Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Imam Hondo CBR 600RR in sem pred približno 500km, poleg običajnih stvari, zamenjal tudi zračni filter. Sedaj pa imam občutek, da se je zvok motorja spremenil, postal je bolj "basovski". Zanima me ali je to mogoče, ali pa je kaj drugega?

LP,

Miran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si dal športnega noter? Ker če si dal istega kot prej, ne bi smelo bit razlike v zvoku. Lahko je tud kej drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je kaj razlika v vožnji cbr 600f in cbr 600rr. v tehničnih podatkih vidim, da se malo razlikujeta v moči, navoru, merah. Zanima pa me kako se motocikla peljeta, če se splača kupiti dražjo različico.

predvidevam da nima nestavljivega vzmetenja in podobnih stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je kaj razlika v vožnji cbr 600f in cbr 600rr. v tehničnih podatkih vidim, da se malo razlikujeta v moči, navoru, merah. Zanima pa me kako se motocikla peljeta, če se splača kupiti dražjo različico.

predvidevam da nima nestavljivega vzmetenja in podobnih stvari

To smo že razgljabljali v tej temi...

RR je za na pisto, F pa bolj zaokrožen paket - za na cesto in za na pisto vendar ne tako sfokusirano kot RR.

Moč je isti klinac, čeprav naj bi imela RR malo več konjičkov vendar ti garantiram, da se po občutku ne pozna. ;) Pri RR so konjički malo dvignjeni (višje v obratih) kot pri F-ki tako, da je F-ka od 0-200 celo malce hitrejša od RR po testih. Vendar RR na dirkališču povozi F-ko - seveda relativno, ker je na dirkališču vse ovisno od pilota.

RR po cesti bolj utruja kot F-ka predvsem zaradi poze.

Tako na kratko.

nisva se lih zastopla :P

jst bi rabu nalepke razgrnjene tko prikaz na listu da jih mojstr ki jih bo delal videl razgrnjene

Sva se čist uredu zastopla, če je mojster taprav bo iz slike obrisal nalepko v Corelu ali podobnem programu, prilagodil veličino (vektorsko) in to je to.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še rabiš nalepke poznam jest ega mojstra ki jih naredi in še nalima! :OK:

Preverjeno so dobre in skoraj identične originalu. :grim

PM :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav bo kar f, vsaj za začetk upam.

Me pa zanima še zakaj ima rr za sedežem tako navpično steno, f ima pa oba sedeža skupaj povezana. Se prav lahko pri rr lažje hitreje pospešuješ, kot pri f, kjer te premika naprej in nazaj po sedežu. Resda se držiš za krmilo, sam vseen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav bo kar f, vsaj za začetk upam.

Me pa zanima še zakaj ima rr za sedežem tako navpično steno, f ima pa oba sedeža skupaj povezana. Se prav lahko pri rr lažje hitreje pospešuješ, kot pri f, kjer te premika naprej in nazaj po sedežu. Resda se držiš za krmilo, sam vseen...

Ma jok, tudi na RR se ne dotakneš zadka pri pospeševanju. Drug dizajn in to je to. Ni to neki dragracer ampak motor in torque (navor) je na motorjih premajhen, da bi te u zic limal tudi nakakšni Suzi GSXR1000. To je bolj značilno za avtomobile, ki imajo nad 350NM navora. Je pa res, da pri wilijih te pa tist dizajn zica zadrži, da dol ne padeš. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? :D Kul pol. Pol le ni to tako penzionističen stroj. Pa sj če po svoje pogledaš mogoče še lepš zgleda kokr pa rr. Mogoče.

Kako ima pa luči ta motor? 2 dolgi in 2 kratki al ima sam po eno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? :D Kul pol. Pol le ni to tako penzionističen stroj. Pa sj če po svoje pogledaš mogoče še lepš zgleda kokr pa rr. Mogoče.

Kako ima pa luči ta motor? 2 dolgi in 2 kratki al ima sam po eno?

niti mal ni to penzjonističn stroj

zato k kr dobr suva :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Najbolj se ti splača 99 pa mal kilometrov kupit (samo moje mnenje), nekatere novejše nimajo več nastavljivih prednjih amortizerjev - pazi!

Nastavljivih amortizerjev nimajo letnik 2005 in 2006.

En qweščn, a se vam tudi geštel tako močno segreje med vožnjo?

Okvir se tudi greje med vožnjo. Še bolj pa voznik... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? :D Kul pol. Pol le ni to tako penzionističen stroj. Pa sj če po svoje pogledaš mogoče še lepš zgleda kokr pa rr. Mogoče.

Kako ima pa luči ta motor? 2 dolgi in 2 kratki al ima sam po eno?

Črka F pomeni FAMILY... torej je to za družinske ateje, da se lepo počasi vozijo po cesti... :lol1: :lol1: :lol1:

Malo heca mora biti. Noben cestni motor ni penzionistični stroj.

CBRa ima eno kratko in eno dolgo luč. Letnik 2004 ima stalno prižgano kratko, ko vklopiš dolgo, gorita obe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črka F pomeni FAMILY... torej je to za družinske ateje, da se lepo počasi vozijo po cesti... :lol1: :lol1: :lol1:

Malo heca mora biti. Noben cestni motor ni penzionistični stroj.

CBRa ima eno kratko in eno dolgo luč. Letnik 2004 ima stalno prižgano kratko, ko vklopiš dolgo, gorita obe.

Si še nekaj pozabu; Family for 600 kids. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR 2007

[attachmentid=79388]

Mean machine :OK:

post-1190-1156493626_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slaba tale tanova. Vprašanje je le kako bo hitra. Verjamem da še preveč.

Drugač pa kdaj naj bi bila za cbr-ko generalka? Mislm pri koliko kilometrih je ta motor "star"? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa kdaj naj bi bila za cbr-ko generalka? Mislm pri koliko kilometrih je ta motor "star"? :D

veliko pozneje kot pa pri konkurenci ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol je honda kakovostnejša kot pa yamaha. Nekateri namreč zelo pohvalijo yamaho. Najbrž kar so navezeni na svojo znamko pa sam hvaljo. :?

Dejte vsaj prbližno povedat kdaj je ta generalka. A je prej kot 40 000? Vsaj prbližno prosm. Aja pa s kolk kilometri se splača še nabavt ta motor. Prbližno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zanima me če ima kateri od vas CBR 600 z oznako PC 31. Od tega modela sem namreč nabavu prvi kolo komplet z diski-plavajočimi, pa me zanima če ker ve, kok imajo te diski gibanja oz, hoda, ko jih primeš z roko. Mal me skrbi, da mam že precej uničene na mojem motorju. Hvala za odgovor. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte vsaj prbližno povedat kdaj je ta generalka. A je prej kot 40 000? Vsaj prbližno prosm. Aja pa s kolk kilometri se splača še nabavt ta motor. Prbližno. :D

To je verjetno precej odvisno od tega, kako se je z mopedom delalo. Če bi generalka pri normalni uporabi bila že pri 40000km, bi Honda verjetno že zdavnaj propadla...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob normalni rabi se ne dela generalk.

Ko je pa mašina že na koncu, pa tudi preostanek motorja ni več daleč.

Živjo, zanima me če ima kateri od vas CBR 600 z oznako PC 31. Od tega modela sem namreč nabavu prvi kolo komplet z diski-plavajočimi, pa me zanima če ker ve, kok imajo te diski gibanja oz, hoda, ko jih primeš z roko. Mal me skrbi, da mam že precej uničene na mojem motorju. Hvala za odgovor. :hmm:

Ko jih primeš, naj se ne bi premikali. Bolj važna je debelina oz. obrabljenost diskov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bol je nabvt moped s čim manj kilometri. Od 40kkm-50kkm pa se mora zihr ketnco v mašini menat. Edin če bi vfr kupu pol je pa druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima F3 Hondo s 150,000km. Baje mu je ravno začela papati malo oljčka pa ne velik. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!