Skoči na vsebino

Honda XL 750 Transalp 2023


skuterist

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Taku na uč upam da bo tudi cena dobra, bo tale žverca omogočala mnogo dobrih predelav. Aja..za ime mi je vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... zanima me sam teža in cena 😮

 

ps.

... če bo tole manjša "sestrca" večje Africe twin ... večji podobna tud po izgledu, potem bi bilo "to to" ... Če bo pa tole "samo" neka novejša izpeljanka Transalpke, potem pa to ne bo "to to" 😮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so stara imena kr kul. Recimo Tenere? Tuareg? Zakaj bi meli dve Africi, če mamo lahk eno Africo in eno Transo? :D

 

mašinerija bo nova, ne bo starega v2, ampak nov, modern linijski 2valjnik. Nekaj v stilu Yamahinga Cp2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej samo ime sploh ne bi bilo nič moteče .... Africa twin ali Transalp ... sej je oboje čist ok 👍 

ampak ..., ko pa sem začel včeraj malo raziskovat, in sem pogledal ene par videov na youtubu o letniku 2022, mi je pa res vse skupaj bolj delovalo ... predvsem tudi po izgledu, na predelano, malo novejšo obstoječo Transalpko in ne na "pomanjšano" Afriko twin ... 

res pa je ... da eno so tehnične karakteristike mopedka, drugo pa je design ... in trenutno govorim res samo o izgledu 

meni osebno je "tanova" Afrika twin res všečen motor ... dočim Transalpka pač ne ... stvar okusa posameznika 😮☺️

zanimivo mi je pa tud to, da mi je tastara Transalpka dost bolj gledljiv motorček, kot pa potem novejša 😮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2022-honda-cb500x.thumb.jpg.908ba66df88aeccef0be2cc4ed3e38aa.jpg

Tale HalfAfrica je prav dobra na pogled in tudi prijetna za vožnjo.

Ker vem, da je mnogim 48konjev odločno premalo, bodo pač pri Hondi moral naredit še 3/4Africa. Pravzaprav zelo zamujajo...

V primeru, da jum uspe kaj več kot konkurenci, se pa pripravite na menjave :naughty:

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, MiNa pravi:

2022-honda-cb500x.thumb.jpg.908ba66df88aeccef0be2cc4ed3e38aa.jpg

Tale HalfAfrica je prav dobra na pogled in tudi prijetna za vožnjo.

Ker vem, da je mnogim 48konjev odločno premalo, bodo pač pri Hondi moral naredit še 3/4Africa. Pravzaprav zelo zamujajo...

V primeru, da jum uspe kaj več kot konkurenci, se pa pripravite na menjave :naughty:

ne vem,  ampak to ni to, kar jaz razumem pod AT750. Namreč nekaj offroad orientacije pa mora bit. Z ozirom da je konkurenca v razredu med 700-900 ccm kar velika, pričakujem od AT 19 ali (raje) 21 col spredaj, 18 zadaj, elektronsko podporo in najmanj sprejemljivo vzmetenje. Konji res niso tako bistveni, dovolj je toliko kot nudi T700 ali tuaereg 660.

Tole na sliki je budget varianta cestnega suva, kateri pa tudi ima svoj razred in konkurenco.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

2022-honda-cb500x.thumb.jpg.908ba66df88aeccef0be2cc4ed3e38aa.jpg

Tale HalfAfrica je prav dobra na pogled in tudi prijetna za vožnjo.

Ker vem, da je mnogim 48konjev odločno premalo, bodo pač pri Hondi moral naredit še 3/4Africa. Pravzaprav zelo zamujajo...

V primeru, da jum uspe kaj več kot konkurenci, se pa pripravite na menjave :naughty:

.

... isti Suzuki 😮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

ne vem,  ampak to ni to, kar jaz razumem pod AT750. Namreč nekaj offroad orientacije pa mora bit. Z ozirom da je konkurenca v razredu med 700-900 ccm kar velika, pričakujem od AT 19 ali (raje) 21 col spredaj, 18 zadaj, elektronsko podporo in najmanj sprejemljivo vzmetenje. Konji res niso tako bistveni, dovolj je toliko kot nudi T700 ali tuaereg 660.

Tole na sliki je budget varianta cestnega suva, kateri pa tudi ima svoj razred in konkurenco.

 

 

Kaj ne znaš vozit brez elektronske podpore😂

Prou luštn je, prvinsko, tak k bi motorizem mogel bit. 

Več, kot jo ima, več se lahko pokvari, se še spomniš svojih besed, ko še nisi imel tako elektronsko podprtih mopijev😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno velja isto. Več kot ima več se lahko pokvari. Monocikel ima samo eno gumo. Torej lahko samo to prepuščaš. In kaj si jaz želim na mopedu, kaj hočem in kaj narekuje trg pač ni tvoj problem. Je moj, pa od proizvajalca. 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Še vedno velja isto. Več kot ima več se lahko pokvari. Monocikel ima samo eno gumo. Torej lahko samo to prepuščaš. In kaj si jaz želim na mopedu, kaj hočem in kaj narekuje trg pač ni tvoj problem. Je moj, pa od proizvajalca. 🤣

Maš prav, vem samo kaj si govoril in ko je zapihal drugačen veter, govoriš drugače... 😂

Še proizvajalec te ne dohaja😂

Mi je pa AT vseno bolj všečna😇

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kmet2 pravi:

Maš prav, vem samo kaj si govoril in ko je zapihal drugačen veter, govoriš drugače... 😂

Še proizvajalec te ne dohaja😂

Mi je pa AT vseno bolj všečna😇

In kaj bi sedaj želel? Malo prepira? Demantiranje mojih izjav? 

Tis mal obseden z mano. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, pik1 said:

.

... hahaha ... T7 na steroidih 🤣

Eh, niso steroidi. Pšanc brokoli pa riž, pa ful dela 🤪 vse ledžit hehe. 
 

ej ne vem, verjetno je Tuareg prve tri tedne najbolši. Pol se pokaže duša, pa sta Y in ocitno zdej H bolš izbiri. 

še mal ropotanja okrog platforme. 

https://www.rideapart.com/news/597509/honda-750-parallel-twin-rumors/

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kugelschreiber pravi:

bom uredil naslov, ko bo uradno predstavljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Torej se zaenkrat še ne ve, kaj bo nova Honda 750 enduro...Africa Twin ali Transalp ali bosta celo obe?

poglej naslov teme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, vandrovec pravi:

...to pomeni, da je že uradno predstavljena?

to pomeni, da bom pobrisal objavo. Z ozirom, kaj pravijo in kaj se okrog šušlja bo skoraj 100% takšno ime kot je v naslovu. Seveda, ga pa lahko še 100x spremenim. Ni zacementirano :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kar nekaj(krat) metal oči na staro Transalpko. Vedno mi je bil odbijajoči faktor manjko 6. prestave. Ok, pri 600 in 650 razumem, 700 je pa bila že generacija, ki bi res lahko imela 6. prestavo. 

No, ampak tisto, kar pa mi je resno bil vedno dejavnik, zaradi katerega nisem TA uvrstil v ožji izbor, je doseg z enim tankom. To, da z adv motorjem narediš komaj 300 km, je res sitno. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!