Skoči na vsebino

Paintball in Airsoft


kOdEbLuE

Priporočene objave

odgovarjam na podvprašanje...je varno ja...če se zadeve lotiš varno...drugače pa sem član AKS kluba in se ukvarjam z airsoftom, trenutno žal ni časa ampak upam na čimprejšnjo vrnitev ....

Še naša stran- AKS

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kraljevem hribu v naravnem poligonu (spodnja gondola za na krvavec!) je prvi in najvecji naravni paintball poligon v sloveniji. startnina dobis 100 metkov, vsakih naslednjih 100 je 1500sit. startnina je mensezdi okoli 3000sit... ce ne igrate vec kot 5 na 5 tam nimate kaj iskati :). bil sem tam ze 8x in je res odlicno organizirano in vse. PRIPOROČAM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to ,da sem v paintaballu in airsoftu (najprej prvo nato drugo) že več kot 14 let, imam kar nekaj izkušenj. Kot je povedal velecenjen klubski kolega Thundercat, je zadeva varna toliko, kolikor sam poskrbiš oz. poskrbite za varost. :devil:

Po domače povedano je povezava med lepoto in varnostjo obratno sorazmerna, se pravi večja kot si mamina lepota in bolj kot so seksi očalca, bolj jih boš pokasiral :nono: . Pri paintballu o varnost in zaščiti obraza ni debate, začne pa se že pri obliki maske pri ušesih, zaščiti čela... v glavnem, bolj kot je odprto, bolj bo bolelo. Pri airsoftu, kjer vsaj večina ljudi ne nosi zaščitnih mask, ampak predvsem zaščitna očala, zaradi latnosti kroglic sicer ni toliko poškodb, se pa pogosto zgodi, da pokasiraš rafal ravno takrat, ko imaš na sebi najlažja očala in nikakršno zaščito zob, posledice so lahko hm, no, zanimive :rolleyes: .

Pri vsem tem pa je potrebno še enkrat poudariti, da si za zaščito v prvi vrsti odgovoren sam. V našem airsoft klubu smo sicer uvedli dokaj stroga pravila, ki natančno določajo, kaj in kako se sme igrat, da se izogne posledicam, zato ni večjih poškodb, če se zadeve igra neorganizirano pa je pa potrebno pamet v glavo B) . Zavedat se moraš, da če te nekdo po pravilih (al pa tudi mimo njih) napoka, praviloma noben ne bo poslušal tvojega jamranja, razen tvoje mame/punce doma, zato raje malo več kot malo manj varnostne opreme nase.

lp

Rudi

p.s.

Kot je rekel TC, več informacij o Airsoftu najdete na naši strani ali pa na kaki drugi strani airsoft klubov iz Slovenije (SEP, DTI, ...). Dejte res raje najprej preštudirat zadevo na suho in šele potem v bitko s kolegi za hišo, vsaj pri nas nismo še nobenega novinca izžvižgali, ko je ta 204533 - ič vprašal kako in kaj je potrebno pri airsoft začetkih. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kraljevem hribu v naravnem poligonu (spodnja gondola za na krvavec!) je prvi in najvecji naravni paintball poligon v sloveniji. startnina dobis 100 metkov, vsakih naslednjih 100 je 1500sit. startnina je mensezdi okoli 3000sit... ce ne igrate vec kot 5 na 5 tam nimate kaj iskati :). bil sem tam ze 8x in je res odlicno organizirano in vse. PRIPOROČAM!

vzpenjača pelje na Veliko Planino!!! smer Kamnik - Kamniška Bistrica

na kraljevem hribu imajo tudi zelo spodobno opremo, z lastnikom se da zment za konkreten popust, ce se vas prijavi vsaj 15kom...

mi smo imel na strokovni ekskurziji na Kolpi tud adrenalinsko popoldne, sicer teren ni bil najbolj primeren, zato je bilo pa tolk vec zrtev! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Airsoft naboji so BB kroglice, narejene iz plastike.Imajo premer 6mm ter težo 0.32 oz 0.26g. Puske so razlicne - poznamo vzmetne, plinske in baterijske. Pri vzmetnih izstrel deluje na sistemu vzet, bat - za vsak strel moramo ročno napeti vzmet. Domet BBja je majhen, od 10 do 25m.Pri plinskih se uporablja plin, vzmer, bat. z njimi lahko streljamo polavtomatsko ali avtomatsko(pri Gas Blow Back replikah).Domet BBja je nekje med 25 - 30m. Baterijske delujejo na sistemu elekromotorja in bata - to so najboljse replike, imajo najboljsi domet, tudi preko 40m.

Upam de sm ti kej pomagu, ce te pa se kej zanima pa uprasi. :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kaksni so naboji pri air soft in na kaksen nacin deluje puska? ima gdo kaj pojma?

Naboji so plastični, navadno 0,25 gramski. Replike avtomatskih pušk delujejo na baterijo, ki vzdrži dolgo časa. Imaš pa plinske pištole, ki delujejo na plin, katerega polneš v saržer, v katerem je poseben ventilček.

Airsoft naboji so BB kroglice, narejene iz plastike.Imajo premer 6mm ter težo 0.32 oz 0.26g. Puske so razlicne - poznamo vzmetne, plinske in baterijske. Pri vzmetnih izstrel deluje na sistemu vzet, bat - za vsak strel moramo ročno napeti vzmet. Domet BBja je majhen, od 10 do 25m.Pri plinskih se uporablja plin, vzmer, bat. z njimi lahko streljamo polavtomatsko ali avtomatsko(pri Gas Blow Back replikah).Domet BBja je nekje med 25 - 30m. Baterijske delujejo na sistemu elekromotorja in bata - to so najboljse replike, imajo najboljsi domet, tudi preko 40m.

Upam de sm ti kej pomagu, ce te pa se kej zanima pa uprasi. :D ;)

No ja si mi ravno vzel z jezika :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kaksni so naboji pri air soft in na kaksen nacin deluje puska? ima gdo kaj pojma?

seveda...razlika je očitna na spodnji sliki, da dobiš občutek razlika med airsoft kroglico in paintball kroglico...

pomembna razlika je tudi ta...pri painballu imaš takoimenovane markerje-to so "puške", ki delujejo na plin (Co2) in potiskajo kroglico...pri airsoftu imaš pa repliko(poganja jo baterija, plin redkeje pri replikah pušk, plin se uporablja pri replikah pištol), to je puška, ki je na videz in kdaj tudi na otip natančna replika pravega orožja....torej na videz skoraj ni razlike med pravim orožjem in airsoft repliko...poglej slike spodaj...zato je potrebno z airsoft replikami ravnat "pametno" in diskretno saj je na las podobna pravi zadevi....

poglej desno sliko, kjer se predstavlja Airsoft Urna iz češke...zgledajo kot "pravi", čeprav os to samo airsoftarji :)

post-291-1149716251.jpg

post-291-1149716267_thumb.jpg

post-291-1149717063_thumb.jpg

post-291-1149717631_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam v času vojne se pa tile airsoftarji poskrijejo kot riti al vzamejo kr pravo orožje pa nardijo svojo enoto?

nagradno vprašanje: kaj pomeni BB?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam v času vojne se pa tile airsoftarji poskrijejo kot riti al vzamejo kr pravo orožje pa nardijo svojo enoto?

nagradno vprašanje: kaj pomeni BB?

BB - ball bearing

lp

Saint

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej te stvari so verjetno kul pa fajn, ampak se mi zdi da dajo mal preveč manevrskega prostora za ustanovitve kakih paradržavnih vojaških enot in legitimizirajo razne suhe treninge/vaje

pač, demokracija

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam v času vojne se pa tile airsoftarji poskrijejo kot riti al vzamejo kr pravo orožje pa nardijo svojo enoto?

ne eno, ne drugo....je pa med airsofterji veliko pripadnikov vojske, speciale enote, policije...

ampak se mi zdi da dajo mal preveč manevrskega prostora za ustanovitve kakih paradržavnih vojaških enot in legitimizirajo razne suhe treninge/vaje

Airsoft je igra, replike so klasificirane kot igrače...tvoj strah je odveč.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Airsoft je igra, replike so klasificirane kot igrače...tvoj strah je odveč.....

ah... TC... včasih je blo vsaj čudno, če je kdo imel s kolegi doma komplete maskirnih oblačil in bojne komplete opreme. .. zda pa pač reče "ah mi smo airsoftovci to so replike čelad pa tega ..." ;)

no ja - ne bom polemiziru - čav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene so različne, vzmetne (z izjemo ostrostrelskih) so poceni šrot za par tisoč SIT, ki je samo za v piksne streljat. Normalne replike (TM, CA, G&G...) se pa tam pri 200 EUR + začnejo, rabljene se da pa še za manj dobit, navzgor je limit samo nebo :OK: , tako da se da dobit zadeve tudi za par tisoč EUR brez problema.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk so pa kej cene telih replik.......

Cena se giblje za paint ball okoli 50 k sit

za air soft pa od 10 k pa oreko 100 k sit

S tem, da je paint ball v povprečju dražji od air softa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo glavna razlika je pa pri municiji oz kroglicah, ko sem pri paintballu na dan pokuril 4000-5000 kuglic je bi to za10x do 20x višji strošek kot sedaj, ko jih nekako isto porabim pri airsoftu. Tu je tudi strošek za polnitev, ki je pri elektriki dosti nižji kot pri airsoftu za co2 ali zrak.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk so pa kej cene telih replik.......

za podrobnejše informacije si oglej spletno stran Asgun .)

trenutno je najdražji artikel med replikami, replika minimi Mk2 (spodaj na sliki) 265.868,00SIT .)

post-291-1149757556_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, še eno uprašanje. a tist zravn BBnaboja piše metal? kaj to nič ni poškodb če te v lica zadane? mislim pa plastika se mi zdi tudi bolj nevarna kot pa (pri paintballu) organsko razgradljiv metek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za podrobnejše informacije si oglej spletno stran Asgun .)

trenutno je najdražji artikel med replikami, replika minimi Mk2 (spodaj na sliki) 265.868,00SIT .)

Ja ima pa 12 BBjev na sekundo! To pa je tudi nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, še eno uprašanje. a tist zravn BBnaboja piše metal? kaj to nič ni poškodb če te v lica zadane? mislim pa plastika se mi zdi tudi bolj nevarna kot pa (pri paintballu) organsko razgradljiv metek.

metalni BB-ji so v airsoftu prepovedani...dovoljeni izključno plastični....metalne lahko recimo uporabljaš namesto zračne puške, za streljanje v tarčo....vendar je uporaba metalnih BB-jev vsaj meni neznana (ne poznam nikogar, ki bi jih uporabljal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!