Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Na spodnjem linku je še nekaj novih slikic, tako da jih je vseh skupaj sedaj 691

Kakorkol: že nekaj časa opazujem v BTC okrepljeno opozarjanje na zaparkirane invaliske parkirna mesta, odvoze s pajki, ob zadnjem "obhodu" pa sem zasledil še takole obvestilo pred Atlantisom.

To mi je dalo znak, da se je nekaj v BTC premaknilo, mogoče tudi zaradi mojega "teženje" in opozarjanja, zato se bom začasno "umaknil" iz te akcije. Če pa me slučajno spet prime, pa jo bom nadaljeval, mogoče tudi na kakšnem drugem mestu

Parkirni "invallidi"

post-85-1177357645_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOgoče ni neumno da kontaktiraš te massivno brane strani ala 24 Ur, siol novice, nevem kaj še use, in naj objavijo en članek in link do tvojih slik... Folk to bere...

Pa tudi uredniki mislim da bi bili zainteresirani. Da le ni to potem kako kršenje nevem česa zaradi reg. tablic... Oni pa lohk parkirajo tam, ja tko je ponavad, kriminalci bolj zaščiteni od nas :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So bili nekje pred pol leta kar "obveščeni" pa ni bilo zanimanja :hmm:

To se pač ne prodaja kot BB ali pa LJBM :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

danes, po končani furci smo šli v Viki burger nad Črnim kalom. in kaj me je zbodlo? tam sta dva parkplaca za invalide. na unih dveh parkplacih pa se je trlo enoslednih vozil. začudu sem se kaka vozila da vozijo v nedeljah invalidi... pa vsi so bili anonimni invalidi.... brez une tablice. kaki psihoti, najbrž..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Poglejte si stran: kunstparker.de, pa boste videli koliko je takšnih in drugačnih "invalidov".

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte si stran: kunstparker.de, pa boste videli koliko je takšnih in drugačnih "invalidov".

LP Robert

Hehe, zanimivo kako težko je dobiti primerno velik parkirni prostor za Smarta. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kjer to prostor dopušča bi osebno zaparkiral take gnoje in po končanih opravki šel na kavo ter si ogledal kako govedo besni. Kdo bo pa invalida udaru. Kdo sem in kaj sem pa itq sam najbolje vem, tako da me morebitne žaljivke že dolgo ne ganejo.

Zdravi bo morali upoštevati inavalid place kot da je poln pa če je 1000x vse zabasano. Ne zaradi možnih sankcij, ampak zato ker se spodobi. Če je zdravim težko hodit je invalidom samo še težje.

Za vse ki se ne strinjajo je pa denis napisal pesmico.

Sometimes I park in handicapped spaces

While handicapped people make handicapped faces

video za tiste ki neznate brat.

http://www.dailymotion.com/video/x2k3wp_de...ary-asshole_fun

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Prometna kultura nekaterih je res na višku. To, da parkirajo na mestih za invalide, to še nekako razumem. Mentalni invalidi pač. Ampak to, da je cela kolona počasi premikajočih se vozil iz parkirnega prostora, ki čaka na vključitev na cesto, pa debil v črnem BMW prehiteva celo kolono in se hoče vriniti vmes.. Je bil vzporedno meni, se še tako peljeva za dve dolžini avta, potem sem pa raje zavil desno na en prosti parking. No, tistemu, ki je v koloni bil za mano, je pa potem izgleda počil film, ko se smrkavec hoče vriniti pred njega. Kot v filmu: odpre vrata onega BMW-ja, mulcu dve okoli ušes, zapre vrata in peljejo naprej. Da so ljudje tam ploskali, ni potrebno dodati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna kultura nekaterih je res na višku. To, da parkirajo na mestih za invalide, to še nekako razumem. Mentalni invalidi pač. Ampak to, da je cela kolona počasi premikajočih se vozil iz parkirnega prostora, ki čaka na vključitev na cesto, pa debil v črnem BMW prehiteva celo kolono in se hoče vriniti vmes.. Je bil vzporedno meni, se še tako peljeva za dve dolžini avta, potem sem pa raje zavil desno na en prosti parking. No, tistemu, ki je v koloni bil za mano, je pa potem izgleda počil film, ko se smrkavec hoče vriniti pred njega. Kot v filmu: odpre vrata onega BMW-ja, mulcu dve okoli ušes, zapre vrata in peljejo naprej. Da so ljudje tam ploskali, ni potrebno dodati.

to skoraj ni za verjet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna kultura nekaterih je res na višku. To, da parkirajo na mestih za invalide, to še nekako razumem. Mentalni invalidi pač. Ampak to, da je cela kolona počasi premikajočih se vozil iz parkirnega prostora, ki čaka na vključitev na cesto, pa debil v črnem BMW prehiteva celo kolono in se hoče vriniti vmes.. Je bil vzporedno meni, se še tako peljeva za dve dolžini avta, potem sem pa raje zavil desno na en prosti parking. No, tistemu, ki je v koloni bil za mano, je pa potem izgleda počil film, ko se smrkavec hoče vriniti pred njega. Kot v filmu: odpre vrata onega BMW-ja, mulcu dve okoli ušes, zapre vrata in peljejo naprej. Da so ljudje tam ploskali, ni potrebno dodati.

:worship:bravo temu stricu..

V Celju pa verjetno je to še kje drugje..so na označenih parkirnih mestih za invalide table pred velikim trgovskim centrom..kjer piše...prevzel si mi parkirno mesto prevzameš tudi mojo invalidnost?Ampak nekaterih še vedno ne gane...:?:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ridergirl, smo že v tej temi večkrat ugotovili, da imajo taki debelo kožo... Sedaj jim ni dovolj, da parkirajo na prostorih za invalide, celo tik pred vhodom v trgovino parkirajo. A policija res nima nobenega pooblastila za ukrepanje? Sem že premišljeval, da bi ''slučajno'' dregnil z vozičkom v tak avto, samo potem bi pa verjetno še plačati moral prasko na avtu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men gre to tud zelo na živce. Pač gre člov tistih 100 al pa par 100 metrov peš. Men se z avtom nikol ne da gužvat pa parkirat tko da oviram promet itd. manj živcev če prepešačim tiste 2 minuti, pa še mal se našportam zraven :) Tudi res da invalidi potrebujejo te površine zaradi fizičnih omejitev, ampak,,,

kar se ta teh tabel tiče pa sploh reklam itd. so pa pomoje čist mim in nasploh škodljive, ker še povečujejo družbeno stigmo že tako označenih ljudi. Podono je z reklamami Unicefa itd. (sploh za Afriko), širijo stereotipe, ločujejo ljudi nekatere so pa čist odkrito rasistične. Sem enkrat naredu eno mal bol poglobljeno analizo-bom poskusu najt...

Tko da so pomoje te oglaševalske kampanije za parkiranje itd. čist zgrešene, bi blo potrebno pogruntat kakšen drug pristop. Aja pa ne me narobe razumet-ne pravim tuki da invalidi nebi smeli imeti posebnih parkirnih prostorov in se globoko ne strinjam z tistimi, ki le te prostore zasedajo zaradi svoje ignorance, ega pa lenobe....poudart sem hotu sam škodljivo stran teh opozoril reklam itd....včasih mal težko zlezem iz svoje analitične kože :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah no jst skromno priznam da sem v vsem tem času ko norim, ko vidim pred trgovskimi centri zaparkirana mesta invalidov, dobil idejo kaj naredit.... kantica bencina in bebcu zapalit avto... mislim da je to edini način da se nekateri naučijo kulture

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je posledica neučinkovitosti na lokalnem ali/in državnem nivoju. Večino tistih debilov, ki parkira na mestu za invalide, pa to ni, bi se dalo v neki idealni "ne-vukojebini" prevzgojit zelo učinkovito.

Moja idealna zgodba:

Pet minut po parkiranju se tam znajde redar. Napiše listek, čet 5 minut je tam pajek. Odvoz. Pika in amen.

Pride tip po avto. Na blagajni....'ber dan gospod, tole bo pa 2800€. KVA???? PEESDA...STE NORI!!!! TOLK JE KAZEN..??

Ne gospod, kazen je 150€, ostalo gre v fond Zveze paraplegikov Slovenije, ki se vam ob tej priložnosti zahvaljuje za vaš dragocen prispevek.

Idiote je treba hebat na fino. Če jih na njihov način, nisi nič boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tedybear: tista kazen je malo previsoka. Ampak ideja pa sploh ni slaba. Odvoz s pajkom je, ne vem koliko, recimo 150 evrov. Za parkirane na mestu za invalide pa dva-trikrat več, razlika pa za zvezo invalidov.

Mimogrede, kolega ima okvaro kolkov, je upravičen do nalepke, pa jo je zavrnil. Ker mu ni težko iti tistih, če je treba 100 metrov, da ne zaseda mesta invalidu na vozičku. In tu se je treba malo zamisliti, -je tako težko prepešačiti tiste metre, ko parkiraš malo dlje?

Zakaj policija ne naredi enkrat akcije ''nepravilno parkiranje''? Vse patrulje naenkrat pred trgovska središča, pa lisičit in listkat bebce na invalidskih parkingih. Tiste brez dovolilnic, seveda. Pa če je treba vsak teden vsaj enkrat. Denar od kazni pa lepo pol državi, pol zvezi invalidov.

Ampak vse je v tumastih bučah, kot senm napisal že v enem prispevku o ležečih policajih. Na enem drugem forumu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik; meni se kazen ne zdi previsoka. Point je ravno v njej. Kazen 450 ali 600€ je plačljiva. Če imaš avto, potem imaš tudi 500€ (no, naj bi imel) nekje na strani za kakšen izreden servis, registracijo...kaj pa vem. In po plačilu 500€ na zadevo hitro pozabiš. Če moraš plačat pa 2500€ ali več....če si normalen in povprečno situiran.....potem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napak razumeti, ampak saj veš, da nikoli ne bi sprejeli tako drastičnih kazni. Čeprav bi bile edino učinkovite. Bi bilo bolje, da bi vsakodnevno listkali in kasirali. Zakaj pa jih potem plačujemo? Redarje in policaje. Se raje grejejo na toplem, ali pa šefi ne dajo komande? Nekaj je narobe, če lahko vsakdo prkira, kjer hoče.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tedybear: tista kazen je malo previsoka. Ampak ideja pa sploh ni slaba. Odvoz s pajkom je, ne vem koliko, recimo 150 evrov. Za parkirane na mestu za invalide pa dva-trikrat več, razlika pa za zvezo invalidov.

Mimogrede, kolega ima okvaro kolkov, je upravičen do nalepke, pa jo je zavrnil. Ker mu ni težko iti tistih, če je treba 100 metrov, da ne zaseda mesta invalidu na vozičku. In tu se je treba malo zamisliti, -je tako težko prepešačiti tiste metre, ko parkiraš malo dlje?

Zakaj policija ne naredi enkrat akcije ''nepravilno parkiranje''? Vse patrulje naenkrat pred trgovska središča, pa lisičit in listkat bebce na invalidskih parkingih. Tiste brez dovolilnic, seveda. Pa če je treba vsak teden vsaj enkrat. Denar od kazni pa lepo pol državi, pol zvezi invalidov.

Ampak vse je v tumastih bučah, kot senm napisal že v enem prispevku o ležečih policajih. Na enem drugem forumu.

Zato ker so parkirišča pred velikimi trgovskimi centri privatna lastnina in ne javna površina in policija nima pristojnosti....kot naprimer BTC v Ljubljani....Lahko pa te služba BTC-ja olisiči oziroma odstrani avto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker so parkirišča pred velikimi trgovskimi centri privatna lastnina in ne javna površina in policija nima pristojnosti....kot naprimer BTC v Ljubljani....Lahko pa te služba BTC-ja olisiči oziroma odstrani avto....

Razmišljam....če bi bil naprimer po karakterju "mrtvo hladan" policaj, pa da na parkirišču sred BTC-ja nekoga povozi in me pokličejo...bi lahko mirno rekel...ma zmente se sami, briga me za tistega pod kolesi. Saj nimam pristojnosti. :whistle:

Resno...ne razumem razmejitve med pristojnostjo kaznovanja in obravnavanja prometnih nesreč na privat parkiriščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem lahko mirne duše ruknem z nakupovalnim vozičkom avto, ki je parkiran tik pred vhodom v trgovino? Resno sprašujem. Ker eni parkirajo, da greš komaj peš mimo, s polnim vozičkom pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res malce čudno vendar drži. V očeta se je na takšnem parkirišču nekdo zaletel. Ker se ni mogel z njim dogovoriti je poklical policijo. Ta sprva ni hotela priti, vendar jim je zabrusil, da potem ne bo prestavil avta in ljudje ne bodo mogli mimo. Pa so nato le morali priti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi slišal za podoben primer, ko je nekdo prevozil STOP znak in je prišlo do trka. Seveda so klicali policijo, samo kolikor je bilo rečeno, so za odgovor rekli da to ni javna površina ,...bla bla bla in da so ti znaki zgolj kot nekako priporočilo. In ne predpis.

Tako da roko na srce, vedno ko se potikam kje po takih in podobnih centrih, previdno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napak razumeti, ampak saj veš, da nikoli ne bi sprejeli tako drastičnih kazni. Čeprav bi bile edino učinkovite. Bi bilo bolje, da bi vsakodnevno listkali in kasirali. Zakaj pa jih potem plačujemo? Redarje in policaje. Se raje grejejo na toplem, ali pa šefi ne dajo komande? Nekaj je narobe, če lahko vsakdo prkira, kjer hoče.

Valjda, isto kot je nekaj narobe, če lahko vsak divja, kjer hoče (po cestah, mislim) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!