Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

17 hours ago, DinDiin said:

Eh, gume. Zakaj bi dal nove gume na motor, ki ga prodajas? Da pol pride kupec, pa mu na koncu ni vsec Dunlop, ki si ga nataknil, ker on pa Michelin fura. Sej si sam das nove gume gor, ki ti sedejo....

Ma ja, zelis biti dober prodajalec, potem pa dobis da si jih menjal zaradi sebe in da on skoraj sigurno vozi druge gume ker mu te niso vsec. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Jap, da mors zdej za 300 ceno spustit....:D:fyou:

Lej ,da k men prideš pa začneš sanjat o pnevmatikah pri prodaji motocikla te prav tako obrnem kot HD in pot pod noge:) ....človek prodaja praktično nov motor  in se itak najde cvetka ki razglablja o starosti pnevmatik ,brez da bi si prej prebral koliko je lahko pnevmatika stara in kako more biti skladiščena,pa tudi če je na motorju itd ........

Najboljšega boš dobil v Italiji od ne vem katerega prodajalca pa še pnevmatike boš lahko po želji izbiral :P...model .....:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj taki žaljivi in cinični komentarji... normalno je da je kupec kralj in vsak ki kupuje pač želi za svoj denar čim boljšo stvar...

Jaz sem prejšni teden prodal svoj skuter,človek je prišel k meni na ogled,povedal kaj mu ni všeč in temu primerno sem potem spustil ceno,da sem zadevo prodal.

Svoje mnenje lahko podate tudi brez žaljivih emotikonov.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je kupec kralj ne drzi vedno! 

Jaz, ko sem prodajal avto, sem uvedel 5€ testna vozna (ali sem 5€ odbil kupcu pri ceni ali pa vrnil, ce je kupil avto, drugace so ostali meni). Preprosto je bilo prevec samo enih firbcov in osebkov s prevec casa in pa cudakov!

Na koncu je kupec placal ceno, ki sem jo imel in niti 1€ manj! 

Baranta se na bazarjih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je super če vam je uspelo prodati po najvišji nastavljeni ceni...upam ,da tudi lastnica dotičnega motorja iztrži čim več kolikor želi zanj...

Kar se pa tiče barantanja je pa tako, Prejšni teden sem obiskal par salonov z novimi motorji...nekje so pripravljeni dati popust na gotovino nekje pa ne.. logično je ,da boš kupil tam kjer boš dobil bolj ugodno ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Roman-st pravi:

To je super če vam je uspelo prodati po najvišji nastavljeni ceni...upam ,da tudi lastnica dotičnega motorja iztrži čim več kolikor želi zanj...

Kar se pa tiče barantanja je pa tako, Prejšni teden sem obiskal par salonov z novimi motorji...nekje so pripravljeni dati popust na gotovino nekje pa ne.. logično je ,da boš kupil tam kjer boš dobil bolj ugodno ponudbo.

Dejstvo je, da ne kupuješ takega motorja ... Rad bi ga že imel, toda nisi pripravljen odšteti toliko čustev za Ducatija ...

Nihče te ne žali, takoj na začetku sem ti napisal, če si resen kupec se da tudi kaj znižati ceno, kar je tudi meni normalno, ampak...

Ker nisi resen kupec, si začel pisati o gumah, pa o .... Moje znižane ponudbe nisi niti omenil... Ne vem kdo je izpadel neresen...

Zato pa sem ti nato napisal, da pojdi v Italijo in si kupi klump ! Jaz sem iz SLO, garantiram za motor in kilometere, marsikdo na MS me pozna in ve kje živim in ne bi me bilo težko držati za vrat,če bi bilo kaj narobe, kar pa seveda ni, zato ga žena brez slabe vesti prodaja za ceno kakor je nastavljena.... Vemo pa, da bo treba kak € spustiti, za dobro voljo. Ni problema, če je pameten kupec.

Jaz osebno bi si samo želel naleteti na tak motor, če bi bil v vlogi kupca !

Ampak kakor sem že napisal, ti nisi resen kupec in NIHČE, PRAV NIHČE, ne zbija cene ne da bi motor videl, pa še preko foruma.

Zanimiv tič si mi ja, vseeno, veliko sreče ti želim pri tvojem nakupu in mnogo varnih kilometrov ter gume z novejšim DOTom !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roman-st pravi:

Nevem zakaj taki žaljivi in cinični komentarji... normalno je da je kupec kralj in vsak ki kupuje pač želi za svoj denar čim boljšo stvar...

Jaz sem prejšni teden prodal svoj skuter,človek je prišel k meni na ogled,povedal kaj mu ni všeč in temu primerno sem potem spustil ceno,da sem zadevo prodal.

Svoje mnenje lahko podate tudi brez žaljivih emotikonov.

 

Se povsem strinjam in če je letelo na mene ni bil moj post čisto nič bolj ciničen kot tvoj o pnevmatikah na praktično novem motorju z 1600km in motor je poznan od poznanega urejenega odgovornega človeka .

Če ti je bil moj post žaljiv si enostavno preobčutljiv . Prodal in kupil veliko motorjev za povprečnega uporabnika in sem prav alergičen na take majstre !!! 

Motor nov ,cena fer ,prodajalec pa še fleksibilen za dogovor okrog cene če si resen ........ti pa o stroških pnevmatik ki so skoraj nove ,res da stare 4 leta a če je pnevmatika pravilno hranjena je 4 leta brezpredmetno . Vrjetno jih bi ti zamenjal ,če bi bila situacija obrnjena oz bi spustil ceno na že spuščeno ceno in za motor kjer imaš znano zgodovino ,vrjemi mel tudi Italijane in znana zgodovina na teh polizdelkih je zelo pomembna za tvoj žep v bodoče !  

Če hočeš dotični motor ne glej na par evrov več ker se ti bodo vrnili pri tekočem vzdrževanju ,saj je bilo za motor več kot lepo poskrbljeno večinoma v topli garaži  . 

Pri nabavi rabljenega motocikla je meni osebno najbolj pomembno - 1 lastnik

                                                                                                                     -servisiran na uradnih servisih 

                                                                                                                      -znana zgodovina ki je pogojena z zgoraj navedenim

Upam da sem ti odgovoril na način ki ti ni žaljiv :)ostalo pa vidim da ti je že HD odgovoril.

 

                                                                                                                      

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

696 ima 7 konjev več, hitrejši 10 km/h, 5 kg lažji, potem pa ostale lepotne razlike ... položaj izpuhov ...

Kompresija 696 = 10.6:1 ------- 695 = 10.5:1

Prednje zavore ---- 695 = 2 cilindra --- 696 = 4 cilindri

Ostalo je isto, razen hod prednjih vilic pri 695 = 120 mm. 696 pa 130 mm....

Vsi ostali podatki so isti.

696 je pač novejši model, ki je nasledil 695 in so ga začeli proizvajati novembra 2007, prvi pa so bili na trgu aprila 2008.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri  Monster 796, postavitev izpuha in pa registerske tablice, kot ima Monster 1200! Je izvedljivo ali "bolj" ne?? Dva izpusna lonca, ki ju ima 796 mi ni najbolj estetsko (raje bi enega na desni strani- kot 1200) in pa ne vem koliko so tiste cevi zascita za sopotnikove noge?!

In se, ali je mozno pri 796 kaj naknadno znizat sedez ? Ker 800mm me skrbi, da bi znalo biti kr ! Sem zadnjic sedel na 821 (ima nastavljivo visino 780-810mm), in mi v najvisji poziciji ni najbolj "sedlo" ?!

Hvala, lp

Yagi

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Yagi-san pravi:

In se, ali je mozno pri 796 kaj naknadno znizat sedez ?

Yagi

Imam viška nižji original sedež za 696, če paše se lohka zmeniva. Jest tebis edež - ti meni čustwa :blush:

Moped šel - sedež ostaw, ne vem pa če paše na 796.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HD-Dyna: sicer, kakor sem mal preverjal, vecinoma sedeze oznacuje, kot da so kompatibilni 696/796/1100! Bi pa bilo za probat. Najprej moram privlect primerek,...ne, najprej moram uspesno opravit izpit (vrjetno v maju), potem bi se pa lahko zmenila!

Edino del o custvih me en mal bega.....sej ves, nisem se cistokrvni motorist in se bojim, da bi si to frazo narobe razlagal :):)

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Yagi-san pravi:

@HD-Dyna: sicer, kakor sem mal preverjal, vecinoma sedeze oznacuje, kot da so kompatibilni 696/796/1100! Bi pa bilo za probat. Najprej moram privlect primerek,...ne, najprej moram uspesno opravit izpit (vrjetno v maju), potem bi se pa lahko zmenila!

Edino del o custvih me en mal bega.....sej ves, nisem se cistokrvni motorist in se bojim, da bi si to frazo narobe razlagal :):)

lp,

Yagi

Odkar so Feničani izumili "čustva", je to zelo preprosta zadeva :P

Odkartaš pa neseš :blush:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, vse jasno :) ! So pa vitamin € Fenicani prinesli od Kitajcev..... now you speak my language :) 

Ko bo zver doma, te kontaktiram in ce bo se aktualno, se zmeniva !

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, a79 pravi:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10856804&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10810369&show=1

 

Pozna kdo tadva motorja? Tisti z akraplni nima servisa narejenga, kolk pride glavni servis in kdo je dober serviser?

Glavni servis za mts 761€ .....za tvojega sigurno 500+  dober naslov (uradni) AS-Domžale ......neuradni ampak eden boljših mehanikov za Ducati pa Urbančič iz Tomačevega .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, a79 said:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10856804&show=1

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10810369&show=1

 

Pozna kdo tadva motorja? Tisti z akraplni nima servisa narejenga, kolk pride glavni servis in kdo je dober serviser?

Dober mesec dni nazaj sem na AS-u spraševal za M620( po moje je tu nekje kot za M696) in so rekli tako kot pravi Kmet - 500+ ...

Drugače je pa na drugem linku motor od kolegice in kolikor vem, se ni nikoli nič pritoževala nad delovanjem, nikoli ga ni skantala in redno je delala servise (se mi zdi, da ravno pri Urbančiču)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, flight69 pravi:

Dober mesec dni nazaj sem na AS-u spraševal za M620( po moje je tu nekje kot za M696) in so rekli tako kot pravi Kmet - 500+ ...

Drugače je pa na drugem linku motor od kolegice in kolikor vem, se ni nikoli nič pritoževala nad delovanjem, nikoli ga ni skantala in redno je delala servise (se mi zdi, da ravno pri Urbančiču)...

Ta drugi ima narejen servis menda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno vprasanje: si kdo lasti Ducati Monster 796 in bi bil pripravljen za eno kavo, se dobiti, le toliko, da se vsedem nanj. Sem bil v Trzinu zadnjic, pa so imeli le Diavela, Monster 1200S, Multistrada itd. ! Zanima me samo, kako dosezem do tal.....

lahko tudi na ZS !

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem nov tukaj...Imam monster 750 l1999...ne dolgo nazaj sem ustvarjal neke bedarije na motorju in sem varil z CO2 na okvirju motorja... Od tedaj mi, kadar je motor vroč in kadar ga ne šparam...skuri varovalko ki, je za vse lučke na armaturi..smerokaze in zadnjo luč...

Ja sedaj vem da nebi smel... kakšni nasveti?

Hvala lp Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, duce750 pravi:

Pozdravljeni!

Sem nov tukaj...Imam monster 750 l1999...ne dolgo nazaj sem ustvarjal neke bedarije na motorju in sem varil z CO2 na okvirju motorja... Od tedaj mi, kadar je motor vroč in kadar ga ne šparam...skuri varovalko ki, je za vse lučke na armaturi..smerokaze in zadnjo luč...

Ja sedaj vem da nebi smel... kakšni nasveti?

Hvala lp Matej

Avtolektronika Črnuče mogoče ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, duce750 pravi:

Pozdravljeni!

Sem nov tukaj...Imam monster 750 l1999...ne dolgo nazaj sem ustvarjal neke bedarije na motorju in sem varil z CO2 na okvirju motorja... Od tedaj mi, kadar je motor vroč in kadar ga ne šparam...skuri varovalko ki, je za vse lučke na armaturi..smerokaze in zadnjo luč...

Ja sedaj vem da nebi smel... kakšni nasveti?

Hvala lp Matej

V bližini kjer si varil si stopil izolacijo ene ali več vodnikov . Izplacija se s spremembo temperature mehča ali otrdi, po napisanem predvidevam da se, ko ga goniš segreje  izolacija , ki je bila prežgana ali poškodovana  se omehča in vodnik pritisne ob drug vodnik, maso itd in zmeče varovalke ven. 

Tam kjer si varil odvijači stvari(tank,oklepi ali ne vem kaj imaš) in preglej vodnike , tam kjer boš naletel na stopljeno ali poškodovano izolacijo poglej če je jedro vodnika nepoškodovano (nezažgano) daj čez samoskrčno požirko, če je preveč poškodovan vodnik pa ga zamenjaj.

Preglej tudi konektorje v bilžini varjenja ! 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo pred varjenjem vse O.K. potem upoštevaj nasvet Kmeta2. Ali pa se ti pregreva okvir motorja in posledično kakšen kabel, ki je v stiku z okvirjem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varil sem čisto zadaj... nazadnje ko sem se peljal ko sem že vedel v čem je problem sem imel s sabo nekaj varovalk...ko mi jo je skurilo sem jo zamenjal z močnejšo...nato je kmalu neslo glavno varovalko da je motor ugasnil...ko sem za cesto spet menjaval varovalko...se je malo zakadilo in ''brenčalo'' v sistem releju za smerokaze....je možno da je v tem releju kaj skurilo?

drugače pa ja...bom verjetno moral iskati kje je prekurilo izolacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!