Skoči na vsebino

XENON (HID) predelava


miki

Priporočene objave

Katero barvo svetlobe pa si izbral?

Temperature barv:

4300K - barva dnevne svetlobe

6000K - dijamantno modra svetloba

8000K - intenzivna modra svetloba

Jaz imam 6000K in se lepo vidi tudi podnevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu sem jo "pozabil" izbrati in so mi strici poslali 6000 K. :blush:

kot je dejal predgovornik, se 6000 K v redu vidi podnevi. vsekakor bolje, kot navadna Hx ali konkretno HB3 zaromet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je ze kdo nastimal XENON zarnico v BMW 1150 GS. Kratka luc ima noter eno leco, ta zarnica pa je malenkost dalsa. Ne vem, ce bi jo noter spravil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nekaj, pri mojmu motorju, se luci ne da izklopit.....Je to lahko problem?

Bo potem potrebno s casovnim relejem premekniti vzig luci????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, ce ni ta vezava luci kako spremenljiva. vcasih je potrebno samo par drotov drugace vezati in to je to.

je pa priporocljivo, da luc ne sveti ko vzigas masino, da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, ce ni ta vezava luci kako spremenljiva. vcasih je potrebno samo par drotov drugace vezati in to je to.

je pa priporocljivo, da luc ne sveti ko vzigas masino, da.

Vendar - če je BMW predvidel, da je to OK s halogenskimi žarnicami, bi moralo biti OK tudi z HID-i (ki vlečejo manj toka kot halogenke - razen čisto na začetku).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problem pri vlecenju kot takem temvec pri zagonu HID; v tem trenutku vlece bistveno vec in zato je priporocljivo (pise v prilogi setu), da naj luci ne gorijo ko se vziga masina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

yep, se vedno. :grim

(spet200kmpodezjupress :krneki: )

Če sem te prav razumel, si vozil po dežju ??

Kako se obnese razsvetljava ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v dezju ze, samo podnevi. nobene razlike napram normalni HB3/HB4 razsvetljavi.

ko se je zmracilo so bile ceste vecinoma ze suhe, tako da se vedno ne morem podati opisa voznje v dezju po temi.

samo za to pa ne grem na dez z motorjem. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam ste kaj pripeli tiste "skrinjice" za pretvorbo napetosti? Sam sem kupil komplet za avto, ampak še ne vem, kam bom pritrdil omenjeni zadevi. Vzel sem 4000K, vsaj tako so mi svetovali tisti strički na firmi, ker nimam lečaste luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam ste kaj pripeli tiste "skrinjice" za pretvorbo napetosti? Sam sem kupil komplet za avto, ampak še ne vem, kam bom pritrdil omenjeni zadevi. Vzel sem 4000K, vsaj tako so mi svetovali tisti strički na firmi, ker nimam lečaste luči.

Napajalnik oz balast montiraj kjer imaš prostor drugo ni pomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajalnik oz balast montiraj kjer imaš prostor drugo ni pomembno.

Glede na to, da balast nima nobenih "ušes", za ketera bi se ga dalo pritrditi, ga lahko zalepim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da balast nima nobenih "ušes", za ketera bi se ga dalo pritrditi, ga lahko zalepim?

V kompletu bi moral dobiti posebne pločevinaste nosilčke, ki se dajo oblikovati po potrebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, nisem. so pa bile zraven plasticne vezice s katerimi sem balaste pritrdil na okvir.

upostevati moras se dolzino kablov od balasta do zarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bica a si zmontiral pol tole na GS-a, jaz bi tud dal če je nakako normalen postopek montaže??, tist box ne bi bil problem namontirati ker je spodej pod strehco dovolj prostora....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No a bo kdo od vas, ki ste končno spregledali, nalepil kake slikice v stilu befor/after ?

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo OFF topic, samo vseen: Ice, sva se mogoče v nedeljo okrog pol devetih zvečer srečala malo pred mejnim prehodom Šentilj? Bil je en moped s Xenon-om, pa me je močno motila žarnica. Najrajš bi mu jo razbil :D . Hecam se, me pa je malo motilo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mozno. verjetno.

samo se ne spominjam, da bi koga srecal an dveh kolesih. ali pac ? :?

(damnthisEMSOpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No a bo kdo od vas, ki ste končno spregledali, nalepil kake slikice v stilu befor/after ?

LP, El B.

Psi lajalo, karavana gre naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
bica a si zmontiral pol tole na GS-a, jaz bi tud dal če je nakako normalen postopek montaže??, tist box ne bi bil problem namontirati ker je spodej pod strehco dovolj prostora....

Ne nisem zmontiral....Moj BMW ma zasenceno nuc prizgano stalno....To pa ni Ok ker povlece v startu cez kar nekaj amperov....Tako, da bo mogoce pozimi cas, da zmontiram gor en zakasnitveni rele.....

BI pa ce bi gor to montiral, dal samo eno zarnico v zasenceno, dolgo bi pa navadno pustil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

seveda delujejo slabše, saj nimajo nobene veze s pravimi xenon žarnicami...pri takih ponudbah gre običajno za navadne halogenske žarnice, ki svetijo z modro svetlobo: "absoluten Showeffekt .... Aber für wenig Geld kann man einige Leute damit täuschen"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tema je namenjena izkljucno samo HID sistemon in ne nekim wannabe svetilnim pribljizkom.

hvala za razumevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!