Skoči na vsebino

Paintball in Airsoft


kOdEbLuE

Priporočene objave

Odvisno za katero se odločiš. Sploh za katerega proizvajalca. Na trgu imaš replike, ki so oz. imajo veliko kovinskih delov. Imaš pa tudi take, ki so iz plastike. Tudi plastične lahko nadgradiš s kovino in tako postane zadeva trpežnejša. Se pa kdaj zgodi ,da če recimo padeš na repliko nerodno, kaj odlomiš. Vendar to ni pogost pojav. Zadeva sploh ni krhka. Jaz imam TM (Tokio Marui) M4A1, ki velja za bolj lomljive (zaradi konstrukcije), pa še nisem imel problema. Recimo kaka replika Kalašnika Ak47 s celim kopitom je zelo trpežna, medtem ko je pri AK47S (prelomno kovinsko kopito), veliko težav s kopitom. Rado se deformira oz. odlomi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metalni BB-ji so v airsoftu prepovedani...dovoljeni izključno plastični....metalne lahko recimo uporabljaš namesto zračne puške, za streljanje v tarčo....vendar je uporaba metalnih BB-jev vsaj meni neznana (ne poznam nikogar, ki bi jih uporabljal)

A se ne uporablja enih malce lažjih kovinskih pri snajpreriranju? Se mi zdi da sem enrkat nekaj zasledil na AKS forumu.. Lahko pa da se motim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeve, bb-ji za uporabo v igri niso kovinski, se pa pri ostrostrelskih puškah uporablja težje bb-je ki so prevlečeni s teflonom.

Seveda lahko kupiš tudi 6 mm kovinske bb-je, samo se ne uporablja te zadeve za ljudi ampak za natančno streljanje na tarče, ipsc airsoft in podobno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne štekam, zakaj ne bi imeli kar pravega orožja

dokler gre le za šport ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne štekam, zakaj ne bi imeli kar pravega orožja

dokler gre le za šport ...

predvsem zaradi denarja... vojska in policija trenira z pravim orožjem ampak z slepimi (gumjastimi) naboji...

če maš pa ti dnar pa ekipo pa si lahko tud pravo orožje kupite, pa se postrelate.... :blink:

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne štekam, zakaj ne bi imeli kar pravega orožja

dokler gre le za šport ...

Ker bi ta šport kar naenkrat ratal bistveno bolj zakompliciran in nedostopen, ker orožnega lista pač nimajo vsi..

Da ne govorimo o tem, kako bi se skrčili prostori, kjer bi se lahko šli airsoft, če bi bilo orožje pravo, pa četudi s slepimi naboji .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC....te bom kontaktiral........če smem seveda.

Hvala za info.

BTW.......Zanimam se za Kalašnikova!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kalašnikov

če pa je komu bol všeč paintball, pa more na ebay.com iskat... zgleda da smo evropejci za softair, amerika pa za paintbal...

treba sprobat barvne softair BBje, kako se obnesejo... do zaj sem slišal da jih kr šinfajo, ta v cevi že raznese... ma kdo kake izkušnje?

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC....te bom kontaktiral........če smem seveda.

Hvala za info.

BTW.......Zanimam se za Kalašnikova!!!!!

itak...se razume... :OK:

Ak47 dobra odločitev :OK: ...trdna-zanesljiva replika(kot v resnici), prostor za veliko baterijo v kopitu...sem jo imel in bil zelo zadovoljen z njo, sedaj pa prešaltal na ameriško "metlo" predvsem zaradi večje uporabnosti v CQB (Close quarters Battle)

ak47

Par slik bivšega kalaša

Video ak47

... ma kdo kake izkušnje?

LP

-matej

smo probali...na plinskih replikah pištol je recimo cel magazin 24 BB-jev postrelilo pri drugem je pa razneslo oz. se je zataknu...ga ni čez plastiko... .)

post-291-1149853360_thumb.jpg

post-291-1149853400_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulllll.....pa še pocen so.....sam nekak se ne znam na E-Bay spravt....prekleta nemščina.......

:angry: :angry: :angry:

Je v planu....prej al slej :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa so te zadeve tako poceni :hmm:

KLIK

Pa še sofort kaufen piše zraven. Torej ni licitacija in je zadeva nova. Tudi statistika prodajalca je dobra.

Drugače pa ne najde ravno veliko izbiro zadetkov, če daš omejitev minimum 100 EUR, ker nočem da mi najde plastične, naboje, opremo,...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sumljivo nizka cena, vprašanje če je res od Marui. Tudi v Sloveniji so se pojavile replike (na Bolhi), po nizkih cenah, vendar je vprašanje če se nakup izplača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno zaradi te nizke cene je sumljivo. Pozitivno pa je, da ima prodajalec opravljenih že skoraj 1000 kupčij in preko 95% pozitiven feedback. Po tem sem tudi sklepal, da bi ga nekateri popljuvali, če bi prodajal neoriginal zadevo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri airsoftu je za začetnike zelo preprosto pravilo, kupit je treba dobra zaščitna očala, po možnosti uniformo in seveda Tokio Marui repliko, po možnosti nekaj z Ver. 3 gearboxom (Kalaš, G36,...). To je dobra osnova - zadeva ki ti bo delalo, tudi, ko vse ostalo crkne. Ko kupiš to in si nekajkrat v igri se pa odločiš, v katero smer te bo zaneslo.

Policija pri nas, kolkor vidimo po poligonih, strelja z 9mm paintball naboji, to je zadeva, ki je uporabna v navadnih 9mm orožjih (MP5, Beretta,...), rezultat je pa podoben kot pri paintballu. Je pa tole za navadno/civilno uporabo popolnoma neuporabno in seveda tudi protizakonito, vsaj glede posedovanja takega orožja, če ne celo uporabe. Več o temu bo pa kak policaj iz specialne neote ali iz kake podobne enote, ki tole prakticira.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem so ti naboji izredno dragi. In ker pri nas primankuje denarja za zagotavljanje vsaj normalnih pogojev naših policistov (s pravimi naboji vadijo redko/premalo-ker je predrago) je tudi ta način katerega omenjaš (ki velja za bolj nad-standarden) pri nas bolj malo v uporabi. Vsaj tako je razlagal, član posebnih enot, airsofter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges, če boš kaj nabavljal poročaj tu kako boš zadovoljen. Zadeva tudi mene interesira, če le kolikor toliko deluje.. Zbiram $$ za repliko že skoraj eno leto, pa se kar nekako ne nabere dovolj, vedno je nekaj vmes (ponavadi motor :) )

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex tudi pri meni je podobno. Že nekaj let s kolegi gledamo opremo (da mi se najprej igrali tako malo za hec). Pa vedno vmes pride kaj drugega in $$$ odfrči po luftu. Treba je vzeti v obzir, da nakup puške ni vse. Je potrebno potem še več denarja kot za puško odšteti za ostalo opremo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljena replika, še dobro ohranjena je okoli 35-40.000, komplet vojaška oprema kupljena (SV) na bolšjem trgu 5000 sit + pohodni čevlji (verjetno maš kaj takega doma). Rabiš še polnilec za baterijo (2000 sit, ga mam jaz dela BP, samo počasi polni), + BB-je, najboljši BB-ji trenutno na našem trgu 3000 sit za 3500 BB-jev.

Tako da ni zadeva ravno poceni, vendar po teh začetnih stroških nabave, stroški igranja niso veliki.

Primer m4a1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še zbirate denar za repliko in ostale zadeve, pišite na PM, pa se zmenimo, da pridete enkrat probat zadevo na kak naš trening, če vam zadeva ustreza, sam ima kar nekaj (8 O:-) ) replik pa še par pištol, tako da brez težave kako posodim. Pogoja sta samo dva, 18 let in duševna stabilnost :OK: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 zato, ker je v našem klubu nadpovprečno število pravnikov in vemo, da je pod to starostjo oseba še zmerom ne odgovarja za svoja dejanja oz. mi odgovarajo za njo staršem. :devil: Več o tem na PM, saj smo tole že mad sabo razglabljali nekaj let, preden smo prišli do tega.

Glede kvarjenja AEG-ja, praktično vse dele se dobi v Sloveniji, kar ne, se kupi v San Marinu. V našem klubu imamo za to zadevo super zrihtano, kar nekaj naših članov je super mehanikov, ki ti v par minutah naredijo popolni generalni servis replike, poleg tega imamo skoraj zmerom s sabo rezervne replike, rezerven baterije, najbolj občutljive rezervne dele (predvsem zobnike) imamo zmerom na zalogi v klubu... v glavnem praviloma nikoli ne prideš zastonj, tudi če kaj crkne med igro.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!