Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

Vožnja v dežju je užitek, če je oprema dobra. Če posplošim -slabega vremena ni, je le slaba oprema.

Aja, danes sem pa srečal enega skuterja. Maksija. Nisem ga pozdravil, ker tudi on mene ni. Tak, zdaj pa ima.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm na Knežaku prehitela in pozdravla MP3. V tem vrstnem redu. Ja PREHITELA. Model, hudo, polepšu si mi dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja v dežju je užitek, če je oprema dobra. Če posplošim -slabega vremena ni, je le slaba oprema.

To pa drži kot pribito :OK: :OK: :OK: , sicer pa je od mojih motorističnih začetkov pa do danes je oprema naradila svetlobni preskok :worship: :worship: :worship: pa nikakor ne pomeni :hmm: da če je drago da je tudi zares dobro.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vozu z Maxiskuteristko v preobleki, imela je pravi motor,.....a tud jaz dobim kazen :O ,al so olajševalne okoliščine,ker me je zavedla :huh:

No blo mi je všeč.....saj mislim,da imamo možnost,da maxiskuteristko spreobrnemo v motoristko :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si vozil vodni skuter :grim

z apnčkom ..kaj druzga bi že crknilo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vozu z Maxiskuteristko v preobleki, imela je pravi motor,.....a tud jaz dobim kazen :O ,al so olajševalne okoliščine,ker me je zavedla :huh:

No blo mi je všeč.....saj mislim,da imamo možnost,da maxiskuteristko spreobrnemo v motoristko :D

A dej ga no srat, zdej si pa že hudo preveč politično korekten. C c c

Potem pa si nabavi Burgmana 650, ti ne bo žal, kazen bo postala užitek :) .

Enkrat sem se vozil z njim celo dopoldne - bil sem naravnost očaran.

Mogoče pa si enkrat ti nabavi pravi motor, boš zelo presenečen. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se vozu z Maxiskuteristko v preobleki, imela je pravi motor,.....a tud jaz dobim kazen :O ,al so olajševalne okoliščine,ker me je zavedla :huh:

No blo mi je všeč.....saj mislim,da imamo možnost,da maxiskuteristko spreobrnemo v motoristko :D

Men se zdi d ni mogla iz svoje kože... komot drža, LAGANO skozi ovinke :closedeyes:

BTW, a ste vidl to grozo... na prvi strani foruma se vrti pasica z reklamo za maksiskuter... in to BMWjev... a je lah e slabš?!?!!? :blink: :blink:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punce v kiklcah in na skuterjih, to je nekaj :OK: , samo je nevarno za ostale udeležence v prometu. Govorim iz lastnih izkušenj :grim . Take so kar za podret ;) s skuterjev.

LP Robert

Ej tastar sem slišal, da si je tvoj sosed v mislil MP3-ja (tri-cikel). Da ne boš popomoti zajahal sesalca k boš šel na naslednjo furo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi d ni mogla iz svoje kože... komot drža, LAGANO skozi ovinke :closedeyes:

BTW, a ste vidl to grozo... na prvi strani foruma se vrti pasica z reklamo za maksiskuter... in to BMWjev... a je lah e slabš?!?!!? :blink: :blink:

ne more ... to je doseženo dno ... :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tastar sem slišal, da si je tvoj sosed v mislil MP3-ja (tri-cikel). Da ne boš popomoti zajahal sesalca k boš šel na naslednjo furo :grim

Kateri sosed? Dejan ali Sergej? Če si ga je, bom imel od sedaj naprej s seboj vedno kito česna in ošiljen kol :evilgrin: ;) .

LP Robert

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne boste verjeli, ampak v vsej tej skutermaniji sem se odločil, da bom sprobal, kako se sesalec obnese v mestu.

na test sem dobil najmočnejše, kar trg nudi v tem razredu. posodil mi je lokalni preprodajalec motorjev...

pred dvema letoma sem vozil tudi takega z 250ccm.

hja, razočaran sem...

in prišel sem do ugotovitve, da je za po mestu lahka endura s topcaseom dosti boljša izbira od (skorajda) vsakega skuterja. skorajda zato, ker vsega pač nisem sprobal...

edina omejitev ki jo vidim je ta, da v obleki nekako lažje sedeš na skuterja kot na lahko enduro. to pa je tudi vse...

okretnost, lahkotnost in stabilnost, vse gre v prid lahki enduri. vsaj za moj okus in za moja pričakovanja.

no ja, potrebe se najbrž z leti spremenijo... verjamem, da vsem uglednežem starosti ~50+ variomat bolj ustreza kot manualno prestavljanje...

in spet sem na veliko zafilozofiral, da bi prišel do preprostega spoznanja; vsakemu svoje.... :)

p.s.: upam, da si kljub temu pisanju za kak krog po ljubljani uspem sposoditi novega tmaxa...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma najbolj da si Can-ama sposodiš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da si malo falil poanto če si si sposodil NAJMOČNEJŠE kar segment ponuja. To namreč za v mestni vrvež ni.

Lahko nam pa zaupaŠ, kaj si testiral?

Osebno vsak dan vsaj enkrat pogreŠam moj 50cc, ko se s TDMko prebijam skozi mesto. Saj gre - samo s skuterjem gre TOLIKO lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probal sem (od tu izhaja moje mnenje):

-yamaha xmax 250,

-suzuki burgman,

-gilera gp800

-nekega 400ccm kymcota.

nizkokubaturni skuterji so v mestnem vrvežu plen... z njimi ne moreš imeti nadzora nad dogajanjem, si lahko le pasivni udeleženec.

pri večjih pa tudi ni tako hipnega odziva (najbrž da kriv variomat kot vrsta menjalnika in temu primerna sklopka), kot je to pri nečem s fiksnim prenosom... desetinka sekunde zaostanka med akcijo in reakcijo šteje... mimogrede, tudi avti z avtomatskim menjalnikom imajo to hibo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po mestu je najtabuljš TOMOS Flexer, un k je na 25km/h omejen...

Flexer je omejen z nosilnostjo. Max. teža 75 kg :grim , tako da ne vem, če pridemo v poštev :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probal sem (od tu izhaja moje mnenje):

-yamaha xmax 250,

-suzuki burgman,

-gilera gp800

-nekega 400ccm kymcota.

nizkokubaturni skuterji so v mestnem vrvežu plen... z njimi ne moreš imeti nadzora nad dogajanjem, si lahko le pasivni udeleženec.

pri večjih pa tudi ni tako hipnega odziva (najbrž da kriv variomat kot vrsta menjalnika in temu primerna sklopka), kot je to pri nečem s fiksnim prenosom... desetinka sekunde zaostanka med akcijo in reakcijo šteje... mimogrede, tudi avti z avtomatskim menjalnikom imajo to hibo...

Pa sej nisi na štartni linji dirke, temveč čakaš na normalno zeleno luč. Tudi pri normalnem semaforju si dovplj hiter, da pobegneš avtom.

Velika razlika pri maxiskuterjih je ali je enocilindraš ali dvocilindraš ( T-max, Burgman 650 , Honda silver wing, ta novi Bmw ). Ne smemo jih mešat med seboj, sploh pa ne kake 50 ccm . Mislim pa, da najbolj okreten bi moral biti T-max, a vse je stvar navade. Po tem pogledu bi morali vsi voziti Smarte in ne velikih enoprostorcev.

Pač stvar okusa in navade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flexer je omejen z nosilnostjo. Max. teža 75 kg :grim , tako da ne vem, če pridemo v poštev :whistle:

Ta mal Youngster 25 je carski. Sploh za poleti. Lepo počasi v bicikl maniri po kolesarskih stezah kjer so, drugje pa tako kot ostali kolesarji.

In ne, ni skuter! Pač navaden bicikl s pomožno prdulco.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mal Youngster 25 je carski. Sploh za poleti. Lepo počasi v bicikl maniri po kolesarskih stezah kjer so, drugje pa tako kot ostali kolesarji.

In ne, ni skuter! Pač navaden bicikl s pomožno prdulco.

No, potem se pa imaš za nekega jakega motorista :ninja: . Dol s takimi, ki znajo samo pisat po forumih :BUA: . Nisem vedel, da je Vmax izpeljanka iz Youngster-ja :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nisem vedel, da je Vmax izpeljanka iz Youngster-ja :grim :grim

Youngster je nepriznano nezakonsko dete VMax-a po prekrokani noči. Za mati se ne ve. Kar naenkrat je bil na dvorišču in vekal "papaaa". :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skuteristov ne jemljem, kot manjvredne. Če me na cesti pozdravi, tudi odzdravim... no, vsaj večini. Samo tisti pritegnjeni mulci na friziranih moprlih, ki letijo po 80,90,- tisti mečejo slabo luč na skuteriste. Ne vem, kako si predstavljajo, da se bodo ustavili, če bo sila. Vsi nekaj frizirajo, pozabijo pa na zavore. Skuter je narejen za 50/uro, in temu so primerne zavore in okvir. Če hočeš peljati hitreje- kupite motor. Bo boljše. Posledično tudi ceneje. Razmislite. trance_19_hmm.gif Mogoče bo komu kapnilo... slap.gif

Skuteristi so enako vredni motoristi samo, da jih nobeden ne jemle resno, zaradi nekaterih mladih fantov,ki ne razumejo motorja z večjo kubikažo. Če jih pa predelajo, da letijo tudi 100km/h je pa to njihova stvar. Saj 45km/h vozit po cestišču je res ne varno. Zavore pri skuterjih (preverjeno) ,delujejo zelo zadovoljivo tudi pri večjih brzinah. Sam sem do ne davnega imel Gilero runner 50sp, pa morem povedat da je dobre čase letela tudi blizu 100km/h ima pa diske spredaj in zadaj. Skuterji so narejeni za večje hitrosti, (razen kitajcev) samo naši butasti zakoni to omejujejo na 45km/h. Ven pobereš samo dve blokade zamenjaš izpuh in valjčke ki jih dobiš zraven pa gasa in po pameti seveda. Goo skuteristi
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!