Skoči na vsebino

Paintball in Airsoft


kOdEbLuE

Priporočene objave

Ravno prišel s streljanja nekje pri Lukovici. Kaj naj rečem, je pasalo v neprebojcu s kalašnikom harati po gozdu in udrihati po sovražniku, čeravno je res da sem pogrešal nekoliko bolj organizirano igro pa tudi boljši poligon :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Spet se začenja lepo vreme (upam :) ). Za letos je v našem klubu napovedanih in dogovorjenih že kar nekaj mednarodnih dogodkov, 1. maj Border War na Češkem http://borderwar.cz/show/main, Berget 7 konec junija http://www.berget-events.com/ in še kar nekaj drugih mednarodnih zadev (veliki Velkonočni scenarij...) , seveda pa se je in se bo letos igralo in predvsem treniralo tudi doma v Sloveniji. Letos upam da si bom vzel čas in napisal v to temo kaj več, saj mislim da je zdravo in koristnoljubezen do vožnje z motorjem kombinirati s še kakšnim drugim športom, ki vključuje hojo po gozdu, blato, dež, mraz, podrte ruske baze...

lp

Rudi

p.s.

Slika iz moje pisarne na Švedskem... težko je življenje nas v štabu :rolleyes:

post-482-1234192471_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Se komu doma valja kakšna stara manjša jeklenka za paintball? Iz zadeve namreč nameravam narest ekspanzijsko posodo za mojo predelavo in je ne mislim uporabljat za CO2 tko da....

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Spet jaz...Kje v LJ ali okolici je kakšna trgovina z paintball opremo. Še vedno iščem jeklenko in sicer po možnosti 16oz. Bi mi lahko kdo zmeru dimenzije 12, 16, 20 oz jeklenk (sklepam da so dimenzije standardne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

da malo tole obnovimo

dans sm biu na airsoftu in mi je blo kr fajn. Vse skupaj bolj ljubiteljsko s kolegi. Problem pa je ker poznamo samo en prostor in to je tist na zaplani kjer pa je vedno veliko folka. Zdej me pa zanima če niso to straaaaašne skrivnosti , kje so še prostori za strelat. Res bi rad kj pametnga našu, ker tam gor je čist preveč folka. Sam kolko sm gledov po forumih je to vse top top top top secret. Kdo ve za kakšn plac v radiju Ljubljane tam do max. 40 km poleg tega?? bi bil vesel če kdo izda kaj ker mi gre to skrivanje zelo na živce.

lp

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusite na Crngrobu pri Škofji loki.

Tam je vojaško strelišče okrog pa kar nekaj zanimivih terenov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam da, če ste 18+ in z "ok podstrešjem" da se raje priključite kakšnemu klubu oz. društvu ki ima dovolj članov in urejene papirje z lastniki terenov. Kot prvo je dokaj brez veze igrat 2-2 samo če vam je to všeč tudi ok... no drugo bolj pomembno je pa, da je še posebej v zdajšnjih časih potrebno urediti papirje z lastnikom gozda. Če boste kar prosto harali po hosti se zna narditi, da vas pridejo obiskati plavi prijatelji (so že dostikrat to naredili, ne nabijam...).

Drugače pa še malo o letošnjem stanju na airsoft področju v tujini in Sloveniji. AKS (in ostali klubi seveda) se je letos udeležil že 2 tujih dogodkov na Češkem, še posebej drugi (Border War) je bil zelo pester :rolleyes: , več pa na našem forumu da ne bom tukaj smetil. Približuje se tudi Berget 7, največji in najpomembnejši airsoft event na svetu, udeležilo se nas ga bo kar nekaj Slovencev in že pridno vadimo.

V soboto je ASPO iz Slovenske Bistrice organiziral super medklubski scenarij, par mesecev nazaj je GAD iz Gorenjske prav tako organiziral scenarij ki je uspel 100%. KAD, mlad klub iz Koroške je letos tudi organiziral že 2 medklubska scenarija ki sta uspela pa še bi se našlo. Največji mednarodni airsoft scenarij v Sloveniji, Rjavi Ris, ki bo konec avgusta pa je tudi že v pripravi, vabila so že poslana na skoraj vse naslove, priprave so v teku, letos bo še večji in boljši kot lani... samo da bo vreme vsaj pol tako ok.

V glavnem še enkrat, vsi potencialni igralci airsofta, ne zapravljajte časa in raje potrkajte na vrata/forum najbližjega kluba, v Sloveniji nas je ogromno, večina jih je zelo v redu in sodelovanje med seboj je zgledno. Absolutno je to boljša ideja kot, da se brez znanaja in zaščite podite po hosti par mesecev nato pa izgubite veselje, samo, kot bi rekli na Tajskem: Up to you :)

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej.

Za crnogrob sm slišal in bi se splačalo it pogledat. Mam pa še eno drugo idejo. Ene 3 leta nazaj so se še strelal po bivši betonarni v BTC ju. Dans smo šli s kolegi pogledat, prostor je isti, nič se ni premaknilo, samo čist na koncu imajo par kupov peska in ene 3 bagre. Vmes je pa ogromen prostor z hangarji, šumo itd. itd. Sm pa bral po forumih da je zadevo kupil drug lastnik, ki pa naj nebi nobenem društvu odgovoril na prošnje v zvezi z dovoljenjem. Mal pred tem so bili eni ljudje ki pa so bili iz reševalne službe in so rekl da prvi del imajo oni za urjenje psov. (glih nek trening so imel), so pa rekl da ta na koncu so čez dan ljudje in da v tistih hangarjih se nič ne dogaja. Naša naslednja ideja je bila da bi pršli en dan tja ko so delavci tam, da dobimo enga nadzornika in da zvemo kera firma ima tole čez ter se probamo zmenit. Vem da je verjetnost da kaj uspe majhna vendar poskusit ni greh. Brez dovoljenja se mi nebi igral, sploh tam po btc ju ne ker prej al slej bo pršla policija na obisk, nočmo pa met nobenih problemov. Verjetnost je pa zelo majhna da bi bile prošnje uslišane ker ne vem kateremu lastniku bi se dalo zajebavat z eno mularijo če se lahk strela po njihovi zemlji. Sej načeloma bi se mi itak pucal samo v nedeljo, mogoče še kakšno soboto, tko da med delom jih ne bi ovirali.

Kar se pa tiče društev je men bolj tko tko. Smo bili na zaplani (nas je bilo drgač 18 tko da neki nas je) pa še unih wild dogsov je blo cca. 30 pa smo mal match udarl ampak je bilo čist mimo. Imajo kao neka pravila katerih se noben ne drži, rafalirajo po hiši, prerešetaš ga celga pa on ni zadet itd. itd. Pa tud mi mamo bolj to ljubiteljsko, ker men se ne da po 500€ + za tiste opreme pa ne vem kaj dajat. Sm raj alla terrorist napravlen v civilno obleko, imam kalašnik in to je to. Da se grem pa tm deathmatche po 2 ure mi pa tud ni no. Na koncu smo se pa skor še stepl ker je eden naših živce zgubu in je malo manjkal da ni počl, ker kot sm napisal so bila za njih bolj tko tko pravila. Zdej kako je z drugimi ekipami ne vvem ampak teli wild dogsi so čisti poden. Bomo malo poiskusli pri cementarni se pozanimat pa to je to. Zanima me še če ima kdo kako idejo, kake argumente, kake obljube bi bile najboljše da bi jih lastniku oz. firmi predstavil da bi bil uspeh mogoče verjeten.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš betonarno v Stožicah je to varovano območje tko da no-go. Vem ker sem delu varovanje tam nekaj časa. Čeprov možno da se je kaj spremenilo, tko da enkrat se mal zapel do tja pa poglej če kej piše na bajtici pri vhodu. Je pa res da ko sem jaz tja pršu je blo polhn kuglc po objektih,tko da se je neki dogajal tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. lastnik je men se zdi mestna občina Ljubljana. Tisto z dovoljenji drži, reševalci ga imajo-so bli tam že ko sem jst delu. Drugač pa najbolš da dobiš podjetje, ki zadevo varuje oz. se obrneš direktno na MOL. Sam zelo dvomim da boste dobil dovoljenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da malo tole obnovimo

dans sm biu na airsoftu in mi je blo kr fajn. Vse skupaj bolj ljubiteljsko s kolegi. Problem pa je ker poznamo samo en prostor in to je tist na zaplani kjer pa je vedno veliko folka. Zdej me pa zanima če niso to straaaaašne skrivnosti , kje so še prostori za strelat. Res bi rad kj pametnga našu, ker tam gor je čist preveč folka. Sam kolko sm gledov po forumih je to vse top top top top secret. Kdo ve za kakšn plac v radiju Ljubljane tam do max. 40 km poleg tega?? bi bil vesel če kdo izda kaj ker mi gre to skrivanje zelo na živce.

lp

v krškem je dober plac :worship: v stari raketni bazi, je polno bunkerjov, bajtic, hangerjov,jarkov,.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš betonarno v Stožicah je to varovano območje tko da no-go. Vem ker sem delu varovanje tam nekaj časa. Čeprov možno da se je kaj spremenilo, tko da enkrat se mal zapel do tja pa poglej če kej piše na bajtici pri vhodu. Je pa res da ko sem jaz tja pršu je blo polhn kuglc po objektih,tko da se je neki dogajal tam...

betonarna v btc ju tam za tanovim merkatorjem oz. tam ko je emona stolpnica čisto zravn... Ne vem če je to isto kar ti misliš

poglej tole mislim... http://video.google.com/videoplay?docid=21...mp;q=betonarna+

Tam je vse odprto, nobenih tabl, varnostnikov, ograj na vhodu ... nič ni. Zapeljali smo se notr in mal pregledali...

@mfink imamo velik možnih lokacij samo iščemo čim bližjo... trenutno najbližja je zaplana malo naprej od vrhnike, če bi pa tole v btc ju zrihtal bi bla pa zmaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomoje še isti kompleks. Varnostnik je z strani obvoznice. Tam tud že začenjajo gradit nov stadion. Je pa tale kompleks ogromen in moram prznat da ga nisem nikol celga obhodu :krneki:

Jst na vašem mestu nebi nč kej preveč sprašval za dovoljenja ampak se kr mal butastga naredu če bi kdo težu.... Sploh glede na stanje naše biokrtske, nefunkcionalne itd. države.

Upam da boste zrihtal zadevo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že rekel, na koncu boste naredili kakor boste pač naredili, jaz vam samo iz mojih hmm...18 letnih izkušenj s paintballom in airsoftom povem da se ne igrat brez papirjev. Samo 1 neumnost bo dovolj, da boste v Novicah in bomo šli še pri nas po poti nemcev in prepovedali vsega boga... Policija ni niti neumna niti nesposobna, z največjim veseljem vam bo pobrala robo kot jo je že nekajkrat, potem se pa j... naprej. :wacko:

lp

Rudi

p.s.

Eni moji kolegi z Nizozemske se vozijo tudi po 200 km, da pridejo do prvega airsoft poligona ker je pri njih to prepovedano, avstralci se vozijo v Novo Zelandijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam puško ''Spring Rifle Black Eagle M6''. Me pa zanima kako povečati domet oz. nadgraditi moč te puške? Kdo ve? :P

Pa še nekaj. Dva prijatelja imata enako puško vendar je zvok ko ustreliš popolnoma drugačen. Njuna je tiha moja pa ko ustreliš zelo glasna. Kot da kaj v puški nebi bilo pritrjeno. Res nevem kaj bi lahko bilo vendar se mi zdi da zaradi tega moja nese manj. Kakšni predlogi?

Če jo sam razstavim, ali je možnost da jo vrnem v enako stanje kot je bila pred operacijo? :D :D :P :P

Hvala...

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam puško ''Spring Rifle Black Eagle M6''. Me pa zanima kako povečati domet oz. nadgraditi moč te puške? Kdo ve? :P

Pa še nekaj. Dva prijatelja imata enako puško vendar je zvok ko ustreliš popolnoma drugačen. Njuna je tiha moja pa ko ustreliš zelo glasna. Kot da kaj v puški nebi bilo pritrjeno. Res nevem kaj bi lahko bilo vendar se mi zdi da zaradi tega moja nese manj. Kakšni predlogi?

Če jo sam razstavim, ali je možnost da jo vrnem v enako stanje kot je bila pred operacijo? :D :D :P :P

Hvala...

Tole puško sem 1x zadel na klubskem srečelovu. Zadeva je presenetljivo natančna glede na to da je v bistvu... poceni plastičen kitajc :whistle: . Malo pogooglaj za teflonsko modifikacijo, so slike in vse, kako se jo naredi. Gre pa v bistvu za to, da se vse predele okoli hop-upa zatesni s teflonom s tem pa pridobiš nekaj na hitrosti in natančnosti.

Drugače pa... uporabljaj dokler dela potem pa niti enega eur ne investiraj v popravilo ker je škoda. Raje kupi kaj poštenega. Še pred pol leta bi ti rekel da kaj nekitajskega samo... so kitajci naredili tako velik napredek v izdelavi airsoft pušk da ni za verjeti. Edino kar je je, da jih je treba takoj po nakupu razdret in večinoma zamenjat vzmet ker so praktično vse premočne za uporabo v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole puško sem 1x zadel na klubskem srečelovu. Zadeva je presenetljivo natančna glede na to da je v bistvu... poceni plastičen kitajc :whistle: . Malo pogooglaj za teflonsko modifikacijo, so slike in vse, kako se jo naredi. Gre pa v bistvu za to, da se vse predele okoli hop-upa zatesni s teflonom s tem pa pridobiš nekaj na hitrosti in natančnosti.

Drugače pa... uporabljaj dokler dela potem pa niti enega eur ne investiraj v popravilo ker je škoda. Raje kupi kaj poštenega. Še pred pol leta bi ti rekel da kaj nekitajskega samo... so kitajci naredili tako velik napredek v izdelavi airsoft pušk da ni za verjeti. Edino kar je je, da jih je treba takoj po nakupu razdret in večinoma zamenjat vzmet ker so praktično vse premočne za uporabo v Sloveniji.

SWISS ARMS je kitajska firma?

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SWISS ARMS je kitajska firma?

Jep, bolj kitajska od nje ni nobena... ne zaj... :whistle: Globalizacija je povsod. Licenca za nalepko je švicarska, lastnik licence je Cybergun ki je v francoski lasti roba pa popolnoma vsa kitajska kupljena pri trenutno najcenejšem proizvajalcu.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam doma TM m4a1 za prodat, sicer s počenim ohišjem vendar deluje BP(ob menjavi z novim Metal ohišjem bo replika sijala), plus dušilec, red dot, extra magazini, vse lepo poceni, več na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!