Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Sem jo pravkar kupil, eno uro sem gledal kam jo nej dam na motor (KTM SuoerMoto) in ni šans da jo kam dobim, razen pod zadnji blatnik da jo kamenja :glare:

Mah v ruzak z njo.. al kaj :closedeyes:

Za nemško tudi ni placa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemška sploh nevem kako izgleda. Pa neda se mi ukvarjat z panduri, tak mam večino časa ruzak poleg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo manjša je, pa mislim da je sedaj dovoljeno imet tudi tujo pomoč, nekaj časa nazaj so govorili to tukaj na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemška sploh nevem kako izgleda. Pa neda se mi ukvarjat z panduri, tak mam večino časa ruzak poleg.

ISTA KOT AVSTRIJSKA ...samo manjše črke so na tiskovini pa manj placa zavzame...

 

Malo manjša je, pa mislim da je sedaj dovoljeno imet tudi tujo pomoč, nekaj časa nazaj so govorili to tukaj na forumu.

http://www.motosvet.com/tabla/topic/18261-komplet-za-prvo-pomoč/page-20#entry2070792

 

inničdrugačenepametujteveč ..tkojeinzaenkrattudtkobodoklernebodrugačekarpašenevemokakobočesplohbokdajkejdrugače...

če ta stavek razdeliš na 5 x 3 x 2 desetine in vstaviš presledke dobiš razliko med nemško in slovensko prvo pomočjo..  potem pa dodaš še spisek vsebine ter navodila za pravilno uporabo v slovenščini tja v nemško pa si na isti velikosti za nič kazni....

 

ma tolk enga pametvanja pa tolk simpl je... en hint - http://www.kmc.si/si/prva-pomoc-za-motoriste-i28017.shtml# tole se nežno povije s plastično ovijalno folijo pa se jo da marsikam spravit... nikjer ne piše , da je ne smeš dodatno zaščititi pred transpotrom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve, kaksna je praksa, ce imas motor, ki je registriran v drzavi, kjer prva pomoc ni potrebna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kaksna je praksa, ce imas motor, ki je registriran v drzavi, kjer prva pomoc ni potrebna?

Morda boš presenečen da bi lahko vplivalo tvoje državljanstvo. Če je še to tuje pa si itak zmagal. Menda...

Najbolj enostavno pa je met eno malo v slo prevedeno pa mir.

Ali pa normalno iz katere zmečeš vse ven in pustiš le kako drobnarijo. Tehnično gledano jo imaš v praksi pa je pomanjkljiva za katero ni predvidena snakcija. Zdej pa se odloči zaj... policista s temi forami pa ti bo naredil ginekološki pregled vseh homologacij ipd.

Konec koncev je vsebina tiste pomoči bolj uporabna za spucat vizir čelade, izolirat avtozvočnike za "montažo v sili" kot pa komu rešit življenje. Zato glede na vsebino manjka čarobna palička in velikokrat že samo znanje nudenja pomoči.

Zdaj pa grem in se odsmetim iz teme. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda boš presenečen da bi lahko vplivalo tvoje državljanstvo. Če je še to tuje pa si itak zmagal. Menda...

Najbolj enostavno pa je met eno malo v slo prevedeno pa mir.

Ali pa normalno iz katere zmečeš vse ven in pustiš le kako drobnarijo. Tehnično gledano jo imaš v praksi pa je pomanjkljiva za katero ni predvidena snakcija. Zdej pa se odloči zaj... policista s temi forami pa ti bo naredil ginekološki pregled vseh homologacij ipd.

Konec koncev je vsebina tiste pomoči bolj uporabna za spucat vizir čelade, izolirat avtozvočnike za "montažo v sili" kot pa komu rešit življenje. Zato glede na vsebino manjka čarobna palička in velikokrat že samo znanje nudenja pomoči.

Zdaj pa grem in se odsmetim iz teme. :ninja:

 

Prej v SLO sem tako ali tako imel prvo pomoc, sedaj v tujini pa tudi, s tem, da je vsebina dopolnjena se z robo proti komarjem in hansaplasti.

Ni finta v tem.

 

Gre se bolj za to, da ne vem, zakaj bi v tujini registrirano vozilo, potrebovalo opremo, ki v tisti drzavi ni zahtevana? Se posebej pa ne neko lokalno razlicico te opreme.

 

A kdo ve, kako je s pravili za vozila iz tujine? Recimo tisto za vlecno vrv na hrvaskem.

 

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

glede na to, da oblika embalaže prve pomoči za motoriste ni predpisana....jo lahko razčlenim na več embalaž?....v mislih imam, da bi vsebino stresel ali v dve polivinilni vrečki in ju dal pod sedež, če ne pa vsaj v dve enaki originalni embalaži, ker stara mi je potekla, pa moram tako ali tako kupit novo, in bi potem polovico vsebine novega kompleta dal v staro embalažo, ker dve na pol polni bi lahko dobil pod sedež

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da oblika embalaže prve pomoči za motoriste ni predpisana....jo lahko razčlenim na več embalaž?....v mislih imam, da bi vsebino stresel ali v dve polivinilni vrečki in ju dal pod sedež, če ne pa vsaj v dve enaki originalni embalaži, ker stara mi je potekla, pa moram tako ali tako kupit novo, in bi potem polovico vsebine novega kompleta dal v staro embalažo, ker dve na pol polni bi lahko dobil pod sedež

bdw kar vem ni predpisana globa za nepopolno prvo pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivost: kupiš prvo pomoč in na škatli piše da je izdelano 2015 in rok trajanja do 2020. Vse kar je notri pa že 1 leto ali več od proizvodnje. Torej si zakonsko legalen s prvo pomočjo dejansko 3 do 4 leta, ali se motim :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da oblika embalaže prve pomoči za motoriste ni predpisana....jo lahko razčlenim na več embalaž?....v mislih imam, da bi vsebino stresel ali v dve polivinilni vrečki in ju dal pod sedež, če ne pa vsaj v dve enaki originalni embalaži, ker stara mi je potekla, pa moram tako ali tako kupit novo, in bi potem polovico vsebine novega kompleta dal v staro embalažo, ker dve na pol polni bi lahko dobil pod sedež

Ne verjamem, da je to po Pravilniku o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil:

 

http://www.uradni-list.si/1/content?id=51353

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivost: kupiš prvo pomoč in na škatli piše da je izdelano 2015 in rok trajanja do 2020. Vse kar je notri pa že 1 leto ali več od proizvodnje. Torej si zakonsko legalen s prvo pomočjo dejansko 3 do 4 leta, ali se motim :mellow:

velja štampiljka na škatli .. vsaj tako informacijo imam jaz ... jaz je ne bi odpiral in jo tudi policaj ne bo ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so jo lani na tehničnem odpirali in na embalaži povojev gledali datum.

zgleda tosama ni nrdila dovolj prometa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda tosama ni nrdila dovolj prometa :D

Mah meni je bilo tako ali tako vseeno, na parkingu pred tehničnimi sem vzela "pravo" prvo pomoč, po končanem tehničnem pa sem jo vrnila lastniku, v motorju je pa ostala avstrijska :ninja:  :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so jo lani na tehničnem odpirali in na embalaži povojev gledali datum.

sj niso normalni...

na tehnični jo bom vzel kar iz avta pa v ruzak, pa naj gledajo. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj niso normalni...

na tehnični jo bom vzel kar iz avta pa v ruzak, pa naj gledajo. :D

ti povej, da maš medicinsko sestro vedno zravn, kar je ful več kot njihova prva pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti povej, da maš medicinsko sestro vedno zravn, kar je ful več kot njihova prva pomoč!

upam sam da mi ne bo kdo z rokom veljave težil, k mu pol zobe zbije, oziroma mu jih bo kr ona :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj Borutt pove ,ampak mislim,da prva pomoč ni več obvezen kos opreme,vsaj na tehničnem sem jih tako razumel,oziroma,če nimaš je motor še vedno tehnično izpraven !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na strani 20 je lepo opisano, predvsem se je Borutt potrudi in nalepil zakon: objava 289 in kmalu smo tudi ugotovili da ni sankcije za nepopolno prvo pomoč objava 295

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj Borutt pove ,ampak mislim,da prva pomoč ni več obvezen kos opreme,vsaj na tehničnem sem jih tako razumel,oziroma,če nimaš je motor še vedno tehnično izpraven !

 

Naj govorijo črne črke na beli podlagi.

 

4. člen

(obvezna oprema vozil)

(1) Obvezna oprema vozil v cestnem prometu po tem pravilniku je:

...

– komplet za prvo pomoč za motoriste za vozila kategorij L (razen za vozila kategorij L(1)e, L(2)e), ki je opredeljen v Prilogi I tega pravilnik

...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo sem prebrskalt to temo, torej zakaj je sploh pomemben rok trajanja prve pomoči? V avtu imam dve, staro ki jo imam zato da da grem čez tehnični staro zato ker je nimam kam drugam dat in je še vedno polna. Na rtu kamenjak sem brcnil v nek pedoč al pa neki, in si mal preklau palec na nogi in ne boste verjeli uporabil sem gazo iz stare prve pomoči (in najbol me je razpizdlo ker prva pomoč nima unga medicinskega selotejpa pa sem moral uporabit izolir trak) no bistvo gaza je še vedno opravila sovje delo.

 

Torej kaj se zgodi s prvo pomočjo po 5 letih? zakaj težijo da je frišna oz stara manj kot 5 let?

Meni je na tehničnem rekel će imam prvo pomoč, jo pogledal in rekel če je starejša od 5 let naj jo zamenjam da en dobim kazni? 

Kot je borut nekaj strani nazaj napisal, pomembno je če jo hočeš uporabit, a res če nekomu dam na rano flajštr ki ima več kot 5 let bo še vedno bolš kot da se z novo pomočjo mim pelem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da oblika embalaže prve pomoči za motoriste ni predpisana....jo lahko razčlenim na več embalaž?....v mislih imam, da bi vsebino stresel ali v dve polivinilni vrečki in ju dal pod sedež, če ne pa vsaj v dve enaki originalni embalaži, ker stara mi je potekla, pa moram tako ali tako kupit novo, in bi potem polovico vsebine novega kompleta dal v staro embalažo, ker dve na pol polni bi lahko dobil pod sedež

 

bdw kar vem ni predpisana globa za nepopolno prvo pomoč.

 

Ne verjamem, da je to po Pravilniku o kompletu za prvo pomoč, ki spada v obvezno opremo motornih vozil:

 

http://www.uradni-list.si/1/content?id=51353

Ja na enih motorjih je nimaš kam stlačit, tako da drugega kot razdelit jo na 2 dela ti itak ne preostane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

tako da drugega kot razdelit jo na 2 dela ti itak ne preostane?

Me zanima kakšna bo reakcija ob kontroli,ker na enem motorju imam ravno tak problem s tem kam jo dat,razdeljeno bi pa lahko vozil sabo.Sicer pa,mene je od desetih kontrol samo enkrat vprašal za prvo pomoč,sem mu odgovoril če kje vidi kam jo lahko dam,pa ni več spraševal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!