Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

@brumer: to je že res, samo ne zdi se mi ravno dober občutek če se xenonka v roku 1 sekunde dvakrat prižge, zato sem raje vgradil zakasnitev...

@suzyrider: menda je to res, s tem da pranje žarometov res imajo vsi avtomobili, avtomatsko nastavitev snopa pa ne kljub temu da bi (menda) morali imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@brumer: to je že res, samo ne zdi se mi ravno dober občutek če se xenonka v roku 1 sekunde dvakrat prižge, zato sem raje vgradil zakasnitev...

@suzyrider: menda je to res, s tem da pranje žarometov res imajo vsi avtomobili, avtomatsko nastavitev snopa pa ne kljub temu da bi (menda) morali imeti.

Jaz mislim,da ji to nemore škodit saj ja brez žarilne nitke samo plin,ki se vžge z visoko napetostjo.Žarnica kot taka naj bi gorela vsaj 30K ur po podatkih proizvajalca. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim,da ji to nemore škodit saj ja brez žarilne nitke samo plin,ki se vžge z visoko napetostjo.Žarnica kot taka naj bi gorela vsaj 30K ur po podatkih proizvajalca. :OK:

načeloma se strinjam, samo saj veš...ziher je ziher .) stara šola, mogoče :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim,da ji to nemore škodit saj ja brez žarilne nitke samo plin,ki se vžge z visoko napetostjo.Žarnica kot taka naj bi gorela vsaj 30K ur po podatkih proizvajalca. :OK:

3000 ur, ne 30k ur...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3000 ur, ne 30k ur...

D.

Maš prov 3K ur ampak v primerjavi z navadno žarnico H-4 ki naj bi gorela ca 450 ur kar precejšnja razlika.Pravijo naj bi avto ali motor prživela.Pri povprečni hitrosti 60 Km/h naj bi z xenonsko žarnico prevozl ca 180K kilometrov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano, ni problem pri delovanju (i.e. ko xenonka sveti) temvec pri zagonu (priziganju).

pogosto priziganje in ugasanje bi naj lahko negativno vplivalo na delovno dobo xenonke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano, ni problem pri delovanju (i.e. ko xenonka sveti) temvec pri zagonu (priziganju).

pogosto priziganje in ugasanje bi naj lahko negativno vplivalo na delovno dobo xenonke.

točno to sem jaz mislil zato sem to zakasnil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O xenonu smo si že dosti povedal jaz že iščem rezervno žarnico z enakimi priklučki,da imam rezervo nekje sem zasledil za ca 30 EUR samo priključki niso bili popolnoma identični,sicer bi se dalo štekerja zamenjat.Jutri gre kolega v Lj. zaradi homologacije Akrapoviča in bo vprašal,ali je možno xenom na motorju homologirat.Če bom izvedel kaj konkretnega javim !! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano, ni problem pri delovanju (i.e. ko xenonka sveti) temvec pri zagonu (priziganju).

pogosto priziganje in ugasanje bi naj lahko negativno vplivalo na delovno dobo xenonke.

Xenonke al akumulatorja?

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenonke al akumulatorja?

xenonke, jasno...kaj akku...ta pulz ob zagonu je itak tako kratek da akku še porajta ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... nekje sem zasledil za ca 30 EUR samo priključki niso bili popolnoma identični,.....

Se mogoče spomneš kje si to zasledil?? Cena je dokaj ugodna.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mogoče spomneš kje si to zasledil?? Cena je dokaj ugodna.

lp

To sem videl na ebayu,zdajle sem nahitro pogledal in eno našel za ca 9 EUR ampak je na licitaciji do 27,02,07 št,artikla320083739190. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer---a je tvoj kolega kaj zvedel na LPP okoli xenonk? :?

Nisem še nič izvedel,moram ga poklicat danes me ni bilo doma sestanek MK,če se spomnim ga jutri pokličem,lahko ga sam pokličeš na Gsm:031/320877-Joško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še nič izvedel,moram ga poklicat danes me ni bilo doma sestanek MK,če se spomnim ga jutri pokličem,lahko ga sam pokličeš na Gsm:031/320877-Joško.

OK, ni problema. Ko boš imel čas ga vprašaj pa tukaj sporoči, se ne mudi...samo firbec, saj veš :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ni problema. Ko boš imel čas ga vprašaj pa tukaj sporoči, se ne mudi...samo firbec, saj veš :(

Danes sem govoril s kolegom zaradi homologacije xenon žarnic.Stvar v Ljubljani so mu pojasnili takole;ko kupiš ta xenon set naj bi bil zraven za Evropo (če je uvoženo)neki TIV ali neke vrste homologacija (kot pri Akrapoviču tisti rumen kartonček) nato izpolniš prijavni formular,pošlješ v Lj. ko dobiš nazaj naj bi ti na tehničnem pregledu to vpisali v homologacijski list.To je vse kar ti lahko povem jaz zaenkrat bom vpisal samo Akrapoviča za xenon pa se moram pozanimat pri prodajalcu ali ima ta TIV,namreč v sortimentu nisem videl nikakršen kartonček ali kaj podobnega. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi pri meni ni bilo nič kaj exotičnega...pač navodila za uporabo (v angleščini) in to je to. Ampak ga bom jaz vprašal kako je s tem (drugi teden), pa naj on pri uvozniku potem čara :( . Potem pa če karkoli zvem, bom javil. .) . Zaenkrat pa hvala za te informacije. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi pri meni ni bilo nič kaj exotičnega...pač navodila za uporabo (v angleščini) in to je to. Ampak ga bom jaz vprašal kako je s tem (drugi teden), pa naj on pri uvozniku potem čara :( . Potem pa če karkoli zvem, bom javil. .) . Zaenkrat pa hvala za te informacije. :OK:

No jaz bom tudi mojega vprašal,saj on to masovno vgrajuje v Fiate saj bo verjetno tudi katera stranka hotela na avtu homologirat.Se še kaj slišiva OK: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno 'experti' pri LPP še niso slišali za 'Xenon' oz. 'HID', pa so postregli kar z univerzalnim odgovorm - TÜV... :BUA:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno 'experti' pri LPP še niso slišali za 'Xenon' oz. 'HID', pa so postregli kar z univerzalnim odgovorm - TÜV... :BUA:

D.

ja...to tudi mene zanima...z obzirom na tisto obvezno pranje žarometov itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...to tudi mene zanima...z obzirom na tisto obvezno pranje žarometov itd...

Glede na to, da se LPP skoraj vedno zanaša na TÜV, bo tudi to verjetno veljalo:

Xenon-Licht: Nicht jedes Nachrüst-Set ist legal, warnen die Experten von TÜV SÜD in München. Wer mit modernem Xenon-Licht am Fahrzeug in die dunkle Jahreszeit starten will, sollte im Zweifel einen Fachmann um Rat fragen. Denn zulässig sind nur typgeprüfte Scheinwerfer mit Leuchtweitenregelung und Scheinwerferreinigungs-Anlage. Ansonsten riskieren Autofahrer die Betriebserlaubnis und den Versicherungsschutz für ihren Wagen. Außerdem können nicht zulässige Nachrüstsets den Gegenverkehr stark blenden und bei Nebel auch die Sicht des Fahrers selbst stark beeinträchtigen.

Xenonlicht

Xenonlicht verzichtet auf Halogen-Glühlampen und nutzt stattdessen eine Gasentladungslampe (XENON). Bei dem Umbau eines Fahrzeugs sind folgende Punkte zu beachten:

* Die Umrüstung eines herkömmlichen Scheinwerfers auf Xenonlicht mit Vorschaltgerät ist nicht zulässig.

* Bei der Verwendung von Gasentladungslampen sind sowohl eine Scheinwerferreinigungsanlage wie auch eine automatische Leuchtweitenregulierung erforderlich.

* Die ständige Funktion des Abblendlichts muss auch bei Fernlicht sichergestellt sein.

* Der komplette Scheinwerfer muss als Gasentladungslampe geprüft und geeignet sein.

* Eine entsprechende Begutachtung führt das lichttechnische Institut durch. Bei der Kontaktaufnahme sind die TÜV-Experten gerne behilflich.

No, to so informacija s strani TÜV.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se LPP skoraj vedno zanaša na TÜV, bo tudi to verjetno veljalo:

No, to so informacija s strani TÜV.

D.

Tole bolj berem manj mi je jasno.Namreč tudi novi BMW-GT s xenom nima možnosti nastavitve žarometa med vožnjo in nima naprave za čiščenje stekla žarometa in ima xenon-homologiran.Mislim,da tisti ki bomo montirali xenon namesto H-1 ali namesto H-7 nebi smelo biti problema z homologacijo bo pa verjetno malo večji problem pri H-4 kajti žarnica je res precej drugačna(ker ni dveh nitk) -svetloba je precej daljša in reflektor lomi svetlobo drugače kar zelo upliva na svetlobni snop.Počakajmo bomo videli kaj se bo iz tega izcinilo.Jaz bom vozil in ko me policaj vstavi bom mu dopovedal,da imam samo plavo halogenko. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!