil izključno stvar posameznika, torej samozdravljenje in samoodločitev. Edino učinkovito pomožno sredstvo pri tem so pravilno in v pravem trenutku posredovane in občutene izkušnje soljudi. Torej zdravljenje ljudi z ljudmi. Sposoben dušeslovec pri tem služi le kot katalizator in usmerjevalec energije. Žal takih sposobnežev ni ravno v izobilju. Profesionalci namreč prigomazijo iz šol našopani s teorijo, z lepo zvenečim Dr. pred imenom in če se pravi čas ne zbudijo, postanejo neizogibno žrtve mentalnih infekcij.

Prednost naše čistilnice je, vsaj kot jo vidim jaz, da v njej ni nobenega profesionalnega čistilničarja, imamo pa dovolj ljudi z visoko stopnjo empatije, z določenimi izkušnjami in s sposobnostjo, da te izkušnje tudi ubesedijo. In seveda usmerjevalca Gregsa, ki solidno in z dobršno mero osebne note opravlja svoje delo. Odtod tudi moja odločitev, dragi Gregs, da te namesto z Dr. naslavljam z vrač ali padar. Glede na zgoraj navedeno ti ne bo težko ugotoviti, da slednji na moji lestvici kotirajo neprimerno višje. Upam, da se sedaj razumeva, me je stalo nemalo napora, da sem vso to klobaso spravil v neko (upam) primerno obliko...

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. (oz. vrač, šaman ali padar...) Gregs - svaka ti čast!!

Ker imam podoben problem (diploma se noče sama napisat), bi te prosila, da mi zaupaš - kako za vraga ti je to uspelo???

Mi lahko mogoče svetuješ kakšnih tehnik in prijemov naj se lotim, da premagam svojo že akutno lenobo na tem področju?

Za nasvet ti bom večno hvaležna!

Lp Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako nej se ob fuzbalu učim za izpite, k jih je zdej malo morje???

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene pa zanima, kako nej se ob fuzbalu učim za izpite, k jih je zdej malo morje???

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Kaj je malo morje izpitov ali tekem?

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Obojga, obojga - men se bo kr zmešal!

Veš kaj Chebi, daj ti kakšno manj pomembno tekmo izpusti, pa tisto morje narejenih izpitov začni polnt.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki mal, vse tekme so pomembne, sej je vendar SP!

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Čaki mal, vse tekme so pomembne, sej je vendar SP!

In kje je pol dilema Glej fuzbal, boš pač eno leto pavziral

PEPE

Za svež dah in bleščeče bel nasmeh - WC NET, belilni gel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Dragi Gregs, niti na skrajno obrobje moje (sicer precej izprijene) domišljije se mi ni prikradel dvom v urejenost tvojih desk in deščic....

PEPE, lepo in razumljivo napisano... Vse koze so nazaj v ogradi... Ja, sicer pa: moj "naziv" dr. izvira se iz casov studentskega obdobja... Ma, dolga zgodba.. tako, da ni povezan s formalno izobrazbo... tam bo kvecjemu mag.... recimo, da mora biti letos...

Drugace pa mi je vseeno in ljubko, ce sem karkoli... od vraca do samana... vse je sprejemljivo, glavno, da je koristno. Mislim... da so misli koristne....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Za nasvet ti bom večno hvaležna!

Lp Aja

Kam in kako se to na kruh namaže ?

lp RAN

Nič se ne maže...spije se!

LP

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Dr. (oz. vrač, šaman ali padar...) Gregs - svaka ti čast!!

Ker imam podoben problem (diploma se noče sama napisat), bi te prosila, da mi zaupaš - kako za vraga ti je to uspelo???

Mi lahko mogoče svetuješ kakšnih tehnik in prijemov naj se lotim, da premagam svojo že akutno lenobo na tem področju?

AJA, ker sem po osnovi se vedno du ekonomist, potem pri meni zelo funkcionirajo denarni vzgibi. Recimo, takole: "Gospod G., mag. morate koncati v 5 letih... drugace vam lahko nalozimo se kaksen izpit.. pa veste, tudi nekaj dodatnih Cankarjev boste morali donirati v naso organizacijo... samo toliko, da veste..."

No, in ker nisem pripravljen investirati vec, kolikor pripada taki organizaciji, potem se tik pred zdajci vedno lotim zadeve postimati. No, ker je sedaj tik pred zdajci... sem se spravil in lotil.

Predlagam, da poisces kaksen tak vzgib tudi sama.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Mene pa zanima, kako nej se ob fuzbalu učim za izpite, k jih je zdej malo morje???

CHEBI, PEPE je predlagal primerno resitev... Odloci se, kaj je pomembnejse.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

AJA, ker sem po osnovi se vedno du ekonomist, potem pri meni zelo funkcionirajo denarni vzgibi. Recimo, takole: "Gospod G., mag. morate koncati v 5 letih... drugace vam lahko nalozimo se kaksen izpit.. pa veste, tudi nekaj dodatnih Cankarjev boste morali donirati v naso organizacijo... samo toliko, da veste..."

No, in ker nisem pripravljen investirati vec, kolikor pripada taki organizaciji, potem se tik pred zdajci vedno lotim zadeve postimati. No, ker je sedaj tik pred zdajci... sem se spravil in lotil.

Predlagam, da poisces kaksen tak vzgib tudi sama.

----------------------------------

Takšni vzgibi pri meni na žalost ne delujejo....se obnašam, kot da bom zadela milijone na lotu!! Tudi jaz sem že ekonomistka (z diplomo), vendar niti slučajno nisem to v osnovi, po duši. Ponavadi se zganem, ko mi res teče voda v grlo,;kaj pa je v tem mojem primeru sedaj voda, pa še ne vem.....

Mislim, da bom vzela 14 dni dopusta in šla sama na en XX otok kaj napisat. Nartabolš!

Dr. Gregs, vseeno hvala za nasvet!

LP Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

...Mislim, da bom vzela 14 dni dopusta in šla sama na en XX otok kaj napisat. Nartabolš!

Ja, Aja, to je pa sploh najboljsi recept, ce imas seveda cas. Problem je, ce casa nimas, pa moras iskati drugacne ukrepe. V samoti pa se clovek lahko posveti sebi in svojih stvarem, tako da ti zelim uspesnih 14 dni na otoku...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juuuhhuuuu, Dr. Gregs iz bek . Aj mist ju, al dou der ar oder kompleks individuals on MS, vit ol d rispekt. Ol to moto: »D mor, d meriar.«. Bt aj v bin told dt ju ver on d »kobilica« to, olmoust evri dej. And d tempo vas S. Sou aj sink dat ju hed to stadi hard sins ju nid to drajv sou ofen and so taf. Em aj vrong? Vr ju saksesful? Sili kveščen, of kors ju vr, koz jur d viner.

Rad bi pisal v tem topicu, vendar imam bolj splošno temo in da ne bi komu v nadlogo, grem raje smetit v Brain trust. Vljudno vabljeni.

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregsu od nekaj strani nazaj:

saj sem tudi jaz v 3. letniku gimnazije mislil, da se bom šel študija psihologije in sem to zadevo poglabljal, kot se je temu takrat reklo.

Potlej se stvari itak po svoje obrnejo in je včasih to tudi dobro, saj se mi psihologija zadnjih 10 let zdi en velik dolgčas, še posebej, če jo moraš v službi poleg profesionalnega dela ves čas v ozadju uporabljati.

Grags, ti kar razglabljaj in piši, važno je, da pri tem uživaš. Jaz te hece vsake toliko preberem, kaj večjega pisati se mi sem notri ne ljubi, le tu in tam spustim kak stavek ali dva med vaše deske. Ampak nikoli resnično zlonamerno, le tako, virtualno zlonamerno

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Juuuhhuuuu, Dr. Gregs iz bek . Aj mist ju, al dou der ar oder kompleks individuals on MS, vit ol d rispekt. Ol to moto: »D mor, d meriar.«. Bt aj v bin told dt ju ver on d »kobilica« to, olmoust evri dej. And d tempo vas S. Sou aj sink dat ju hed to stadi hard sins ju nid to drajv sou ofen and so taf. Em aj vrong? Vr ju saksesful? Sili kveščen, of kors ju vr, koz jur d viner.

Rad bi pisal v tem topicu, vendar imam bolj splošno temo in da ne bi komu v nadlogo, grem raje smetit v Brain trust. Vljudno vabljeni.

AD1: Aha, sem ze nazaj.... Res je, kobilico sem jahal kar nekajkrat... je poleg jahanja kaksne "druge oblike zenskega spola" najboljsa stvar za sprostitev stresa... Edino nekje si malo sfalil, dragi Leon, in to je v ucenju... Ucenja nic, samo tuhtanje... kaj hudica naj sklamfam, da mi povecajo stopnjo izobrazbe... in mi je uspelo! Kot si rekel... d viner... ampak ne snitzel....

AD2: Z veseljem pridem obiskat Brain trust...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Grags, ti kar razglabljaj in piši, važno je, da pri tem uživaš. Jaz te hece vsake toliko preberem, kaj večjega pisati se mi sem notri ne ljubi, le tu in tam spustim kak stavek ali dva med vaše deske. Ampak nikoli resnično zlonamerno, le tako, virtualno zlonamerno

Ja ja ja... seveda uzivam... ker to rad delam... bolj, kot marsikaj drugega... futranje mozganov... rad bi povecal uporabo na vsaj kaksnih 12%... Vem, da nisi zlonameren... Prisrcno zloben kvecjemu.... Ti kar beri, ce pa ne pises, je pa to tvoja odlocitev. Vsak ima svojo...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Zakaj te pa tako skrbi odstotek uporabnosti tvojih desk?

Saj me nic ne skrbi, samo v sebi imam en tak cuden agregat, ki od mene zahteva, da sirim svoje umske sposobnosti... Se sam ne vem, zakaj... Ti mogoce enkrat v zivo razlozim... ce te to res zanima...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ne

Le kako sem vedel pravilni odgovor?!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs, imam sledeč problem: Pravkar sem za zavedel, da v petek zvečer ob 0:26 sedim doma pred računalnikom. Ponavadi sem ob tem času nekje v centru, kjer s pomočjo piva vzpostavljam harmonijo med sabo in zunanjim svetom. Res sem se zasekiral, zato mi prosim povejte, kaj naj storim, da se to naslednji petek ne bo ponovilo?

God bless the losers, for they determine the winners!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!