Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

ok, pol sem pa najdu diagnozo zase. Imam probleme vozit motorje z mehkimi zici. Ni povratnih informacij, hehehe

smarty23, napenjalec verige, standardna napaka na cbr 600

že piše tukaj

Ma veriga je napeta 3 cm :hmm:

Ko motor stoji vibrira nekaj, ne ko se peljem. Ko ga na mestu nažgem na recimo 3.000 + rpm začne neki trest ...

Popravljeno . Popravil smarty23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma veriga je napeta 3 cm  :hmm:

Ko motor stoji vibrira nekaj, ne ko se peljem. Ko ga na mestu nažgem na recimo 3.000 + rpm začne neki trest ...

Verjetno je bila mišljena veriga za odmične gredi...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

ne vem, meni je bilo samoumevno da če nekaj tolče v motorju in rečem napenjalec verige je to veriga za pogon odmičnih

kater napenjalec na verigi od menjalnika do zadnjega kolesa bi pa lahko ropotal? :D

aja, še to, ta napenjalec v motorju ropota in ne trese motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove "Steering Dampers" na 2004 RR koliko dejansko to pomaga,.. letos mi je pri prehitevanju zaradi kolesnic od tovornjakov, in neravnega vozišča parkrat lepo stresalo blanco, pa me zanima, koliko se zadeva obnese v tovrstnih situacijah. Namreč kakih 20 - 50m odvisno od hitrosti, sem popolnoma nemočen... sreča le da se ne zgodi kdaj pri kakem tesnejšem prehitevanju...

Zdravo,

men je prej vedno pri šaltanju iz druge v tretjo pri cca 170 km/h balanco zrukal, po namestitvi stabilizatorja pa teh problemov ni več. Imel sem tudi podobne izkušnje kot ti (predvsem če je cesta bla bumpy), sedaj pa težave odpravljene v 90%. Če sem zelo agresiven z desno roko, se mi kdaj se zgodi, vendar v zelo mili obliki....

Malce pa preveri tudi nastavitve vzmetenja....

Kar se varnosti tiče, vsekakor bolša naložba kot kak ror.....

Priporočam nakup, sam bo treba vsaj kakšnih 200 EUR ruknt

.)

Popravljeno . Popravil roly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah eni smo novi pr motorjih pa ne vemo vseh stvari  :)

Bomo pogledal verigo za odmične gredi. Thx

Torej je znano za te motorje da je premalo napeta, torej odpremo pa malo bolj napnemo pa bo ?  :blush:

V navodili mi piše za verigo 25-35 mm.

Napenjalec je avtomatski kar pomeni, da ni nič za nastavljat. Lahko pa ga seveda zamenjaš. :cry:

Ma kaj je res tako težko par strani nazaj prebrat. Je na dolgo in široko vse napisano. :fight2:

Kar se pa tresenja balance tiče jest tega na moji še nisem doživel. Vzmetenje je nastavljeno po sportriderju za pisto. Verjetno vozim bolj umirjeno in zrelo in na rabim blažilnika krmila. :P

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

MCN piše:

2006 Honda CBR600s

The 2006 Honda CBR600RR and CBR600F have both been revealed for the first time, with new colourschemes for both bikes.

The CBR600RR, designed to echo the Honda MotoGP race bike, gets three new paintschemes. The most unusual of these is the 'Pearl Fire Orange, with Graphite Black and Digital Silver Metallic'. This is joined by an Italian Red option, or the more stealthy Graphite Black.

Underneath, the bike remains the same as in 2005, with a die-cast frame, full adjustable suspension, and radial-mounted front brakes.

The CBR600F continues in the same vein, with the choice of Digital Silver Metallic, or Italian Red paintschemes for 2006. It retains the twin-spar aluminium frame and 599cc fuel-injected motor of the 2005 model. It also has fully-adjustable suspension .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam podatke o barvah.... + o tem, ali je res, da CBR 600F nima več nastavljivih prvih vilic?! :hmm: Rude mi je rekel, da jih nima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam podatke o barvah.... + o tem, ali je res, da CBR 600F nima več nastavljivih prvih vilic?!  :hmm: Rude mi je rekel, da jih nima...

V Symru-jevem postu piše:

__________

The CBR600F continues ....... for 2006. ....... It also has fully-adjustable suspension .

___________

Sicer ne vem za kateri trg velja zgoraj napisano.

Letošnji modeli (05) CBR 600F pri nas niso imeli nastavljivega prvega vzmetenja, kar že piše tudi kako stran nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam podatke o barvah.... + o tem, ali je res, da CBR 600F nima več nastavljivih prvih vilic?!  :hmm: Rude mi je rekel, da jih nima...

Zgleda, da bo drugo leto F-ka spet imela nastavljive prve vilce.

The CBR600F continues in the same vein, with the choice of Digital Silver Metallic, or Italian Red paintschemes for 2006. It retains the twin-spar aluminium frame and 599cc fuel-injected motor of the 2005 model. It also has fully-adjustable suspension .

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da bo drugo leto F-ka spet imela nastavljive prve vilce.

:OK:

Bi se spodoblo :)

Se mi zdi, da so letos z nenastavljivim prvim vzmetenjem malo mim vžgali, kar pove tudi trenutna cena novih F-k (okol 1.92 mioSIT). Vse to pa trenutno fajn vpliva tudi na ceno rabljenih med 01-04 letnikom :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo treba kr črno nabavit ali pa 03 rumeno, a so ble 04 tudi rumene???

03 samo.... 04 je namesto rumene prišla modra se mi zdi....

ma sploh ne vem, zakaj bi gledal karkoli drugega kot ČRNO :D

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Najprej lepo pozdravljeni vsi na forumu!

Zanima me sledeče..sicer vem da je že ogromno napisano glede nakupovanja motociklov, vendar vas prosim da mi na kratko malo razložite oz. svetujete kaj naj pazim pr kupovanju sledečega motorja...In če ga slučajno kdo pozna...

http://tc-motoshop.si/shop/page/detail/gitm/913

Hvala!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam konkretnega motorja, ti pa priporočam da si prebereš temo "kako ugotoviti ali je bil motor na tleh" (pod splošno se mi zdi). Poleg tega preveri ali je poleg servisna knjižica, pa seveda obvezno testna vožnja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa so kakšne porodne težave, glede nato da je to prvi model nove oblike in če so kakšne razlike v primerjavi s 05 modelom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega motorja ne vem nic. Lahko pa ti povem moje izkusnje s tcmotoshopom... Leta 2003 sem kupil r6 letnik 99 s kao 17k km kao ful mal...servisna knjizica potrjena 2 latnika lepa ko suzica nikoli na tleh...Zobniki lepi veriga isto ploscice ravno tolk obrabljene da je stimalo nekako s kilometri...vglavnem kupil sem ga v dobri veri da je to to....cez cca pol leta sem se pripeljal na zbiljsko jezero ves nasmejan...prostoopi do mene nek gospod in mi rece kaj je poba a motor dela jaz malo presenecen recem seveda. Potem me se vprasa kiliko kilomterov pa imas pa recem 20k km...Pa gospod rece kako to ce sem ga jaz prodal pri 35k....Gospod je bil ze 4 lastnik.....Tc je ponaredil servisno knjizico in se kilometre nazaj butnil....Nocem vec nabijat to samo v vednost. Ko sem to zvedel sem ga takoj prodal in dobil zanj toliko kolikor sem dal. :D Iz napak se ucimo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to res, gre za resno stvar... ponaredba servisne knj. z namenom preslepitvek kupca je kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti. Sem presenečen, da si to upajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

off topic:

Ja seveda je kaznivo dejanje samo vprasanje kao naj bi jaz tarat to dokazal. Stempilke so bile

od servis Stern Kranj.... Tako da servisne pomeni bolj en k.... Boljse je ce od lastnika dobis

racune od servisov :D Sicer pa nazaj k cbr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!